Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowy SMSL SP400


Rakos

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Bednaar napisał:

@neonlight Dziękuję za propozycję, ale jakbym miał zmieniać słuchawki, to tylko na jakieś zamknięte. I tylko wtedy, gdy mi K530 padną - bo grają bardzo ładnie. Mnie szkoda czasu i zachodu na częste zmiany sprzętu - zbyt wiele fajnej muzyki jest do odkrycia. Poznawanie nowego sprzętu mnie tak nie rajcuje. Meloman jestem, nie audiofil ;)

A HD530 są zamknięte?! Przecież to też jest otwarty model, więc myślałem, że to dla Ciebie bez znaczenia, skoro się nim zainteresowałeś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

A HD530 są zamknięte?! Przecież to też jest otwarty model, więc myślałem, że to dla Ciebie bez znaczenia, skoro się nim zainteresowałeś. :)

To długa historia. K530 są półotwarte. Kupowałem je gdy mój syn dopiero co się urodził i w razie czego musiałem słyszeć jak płacze w nocy. Teraz kończy podstawówkę i ma swój świat. Podobnie jak moja żona która ogląda tv akurat jak słucham muzyki, dlatego chcę się wtedy odcinać od hałasu. Potrzeby się zmieniają z czasem 🙂

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, neonlight napisał:

@Bednaar rozumiem, to w takim razie z Sennheiser'a HD250Linear v.1 (dwójek nie znam), bardzo fajne słuchawki, ale na opis brzmienia się nie zdobędę, bo to byłoooo. 😁

O, Sennki studyjne są OK - 250 nie znam, ale 280 i 380 podobały mi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal bardzo duszno, mumie z sarkofagów wyłażą, ale w końcu bardzo czytelnie.

 

 

Bardzo dobrze opanował talerze, które tutaj potrafią irytować uszka (chyba, że przymulimy, ale tego nie chcemy).

 

Pytań brak ☠️.

 

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demigod - Transmigration Beyond Eternities ten kawałek słuchany na:

- dac xduoo ta-03 => głośność na sp400 = 58

- dac meizu hifi pro => głośności na sp400 = 40

Tak to się prezentuje, aby głośność była podobna (low gain).

A tak poza tym to chyba wolę Wolfsona z xDuoo niż Cirrusa z Meizu. Jakby grubszy dźwięk (może i bardziej soczysty/lepki) i werbel mocniej zaznacza swoją obecność, chyba przez to, że bęben basowy ma mniejsze wypełnienie. Growl też bardziej dosadny. Wolfson dostarcza więcej adrenalinki. To chyba jeden grzyb, nawet jeśli są tak jakieś różnice to zbyt subtelne dla mnie.

 

Słuchane na T90.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, discodroid napisał:

Mogę do tego smslka podpiąć w tygodniu jakieś 600-tki i dam Wam znać jak to gada :D

Może sprawdzić ja to widzisz. Dla mnie jest ok, ale jak pisałem na cichych nagraniach osobom co lubią bardzo głośno słuchać może brakować skali i nici z up to eleven.

 

edit:

Aaa, no i jego głośność zależy od źródła, o czym można poczytać na necie i wyżej też podałem jak to wygląda. Więc pewnie po XLR da się robić up to eleven i nikt nie będzie narzekał. Ja łącze po RCA.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bob2000 napisał:

Co sądzicie o low gain? Używacie?

Ja używałem high gain z HE1000SE i miałem wrażenie że jest jeszcze ciut za mało.

Chciałbym czwarte ustawienie - "even higher gain"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZebLong napisał:

Hej, ja jadę na middle. No ale Sundary nie są tak wymagające.

To chyba jeszcze zależy od mocy podawanej przez DACa czy cośtam innego na wejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audionanik napisał:

Poziomu sygnału.

A co? Odkręcasz na fula na hajgejn?

A co to ten poziom sygnału? W jakiej jednostce SI się mierzy?

Nie, ale gain to chyba niekoniecznie to samo co odkręcanie potencjometru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, konrad_a napisał:

A co to ten poziom sygnału? W jakiej jednostce SI się mierzy?

w voltach

2 minuty temu, konrad_a napisał:

Nie, ale gain to chyba niekoniecznie to samo co odkręcanie potencjometru?

Gdzie to wyczytałeś:ph34r: w moim poście?

Chodziło mi czy na ( przy) ustawionym higain słuchasz na końcu skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

w voltach

SMSL M400 grał mi jakby ciut za cicho z high gain na SMSL SP400.

Podobno M400 ma 4V na out:

https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/wolfs-measurements-of-smsl-m400-dac.13662/

 

Qutest ma ustawianie 3 opcji poziomu sygnału (V) na wejściu, mam ustawiony max (3V) i subiektywnie na high jest głośniej niż z M400 (4V).

 

Godzinę temu, audionanik napisał:

Chodziło mi czy na ( przy) ustawionym higain słuchasz na końcu skali.

Nie, nie na końcu skali, bo uszy bolą.

Ale mam wrażenie że HE1000SE nie są wpełni napędzone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na połączeniu RCA in i SE out na low gain T90 są źle wysterowane. Bardzo wyraźnie jest to słychać, gdy dla porównania podpinam pod sap2 lub ta-03. Od razu słychać, że te aż rwą się do grania, kipią energią, a sp400 się stara, ale nie może. Głośność spoko (średnio 35-55), ale bas nie ma uderzenia a dźwięk wychudzony. Zmiana na mid gain od razu polepsza sytuację. Nie wiem jak bardzo, bo profilaktycznie ustawiłem high gain, co daje gain 5.3dB. A to i tak mniej niż 6.5dB na low gain dla połączenia BAL out.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba wyleczyłem już z tych THXów. Są bezwzględne i dla fanów cieplejszego lub dociążonego brzmienia nie do zaakceptowania. Chude i kliniczne. U mnie nawet z DT150 potrafił zrobić chude słuchawki, a przy cienkich nagraniach nawet lekko prosektoryjne. Niespokojna góra lub wyższa średnica może angażuje, ale tylko dlatego, że zbyt mocno zwraca na siebie uwagę. Nie pomagają kable z miedzi monokrystalicznej ani inne "wyjebolity" jak to nazwał kiedyś jeden z kolegów. Chwilowo zastanawiałem się nad SP400, ale nie... Koniec. Klasa A, A/B to chyba jedyne wyjście i mój obecny kierunek. THX na handel i koniec przygody z tymi wynalazkami.

Edytowane przez CoagulaHavoc
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, CoagulaHavoc napisał:

Ja się chyba wyleczyłem już z tych THXów. Są bezwzględne i dla fanów cieplejszego lub dociążonego brzmienia nie do zaakceptowania. Chude, kliniczne brzmienie. U mnie nawet z DT150 potrafi zrobić chude słuchawki a przy cienkich nagraniach nawet lekko prosektoryjne. Niespokojna góra lub wyższa średnica może angażuje, ale tylko dlatego, że zbyt mocno zwraca na siebie uwagę. Nie pomagają kable z miedzi monokrystalicznej ani inne "wyjebolity" jak to nazwał kiedyś jeden z kolegów. Chwilowo zastanawiałem się nad SP400, ale nie... Koniec. Klasa A, A/B to chyba jedyne wyjście i mój obecny kierunek. THX na handel i koniec przygody z tymi wynalazkami.

sad-corgi_249604176-2000.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CoagulaHavoc napisał:

Ja się chyba wyleczyłem już z tych THXów. Są bezwzględne i dla fanów cieplejszego lub dociążonego brzmienia nie do zaakceptowania. Chude i kliniczne. U mnie nawet z DT150 potrafił zrobić chude słuchawki, a przy cienkich nagraniach nawet lekko prosektoryjne. Niespokojna góra lub wyższa średnica może angażuje, ale tylko dlatego, że zbyt mocno zwraca na siebie uwagę. Nie pomagają kable z miedzi monokrystalicznej ani inne "wyjebolity" jak to nazwał kiedyś jeden z kolegów. Chwilowo zastanawiałem się nad SP400, ale nie... Koniec. Klasa A, A/B to chyba jedyne wyjście i mój obecny kierunek. THX na handel i koniec przygody z tymi wynalazkami.

 

To lepiej napisz, co robi za DAC. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, audionanik napisał:

@CoagulaHavoc, a zastanawiałeś się na sp400 słuchając go, czy wyobrażając sobie jak gra?

Zanim zastosujesz forumową lewatywę czyli lampy spróbuj wzmaka od @majkela może?

A @konrad_a ma go jeszcze, tego espe400? Przy okazji - czy @espe0 THX, czy bardziej "no, thx"? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audionanik napisał:

a zastanawiałeś się na sp400 słuchając go, czy wyobrażając sobie jak gra?

Wyobraziłem sobie po lekturze m.in. kilku wątków na headfi. THX, to THX. Dobry dla ludzi szukających zwiewnego, do bólu analitycznego dźwięku. Dla mnie osobiście dodatkowo jest on nudny i wyprany z kolorów (Monolith 887).
 

 

14 minut temu, audionanik napisał:

Zanim zastosujesz forumową lewatywę czyli lampy spróbuj wzmaka od @majkela może?

Lampa możliwe że w przyszłości. Na razie coś innego. Kto wie, jeśli i to zawiedzie, to być może odezwę się i do Majkela. Zresztą już kiedyś mi proponował ;) 
 

 

12 minut temu, Karmazynowy napisał:

To lepiej napisz, co robi za DAC.

SU-9, a IC jak pisałem - markowa miedź OCC 7N. Słuchawki też na Audeosie OCC 7N po balansie.

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie mogę zgodzić z tą ogólną tezą o THX. Co prawda, nie słyszałem Monolitha, ale mam AAA789. Sam w sobie nie jest analityczny, ale jak go podłączysz pod analitycznego DACa to tak to razem zagra. U mnie gra z Aresem i daleko temu do analitycznego i chudego brzmienia.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pewien okres czasu też wydawało mi się, że to fajnie gra. Jednak prawdopodobnie nie toleruję takiego mocno precyzyjnego brzmienia i po dłuższym obcowaniu zaczęło mi coś doskwierać. Mam wrażenie, że tańszy kombajn DX3Pro gra muzykalniej i przyjemniej, serio! THX i owszem potrafi przywalić dołem, ale nie wybrzmiewa tak fajnie, bo jest jebitnie szybki i każde uderzenie szybko zanika (nawet na DT150 ;) Brakuje też masywniejszej podstawy i odczuwam pewną suchość w brzmieniu. Jest nieco nudno. SU-9 natomiast na tle konkurencji (choćby D70/90, czy nawet D30Pro) jest tym cieplejszym i bardziej muzykalnym, choć nie brakuje mu precyzji i szybkości. 
BTW. Mało tego, Monolith uchodzi też za mniej poszarpany na krawędziach niż Drop ;)

Ares II to DAC R2R. One z reguły mają bardziej naturalny i przyjemniejszy dźwięk. Poza tym, jeśli Empyrean mają brzmienie podobne, bądź sygnaturą zbliżone do Classiców 99, to też mogą oddalać ten efekt. SU-9 jest na Sabre. Co prawda nie gra jak typowy Sabre, ale jednak ;) Po przejściu z modyfikowanego DM100, poczułem co to krawędź w dźwięku ;) A DT150 zagra tak, jak zostaną napędzone i są bardzo wrażliwe na źródło. W jednym zestawie mogą zbliżyć się do Meze, a w innym mogą kaleczyć uszy. W moim przypadku przy dłuższych odsłuchach zaczynam się męczyć. Dźwięk nie angażuje, nie zachęca.

 

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności