Skocz do zawartości

Nowy SMSL SP400


Rakos

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, bob2000 napisał:

Szkoda. Na (nie)sławnym forum pomiarowym chodzą słuchy, że słabo sobie radzi z takimi stworkami. Że gain za mały i za cicho gra. Dotyczy to chyba głównie połączenia wzmaka ze źródłem poprzez RCA.

Jak @audionanik jeszcze ma te sprzęty, to ja mam 600-omowe. Akurat byłby też sparing z nową tajną bronią dla słuchawek z wysoką impedancją.

2 minuty temu, ZebLong napisał:

Różnica jest chociażby taka, że SH-9 do dual mono a SP-400 to quad mono co przekłada się zdecydowanie lepszą scenę tego ostatniego. 

Ten czynnik, spośród wszystkich mających wpływ na rozmiar sceny, kształt, separację planów i holografię, jest jednym z mniej istotnych. Niech jako dowód posłuży argument, że separacja kanałów na gramofonie lub na zakresie FM radia to 30dB, a scena i z tego i z tego może mieć hektary. Pojedyncze zasilanie zapewni grubo ponad 40dB do ponad 80dB przy wyższej impedancji obciążenia, tylko ludzka percepcja tego nie potrzebuje. Zresztą te mniejsze liczby i tak dotyczą niskich częstotliwości, których lokalizacja następuje nie tylko przez różnicę poziomów, ale i faz w każdym uchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma aż takiego dramatu z tym gainem. Chociaż faktycznie cichy ten SP400 w porównaniu do SAP2.
Na cichych płytach np. z klasyką osobom co lubią dać w palnik, zapewne będzie brakowało skali na 600 om, gdy źródło jest podpięte po RCA. Nawet ja w takim przypadku mogę ustawić na max skalę na high gain i nie urywa mi głowy, chociaż jest za głośno. Ogólnie dla mnie jest spoko.

 

Berlin - Take My Breath Away -> T90 na 44, Ovation na 70 - high gain po RCA, a max skala to 99

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bob2000 napisał:

Chociaż faktycznie cichy ten SP400 w porównaniu do SAP2.

W porównaniu do SAP-2 wszystko co znam gra cicho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bednaar napisał:

W porównaniu do SAP-2 wszystko co znam gra cicho. 

Nie znalazłem do tej pory klocka który na high gain i max volume nie powodowałby u mnie rozłupania mózgu na drobne. Nawet więcej, nigdy nie byłem w stanie ustawić max volume na żadnym znanym mi klocu w trybie high gain. I mówię o 600 omowych słuchawkach. SP400 ma nisko ustawiony gain. Na szczęście dla mnie jeszcze wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Wy jeszcze coś slyszycie???

Powtórz głośniej,  bo słuchałem na sap2 ;)

A serio, to mam na to sposób: Dunu Impedance Plug 75 ohm ;)

A jak się te moje K530 rozlecą, to kupię coś wysokoomowego, trudniejszego do napędzenia, żeby grało ciszej. Celuję w Beyery DT150.

@bob2000 Jakie słuchawki 600-omowe nasz na myśli?

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar dt880, hd430 i chyba też moje hd520 są 600 om. A HD560 Ovation 1 to chyba 300 om. Na sap2 na 600 omówkach zazwyczaj rozkręcam regulator na godzinę 9 - 11 z tego co kojarzę, bo niespecjalnie zwracam na to uwagę.

 

50 minut temu, audionanik napisał:

Grubo. Ponoć nie ma lepszych i ładniejszych, ale jak chcesz 600ohm, to celuj raczej w dt990 lub dt880.

 

Jakie znowusz ponoć???? <_<

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Grubo. Ponoć nie ma lepszych i ładniejszych, ale jak chcesz 600ohm, to celuj raczej w dt990 lub dt880.

Ale DT150 są zamknięte. 250 ohm - też nieźle. A poza tym - to moim zdaniem najładniejsze słuchawki wszech świata ;) Jeżeli już, to DT770 600 ohm, ale nie są takie ładne... No i wciąż rozważam AKG K271 MkII.

@bob2000 Dzięki za info. Sprawdzałem, że HD565 Ovation to 150 ohm - chyba, że są różne wersje. 

Takie HD520, jak poniżej? Tak, mają 600 ohm.

https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-sennheiser-hd520-retro-unikat-CID99-IDLIsi1.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

Ja na SAP-2 potencjometr odkręcam tuż powyżej położenia minimalnego - K530 grają na nim zbyt głośno. Dopiero ten adapter 75 ohm umożliwia sensowną regulację głośności. Co ciekawe, z fabrycznym zasilaczem impulsowym do SAP2 wolałem iFi Ear Buddy. Z zasilaczem liniowym lepiej współpracuje Dunu.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Grubo. Ponoć nie ma lepszych i ładniejszych, ale jak chcesz 600ohm, to celuj raczej w dt990 lub dt880.

 

Som! Znaczy ponoć som i to do 2 tysięcy. Nie zamknięte, ale za to piekne i planary! Niestety musiałem zwrócić bo były chyba zepsute. Nijak nie chciały zagrać w sposób w jaki o nich piano 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CoagulaHavoc napisał:

Nijak nie chciały zagrać w sposób w jaki o nich piano 😔

Ci co piali kogutów w groszki nawoływali.

 

Godzinę temu, CoagulaHavoc napisał:

musiałem zwrócić bo były chyba zepsute.

Przynajmniej teraz wiesz, że sp400 też popsuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audionanik napisał:

Przynajmniej teraz wiesz, że sp400 też popsuty

Niekoniecznie. Ja mało doświadczony i dopiero drugi raz poparzylem się na hajpie 😉 Bo akurat również hajpowane 150tki siadły mi jak talala. Tak że jeszcze mam jedną szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, audionanik napisał:

Ja chyba kupię toppinga, żebym mógł się przegadywać z @ZebLongiem, który jest lepszy…

Kupuj! Jestem ciekaw! Zanim kliknę poczekam na Twoją recenzję.

Chyba wolę pianie Joshuy niż grubego, któremu wspominane planary również chyba siadły. Ale w przypadku kilku muszę sie z nim zgodzić. DT1770Pro -NO! M50x -NO! M40x - Buy it! A sorry, jeszcze SU9 było, że spoko. Gdyby tylko coś o dźwięku potrafił powiedzieć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bednaar napisał:

Sprawdzałem, że HD565 Ovation to 150 ohm - chyba, że są różne wersje. 

Takie HD520, jak poniżej? Tak, mają 600 ohm.

https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-sennheiser-hd520-retro-unikat-CID99-IDLIsi1.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

Mam hd560. A co do hd520 to te z olx to są hd520 v2 a ja mam v1 600 om. Wersja 300 om ma napis na muszli, że 300 om. Takie mam: 

 

Takie rozklekotane się wydaje to pokrętło w sp400, ale działa i nawet robi za on/off i nie tylko.

 

Ey, Anthony Joshua recenzuje audio klocki? W sumie teraz chyba tylko tyle mu zostało.

 

Dobra, tutaj, na tym wspaniałym kawałku muzyki

 

SP400 względem modyfikowanego SAP2 jest bardziej 3D. Babki są wyrwane z instrumentów a instrumenty z babek. Nie jest to wszystko tak razem skupione (mam wrażenie, że na SAPie babki są mocniej wyeksponowane). Dźwięk bardziej aksamitny, syki i zawodzenia są mniej szorstkie.
Źródłem był meizu hifi pro dac (jeśli dobrze pamiętam nazwę, ale ważne, że pro, bo pro to pro). Słuchawkami T90, a kablem jakiś Cordial 3.5 na 2xRCA.
Ale SAPek i tak ******sty. Nie, że na śmietnik, czy co.

Edytowane przez bob2000
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bob2000 napisał:

P400 względem modyfikowanego SAP2 jest bardziej 3D. Babki są wyrwane z instrumentów a instrumenty z babek. Nie jest to wszystko tak razem skupione (mam wrażenie, że na SAPie babki są mocniej wyeksponowane). Dźwięk bardziej aksamitny, syki i zawodzenia są mniej szorstkie.
Źródłem był meizu hifi pro dac (jeśli dobrze pamiętam nazwę, ale ważne, że pro, bo pro to pro). Słuchawkami T90, a kablem jakiś Cordial 3.5 na 2xRCA.
Ale SAPek i tak ******sty. Nie, że na śmietnik, czy co.

Oj nie, nie będę biednych kobitek z niczego wyrywać - pozostaję przy SAP-2 ;)

A tak na serio, to zdaję sobie sprawę, że SAP-2 to nie jest "najlepszy dźwięk na świecie" - ale mnie zadowala, po prostu mogę wreszcie z przyjemnością słuchać muzyki. U mnie jedyna "modyfikacja" to zmiana zasilacza na liniowy. Pragnę też zauważyć, że SP400 kosztuje jakieś 8-9 razy więcej - szczerze mówiąc, nie stać mnie na wzmacniacz w tej cenie i ucieszyłem się, że porządny wzmacniacz można kupić w okolicach 300-400 zł. Plus jeszcze źrodło masz lepsze, niż moje (u mnie po prostu minisystem Marantza, bezpośrednio podłaczony do SAP2, żadnego zewnętrznego DAC-a), no i słuchawki - u mnie AKG poziom "entry level".

W ogóle mój system to takie "zawieszenie w próżni" - kiedy przychodzą do mnie znajomi, są zafascynowani - bo dla nich słuchawki za 300 zł to kosmos, a tu jeszcze jakiś wzmacniacz słuchawkowy, w ogóle nie mieli pojęcia, że coś takiego istnieje. Źródło dla nich też wysoka półka. I jeszcze dziwią się, że nie ma głośników (mimo, że teoretycznie można podłączyć). A dla audiofilów - to wszystko są śmieciowe zabawki - no i jakie starocie (poza SAP2... choć nie wiem, bo ma 3 lata): 11-letni Marantz "all-in-one" plus 13-letnie AKG. I żadnego DAC-a... Icki też jakaś taniocha Made In Poland ;) 

Dzięki za sprostowanie w sprawie słuchawek - ale tak myślę, że te HD520 na olx za 160 zł to okazja - chyba dobre są te słuchawki?

Edit: jest jeszcze połowę tańszy SP200 - ale to i tak - jak dla mnie - tylko ciekawostka. 

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bob2000 napisał:

Ey, Anthony Joshua recenzuje audio klocki? W sumie teraz chyba tylko tyle mu zostało.

Jest jeszcze gorzej - Joshua Valour dostał orgazmu na dźwięk z tpa6120a; tym samym wypisał się z grona miłośników migotliwego audiofilskiego planktonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bednaar napisał:

Plus jeszcze źrodło masz lepsze, niż moje (u mnie po prostu minisystem Marantza, bezpośrednio podłaczony do SAP2, żadnego zewnętrznego DAC-a), no i słuchawki - u mnie AKG poziom "entry level".

Moim źródłem jest tani grajpenek od chińczyka, nie wiem czy jest lepszy od Twojego Marantza. Pewnie zależy od słuchacza. Jego wymagań i preferencji. A nie od ceny i wieku. Nawet jak coś jest lepsze technicznie to możemy woleć gorsze, bo jak piszesz, najważniejsza jest przyjemność z muzy i tyle.

Czy te zenki są dobre to nie wiem. Zapytaj w fanklubie Sennheisera, nie słyszałem ich. Podobno v2 mają trochę więcej basu od v1. Osobiście, gdybym je chciał, mógłbym dać max. do 100 zł z wliczona przesyłką. HD520 v1 mają mało basu, więc v2 pewnie i tak mają go mało. Poza tym może się okazać, że nausznice są zużyte, więc cena rośnie. Do HD520 były dostępne oryginalne nauszniki, kupiłem. Cena wyższa niż same słuchawki, ale taki miałem kaprys ;).

 

1 godzinę temu, audionanik napisał:

Jest jeszcze gorzej - Joshua Valour dostał orgazmu na dźwięk z tpa6120a; tym samym wypisał się z grona miłośników migotliwego audiofilskiego planktonu.

Uuuu... Ok. Sprawdziłem kto to, ale słabo kojarzę jegomościa (może wstyd, no trudno). To raczej dobrze dla niego i jego subskrybentów. Pewnie o A90 mowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bob2000 napisał:

Czy te zenki są dobre to nie wiem. Zapytaj w fanklubie Sennheisera, nie słyszałem ich. Podobno v2 mają trochę więcej basu od v1. Osobiście, gdybym je chciał, mógłbym dać max. do 100 zł z wliczona przesyłką. HD520 v1 mają mało basu, więc v2 pewnie i tak mają go mało. Poza tym może się okazać, że nausznice są zużyte, więc cena rośnie.

Ok, tak tylko z ciekawości spytałem.  Mam dość Sennków, co prawda miałem tylko kiepskie, przebasowione, zmulone HD500, ale jakoś  niesmak do marki pozostał. Poza tym niewygodnie leżały na  głowie, wolę  patent AKG z elastycznym paskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bednaar napisał:

Ok, tak tylko z ciekawości spytałem.  Mam dość Sennków, co prawda miałem tylko kiepskie, przebasowione, zmulone HD500, ale jakoś  niesmak do marki pozostał. Poza tym niewygodnie leżały na  głowie, wolę  patent AKG z elastycznym paskiem.

Spróbuj HD540 i wymień im pady na skórzane, bez otworów od spodu - dobrze napędzone, potrafią zawstydzić muzykalnością i otwartością, duuużo droższą i nowszą konkurencję. 😉👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight Dziękuję za propozycję, ale jakbym miał zmieniać słuchawki, to tylko na jakieś zamknięte. I tylko wtedy, gdy mi K530 padną - bo grają bardzo ładnie. Mnie szkoda czasu i zachodu na częste zmiany sprzętu - zbyt wiele fajnej muzyki jest do odkrycia. Poznawanie nowego sprzętu mnie tak nie rajcuje. Meloman jestem, nie audiofil ;)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności