Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pocketbook - Legimi - zacięcia


zdzichon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam Touch HD3 i ostatnio zaciął mi się na konkretnej stronie książki z Legimi. Nic nie pomaga, na telefonie mogę tą samą książkę czytać a tu... ani do przodu a ni do tyłu. Miał ktoś może taki problem? Jakieś pomysły?

 

Już wcześniej czytanie książek z Legimi nie było bezproblemowe, czasem trzeba było parę razy wyjść z danej książki i zmienić na inną, ale to już przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem na jednym z najnowszych czytników PocketBooka, ale nie z Legimi, a formatem mobi - również w pewnym momencie strona się zacina, nie mogę jej zmienić ani przyciskami, ani dotykiem. Muszę zamykać książkę (kończąc proces) i odpalać na nowo, ale nie zawsze udaje się to za pierwszym razem. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłem.

 

Może to jakiś ogólny problem softowy, a nie tylko Legimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiam. Mam nadzieję że następny update coś naprawi (jeśli będzie). Byłoby fajnie, bo razem z Legimi PB wyglądał na papierze jak urządzenie idealne. Na przykład, synchronizacja między telefonem i czytnikiem jest super. Czytam parę stron w tramwaju na telefonie, otwieram PB w domu i czytam od tego samego miejsca - rewelacja. Tylko co z tego jeśli pod kątem niezawodności mój stary Kindle Classic to 3 klasy wyżej. Z PB nigdy nie wiem czy się nagle nie przytnie na parę sekund, albo nie przestanie otwiereać jakiejś książki w losowym momencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zdzichon napisał:

Tego się obawiam. Mam nadzieję że następny update coś naprawi (jeśli będzie). Byłoby fajnie, bo razem z Legimi PB wyglądał na papierze jak urządzenie idealne. Na przykład, synchronizacja między telefonem i czytnikiem jest super. Czytam parę stron w tramwaju na telefonie, otwieram PB w domu i czytam od tego samego miejsca - rewelacja. Tylko co z tego jeśli pod kątem niezawodności mój stary Kindle Classic to 3 klasy wyżej. Z PB nigdy nie wiem czy się nagle nie przytnie na parę sekund, albo nie przestanie otwiereać jakiejś książki w losowym momencie

 

Również na to liczę, bo bardzo podobają mi się PocketBooki ergonomicznie, funkcjonalnie i pod względem ekranów. Cały czas mam ochotę wymienić mojego Kindle Paperwhite 3 na właśnie Toucha HD 3, bo raczej planuję porzucić ekosystem Amazonu. Gdy miałem u siebie różne modele, to nigdy nie zdarzały się tego typu przycięcia - to chyba świeża sprawa. Mam teraz tego ich nowego PocketBooka Color i myślałem, że dotyczy to tylko tego modelu, że jeszcze go nie doszlifowali, ale jeśli w Touch HD 3 dzieje się to samo/jest podobny problem, to mnie martwi, bo mam wszystko w formacie mobi.

 

W sumie Legimi nigdy nie mogłem sprawdzić na PocketBookach, bo zawsze miałem kontakt z ich czytnikami świeżo po premierach, a Legimi jest implementowane dużo później i to też nie zawsze. Sama usługa super, o ile można na niej polegać - tak, jak napisałeś. Co innego, że InkBooki też mają swoje problemy, tam dodatkowo Android daje się we znaki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat samo Legimi bardzo polecam. Zanim kupiłem PB używałem dwa lata na telefonie i nigdy żadnego problemu nie było. Jako taki Spotify z książkami dla osób czytających jedną lub więcej książek miesięcznie - rewelacja. Na HD3 po paru poprawkach jest już nieźle, ale mogłoby być zdecydowanie lepiej. 

 

Tak wygląda teraz sytuacja z czytnikami. Chcesz idealne urządzenie, jesteś skazany na ekosystem Amazona (ech, marzy mi się Voyage z Legimi i obsługą EPUB). Chcesz więcej wolności, musisz pogodzić się z mankamentami.

 

A jak kolorowy e-ink? Czytasz może komiksy? Szczerze mówiąc jakiś nie widzę innego powodu przesiadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



(ech, marzy mi się Voyage z Legimi i obsługą EPUB). Chcesz więcej wolności, musisz pogodzić się z mankamentami.


Jest Legimi na Kindle i działa na Voyage, ale niestety nie wszystkie pozycje z abonamentu są dostepne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Color jest specyficzny, jeszcze nie wyrobiłem sobie o nim ostatecznego zdania. Komiksy, to była moja pierwsza myśl, ale to jednak nadal sześciocalowiec - trochę za mały do nowel graficznych czy PDF-ów. W praktyce raczej jedynie opcja do wyświetlania okładek, książek dla dzieci + do nauki, bo można np. zakreślać kolorowo. Same barwy raczej pastelowe, ciągle nie tak żywe, jakby się chciało. Do tego podświetlenie bez możliwości regulacji barwy - w sumie nie wiem dlaczego, ale obstawiam, że było jakieś technologiczne ograniczenie tego dwuwarstwowego E-Inka.

 

@all999 Jest, ale z koniecznością synchronizacji przez kabel i aplikację, co u mnie jakoś nie chciało śmigać. Możliwe jednak, że aktualnie działa to inaczej, sprawdzałem to jakiś czas temu.

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, all999 napisał:


Jest Legimi na Kindle i działa na Voyage, ale niestety nie wszystkie pozycje z abonamentu są dostepne

 

 

Wiem, ale dla mnie w tej okrojonej formie w jakiej funkcjonuje nie jest rozwiązaniem godnym 2020 ;)

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zdzichon napisał:

Hej,

 

Mam Touch HD3 i ostatnio zaciął mi się na konkretnej stronie książki z Legimi. Nic nie pomaga, na telefonie mogę tą samą książkę czytać a tu... ani do przodu a ni do tyłu. Miał ktoś może taki problem? Jakieś pomysły?

 

Już wcześniej czytanie książek z Legimi nie było bezproblemowe, czasem trzeba było parę razy wyjść z danej książki i zmienić na inną, ale to już przesada.

Miałem to samo. Zrobiłem downgrade do wersji 632.5.19.832, która działa bezproblemowo i jest szybsza niż 623.6.0.926 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, summerinparis33 napisał:

downgrade do wersji 632.5.19.832, która działa bezproblemowo i jest szybsza niż 623.6.0.926 

 

A skąd ściągałeś tą wersję? I jak się to robi? Pewnie w google wyczytam, ale jak już robiłeś to może poratujesz krótką instrukcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.08.2020 o 17:35, zdzichon napisał:

 

A skąd ściągałeś tą wersję? I jak się to robi? Pewnie w google wyczytam, ale jak już robiłeś to może poratujesz krótką instrukcją?

Sorry za opóźnienie, ale rzadko tu zaglądam. Tu masz firmware https://pocketbook.pl/pl-pl/support-pl

Downgrade robisz jak klasyczne wgranie oprogramowania za pomocą komputera. Przed wgraniem oprogramowania naładuj do pełna baterię czytnika, a następnie:

1. pobierz  wersję Firmware na komputer

2. podłącz czytnik za pomocą kabla USB do komputera 
3. rozpakuj zawartość archiwum, plik: SWUPDATE.BIN należy skopiować do katalogu głównego pamięci wewnętrznej czytnika.
4. wyłącz czytnik poprzez dłuższe naciśnięcie klawisza Włącz/Wyłącz.
5. podczas ładowania systemu przytrzymaj jednocześnie klawisze W przód i W tył aż na ekranie nie pojawi się komunikat Firmware update...
6. podczas aktualizacji  czytnik  zostanie  parokrotnie zrestartowany.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla zainteresowanych korzystających z PocketBook Touch HD 3. Rozpoczęła się dystrybucja kolejnego nowego firmware w wersji 6.1.785, który ma usuwać błędy poprzedniej wersji. Dodatkowo zawiera Empik Go. U mnie na razie w OTA się nie pojawia. Więcej na ten temat http://cyfranek.booklikes.com/post/3152326/empik-go-na-pierwszym-czytniku-pocketbooka

 

update: już jest dostępne po OTA. Zainstalowałem, testuję.

Edytowane przez summerinparis33
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności