Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Discogs i AIMP problemy


Arczi11

Rekomendowane odpowiedzi

 

Korzystam z Aimpa do przegrywania płyt CD. Oczywiście po przegraniu płyty nie mam ani nazwy utworów ani okładki. Kupuję przecież legalną płytę i mimo to muszę znajdować dane płyty np. w serwisie Discogs. A tam przez przeglądarkę pojawia się lista wykonawców i nazwy utworów. Ok myślę pobiorę dane z płyty za pomocą wbudowanego w AIMP serwisu Discogs. Płyta została znaleziona, ale dlaczego zawsze są błędnie uzupełnione informacje odnośnie wykonawcy? Franz Liszt NIE jest wykonawcą tylko kompozytorem! Wykonawcami utworów są inni a te dane nie są zawarte w wbudowanym discogs w AIMPie. Na stronie internetowej jest chyba poprawnie. I znowu wychodzi na to że muszę poprawiać informacje w znalezionej płycie. I marnować mnóstwo czasu a wystarczyło zamieścić przez studio nagraniowe informacji na płycie. Nie wiem dlaczego nikomu się nie chce tych danych na płycie zamieszczać.

 

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

16052b4a6da4d320ff3b8cd8cf40fe4a.jpg93458f0ec80667c9ff850d9cdbcef9a6.jpg88e6c6041758eb63e4e5bdc030c5d482.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie wina Aimpa, często płyty z różnych źródeł (krajów) mają przestawione utwory. Wpisy na discogs też są różne. Może to wina zapisu nazwy pliku. W tagach też masz źle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie wina Aimpa, często płyty z różnych źródeł (krajów) mają przestawione utwory. Wpisy na discogs też są różne. Może to wina zapisu nazwy pliku. W tagach też masz źle? 
Czy jest możliwość, że np. AudioTrack1.flac nie będzie 1 utworem z płyty??? Itd. AudioTrack2.flac to 2 utwór z płyty.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. 

Ja miałem taki problem z jednym utworem z płyty Dżemu, uparcie mimo poprawiania pokazywało Track 1, mimo że tagi nawet słowa miały. A inny w odtwarzaczu cd audio działa ok, a w napędach komputerowych w ok. połowie utworu zaczyna rwać i trzaskać, nie da się słuchać. Na początku myślałem że płyta jest uszkodzona, ale jest w jak najlepszym porządku, bez rys. Czasami wytwórnie w ramach walki z "piractwem" utrudniają życie normalnym użytkownikom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli czas zgranego utworu zgadza się z czasem podanym na okładce (z dokładnością do 1s) to powinno być ok?

 

Edit: Walka z piractwem? Efekt wydaje się być odwrotny. Nie wszystkie płyty są dostępne w formacie flac.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas nie mówi o niczym. 

 

Kiedyś kupiłem płytę Santany Shaman która jako jedna z pierwszych była zabezpieczona systemem Cactus przez Sony. Po włożeniu do napędu w komputerze zawiesił się, więc zrobiłem restart i po 15 minutach miałem kopię razem z Cactusem. Więc ile potrzebuje ktoś kto zarobkowo piraci? :)Większe korzyści by dało obniżenie cen płyt, by były dostępne dla większości. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności