Skocz do zawartości

Okablowanie do wzmacniacza Headonic i ogolna ocena sprzetu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

 

Zamawiam od @majkela wzmacniacz Headonic i mam dylemat jakie kable do niego dobrac. Za pozwoleniem Pana Michała pozwolilem sobie zalozyc temat na forum, moze ktos mi pomoze. Moze ktos tez utwierdzi mnie w przekonaniu, że obralem dobrą droge, w sensie poklepie po plecach i powie cos w rodzaju, że dobrze dobralem sprzet i powinno to wszystko ze sobą świetnie zagrac :) Będę wdzieczny za opinie. Posiadam sluchawki Sennheiser HD 660s i Meze 99 Classics oraz IFI ZEN DAC, do tego bedzie wspomniany wzmacniacz Headonic wersja Basic. Co sądzicie o takim zestawie? I teraz najwazniejsze - jakie kable RCA dobrac, żeby połączyc DAC ze wzmacniaczem. Na stronie Earstream mam do wyboru kabel Signature, SunRise oraz kabel na zamowienie od producenta o nazwie Chocolate. Bije sie z myslami, czy kable mają znaczenie, jezeli chodzi o odsluch muzyki, czy ja jako laik, czlowiek, ktory dopiero zaczyna przygode z audio uslyszy roznice ? W skrocie - czy warto doplacic do drozszego kabla ? Czy taki kabel bedzie mial wplyw na jakosc posiadanego przeze mnie sprzetu ?

 

Dziękuję i pozdrawiam,

 

Michał.

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Wpływ moim zdaniem kable mają. Pytanie, na ile będzie on dla Ciebie odczuwalny. Ja ostatnio sobie zrobiłem eksperyment, choć do końca naukowy to on nie był, bo to nie ślepe testy. Niemniej jednak wyszło mi, że te kable Ear Stream które mam (interkonekt SunSet + USB Extreme + zasilające) u mnie w systemie pozytywnie wpływają na dźwięk. Porównywałem jednak z tańszymi kabelkami i komputerówkami, które nawet nie tyle co zagrały jakoś wyraźnie gorzej (mowa o interkonektach i USB), co po prostu te kable @majkela są dopracowane brzmieniowo na tyle, że oprócz jakości jakoś tak przyzwyczaiłem się do nich i zmiana na te inne powodowała może efekt lekkiego wow w stylu że gra to tak nawet barwnie i przyjemnie, tak szybko ten efekt zanikał i zaczynało mi czegoś brakować to tu to tam. 

 

To taka estetyka brzmieniowa chyba na zasadzie doprawiania smaku (oprócz oczywiście dbałości o odpowiednią jakość). Jakiś czas temu porównywałem te kabelki które odstawiłem na rzecz earstreamów z jakimiś grubymi Klotzami z motanymi końcówkami, to mi wyszło, że te Klotze mocno ściemniały dźwięk, lekko wyrzynały średnicę i skupiały się na skrajach pasma, przy czym wysokie tony miały dziwny metaliczny posmak. 

 

Sprawa zasilających - ja dopiero niespełna rok temu sobie zamówiłem na zasadzie że jak mi nie zagra, to będę miał spokojne audiofilskie sumienie, a okazały się dla mnie ważne w całym systemie. Kto wie, czy nie większe niż analogowe kable. W porównaniu do nich komputerówki grają ciemniej, ale przy tym bardziej chropowato/matowo, dźwięk jest mniej wygładzony jako całość przy czym to nie tak że te zamawiane kable nie potrafią przekazać ostrości w nagraniach. 

Różnice słychać on the go przy trybie szału przepinania, ale moim zdaniem najbardziej one wychodzą w spokojnym, normalnym użytkowaniu. 

 

Trzeba też pamiętać, że to też nie jest tak, że bez tego okablowania Ci sprzęt nie zagra. Ja wszelkie zmiany kablowe w torze przeprowadzałem stopniowo, a jeśli chodzi o sam wzmacniacz to zaczynałem od podstawowego Headonica z zewnętrznym zasilaczem stabilizowanym, żeby poprzez tego dopasionego z wbudowaną baterią zakończyć na Sonicu ze względów czysto komfortowych - muzyki słucham pół dnia więc nie chciałoby mi się ładować baterii, wolę mieć zwyczajnie wpięty sprzęt do sieci. 

W każdym razie, już podstawowy Headonic jak pamiętam zrobił na mnie spore wrażenie, co nie zmienia tego że w porównaniach z Sonikiem czy tym Headonikiem GSP/Box wypadł trochę gorzej. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myslisz, do IFI Zena i Senków hd 660s, to dobra opcja ? W sensie ten wzmak + dedykowane kable. Ktory kabel bys np Ty wybral ?

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie dziekuje za pomoc. W zasadzie, to juz sie chyba zdecydowalem na kabel Chocolate od @majkela. Musze sie sam przekonac, czy taki kabel, jest wart takiej kwoty :) Troche tylko dziwnie sie kupuje kabel za cenie sluchawek ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy kable słyszą, niektórzy nie. Niektórzy wierzą, że słyszą, niektórzy nie wierzą.

 

Nie wiem w jakim punkcie swojej „audio-podróży” jesteś, ale na początku „drogi” audio zalecana jest chyba „wstrzemięźliwość” w wydatkach na „akcesoria”, bo o jakości w torze słuchawkowym w pierwszej kolejności decydują… słuchawki, później wzmacniacz/DAC, a dopiero dalej cała reszta. Tym bardziej, jeśli (jak piszesz) „akcesoria” są w cenie słuchawek ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności