Jump to content

Test słuchawek HiFiMAN Sundara

maciux

Recommended Posts

Screenshot_20210701-014034_Qudelix.jpg

Zauważyłem, że na ASR wrzucona została propozycja GEQ skorzystałem z okazji by wypróbować na kudłatym. 

Nastąpiła wyraźna poprawa. Słuchawki zdobiły się bardziej przestrzenne. Ich zalety zrobiły się bardziej oczywiste. Nie jestem przekonany czy jakikolwiek kabel mógłby dać taki efekt. :D

• Like 1

• 3 weeks later...

Słucham sobie Sundar od @ZebLong-a. Głowię mam przyzwyczajoną do zamkniętych (Ether C Flow) więc trochę inny świat. Więcej powietrza, Chyba trochę mniej dociążenia, albo właśnie tak ma być, tylko zamknięte mnie przyzwyczaiły do klaustrofobii i teraz przez to powietrze tak mi wszystko oderwane i ulotne się wydaje.

Po pierwszym odsłuchu już chciałem je odstawić bo miały jakiś taki "korzuszek" i przydymienie. @audionaniksię ze mną nie zgadzał i miał rację.  W końcu i odkryłem że mam na DAPie gain na low (ups). Po przestawieniu na mid było już lepiej, a na high jest całkiem dobrze. Nie ma żadnego przydymienia. Sundary lubią więcej prądu.

• Like 1

• 1 month later...

@Compton Wczoraj wieczorem odebrałem wzmak, więc dzisiaj będę robił odsłuchy. 😉

10 minut temu, manuelvetro napisał:

Z pamięci mi się wydawało, że tak po charakterze to sundara to planarne 1990

Trochę prawdy w tym jest, szczególnie na ubitych padach w DT1990Pro. 😉

4 godziny temu, manuelvetro napisał:

Ja niestety nie miałem ich łeb w łeb, więc nie mogłem tak porównać. Z pamięci mi się wydawało, że tak po charakterze to sundara to planarne 1990

W tonalności jakiś przepaści między nimi nie będzie (też zależy od padów), szczególnie jeśli je wyequalizować. Jednak jeśli chce się komuś zademonstrować różnicę między planarną, a dynamiczną prezentacją dźwięku to dobrze to można zrobić na tych przykładach. :) 

DT grają dynamicznie, żywo i zwiewnie z lekko podkreśloną głębią, nadają skupienia głównej akcji i lekkiego naturalnego chaosu w tle.

Sundara grają z dużym spokojem, monumentalnie, rozdzielczo, z wyraźną separacją i klarownym obrazowaniem dźwięków. 

W dniu 18.07.2021 o 14:59, konrad_a napisał:

Chyba trochę mniej dociążenia, albo właśnie tak ma być, tylko zamknięte mnie przyzwyczaiły do klaustrofobii i teraz przez to powietrze tak mi wszystko oderwane i ulotne się wydaje.

Nie ma żadnego przydymienia. Sundary lubią więcej prądu.

Do telefonu się nie nadają, ale wybitnie trudne też nie są. Nie ma ich co porównywać nawet w tej kwestii do HE-5LE. Większość wzmacniaczy czy mocniejszych urządzeń je z łatwością uciągnie. Co innego, gdy chce się im zapodać ciężkie EQ. Wtedy mogą pobierać nawet do 0,8W. 

No i właśnie stockowo im brakuje trochę dociążenia. Grają nieźle, ale po co się ograniczać, jak drobne EQ daje im wyśmienity niski bas. :)

Edited by MrBrainwash
  • Like 1

Nie wiem czy było już wrzucane, ale na rtings.com można prześledzić sobie różnice w charakterystyce między wersją z 2018 a 2020. Wystarczy najechać wskaźnikiem na wybrany zakres i w okienku pojawią nam się dokładne wartości obydwu modeli.

https://www.rtings.com/headphones/1-5/graph#24884/7903/589

• Like 1