Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek HiFiMAN Sundara


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Screenshot_20210701-014034_Qudelix.jpg

 

Zauważyłem, że na ASR wrzucona została propozycja GEQ skorzystałem z okazji by wypróbować na kudłatym. 

 

Nastąpiła wyraźna poprawa. Słuchawki zdobiły się bardziej przestrzenne. Ich zalety zrobiły się bardziej oczywiste. Nie jestem przekonany czy jakikolwiek kabel mógłby dać taki efekt. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słucham sobie Sundar od @ZebLong-a. Głowię mam przyzwyczajoną do zamkniętych (Ether C Flow) więc trochę inny świat. Więcej powietrza, Chyba trochę mniej dociążenia, albo właśnie tak ma być, tylko zamknięte mnie przyzwyczaiły do klaustrofobii i teraz przez to powietrze tak mi wszystko oderwane i ulotne się wydaje.

Po pierwszym odsłuchu już chciałem je odstawić bo miały jakiś taki "korzuszek" i przydymienie. @audionaniksię ze mną nie zgadzał i miał rację.  W końcu i odkryłem że mam na DAPie gain na low (ups). Po przestawieniu na mid było już lepiej, a na high jest całkiem dobrze. Nie ma żadnego przydymienia. Sundary lubią więcej prądu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Compton Wczoraj wieczorem odebrałem wzmak, więc dzisiaj będę robił odsłuchy. 😉

10 minut temu, manuelvetro napisał:

 Z pamięci mi się wydawało, że tak po charakterze to sundara to planarne 1990

Trochę prawdy w tym jest, szczególnie na ubitych padach w DT1990Pro. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, manuelvetro napisał:

Ja niestety nie miałem ich łeb w łeb, więc nie mogłem tak porównać. Z pamięci mi się wydawało, że tak po charakterze to sundara to planarne 1990


W tonalności jakiś przepaści między nimi nie będzie (też zależy od padów), szczególnie jeśli je wyequalizować. Jednak jeśli chce się komuś zademonstrować różnicę między planarną, a dynamiczną prezentacją dźwięku to dobrze to można zrobić na tych przykładach. :) 

DT grają dynamicznie, żywo i zwiewnie z lekko podkreśloną głębią, nadają skupienia głównej akcji i lekkiego naturalnego chaosu w tle.

Sundara grają z dużym spokojem, monumentalnie, rozdzielczo, z wyraźną separacją i klarownym obrazowaniem dźwięków. 

 

 

W dniu 18.07.2021 o 14:59, konrad_a napisał:

Chyba trochę mniej dociążenia, albo właśnie tak ma być, tylko zamknięte mnie przyzwyczaiły do klaustrofobii i teraz przez to powietrze tak mi wszystko oderwane i ulotne się wydaje.

 

 Nie ma żadnego przydymienia. Sundary lubią więcej prądu.


Do telefonu się nie nadają, ale wybitnie trudne też nie są. Nie ma ich co porównywać nawet w tej kwestii do HE-5LE. Większość wzmacniaczy czy mocniejszych urządzeń je z łatwością uciągnie. Co innego, gdy chce się im zapodać ciężkie EQ. Wtedy mogą pobierać nawet do 0,8W. 

No i właśnie stockowo im brakuje trochę dociążenia. Grają nieźle, ale po co się ograniczać, jak drobne EQ daje im wyśmienity niski bas. :)

 

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było już wrzucane, ale na rtings.com można prześledzić sobie różnice w charakterystyce między wersją z 2018 a 2020. Wystarczy najechać wskaźnikiem na wybrany zakres i w okienku pojawią nam się dokładne wartości obydwu modeli.

https://www.rtings.com/headphones/1-5/graph#24884/7903/589

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Mam Hifiman Sundara 2018 i Beyerdynamic DT 1990 Pro.

Pierwsze co rzuca się w ucho to mniejsza ilość basu w Sundara 2018

Ponadto ilość akcesoriów, wygoda, regulacja ustawień pałąka i jakość wykonania również jest mniejsza w Sundara 2018

Na forach użytkownicy narzekają również na kontrolę jakości produkcji Hifiman Sundara 2018 i zgodnie w większości recenzji zalecają wymianę kabla.

Mimo to większość recenzentów faworyzuje pod względem jakości reprodukcji dźwięku Hifiman Sundara 2018 nad Beyerdynamic DT 1990 Pro m.in. z uwagi na jakość wysokich tonów, scenę muzyczną i pozycjonowanie oraz cenę.

Ja mój egzemplarz Hifiman Sundara 2018 używam z mobilnym wzmacniaczem z DAC Beyerdynamic Impacto Universal

Ta konfiguracja rozwiązała problem z wymianą kontrowersyjnego stockowego kabla, ponieważ Beyerdynamic Impacto Universal jest zintegrowany z bardzo elastycznym i cienkim kablem 2x 3,5 mm. 

Dodatkowo mam 4 kable z różnymi końcówkami do wyboru w zależności do jakiego urządzenia źródłowego chce podpiąć zestaw i możliwość zamontowania baterii do tego mobilnego wzmacniacza.

Daje mi to duża elastyczność i wygodę w zakresie mobilnego użytkowania Hifiman Sundara.

Jakkolwiek bardziej preferuję Beyerdynamic DT 1990 Pro za uniwersalność, użyteczność i całokształt bogatej oferty.

IMG20221009180027.jpg

Edytowane przez rott
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam teraz Sundary 2023 na testach. Naprawdę super techniczne, słychać, że są lepsze od DT990 pro 80 ohm. Świetna scena i pozycjonowanie, wspaniała rozdzielczość. Ale jednak ich przekaz jest dla mnie strasznie ofensywny i męczący, za dużo dźwięku w dźwięku. I chociaż jakościowo bas jest lepszy od tego w Beyerach, to jednak ten bumiasty z Beyerów bardziej mi się podoba. No i dzięki EQ potrafi zejść zdecydowanie niżej, niż w Sundarach. Subiektywnie w beyerach chciałbym jakość góry z Sundar i może pozycjonowanie. Niemniej nie mogę odmówić jakości Sundarom, bo jest naprawdę klasowa. Chyba, że są jakieś słuchawki, które łączą wymienione przeze mnie cechy obu par + są na tyle łatwe do wysterowania, że pójdą bez problemu z Oriolusa (może być nawet z balansu).

Edytowane przez Play
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności