Skocz do zawartości

Test słuchawek HiFiMAN Sundara


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

@manuelvetro z Pigwami, k701 i HE400se jesteś w dobrym miejscu. :) Zawsze da się lepiej/inaczej. Choć Sundara są o tyle dobre, że nadają się na allroudery i cross-gatunkowe granie. Ja nie wiem czemu je ludzie tylko z klasyką i jazzem kojarzą. W tych gatunkach oczywiście robią robotę, ale nie koniecznie jakoś błyszczą. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  OJ   ,  robicie  chetke z  tymi  sundarami  - uzywane   tysiaka  -   nie  jest  dobrze   ,  mam  nadzieje  ze  sa  lepsze  od  400i   ,     Dzis   robiłem  porównanie    400i   {  na  sznurówce  od  dr Bianfaga }  z  pozostałumi  słuchawkami z  ''kolekcji''   i  rozumiem     ze  jesli  sundary graja podobnie  do  400i   to  całkowicie sie  zgadzam  ze  zdaniem- dlaczego   ludzie   dedykuja  je  do  klasyki . Cterystkom  brakuje  dołu  i  łupniecia  .  zeby  je  chociaz  tak  ''skrzyzowac '' z  bd990, to  by  je  mozna   uzytkowac  z  wiekszym  spokojem  ducha  {400i}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pilotKA napisał:

  OJ   ,  robicie  chetke z  tymi  sundarami  - uzywane   tysiaka  -   nie  jest  dobrze   ,  mam  nadzieje  ze  sa  lepsze  od  400i   ,     Dzis   robiłem  porównanie    400i   {  na  sznurówce  od  dr Bianfaga }  z  pozostałumi  słuchawkami z  ''kolekcji''   i  rozumiem     ze  jesli  sundary graja podobnie  do  400i   to  całkowicie sie  zgadzam  ze  zdaniem- dlaczego   ludzie   dedykuja  je  do  klasyki . Cterystkom  brakuje  dołu  i  łupniecia  .  zeby  je  chociaz  tak  ''skrzyzowac '' z  bd990, to  by  je  mozna   uzytkowac  z  wiekszym  spokojem  ducha  {400i}

O to właśnie chodzi. Sundary dadzą Ci więcej dołu i mocniejszego i chyba mniej góry, scena się trochę skurczy, a przekaz zyska wypełnienia. Całkiem możliwe, że 400i są lepszę w kasykę. 

Ale też trzeba powiedzieć, że choć sundary mają więcej ciepła i wypełnienia, to też są bardziej twarde w graniu, co odbiera im trochę muzykalności z 4XX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pilotKA napisał:

Cterystkom  brakuje  dołu  i  łupniecia  .  zeby  je  chociaz  tak  ''skrzyzowac '' z  bd990, to  by  je  mozna   uzytkowac  z  wiekszym  spokojem  ducha  {400i}

Śpieszę z rozwiązaniem. ;)

https://audeos.pl/pl/p/AKG-Superlux-wkladki-gabkowe-foam-net-pad-para/283

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wkładki superluxa dodają fun'u. Choć ja polubiłem się z 4xx już bez nich.

 

Btw. Chciałbym popróbować tych nowych beyerdynamica wkładek. Chyba sobie zamówię. Nieługo u mnie zacznie się proces strojenia słuchawek bo już ostatecznie zamknąłem kolekcje. Nic ponad Sundary w tym budżcmecie i tak nie dostanę. 

Ale na konia LCD stawiać nie będę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MrBrainwash napisał:

O to właśnie chodzi. Sundary dadzą Ci więcej dołu i mocniejszego i chyba mniej góry, 

           dobrze

 

16 minut temu, MrBrainwash napisał:

scena się trochę skurczy

   niedobrze

 

17 minut temu, MrBrainwash napisał:

Całkiem możliwe, że 400i są lepszę w kasykę. 

  400i sa  bdb  w  klasyce to  bez  watpienia   odtwarzaja  bdb   takie  instrumenty  jak  skrzypce  , gitary   klarnet itp plus   wokal  ,  czyli  srednica  jest  ok

16 minut temu, neonlight napisał:

         czyli   wkladki  do  muszli   i  bedzie  ok ? ,  wieczorem  wypróbuje   krazki  kosmetyczne  ,  moze  obejdzie  sie  bez  zamawiania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pilotKA napisał:

 czyli   wkladki  do  muszli   i  bedzie  ok ? ,  wieczorem  wypróbuje   krazki  kosmetyczne  ,  moze  obejdzie  sie  bez  zamawiania. 

Płatki kosmetyczne nic nie dadzą w kwestii basu, bo głównie chodzi o uszczelnienie padów, a nie przytłumienie pasma. Jak chcesz to zrobić nieco taniej, to polecam piankę kreatywną dostępną w sklepach dla plastyków lub nawet w Empik'u, musiałbyś wyciąć okręgi o średnicy padów i je pod nimi umieścić. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, pilotKA napisał:

   A   , czyli   musze  wlozyc  foam  net  od  superluxów  pod  pady  na  cała  szerokosc   muszli   .tak ?

Dokładnie tak. Tylko nie pamiętam, czy od strony ucha, czy od spodu pada. 😕

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewam i słucham, podłączam do różnych źródeł i muszę przyznać, że one są aż do przesady transparentne. Synnergia synergią, ale zwyczajnie już muszą dostać dobre źródło. Bo ze słabym zagrają słabo. Na pewno gratka dla audiofilów co lubią słuchać elektroniki. If you know what I mean.

 

Fiio X5 (zarówno po usb jak i w trybie dap) i Qudłaty po SE wysiadają. Jakbym słuchał tylko na tym to doszedłbym do wniosku, że te słuchawki to nic specjalnego. Przełączenie się na balans w Qudłatym sprawia że już zaczyna być ciekawie.

 

@Hustler Ty na czym je słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2021 o 14:04, pilotKA napisał:

400i sa  bdb  w  klasyce to  bez  watpienia   odtwarzaja  bdb   takie  instrumenty  jak  skrzypce  , gitary   klarnet itp plus   wokal 

Słuchałem w sumie dwóch par 400i (sprzed 2020) i to były raczej słabe słuchawki po prostu; mlaskały jednostajnie górą; średnica niezła, ale do klasyki to one za cienkie.

Sundary to rozdzielczość, separacja, selektywność...i jeszcze raz selektywność. Zróżnicowanie barw instrumentów (jednocześnie bez ich dobarwiania) robi na mnie wrażenie że ho ho (a nawet ho ho ho). Dlaczego do klasyki? No kuna właśnie dlatego! Przy dużych składach nic się nie zlewa, a nawet bardzo podobne brzmieniowo instrumenty są łatwe do odróżnienia w tłoku. Jak porównywałem je przez pare minut do empyreanów, to te drugie miały w sobie piękno, powab, ale i już swój nalot...hihimany zaś były takie czerstwe i miały mniejszą scenę, ale kuna jakość dźwięku tych fangoidów zadziwia. Skoro już my są przy scenie - jej rozdmuchiwanie zawsze ma konsekwencje (lub przyczyny raczej), z reguły jest to podcieniowana średnica (jak w hd800) i niedociążona góra. Sundary mają scenę niewielką, ale jakże precyzyjnie ułożoną i naturalną! Chce ktoś więcej? Niech buli 10 razy tyle. 

Nie rozumiem też pojawiających się tu i tam narzekań na dynamikę. Jak ktoś lubi takową w formie niemal zero-jedynkowej to niech se kupi młotek. Sundary zaś potrafią odegrać tysiąc stanów pośrednich, subtelne narastanie, opadanie, reagują wzorowo na emocje wokalisty...

Także ten...

Edytowane przez audionanik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

.. robi na mnie wrażenie że ho ho (a nawet ho ho ho).

 

e5a2489702_kropeczki_w_matejczki.jpg

 

@audionanik Ty drugą młodość przeżywasz, czy ki ch.. , ostatnio każde słuchawki, które Ci wpadną w ręce, wychwalasz pod niebiosa i robisz z nich killer'y, wtf?! 😆 Zwolnij Chłopie, bo zaczynam myśleć, że podłapałeś drugi etat w Mpczystore & Co.. 😆

Edytowane przez neonlight
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, audionanik napisał:

O to to to, pierwszy u Bigmarasa.

Btw jak nie chwalę, tylko jeżdżę po jakichś (czyli większość) to też źle. Ja już nie wiem normalnie...i jak tu być znafcom?

 

Jak pojedziesz po czymś co się komuś innemu podoba to się nie znasz, masz słaby tor, sprzęt niewygrzany, nieodpowiedni kabel itp a jak chwalisz to co Ci się podoba a innemu nie to na bank zostałeś przekupiony. To że nie ma czasami żadnego dystrybutora lub kupiłeś coś z drugiej ręki za własne to nie ma absolutnie znaczenia. Ot życie trendsettera ;) 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Adam 76 napisał:

Wszystko fajnie tylko szkoda będzie tego 1100zł (bo pewnie taka jest cena Sundar po rabatach i grzecznościowej recenzji na forach) jak tydzień po upływie gwarancji się spierdzielą.

Trzeba było nie kupować skoro już się martwisz gwarancją. Btw tanio Ci policzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 76 napisał:

Wszystko fajnie tylko szkoda będzie tego 1100zł (bo pewnie taka jest cena Sundar po rabatach i grzecznościowej recenzji na forach) jak tydzień po upływie gwarancji się spierdzielą. No ale może trzeba być optymistą :), dzisiaj wygramy 3:0! 

 

Szybko obstaw wynik, to sie zwrócą 😄. Nie namawiam do hazardu! 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tidal.com/track/386602

 

W tej piosence na końcu jest gitara akustystyczna, która schodzi co raz niżej. Na sundarach brzmi to bardzo średnio. Ja nie wiem... niektórzy jechali po k712 i innych słuchawkach, że średnica nie taka, że nie brzmi jak na żywo itd. no Sundara tymbardziej nie byłoby za co chwalić. Nie wiem jakiego toru trzeba byłoby użyć, żeby to zgrało naturalnie z pełną dynamiką, niuansami i analogowością. Tutaj gra to lepiej lub gorzej ale cały czas jest ta sztywność, braki w oddaniu akustyki i bardzo zbite brzmienie na gorszych źródłach brzmi to prawie ja midi. Nie sądzę, żeby to był jakiś błąd w sztuce po stronie Hihimana, po prostu planary dostają tutaj po tyłku od dynamików. Jak włączymy jakiś elektroniczny gatunek muzyczny to tutaj zdolności separacyjne, precyzja i drive mogą dać pewną przewagę. W akustycznej muzyce nie bardzo je widzę.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

W akustycznej muzyce nie bardzo je widzę.

 

Mam dokładnie na odwrót. To

wrzucone przez @bendezar utwierdziło mnie w przekonaniu, że zakup sundar będzie słusznym pociągnięciem.

2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

W tej piosence na końcu jest gitara akustystyczna, która schodzi co raz niżej. Na sundarach brzmi to bardzo średnio.

Brzmi perfekcyjnie, jak na żywo. W końcu jestem zadowolony; dźwięk saute bez szpachli, gipsu, werniksu za to bogaty w rzetelną informację, prawdę:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik dzięki, użyję do testów. Jutro zrobię test który zobrazuje pełniej to o czym teraz piszę.

 

Ciężko mi powiedzieć jak gitara miałaby brzmieć w danym albumie, bo nie było mnie tam w studiu czy sali z muzykami. Miałem na myśli prezentacje, która pozwala dźwiękom się rozchodzić i wybrzmiewać do końca.

 

Sundara mają balans tonalny który nic nie wykrzywia, są szczegółowe, wszystko jest poseparowane, tylko właśnie dźwięk struny się nie niesie tylko od razu znika, dla mnie to odbiera uroku akustycznemu instrumentowi i  wykonaniu.

 

Tak samo człowiek ceni bardziej wykonanie na żywo, choć muzyk nie zagra tak równo jak automat, ale w tych drobnych nieścisłościach jest właśnie urok i dusza.

 

Takie W5000 może nie miały naturalnego / neutralnego grania, ale średnice przedstawiały z wielką szczegółowością, przyjemnym tembrem i właśnie miały akustykę, która pozwalała dobrze wybrzmiewać instrumentom i słyszeć te rozchodzące się fale.

 

W innych moich dynamikach nie jest to tak wyraźne i nie mają takiej rozdzielczości, ale ten efekt jeszcze w jakimś stopniu tam jest.

 

To samo co w Sundarach tylko jeszcze wyraźniej było w HE-5LE. Mega szczegółowość i separacja, ale jakby ktoś wypuszczał dźwięki gitary z jakiś laserów, a nie z pod palców.

 

Inny przykład. Bardzo lubiłem shp9500. Tona powietrza, przyzwoita separacja, jasna i klarowna średnica - muzyka akustyczna brzmiała na nich bardzo dobrze. Tylko to do czego mogłem się w nich przyczepić, to właśnie taka sztywność i prostolinijność dźwięków. Rozkładały je ładnie, ale w mało subtelny sposób. Świetnie przez to się nadawały by mieć ogólny fun, ale brakło tego wyrafinowania z wyższej półki, czy też innych modeli. 

 

Dzisiaj będę robił porównanie do innych planarów i tutaj Sundary mogą wypaść dobrze w takim porównaniu. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MrBrainwash napisał:

dźwięk struny się nie niesie tylko od razu znika, dla mnie to odbiera uroku akustycznemu instrumentowi i  wykonaniu.

Jak to jest nagrane, to się niesie, a jak nie to nie. Jeżeli słuchawka sama dodaje uroku wybrzmieniom, to zacznie denerwować, bo to się będzie powtarzać wszędzie i na jedno kopyto.

 

36 minut temu, MrBrainwash napisał:

w tych drobnych nieścisłościach jest właśnie urok i dusza.

Tak, racja - i właśnie dobrze mieć też takie słuchawki, które pokazują niedoskonałości nagrane, a nie własne.

 

 

39 minut temu, MrBrainwash napisał:

To samo co w Sundarach tylko jeszcze wyraźniej było w HE-5LE. Mega szczegółowość i separacja, ale jakby ktoś wypuszczał dźwięki gitary z jakiś laserów, a nie z pod palców.

 

 

9 minut temu, Adam 76 napisał:

I takie granie Wam się podoba, serio? ;)

Nie mogę się odnieść, bo jako jeden z nielicznych znafcuf nie znam he-5le

5 godzin temu, Inszy napisał:

A ja zapłaciłem pełną kwotę - nikt mnie nie kocha :( 

Ja dostałem mały upust - a jaki to wie mniej więcej każdy forumowicz z Krakowa; myślę że w innych miastach wydusza się podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

https://tidal.com/track/386602

 

W tej piosence na końcu jest gitara akustystyczna, która schodzi co raz niżej. Na sundarach brzmi to bardzo średnio. Ja nie wiem... niektórzy jechali po k712 i innych słuchawkach, że średnica nie taka, że nie brzmi jak na żywo itd. no Sundara tymbardziej nie byłoby za co chwalić. Nie wiem jakiego toru trzeba byłoby użyć, żeby to zgrało naturalnie z pełną dynamiką, niuansami i analogowością. Tutaj gra to lepiej lub gorzej ale cały czas jest ta sztywność, braki w oddaniu akustyki i bardzo zbite brzmienie na gorszych źródłach brzmi to prawie ja midi. Nie sądzę, żeby to był jakiś błąd w sztuce po stronie Hihimana, po prostu planary dostają tutaj po tyłku od dynamików. Jak włączymy jakiś elektroniczny gatunek muzyczny to tutaj zdolności separacyjne, precyzja i drive mogą dać pewną przewagę. W akustycznej muzyce nie bardzo je widzę.

Przesłuchałem. To na pewno gitara akustyczna? Coś mi się nie widzi. Wczoraj posłuchałem jazzowego tria fortepianowego https://tidal.com/browse/album/79232044 i II koncertu fortepianowego Bartóka. Potem spojrzałem na Hołki... nawet nie próbowały udawać, że jest im głupio. Od wczoraj to moje ulubione słuchawki od dużych składów w klasyce. W sumie dziwne, bo jestem ciepłolubny, a tu ewidentnie jasne słuchawki tak bardzo mi podeszły i dodatkowo na dość jasnym torze. Dziś sprawdzę sobie jak to gra na Shanlingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności