Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Duża scena, muzykalne, max. do 1500zł


SpriteYagami

Pytanie

Cześć wszystkim.

Ostatnio zastanawiam się nad wyborem pierwszych w pełni otwartych słuchawek. Otóż nie miałem nigdy na odsłuchu czegoś z powalająco wielką sceną. Mam dotychczas doświadczenia z zamkniętymi PSB M4U1 i półotwartymi Fostexami T50rp-Mk 3, których używam od lat w parze z Fiio x5 pierwszej generacji. Dźwiękowo nie mam im nic do zarzucenia, ale poszukiwałbym czegoś bardziej muzykalnego (szczególnie w górze pasma) i otwartego, niż te Fostexy. Posiadam także doki RHA T20 i wiem, że chciałbym w brzmieniu coś bardziej naturalnego, niż one.

 

Posiłkując się Z Reviews, moją uwagę przykuły Phillips Fidelio X2HR oraz Monolith 1060(+/-C i mod na zrobienie z nich otwartych). Nie miałem niestety doświadczenia z żadną z tych par, ani nie znalazłem bezpośredniego ich porównania w internecie (jedynie ich poprzednich, podobno diametralnie innych wersji). Zerknąłem także na rezencje Grado SR225e, ale jedni mówili o dobrej scenie, a drudzy o jej intymności, więc nie jestem pewien czy tego szukam.

Przy okazji: czy uważacie, że powinienem zaopatrzeć się w inne źródło, jeśli chcę dużej sceny w tej cenie? 

 

Streszczając:

  • priorytetem jest duża scena,
  • dobre pozycjonowanie,
  • muzykalność, naturalność i energiczność przekazu, kierujące się w ocieplone rejony brzmienie mile widziane,
  • nie sztuczne brzmienie z wyeksponowaniem góry pasma, ani ciemne z kołderką,
  • konstrukcja wokółuszna i otwarta (myślę, że kwestia sceny to wymusza, ale jeśli istnieją szerokie zamknięte, to nie miałbym nic przeciwko),
  • cena preferowana do 1000, max. 1500zł,
  • w miarę możliwości brak potrzeby zmiany żródła (Fiio X5 1. gen.), ewentualnie do rozważenia w przyszłości.

 

Dzięki wielkie wszystkim forumowiczom za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
23 minuty temu, SpriteYagami napisał:

Mógłbyś to napisać innymi słowami? :D

Dobrze napisał. Polać Mu!

A na poważnie....Słuchawki bardzo wybredne co do źródła, Daca, wzmacniacza, realizacji płyty i materiału muzycznego. Może nie grają zbyt szeroko, ale potrafią zachwycić głębią i holografią. Najsłodsze brzmienie blach, jakie słyszałem. Potrafią grać czarująco i okropnie tego samego dnia i z tego samego źródła. Balans - must have. Warto posłuchać.

Edytowane przez bendezar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodzi o takie wrażenia i co do szczegółów i do kreowania dźwięku, których nie znalazłem w innych słuchawkach. Plankton to takie szczegóły w dźwięku które dodają takiej przyjemnej faktury, dźwięk nie jest taki punkt, ale żyje i oddycha. Wszystko to są subiektywne sprawy, więc zakładam, że nie każdy musi tak słyszeć, ale dla mnie to wyróżniało te dwa modele sennheisera i jednocześnie wynosiło je na półkę przyjemnościową wyżej ponad równoległe modele konkurencji. Może to ma coś w spólnego z tą technologią pola akustycznego diffuse field która jest tam zastosowana. Jest to zdaje się dodanie takich naturalnych dla naszego słyszenia zniekształceń. Holografia polegała na tym, że w muzyce potrafiło być mnóstwo powietrza i przestrzeni, a dźwięki pojawiały się w pełnym wymiarze dość swobodnie. Szczerze mówiąc chyba najbardziej korzystały na tym filmy gdzie efekty dźwiękowe robiły super wrażenie. typu coś wybucha w oddali vs dzieje się przy nas, takie skalowanie i umieszczanie tych efektów w przestrzeni wokół głowy było czymś co mocno zwracało uwagę. to tak jakby inne słuchawki były obrazami 2D, a sennheiser dodał taki efekt 3D w HD58x też jest jeszcze takie 3D ale już nie tak naturalnie i lekko podane jak w HD650. Dźwięk jest szybszy i bardziej konkretny, ale mniej naturalny przez to. Znika to co je wyróżniało. Ma to swoje plusy i minusy o których już wspomniałem.

Kolega u góry dobrze opisał wybredność tych słuchawek. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

+1 dla akg 712

 

Hd650 są świetne, ale nie spełnią warunku szerokiej sceny.

 

Dt880 - idą bardziej w kierunku neutralnego grania

 

Co do źródła (dap), imo wszystkie słuchawki >32 ohm zyskają dużo z dodatkowego stacjonarnego wzmacniacza (odpowiednio dobranego pod kątem impedancji na wyjsciu) 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD650 i kołderka, tja...

Te z nowej produkcji są trochę ciemniejsze od DT880 czy od dość jazgotliwych K701, ale na pewno jest wiele zdecydowanie ciemniejszych słuchawek. Natomiast żadnej kołderki tam nie ma, absolutnie żadnej! To są bardzo rozdzielcze słuchawki, mimo braku piku na sopranie pokazują dużą ilość szczegółów, są znacznie lepsze pod tym względem od K701.

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym celował w Monolith m1060/m1070, mieszczą się w budżecie, nawet od jakiegoś czasu dostępne w polskich sklepach typu morele. Ewentualnie jeszcze sprawdź hifiman Sundara, też bardzo ciekawe słuchawki, chociaż idą w jasną stronę i nie do końca mógłbym powiedzieć że są "muzykalne". Jako muzykalne bardziej mi się jawią ciepłe słuchawki, w tym budżecie np. Sennheiser HD 6xx, nighhawki

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności