Skocz do zawartości

SMSL M200 i usb c


dweet

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Udało sie może komuś

podłączyć do tego daca playera na usb-c? Próbowałem na milion sposobów

- kabel USB-C od dapa, potem przejściówka z A na B

- przejściówka OTG USB-C z dapa na kabel A-B

Nic nie działa, nie wykrywa sygnału...

Za to podłączony telefon na przejściówce z microUSB OTG śmiga normalnie, to samo laptop i ten sam Dap na wyjściu coax...

 

Jakiś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dweet napisał:

Hej,
Udało sie może komuś

podłączyć do tego daca playera na usb-c? Próbowałem na milion sposobów

- kabel USB-C od dapa, potem przejściówka z A na B

- przejściówka OTG USB-C z dapa na kabel A-B

Nic nie działa, nie wykrywa sygnału...

Za to podłączony telefon na przejściówce z microUSB OTG śmiga normalnie, to samo laptop i ten sam Dap na wyjściu coax...

 

Jakiś pomysły?

Jaki dap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo z kablami USB C i formatem 3.0 w górę już jest bajzel jak cholera. To, że pasuje wtyczka nic nie znaczy mi np. połączenie pomiędzy nowym komputerem (USB-C), a Astellem SR25 (USB-C) udało się zestawić na chińskim kablu Baseus USB-C <> USB-C w wersji 10Gbps (działa zarówno kopiowanie plików jak i AK jako DAC). 

By podpiąć SR25 (USB-C) do starego komputera (USB-A) oryginalny kabel od AK (USB-C < USB-A) nie działa poprawnie strasznie wolno kopiują się pliki i AK nie działa jako DAC, działa za to kabel od telefonu Samsung (USB-C <> USB-A). 

Moja rada trzeba kupować kable w sieci jak nie będzie działał zawsze można zwrócić, wymienić.

Z przejściówkami tak samo jest loteria. 

Audioquest ma kable USB-C <> USB-B, kup najtańszy i powinno działać, w razie problemów odeślesz.

https://www.audioquest.com/cables/digital-cables/usb-b-to-usb-c

 

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dweet napisał:

 

Dx160 i HiBy R3 Pro. Dx160 działa na coax, ale na usb nie chce. HiBy w ogóle

Z DX160 mam podobne doświadczenia niestety. Tutaj gra jeszcze rolę soft a ten w Ibasso był ostatnio poprawiany pod kątem obsługi portu USB. Co nie oznacza, że działa już prawidłowo. Ja testowałem DX160 z Playmate i ten nie widzi wcale dap, Aune S6 i CMA 400i bez problemu czytały pliki z dap. Pozostaje tylko czekać na nowy soft?

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZebLong napisał:

Z DX160 mam podobne doświadczenia niestety. Tutaj gra jeszcze rolę soft a ten w Ibasso był ostatnio poprawiany pod kątem obsługi portu USB. Co nie oznacza, że działa już prawidłowo. Ja testowałem DX160 z Playmate i ten nie widzi wcale dap, Aune S6 i CMA 400i bez problemu czytały pliki z dap. Pozostaje tylko czekać na nowy soft?

 

Nie do końca jestem pewien, czy to wina Dx160. Podpiąłem do niego Fiio Btr5 jako DAC i działa, Dx7 pro też go słuchał, a użyłem ze 3 przejściówki :) Wydaje mi się, że problem może leżeć w m200, który wymaga jakiegoś odpowiedniego kabla...

W ogóle standard usb jest jakiś koszmarnie idiotyczny moim zdaniem. Niby "Universal" w nazwie, a wtyczek milion i jedno z drugim nie działa z niewiadomych przyczyn 😕

3 godziny temu, waski napisał:

A bo z kablami USB C i formatem 3.0 w górę już jest bajzel jak cholera. To, że pasuje wtyczka nic nie znaczy mi np. połączenie pomiędzy nowym komputerem (USB-C), a Astellem SR25 (USB-C) udało się zestawić na chińskim kablu Baseus USB-C <> USB-C w wersji 10Gbps (działa zarówno kopiowanie plików jak i AK jako DAC). 

By podpiąć SR25 (USB-C) do starego komputera (USB-A) oryginalny kabel od AK (USB-C < USB-A) nie działa poprawnie strasznie wolno kopiują się pliki i AK nie działa jako DAC, działa za to kabel od telefonu Samsung (USB-C <> USB-A). 

Moja rada trzeba kupować kable w sieci jak nie będzie działał zawsze można zwrócić, wymienić.

Z przejściówkami tak samo jest loteria. 

Audioquest ma kable USB-C <> USB-B, kup najtańszy i powinno działać, w razie problemów odeślesz.

https://www.audioquest.com/cables/digital-cables/usb-b-to-usb-c

 

 

Oooo ten audioquest to może być ratunek, spróbuję. Dzięki!

 

Edit: no dobra, ale nie mogę go nigdzie w Polsce znaleźć...

 

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności