Jump to content

DAC do 1000 zł stacjonarny.

Recommended Posts

Witam. 

Powoli przymierzam się do małego upgradu swojego toru stacjonarnego i ostateczna decyzja to kupno porządnego DAC'a. 

DAC musi posiadać jak najlepsze wyjście niezbalansowane oraz brak wyjść BAL. Dlaczego brak BAL? Znając siebie bym wydał kolejne 2 tysiące na zabawy w budowę wzmacniacza BAL a mam już porządny sprzęt na dużego jacka i nie chcę kolejnych kosztów. 

Chciałbym aby DAC charakteryzował się jak najlepszą sceną oraz czystym dźwiękiem bez podkoloryzowań, od tego są słuchawki. 

Z wejść interesuje mnie wyłącznie usb więc w grę wchodzi coś na xmos. 

Plusem może być opcja podłączenia alternatywnego zasilacza aby sprzęt nie brał papu z usb. 

Upatrzyłem sobie wstępnie Topping E30 ale cały czas się zastanawiam. 

Z góry dzięki za jakieś sugestie i pozdrawiam:) 

Jak nie chcesz kolorowania dźwięku, to prędzej D30. E30 ma barwę ciepłą, sporo od siebie dodaje.

Od Toppinga sugerował bym D30 lub D50. Oba prezentują bardzo neutralną barwę, bardziej studyjne brzmienie z dużą ilością detali. D30 oprócz braku bajerów z D50, ma troszkę gorszą prezentację pod aspektem jakości. Gorsza kontrola sygnału, w stosunku do droższego modelu.

E30 tylko w sytuacji kiedy potrzebujesz dodatkowego osłodzenia dźwięku. Czy bardziej analogowego brzmienia.

Edited by D@rkSid3

@D@rkSid3

Osłodzenia nie potrzebuję, moje główne słuchawki to DT-150 a w przyszłości pewnie wpadną LCD-2C. 

Przy wyborze między lekkim osłodzeniem a suchotą wolę jednak to pierwsze, teraz spijam kawę słuchając metalu na DT-150, swoim wzmacniaczu a za źródło robi... uwaga... Sansa Clip+ i słucha się zadziwiająco przyjemnie. Generalnie interesuje mnie sprzęt pokazujący scenę szeroko i w miarę głęboko. 

Edited by tybysh