Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test FiiO FD1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Miało być basowo i rozrywkowo.

 

FD1 to nowe dokanałówki FiiO, które mają pojedynczy przetwornik dynamiczny o średnicy 10 mm, gniazda 2-pin 0,78 mm oraz kabel z miedzi monokrystalicznej. Producent obiecuje głęboki bas i rozrywkowe brzmienie.


FiiO rozbudowuje ofertę słuchawek dokanałowych. Obok serii FH (słuchawki hybrydowe) oraz FA (słuchawki armaturowe), wprowadzono linię FD. Jak łatwo się domyślić, zawiera ona słuchawki z przetwornikami dynamicznymi, a właściwie póki co to jeden model, bo FD1 jest jej pierwszym przedstawicielem. Producent wykorzystał obudowy znane z modelu FH1s, które mają kształt OTE (Over The Ear) i zostały wykonane z tworzyw sztucznych. Słuchawki są ponownie ozdobione charakterystycznymi wkładkami z celulozy, więc na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od FH1s...

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/fiio-fd1-recenzja/

 

4a-3.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany ze przejscie na 2pin zwłaszcza w tym tańszym segmencie jest spowodowane skalą reklamacji słuchawek z mmcx. FiiO chyba juz od 5 lat sprzedaje słuchawki z mmcx więc mają dobry ogląd sytuacji i spore doświadczenie. Sam reklamowalem 2 pary słuchawek z powodu gniazd mmcx.

Na szczęście są też kable BT na 2pin, bo inaczej niestety nie widziałbym osobiście żadnego sensu kupowania dziś takich słuchawek - nie jest to klasa brzmienia do drogiego DAPa, średni sens inwestowania w kable, pozostaje tylko chyba za pomocą rzeczonego kabla BT 2pin zrobić sobie z tego rozrywkowo brzmiące słuchaweczki do smartfona, wygodniejsze i poręczniejsze niż klasyczne nauszniki

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, blueme napisał:

Jestem przekonany ze przejscie na 2pin zwłaszcza w tym tańszym segmencie jest spowodowane skalą reklamacji słuchawek z mmcx. FiiO chyba juz od 5 lat sprzedaje słuchawki z mmcx więc mają dobry ogląd sytuacji i spore doświadczenie. Sam reklamowalem 2 pary słuchawek z powodu gniazd mmcx.

Tak bez dwóch zdań. Wtyki w kabelkach też fatalne, ja kiedyś na starcie miałem mikroskopijnie uszczerbiony, ale wiadomo wystarczyło dla luzów i przerywania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, blueme napisał:

Jestem przekonany ze przejscie na 2pin zwłaszcza w tym tańszym segmencie jest spowodowane skalą reklamacji słuchawek z mmcx. FiiO chyba juz od 5 lat sprzedaje słuchawki z mmcx więc mają dobry ogląd sytuacji i spore doświadczenie. Sam reklamowalem 2 pary słuchawek z powodu gniazd mmcx.

Na szczęście są też kable BT na 2pin, bo inaczej niestety nie widziałbym osobiście żadnego sensu kupowania dziś takich słuchawek - nie jest to klasa brzmienia do drogiego DAPa, średni sens inwestowania w kable, pozostaje tylko chyba za pomocą rzeczonego kabla BT 2pin zrobić sobie z tego rozrywkowo brzmiące słuchaweczki do smartfona, wygodniejsze i poręczniejsze niż klasyczne nauszniki

 

Jest coś na rzeczy, bo również słyszałem o dużej awaryjności MMCX. Do tego FiiO miało na początku problemy z tym standardem, gniazda były zdecydowanie za ciasne, co dodatkowo skomplikowało sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności