Skocz do zawartości

Który Astell do Moondrop Kanas Pro ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie. Przeczytałem mnóstwo wątków, opinii i recenzji i mam mętlik w głowie. Obecnie słucham Moondropów na smartfonie galaxy s10e z Tidal HiFi. Jest ok, i całkiem muzykalnie. Wcześniej miałem smsl idea, dźwięk bardziej szczegółowy, ale odchudzony, suchy, zupełnie nie angażujący, sprzedałem go. Zawsze miałem słabość do AK, i planuję kupić ktoryś. Raczej używka, ze względu na budżet, od 1700 do 2800zł. Biorę pod uwagę 300, Kann, SR25. 80% odsluchów w domu na kanapie, także gabaryty i waga Kann mi nie straszna. Jedni piszą że ma moc, i dźwiękowo tak se. 300 nieco przestarzała ale sprawdzona. SR25 ? Czego oczekuję od brzmienia? W miarę zachowana równowaga tonalna, bas w Kanasach jest nieco podbity, ale nie lubię gdy jest krótki i twardy (jak z smsl idea) wolę dobrze kontrolowane mięcho ale z zachowaną rownowagą z innymi pasmami. Uwielbiam średnicę, by dawała realizm brzmienia, ale z muzykalnym crispem. Góra gładka, ale z wybrzmieniem. Dobra przestrzeń również mile widziana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Blizniak napisał:

Szczerze, lepiej zainwestować w lepsze słuchawki zanim nawet zaczniesz się zastanawiać nad droższym źródłem. 

Póki co jestem z nich zadowolony, i nie mam zamiaru ich wymieniać. Z ciekawości zapytam, ile musiałbym wydać na zauważalny przeskok jakości w słuchawkach? Co polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłby chociażby Blessing 2 czy MDR-EX1000, choć te drugie nie izolują praktycznie wcale więc nie dla każdego się nadają. Mając blisko 3k możesz kupić bardzo dużo bo w zasięgu jest używana Andromeda (choć średnica tam raczej kiepska), IER-M7 i M9 (te pierwsze mogą być troche ciemne), QDC 4SS, Acoustune 1551 lub 1650 i wszystkie modele S8 od Fearless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainteresować się dokami od Dunu. Sporo można o nich poczytać na forum. Polecam przeglądnięcie, można znaleźć też wiele porównań do innych doków.

 

Idąc za Twoim opisem brzmienia to zacząłbym od DK-2001 i ewentualnie 3001 (bez PRO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności