Skocz do zawartości

Fiio FH3


rafik87

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.11.2021 o 20:45, Kuba_622 napisał:

 

Też mam problemy ze sceną w FH3, jak na moje ucho jest strasznie płaska, pierwszy plan jest podany na twarz, a następne są niewiele dalej, jednoprzetwornikowe Arie i ER2XR mają zdecydowanie głębszą, bardziej trójwymiarową scenę.

Moim zdaniem upchnięcie 3 przetworników w te słuchawki zupełnie nic nie daje, to tylko chwyt marketingowy...

Co do strojenia, to nie narzekam, to nie są neutralne słuchawki, ale brzmią przyjemnie, nie odbieram je jako za ostre, no ale ja lubię Beyerdynamic ;)

 

fh333.jpg

 

Słuchałem ostatnio na tych słuchawkach swoich plików na Sony Nw A105 scenia prawie 360 stopni, orwz takie szczegóły których wczesniej naprawie nie było słychać. Na moim iPhone czy iPodzie te słuchawki nie mialu możliwości zagrać w pełnej krasie.

Zastanawiam się jak,mogą zagrać na Shanling M0 , czy Shanling M2x.

Jak widać wszystko zależy od źródła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do FH3 na pewno warto mieć porządne źródełko + dobry kabelek, bo ten z zestawu do nich słabo pasuje. One dużo zyskują na droższych / lepszych torach i jak komuś pasuje strojenie, to mogą się podobać. Mi do końca nie podeszły bo zabrakło basu z FH5, no i trochę góra czasami była zbyt agresywna, ale może jakby dalej pokombinować z torem i ew. pobawić się EQ... Chociaż wiadomo, że pewnych granic się nie przeskoczy.

 

Myślę jednak, że jak ktoś zaczyna zabawę z audio od dobrego playera i na start chce coś pokombinować, to FH3 są fajnym wstępem do tego kombinowania.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Które tipsy SpinFit polecacie do FH3? Z kreatora na oficjalnej stronie można wywnioskować, że pasować będą CP100 lub CP100+ natomiast wiele osób poleca CP145 (@maciux też o nich pisał w recenzji).
Ze specyfikacji wynika, że oba modele różnią się otworem na tulejkę, jednak nie jakoś istotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, greg_jg napisał:

Które tipsy SpinFit polecacie do FH3? Z kreatora na oficjalnej stronie można wywnioskować, że pasować będą CP100 lub CP100+ natomiast wiele osób poleca CP145 (@maciux też o nich pisał w recenzji).
Ze specyfikacji wynika, że oba modele różnią się otworem na tulejkę, jednak nie jakoś istotnie.

Miałem CP145 i pasowały mi ideolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziury w uszach jak studzienki ściekowe więc używałem największych i miałem niezły seal. 

Z tym że ja w całości jestem nadwymiarowy więc ciężko mi dawać punkt odniesienia dla innych. 

Ogólnie stockowe L w Fiio były ciut małe dla mnie 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2022 o 11:04, greg_jg napisał:

@hubercik12311 A jakiego rozmiaru tipsów używałeś z dołączonego zestawu Fiio i jaki miałeś CP145? Sam używam średniego Fiio i zastanawiam się nad rozmiarem M jeśli chodzi o SpinFit.

U mnie FiiO z zestawu były M , SpinFity 145 za to idealnie pasują mi L. M-ki są zdecydowanie za małe.

Edytowane przez boguszr
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, sam zamówiłem SpinFIty w rozmiarze M i w zasadzie wizualnie odpowiadają rozmiarowi M z zestawu Fiio.
Przyznam jednak szczerze, że pierwsze minuty odsłuchu to było niedowierzanie… Po pierwsze, że tak dźwięk może się zmienić. Po drugie – tak negatywnie. 
Problemem było to, że gdy używałem „zestawowych” Fiio to dociskałem je „do oporu” w uszach – miałem wtedy dobre uszczelnienie. Przy SpinFitach powoduje to mocne „odchudzenie” dźwięku i praktycznie brak niskich tonów. Jednak, gdy docisnę je lżej przy wkładaniu, wtedy jest na szczęście ok.
Poza tym „Elki” z zestawu Fiio nie wchodziły mi do uszu, więc SpinFity mogłyby być też za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie masz dobrego seala, Spinfity są dobre, jeśli dobierzesz rozmiar. Spróbuj może Ostry. Nie są drogie bo za ok 15$ masz zestaw 3x3 czyli po trzy rozmiary S, M, L i trzy różne strojenia niebieski, czerwony i czarny. Podobna budowa do Spinfitów ale zaleta mają na wylocie siateczki, więc chronią słuchawki. Od kilku lat używam (wcześniej miałem Spinfity 145) i niedawno kupiłem 2x zestaw bo stare sfatygowane. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, greg_jg napisał:

Hmmm, sam zamówiłem SpinFIty w rozmiarze M i w zasadzie wizualnie odpowiadają rozmiarowi M z zestawu Fiio.
Przyznam jednak szczerze, że pierwsze minuty odsłuchu to było niedowierzanie… Po pierwsze, że tak dźwięk może się zmienić. Po drugie – tak negatywnie. 
Problemem było to, że gdy używałem „zestawowych” Fiio to dociskałem je „do oporu” w uszach – miałem wtedy dobre uszczelnienie. Przy SpinFitach powoduje to mocne „odchudzenie” dźwięku i praktycznie brak niskich tonów. Jednak, gdy docisnę je lżej przy wkładaniu, wtedy jest na szczęście ok.
Poza tym „Elki” z zestawu Fiio nie wchodziły mi do uszu, więc SpinFity mogłyby być też za duże.

Używając spinfitow rzeczywiście musiałem wyrobić sobie specyficzny "patent" na wkładanie do ucha gdzie nie zgniatałem tipsa i jednocześnie dźwięku. 

Dało się ale było to nieco uciążliwe. I obwiniałem bardziej kanały słuchowe aniżeli słuchawki czy tipsy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jaro54 napisał:

Czyli nie masz dobrego seala, Spinfity są dobre, jeśli dobierzesz rozmiar. Spróbuj może Ostry. Nie są drogie bo za ok 15$ masz zestaw 3x3 czyli po trzy rozmiary S, M, L i trzy różne strojenia niebieski, czerwony i czarny. Podobna budowa do Spinfitów ale zaleta mają na wylocie siateczki, więc chronią słuchawki. Od kilku lat używam (wcześniej miałem Spinfity 145) i niedawno kupiłem 2x zestaw bo stare sfatygowane. 

 

Dzisiaj testowałem w warunkach „miejskich” i wydaje się, że dopasowanie jest ok (z jednej strony dobra izolacja przed dźwiękami z zewnątrz, a z drugiej odpowiedni poziom niskich tonów).

 

Tak jak wspominał @hubercik12311, istotna kwestia to odpowiedni sposób zakładania na co trzeba zwracać większą uwagę. Przynajmniej na początku.

 

W każdym razie w weekend potestuję i może z ciekawości jakieś dodatkowe tipsy domówię. Na ten moment zastanawiam się nad SpinFit CP100+, które rozważałem wcześniej.

 

PS. Pisząc o tipsach Ostry miałeś na myśli to? : https://pl.aliexpress.com/item/32836123547.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich ! 
posiadam od kilku miesięcy i śmiało mogę powiedzieć ze to moje ulubione słuchawki, w połączeniu z fiio btr7 całość jest bardzo muzykalna. 
 

dokupilem kabel trn t2 pro 16, 4.4mm zbalansowany No i jest duża poprawa w dźwięku , głośnie sceny, względem kabla z pudełka. 
usłyszałem jednam kilka opini ze powyższy przewód słuchawkowy psuje mocno tor. 
czy możecie potwierdzić bądź zaprzeczyć ? 
nie wiem tak naprawdę czy jest sens zmieniać kabel na inny? Ew jaki żeby była to najlepsza możliwa synergia z fh3 + btr7? 
 

p. S. Czy to będzie lepsze rozwiązanie od wspomnianego wyżej trn?


https://a.aliexpress.com/_Evenc8F

 

pozdrawiam serdecznie 

Edytowane przez misiajka
Dodanie linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności