Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH3


rafik87

Rekomendowane odpowiedzi

Nah, już widzę - nie ma chyba nawet aptX HD i LDAC. To inna liga - choć komfort zdecydowanie będzie tu zaletą. Ale szukam jakości.

Ale nie róbmy off-topu.
FH3 mam, lubię, kabelek chiński w drodze... a w planach Qudelix 5K.
iBasso DC01 raczej odpuszczam - mam już DF Cobalt, który technicznie jest lepszy, ale ma gorszą synergię z FH3.
Tak czy inaczej, sterując Tidalem z poziomu telefonu, motający się w kieszeni kabel z wtyczkami, przedłużkami etc, który denerwuje a dodatkowo powoduje ryzyko detonacji portu w telefonie ostatecznie odpada.

Docelowo więc jest FH3 + 2.5 balans z czystej miedzi + Qudelix 5K.
Dzięki wszystkim za pomoc, dam znać jak to się zgrywa za jakiś czas, jak dojdą wszystkie elementy składowe :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może używa tipsów AZLA SednaEarfit XELASTEC z FH3?
Zamysł na nie wygląda fajnie, liczę że to jest coś, co może połączyć zalety pianek i silikonów, choć są dość drogie żeby je kupować w ciemno i dla sprawdzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za 3 post z rzędu, ale w sumie dotyczy trochę czegoś innego - a mianowicie zgrywania się FH3 z DACem.

Dotarł Qudelix 5k (dzięki @bigmaras). Ktoś mi wytłumaczy jak to małe pudełeczko, w którym nawet zapałki się nie mieszczą, krzesze tyle mocy? :D Na razie wygrzewanko, ale widać, że w połączeniu z FH3 jest to naprawdę dobre combo. Jedyne, co na ten moment można zarzucić takiemu połączeniu, to lekkie braki w domenie wysokich tonów. Ale na to z pewnością mają wpływ kabel z zestawu (LC-3.5B) oraz pianki... Podejrzewam, że wymiana przewodu i przejście na balans zamiecie ten problem pod dywan. Bas podawany jest w sporej ilości, ale szybko i sprężyście. Na ogromny plus zdecydowanie zrównoważona, wypełniona i odpowiednio bliska średnica - to największe zaskoczenie. Całość, w takim połączeniu, jest coraz mniej graniem w charakterystyce U i dąży do liniowości w bardzo przyjemny sposób.

Całe combo, w połączeniu z Tidalem HiFi, robi robotę. Xiaomi Mi9 od razu wskoczył na Sony LDAC ;)
Tak więc z czystym sumieniem polecam FH3 + Qudelix 5K (acz nie miałem okazji porównać np. z BTR5 - jedynie z DF Cobalt, a tutaj jednak Qudelix trochę odstaje - pod względem rozdzielczości, sceny i separacji. Z drugiej strony 5K ma lepszą synergię z FH3 no i gra po BT - po kablu nie sprawdzałem).

Dam jeszcze raz znać, jak przyjdzie kabelek a wszystko trochę się wygrzeje. Ale dobrze się to zapowiada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za 3 post z rzędu, ale w sumie dotyczy trochę czegoś innego - a mianowicie zgrywania się FH3 z DACem.

Dotarł Qudelix 5k (dzięki [mention=50800]bigmaras[/mention]). Ktoś mi wytłumaczy jak to małe pudełeczko, w którym nawet zapałki się nie mieszczą, krzesze tyle mocy? Na razie wygrzewanko, ale widać, że w połączeniu z FH3 jest to naprawdę dobre combo. Jedyne, co na ten moment można zarzucić takiemu połączeniu, to lekkie braki w domenie wysokich tonów. Ale na to z pewnością mają wpływ kabel z zestawu (LC-3.5B) oraz pianki... Podejrzewam, że wymiana przewodu i przejście na balans zamiecie ten problem pod dywan. Bas podawany jest w sporej ilości, ale szybko i sprężyście. Na ogromny plus zdecydowanie zrównoważona, wypełniona i odpowiednio bliska średnica - to największe zaskoczenie. Całość, w takim połączeniu, jest coraz mniej graniem w charakterystyce U i dąży do liniowości w bardzo przyjemny sposób.

Całe combo, w połączeniu z Tidalem HiFi, robi robotę. Xiaomi Mi9 od razu wskoczył na Sony LDAC
Tak więc z czystym sumieniem polecam FH3 + Qudelix 5K (acz nie miałem okazji porównać np. z BTR5 - jedynie z DF Cobalt, a tutaj jednak Qudelix trochę odstaje - pod względem rozdzielczości, sceny i separacji. Z drugiej strony 5K ma lepszą synergię z FH3 no i gra po BT - po kablu nie sprawdzałem).

Dam jeszcze raz znać, jak przyjdzie kabelek a wszystko trochę się wygrzeje. Ale dobrze się to zapowiada
Myślę że różnica między qudelix 5k a btr5 będzie znikoma. Na pewno aplikacja jest bardziej rozbudowana w 5k. Właśnie dostałem informację że paczka dotarła z fh3 btr5 i lc2.5c więc dzisiaj protestuje. Kwestie wygrzania chyba sobie daruję. Była duża różnica po wyjęciu fh3 z pudełka a teraz?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, luksand1981 napisał:

Była duża różnica po wyjęciu fh3 z pudełka a teraz?

To trudne pytanie, tym bardziej że żonglowałem źródłami sporo w tym czasie. Odnoszę wrażenie (na pograniczu autosugestii), że dźwięk nabrał większej głębi, bas niżej schodzi itp.

 

Ale akurat powyżej chodziło mi o wygrzanie Qudelixa - przez pierwsze kilka minut grał trochę płasko i matowo, aż miałem rzadką minę :D Ale 2-3 kawałki później już się wyrównało... a jeszcze międzyczasie serwis logowania na Tidalu zdechł i paliłem ze Spotify :P Sam nie wiem, co o tym myśleć - coś tam się pewnie zmienia, tylko ciężko będzie wyłapać różnicę. Polecam wygrzewanie przez słuchanie po prostu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, luksand1981 napisał:

Używasz korektora?

Zwykle nie, nie jestem fanem korygowania dźwięku w sposób programowy. Stawiam na sprzęt i jego synergię.
 

22 godziny temu, luksand1981 napisał:

Jest przepaść między qudelix a podłączenie fh3 bezpośrednio pod telefon?

U mnie (Mi9) różnica jest spora - ale nie mam już nawet wyjścia jack 3,5mm z telefonu, tylko USB-C, więc dochodzi dodatkowa przejściówka (zestawowa od Xiaomi). Inna rozdzielczość i separacja dźwięku, sposób obrazowania, głębokość, scena i jej holografia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (Mi9) różnica jest spora - ale nie mam już nawet wyjścia jack 3,5mm z telefonu, tylko USB-C, więc dochodzi dodatkowa przejściówka (zestawowa od Xiaomi). Inna rozdzielczość i separacja dźwięku, sposób obrazowania, głębokość, scena i jej holografia.
Witam. Jestem świeżo po zakupie zestawu fh3 btr5 i lc2.5c. Na początek podłączyłem same słuchawki pod telefon. Zabawa z tkz. polepszaczami dźwięku, korektorem, i jakoś to grało, a grało dobrze. Ale coś zaszelescilo, przeciągnęło na basie itp. Następnie balans i btr5. Pierwsze dire straits - you and your friends i szok. Scena szeroka instrumenty z przodu z tyłu, wszystko wyważone, jest jasno alne nie nie szeleszczące i piskliwie, nawet nie myślę używać korektora. Wszystko jest na swoim miejscu. Następnie leprous - castawey Angels. Nie wiedziałem że w tle gra wiolączela i jednolity dźwięk syntezatora. Jestem pod wrażeniem ja z takie małego pudełka wychodzi dźwięk. Mam pytanie, co zyskam jak podłączę kablem usbc pod telefon. Pod tidalem HiFi pewnie nic ale przez aplikację zewnętrzna i pliki wysokiej rozdzielczości już tak. Czy można przesłać bezprzewodowo pliki z większą rozdzielczością czy tylko kabel?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luksand1981 napisał:

Czy można przesłać bezprzewodowo pliki z większą rozdzielczością czy tylko kabel?

Zależy, jak Ci się łączy telefon z BTR5. Bo jak masz starszy smartfon/z niższej półki, to możesz nie mieć obsługi lepszych kodeków. Powinieneś to widzieć w menu BT - jeśli Ci idzie po LDAC, to więcej już po BT nie wyciągniesz i w najbliższym czasie nie spodziewałbym się jakichś ogromnych zmian w tym zakresie.

Tyle tylko, że jeżeli to zestaw przenośny na dwór/do miasta/do sportu, to pytanie czy w ogóle jest sens brnąć dalej w jakość i ile z tej różnicy jesteś w stanie usłyszeć, jak idziesz w zgiełku miasta/biegniesz i sapiesz ;) Ja więcej nie potrzebuję na pewno - ale to indywidualna kwestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luksand1981 napisał:

Mam pytanie, co zyskam jak podłączę kablem usbc pod telefon.

 

Nic nie zyskasz. Już Ci pisałem w temacie o BTR5 - USB w nim jest kiepsko zrobione i łapie zakłócenia z USB w telefonie/ komputerze. BTR5 gra najlepiej z LDAC. Po USB będzie albo tak samo, albo (jeżeli USB w Twoim telefonie/ komputerze mocno sieje zakłóceniami) to będzie gorzej.

Możesz się jeszcze pobawić filtrami cyfrowymi, ale nie spodziewaj się spektakularnych zmian.

Krótko mówiąc zostało Ci już tylko siedzieć i delektować się muzyką.

 

Albo zbierać pieniądze na lepszy DAC, leprze słuchawki itd. ;)

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.02.2021 o 18:38, blueme napisał:

@pgaik @jurcio6

Tak, zbalansowany z czystej miedzi to najlepsza opcja żeby wycisnąć z nich wszystko.

Myślę, że z Ali taki spokojnie da radę:

https://tinyurl.com/y9qtma7h

 

Kabelek doszedł, no to co wydobył ze słuchawek to przekroczyło moje oczekiwania. Bałem się, że zbyt wielkiej różnicy nie poczuję (porównując do moich lc-2.5B). Niepotrzebnie ;), dzięki za polecenie 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@pgaik mój kabelek niestety umarł w drodze (ukruszony wtyk MMCX)... tak więc czekam, kolejny miesiąc, na drugi kabelek. Ale z racji na kiepski splot i słabe wtyki w tym FAAEAL, zdecydowałem się tym razem na często chwalone Yinyoo. Jak przyjdzie, to dam znać... szczególnie, że wybitnie potrzebuję rozjaśnienia góry i więcej oddechu/sceny, bo żadne inne tipsy, poza piankami, nie siedzą mi w uszach.. a już próbowałem z kilkoma polecanymi silikonami ;/ Lewe ucho nie chce się poddać i wypluwa mi wszystko :P Jestem więc skazany na pianki (a i ogólnie lubię, bo fajnie trzymają słuchawkę i izolują).

Edytowane przez jurcio6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurcio6 jak potrzebujesz rozjaśnienia góry i więcej powietrza to bardzo dobrym wyborem będzie ten kabelek: link. Miałem go równolegle z Faaealem i ten nie miał czego przy tym drugim szukać. Byłem zdziwiony jak dużo detalu jest gubione na faaealu względem tego nicehck - różnica w rozdzielczości dźwięku była słyszalna na pierwszy rzut ucha. Moim zdaniem Faaeal w swojej cenie jest mocno przeciętnym kablem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wylądował Yinyoo (https://pl.aliexpress.com/item/4000187078496.html) w wariancie MMCX 2.5mm. Mięciutki kabelek, który się nie skręca i nie plącze - nie jest tak twardy i sztywny jak zestawowe FiiO. Różnica w brzmieniu też jest na plus - może w samej scenie nie aż taka wielka jak się spodziewałem, ale na pewno w separacji. Co ciekawe, tonalnie największego kopa dostała... średnica. Wokal fajnie się przybliżył, jest teraz wyraźniejszy i lepiej wyeksponowany (już nie zostaje nieco z tyłu, jak wcześniej). Góra też się delikatnie rozjaśniła, nabrała lepszej rozdzielczości. Generalnie teraz może nadal jest to granie na planie U, ale znacznie mniej zaznaczone - i jest to bardzo fajny kierunek.

 

Wylądowały też tipsy piankowe QKZ (https://pl.aliexpress.com/item/33040039022.html). Zróżnicowanie pomiędzy poszczególnymi kolorami dość spore - jak ktoś kocha bas, to polecam czarne :D Dla mnie te białe (white) grają najbardziej naturalnie i są też fajnie miękkie, ładnie się dopasowują. Inne kolory pośrednie, ale za bardzo wpływają na brzmienie. Zostanę przy oryginalnych piankach FiiO i tych białych QKZ.

Generalnie na tym kończę chyba przygodę modyfikowania i cudowania z tymi słuchawkami - mam, co chciałem i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@DeVilio namówił mnie na zakup rzeczonych słuchawek + UTWS3 i przepadłem. Względem FH5, które miałem również z jego polecenia - przepaść. Dużo lepiej kontrolowany bass, zdecydowanie lepsza góra  i średnica - dołożyłem od siebie Spinfity CP145L z którymi łapię idealny seal.

Rzeczone FH5 już znalazły nowego właściciela - mimo ogromnego pierwszego wrażenia i późniejszego użytkowania z zadowoleniem - nie tęsknię.

Edytowane przez hubercik12311
Przemyślenia dodatkowe
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam i ja swoje FiiO FH3 ;)

 

Mam nietypowe pytanko - czy fakt, że jedna słuchawka ma bardziej wypukły filtr może wpływać na dźwięk? 

 

EDIT:

 

Jednak położenie filtrów nie wpływa na różnice w brzmieniu. Winna jest anatomia - okazało się, że w przypadku jednego ucha muszę używać mniejszych tipsów, żeby seal był taki, jak w drugim ;).

 

Edytowane przez Muniek1804
Rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności