Skocz do zawartości

Fiio FH3


rafik87

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham Fiio fh3 z qudelix 5k na stokowym kablu. Jest super po audio USB, bo bluetooth zresztą też. Najlepiej pasują mi tipsy od KZ, te:

https://a.aliexpress.com/_m0gvb3b

 

A próbowałem Spin Fit, i wszystkich z zestawu 

 

POLECAM 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

Może ktos porównać te FH3 do Campfire IO lub Polaris?

 

Obecnie słucham CA IO, zastanawiałem się nad zakupem Polaris które miałem na testach i tez brzmiały fantastycznie.

 

Głównie słucham reagge i haevy metal na Tidalu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Poziom napisał:

hejka

Może ktos porównać te FH3 do Campfire IO 

Z pamieci... Fh3 to bardziej wypełniony dźwięk, gładszy i grubszy, ale także. bardziej przyciemniony i naturalniejszy, lekko posłodzony. Nieco płaska góra, ale nie przejaskrawiona jak w IO. Sygnatura L. Sq stawiałbym na podobnym poziomie. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł kabelek lc-2.5C do fiio fh3. Mam wrażenie że scena jest szersza i słuchawki grają bardziej przejrzyście, zniknął kocyk. Może to skutek wyjścia po balansie. Ogólnie góra jakby się więcej otworzyła, ale nic nie kłuje, a tego się obawiałem. Słucham na Qudelix 5k. Czasem po usb (wtedy jest jeszcze lepiej) Ogólnie jestem mega zadowolony z zestawu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od paru dni testuje FH3 z kablem Satin audio Hyperion, kabel zdecydowanie odciążył dolną średnicę i dodał troszeczkę wysokich tonów, brzmienie jest jeszcze bardziej analityczne, rozwarstwienie dźwięku i separacja to zupełnie inna liga vs stockowy kabel, ale to może wynikać z faktu że przeniosłem się na balans, nie mniej w cenie 300zł opcja takiej poprawy brzmienia... aż sam w szoku jestem ile taki kabelek potrafi zdziałać, również ciekawi mnie jak FH3 by się zgrały z kablem miedzianym po balansie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytanko do posiadaczy ;)

Czy nowe słuchawki są w zafoliowanym kartonie, ewentualnie czy jest jakaś plomba? Kupiłem nowe w sklepie internetowym i nie mają żadnego zabezpieczenia opakowania. Nie wiem jak jest w tym modelu ale trochę to dziwne, że tego typu sprzęt jest tak pakowany. Wolałbym płacąc za nowe otrzymywać nowe, a nie po testach ;)

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Plomb nie ma ale są foliowane. W sklepie czasem ktoś ogląda chce zobaczyć je fizycznie stąd bywają bez folii. Nie musiały być przymierzane. Obejrzyj je dokładnie i tyle.

Jeśli coś nie gra to zwracaj i odezwij się na priv. Wyślę Ci zafoliowane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kurop napisał:

Plomb nie ma ale są foliowane. W sklepie czasem ktoś ogląda chce zobaczyć je fizycznie stąd bywają bez folii. Nie musiały być przymierzane. Obejrzyj je dokładnie i tyle.

Jeśli coś nie gra to zwracaj i odezwij się na priv. Wyślę Ci zafoliowane.
 

ok, dzięki za odzew. Oczywiście się odezwę, jak coś nie zagra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż chyba sprzedający się przestraszył i dostałem nowe zafoliowane, pierwsze wrażenia... 

Po FH1 i f9pro to zupełnie inna liga, mi osobiście podchodzą bardziej niż fh5, są fajnie zrównoważone na balansie a bas czuję w piętach i wcale a wcale nie męczy. Banan nie schodzi mi z twarzy. To byl idealny wybór, dodam, że słucham na kilku źródłach i na ibasso dc01 podeszły mi najbardziej (uapp). 

received_1779146515581786.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pgaik polecam zmienić kabel na jakiś z czystej miedzi, a zobaczysz, że mogą zagrać jeszcze lepiej, ten kabel stokowy jest fatalnie do nich dobrany i wiele osób już to potwierdziło, zarówno tu jak i na head-fi

(możliwe w ogóle, że FiiO zrobiło to z premedytacją, żeby pogorszyć brzmienie FH3 względem FH5 i FH7 - a kablem można to z łatwością zrobić - tak pogorszyć jak i polepszyć. To by miało sens, bo FH3 z kablem z czystej miedzi są co najmniej tak samo dobre jak FH5, a kosztują połowę ich ceny)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blueme napisał:

@pgaik polecam zmienić kabel na jakiś z czystej miedzi, a zobaczysz, że mogą zagrać jeszcze lepiej, ten kabel stokowy jest fatalnie do nich dobrany i wiele osób już to potwierdziło, zarówno tu jak i na head-fi

(możliwe w ogóle, że FiiO zrobiło to z premedytacją, żeby pogorszyć brzmienie FH3 względem FH5 i FH7 - a kablem można to z łatwością zrobić - tak pogorszyć jak i polepszyć. To by miało sens, bo FH3 z kablem z czystej miedzi są co najmniej tak samo dobre jak FH5, a kosztują połowę ich ceny)

ale to nie jest ten stokowy, to lc-2.5B, co prawda nie "C" ale jednak zbalansowany, a myślę, że ten "przeskok jakości" wynika właśnie z balansu. Może się mylę... rozmawiałem z kilkoma osobami mogącymi coś na tema kabli 2.5B i C powiedzieć i różnice są raczej kosmetyczne (nie mówię, że ich nie ma, ale są niewielkie)

niemniej, podejde w poniedziałek do mp3store i porównam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blueme napisał:

@pgaik @jurcio6

Tak, zbalansowany z czystej miedzi to najlepsza opcja żeby wycisnąć z nich wszystko.

Myślę, że z Ali taki spokojnie da radę:

https://tinyurl.com/y9qtma7h

 

ciekawy kabelek, nie powiem. Myślałem, że miedz posrebrzana lub czyste srebro wypadną lepiej, ale skoro piszesz o czystej miedzi to wypada wierzyć ;)

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, blueme napisał:

@pgaik @jurcio6

Tak, zbalansowany z czystej miedzi to najlepsza opcja żeby wycisnąć z nich wszystko.

Myślę, że z Ali taki spokojnie da radę:

https://tinyurl.com/y9qtma7h

 

Dziękuję bardzo. Ale czy jesteś pewien? :)
Na Kropka Audio kolega mocno propsuje FiiO LC-2.5C, a to jest bodajże monokrystaliczna miedź posrebrzana OCC. Czy nie lepiej iść tym torem?

 

Dodam, że jeżeli chodzi o tipsy, to w moim wypadku używam pianek zestawowych - brzmieniowo najlepiej mi podchodziły biało-czerwone, ale niestety wszystkie silikony z zestawu wypadają mi z uszu... więc zostają pianki. Lecą do mnie jeszcze DUNU SpinFit CP145 oraz silikony od KZ (https://pl.aliexpress.com/item/32848258474.html)... ale ogólnie lubię pianki. Odnoszę jednak wrażenie, że ocieplają brzmienie, zmiękczają bas, dodają trochę środka - kładą też lekki kocyk w przypadku FH3, a to niekoniecznie lubię. Pytanie więc czy, w kontekście użycia pianek, przewód z czystej miedzi nadal będzie lepszy niż posrebrzany, który bardziej rozjaśnia całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@pgaik @jurcio6

przerabiałem z nimi kable posrebrzane i srebrny i to wypadało znacznie gorzej niż z czystą miedzią (no chyba, że komuś zależy na zmatowieniu i rozjaśnieniu brzmienia FH3 - to wtedy tak srebro i miedź-srebro, ale dla mnie to oznacza kastrację tych słuchawek, więc nie polecam takich konfiguracji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme super, dzięki za szczegółowe wytyczne.

Jeżeli nie miałbyś nic przeciwko, chciałbym wykorzystać Twoje doświadczenie z tymi słuchawkami, więc mam jeszcze trzy pytania, które są trochę bardziej "okołosłuchawkowe", ale jednak trzymają się tematu:
1. Czy znasz jakąś krótszą wersję tego Majfrendowego kabla, który polecasz? Chcę do używać z Qudelixem 5k, więc będzie w górnej kieszonce lub na klipsie - 60-70cm kabla to wszystko, czego potrzebuję
2. Czy są jakieś piankowe tipsy, które zagrają w zbliżony sposób do biało-czerwonych silikonów FiiO?
3. Wyjście awaryjne - np. pada bateria w Qudelix. Czy wtedy można go spiąć po kablu USB-C do telefonu i będzie grał? Czy istnieje jakaś niedroga i sensowna przejściówka USB-C -> mini jack 2,5mm balanced (na zasadzie Apple Dongla)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurcio6

 

1. poszukaj u majfrendów, ja takiego nietypowego kabla nigdy nie potrzebowałem

 

2. tu niestety nie pomogę bo nie znoszę a wobec tego nie noszę pianek

 

3. o masz wiele opcji DACów do telefonów na USB, zapytaj @bigmaras i kup od niego (on jest dystrybutorem iBasso na Polskę), https://allegro.pl/oferta/ibasso-dc01-usb-type-c-dac-2-5mm-bal-ak4493eq-8272696662

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme ok, dzięki. Ad 3. to DACa kolejnego nie chcę raczej - mam już DF Black i Cobalt, chodzi raczej o bardzo prosty kabelek "w razie W", żeby się nie okazało, że nagle nie mam jak podpiąć słuchawek do telefonu, bo mają wtyk 2,5mm, a Qudelix sobie leży rozładowany na półce w domu :D

Jeszcze pytanie odnośnie tego kabelka - są dwie wersje, "normalny" i "TRRS":
https://pl.aliexpress.com/item/4000297658368.html?spm=a2g17.12010612.8148356.12.4e9d1290AyLBdo
https://pl.aliexpress.com/item/4000400771561.html?spm=a2g17.12010612.8148356.4.4e9d1290AyLBdo

Czy one w ogóle są zbalansowane? Czy 2.5mm zawsze jest zbalansowany? Brakuje takiej informacji na tej aukcji, a ja trochę raczkuję jeszcze w tematach przewodów.

EDIT: TRRS teoretycznie niby z mikrofonem, natomiast nie bardzo rozumiem jak przy MMCX może tam gdzieś być jeszcze mikrofon :D Na kablu go nie widać ;)

Edytowane przez jurcio6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurcio6 polecam szczerze iBasso DC01, można wyrwać na giełdzie u nas za 100 zł, ja kupiłem nowy za troszkę ponad 200, usd-c i wyjście zbalansowane 2.5mm a w środku jak dla m,nie wspaniałe kości AK 4493. Polecam z całego ucha ;)

 

 

2.5 rasczej zawsze masz zbalansowany, wystarczy policzyć piny na jacku ;)

 

TRRS to kabel zbalansowany 4 pinowy jack

Plug to tradycyjny 3 pinowy jack

mikrofon wystepuje tylko na 3 żyłowym kablu ale tu w tych z pokazanych przez Ciebie akurat nie ma. Wcześniej był dodawany taki z kontrolerem głośności i mikrofonem do FH1, P9, P9pro.

 

PG042361.JPG

Edytowane przez pgaik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme o, widzisz - czyli jednak ten: https://www.aliexpress.com/item/4000297658368.html

Na 100%? Bo ten, który podlinkowałeś wcześniej, jest "nie TRRS" (czyli pewnie TRS).
Chcę na pewno zamówić ten odpowiedni :D

Edytowane przez jurcio6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme ok, w zasadzie to wygląda na to, że oba kable są tym samym, różni się jedynie ten opis ("MMCX 2.5mm TRRS" vs "MMCX 2.5mm") i... cena :) Tamten opisany "TRRS" jest tańszy o kilka % ;]

Dzięki, biorę więc i sprawdzimy :)

W sumie to spróbuję od razu podmienić sobie na giełdzie FiiO E10k MKII na tego iBasso DC01 - może będzie na tyle mały i skuteczny, że się z Qudelixa rozmyślę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności