Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH3


rafik87

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Tekst tak na 2-3 min.

Witam,

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem słuchawek FiiO F9 pro oraz FiiO FA1. Zawsze w F9-tkach przeszkadzało mi dopasowanie a wzasadzie jego brak (może mam koślawe ucho). I pomimo iż dźwięk w F9 bardziej do mnie przemawial, to jednak znacznie częściej wybierałem FA1. Są o wiele wygodniejsze (jak dla mnie rzecz jasna) siedzą głęboko (co mi pasuje) no są jak przyklejone i przez to wygłuszają znacznie lepiej niż F9. Pamiętam, że w tamtym okresie chciałem, żeby FiiO połączyło wygodę i lepsze dopasowanie z dźwiękiem F9 albo jeszcze lepszym no i żeby kabel był trochę lepszy . Potem przez 5-6 miesięcy nie interesowałem się nowościami audio i dosłownie kilka dni temu dowiedziałem się o istnieniu FiiO FH3 czyli nowych( już nie tak bardzo) słuchawek, które wydają się super połączeniem wyglądem przypominają bardziej cIem'y a nie tak jak F9 łezki czy krople zwał jak zwał.

Przeczytałem recenzje i opinie na naszym forum na temat tych słuchawek i według ludzi, którzy je testowali słuchawki brzmią lepiej ( tutaj już upraszczam i nie rozwijam co to znaczy "lepiej" )niż F9. Niestety albo nie umiem tego znaleźć albo koledzy nie podzielili się odczuciami "dousznymi" to znaczy czy słuchawki są wygodne, jak leżą, jak u nich z wygłuszeniem dźwięków z otoczenia. Jeśli są tu ich posiadacze a jeszcze lepiej jeżeli możecie porównać je z FH1 pod względem wygody i wygłuszenia bardzo prosiłbym o wypowiedź.

Przepraszam za ewentualne powtórzenia, ale pisze ten na żywioł i go nie poprawiam.

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki są wygodne, nawet bardzo. Oczywiście, nie "kleją" się tak do ucha jak FA1, ale są blisko. Dla mnie są znacznie lepsze od FH5, które były zbyt pękate i miały za krótką, ale szeroką tulejkę.

Nie wiem jak z tłumieniem w 9 Pro, ale FH3 są w miarę ok. Nie ma rewelacji, nie są to Ety, czy Pinnacle P1, ale nie jest źle, ot przeciętnie.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mihu83 napisał:

Słuchawki są wygodne, nawet bardzo. Oczywiście, nie "kleją" się tak do ucha jak FA1, ale są blisko. Dla mnie są znacznie lepsze od FH5, które były zbyt pękate i miały za krótką, ale szeroką tulejkę.

Nie wiem jak z tłumieniem w 9 Pro, ale FH3 są w miarę ok. Nie ma rewelacji, nie są to Ety, czy Pinnacle P1, ale nie jest źle, ot przeciętnie.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka
 

 

29 minut temu, Mihu83 napisał:


 

Dzięki za odpowiedź kupię je i sam się przekonam. Może nawet pokusze się o małe porównanie FH3, F9 pro i FA1.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni męczę się z iBasso IT01S. Próbuję dobrać tipsy jednak odczuwam dyskomfort związany z rozmiarem tulejki i zamiast delektować się muzyką najzwyczajniej się męczę. Myślę nad zamówieniem FH3 i jakichś spinfitów i pianek do porównania tym bardziej, że będę mógł ich posłuchać na zbalansowanym kablu z ibasso. Może uda mi się wybrać jakieś sensowne połączenie. Mam 2 pytania.

1. Czy tulejka w FH3 jest dużo mniejsza niż w IT01S?

2. Czy smartfon plus DC01 będzie dobrym źródłem dla FH3 jeśli o synergię chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do prośby o bezpośrednie porównanie do Fh5 szczególnie pod kątem ergonomii. W moim przypadku kilka kroków lub ruchów głową powodowało utratę seal'a mimo prób z dziesiątkami tipsów. Brzmieniowo zaś leżały mi niesamowicie i nigdy bym nie powiedział, ze za mocno eksponują górę...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni męczę się z iBasso IT01S. Próbuję dobrać tipsy jednak odczuwam dyskomfort związany z rozmiarem tulejki i zamiast delektować się muzyką najzwyczajniej się męczę. Myślę nad zamówieniem FH3 i jakichś spinfitów i pianek do porównania tym bardziej, że będę mógł ich posłuchać na zbalansowanym kablu z ibasso. Może uda mi się wybrać jakieś sensowne połączenie. Mam 2 pytania.
1. Czy tulejka w FH3 jest dużo mniejsza niż w IT01S?
2. Czy smartfon plus DC01 będzie dobrym źródłem dla FH3 jeśli o synergię chodzi?
Nie wiem jak z wielkością tulejki w it01s, miałem przelotnie, ale pamiętam, że też miałem problemy.
FH3 mają albo inaczej ukształtowaną, albo mniejszą tulejkę niż FH5 i siedzą w uchu bardzo stabilnie.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Przyłączam się do prośby o bezpośrednie porównanie do Fh5 szczególnie pod kątem ergonomii. W moim przypadku kilka kroków lub ruchów głową powodowało utratę seal'a mimo prób z dziesiątkami tipsów. Brzmieniowo zaś leżały mi niesamowicie i nigdy bym nie powiedział, ze za mocno eksponują górę...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Pod względem ergonomii jest niebo a ziemia.
FH3 są mniejsze, odrobinę inaczej ukształtowane i chyba mają dłuższą tulejkę.
FH5 puściłem dalej właśnie ze względu na ergonomię... koszmar. Z FH3 już tego problemu nie ma.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2020 o 09:59, bob_ napisał:

Przyłączam się do prośby o bezpośrednie porównanie do Fh5 szczególnie pod kątem ergonomii. W moim przypadku kilka kroków lub ruchów głową powodowało utratę seal'a mimo prób z dziesiątkami tipsów. Brzmieniowo zaś leżały mi niesamowicie i nigdy bym nie powiedział, ze za mocno eksponują górę...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

 

Jeśli chodzi o ergonomie to u mnie wygląda to tak że FH5 od samego początku leżały idealnie.Niemal wtapiały sie w małżowine, nigdy nie wypadały.Używałem tylko tych największych tipsów biało czerwonych + spin fitów niebieskich również w rozmiarze L.

Jeśli zaś chodzi o FH3 to tu nastąpiła zmiana :D musze używać gumek średnich bo jeśli kombinuje z największymi to nie ma seala... poprostu nie ma seala choćbym nie wiadomo jak je układał w uchu.Czyli jest zmiana, u Ciebie może być na plus.U mnie bez różnicy bo zamieniam na średnie i jest odrazu piękny basik.Co ciekawe kiedy użyje tych samych spin fotów co przy FH5 to seal jest odrazu mimo tego samego rozmiaru gumek.

Te białe gumki w FH3 są inne, z delikatniejszą błonką i chyba poprostu przy rozmiarze największym jak wsadzam do ucha to mi sie przez to że są takie delikatne podwijają.

 

Teraz brzmienie...ostatnio w kartach graficznych modne jest podawanie wydajności w procentach.To ja zapodam procentowo dla mnie FH5 - 100%, FH3 - 90%

FH3 cenowo są nie do zabicia, bas jest genialny i świetnie kontrolowany.Średnica jest bardziej na twarz w porównaniu do FH5, wysokie tak samo dobre jak w większym modelu - nie ma mowy o kłuciu.Bas jest jeszcze bardziej pełny zaś scena jest mniejsza.Scena jest mniejsza i na tym sie łapiesz przesłuc**jąc kolejne płyty ale fun jaki dają te słuchawki sprawia że o tym nie myślisz.

FH3 więcej wybaczają.Remastery Megadeth na tidalu, nie słuchalne dla mnie na FH5 na FH3 sprawiają że gęba sie cieszy.Wiadomo, coś za coś.Mniej jest tych drobnostek, szczegółów które w niektórych utworach idzie odrazu wychwycić.Suma sumarum za takie pieniądze jak one teraz stoją to konkurenta nie mają żadnego.Aune E1 nawet nie stały obok.

 

@blueme racja, zapomniałem napisać o kablu.Ja stokowego w ogóle nie używam, jade na miedźi od Jimmiego po balansie i jest zdecydowanie lepiej od stocka.

Edytowane przez deftones9
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie, że naprawdę warto poeksperymentować z innym kablem. Ten kabel stokowy jak pisze @maciux w recenzji i też sam to zweryfikowałem nie jest tu niestety najlepiej dobrany (również biorąc pod uwagę jego sztywność).

Kabel z czystej miedzi od Shozy CP którego nie używałem, przyniósł niewiarygodną wręcz poprawę dźwięku - wysokie tony się poprawiły, ociepliły i stały bardziej dźwięczne, separacja zwiększyła... naprawdę zachęcam każdego posiadacza FH3 do sprawdzenia ich z innymi kablami

Edytowane przez blueme
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, deftones9 napisał:

Teraz brzmienie...ostatnio w kartach graficznych modne jest podawanie wydajności w procentach.To ja zapodam procentowo dla mnie FH5 - 100%, FH3 - 90%

 

@blueme racja, zapomniałem napisać o kablu.Ja stokowego w ogóle nie używam, jade na miedźi od Jimmiego po balansie i jest zdecydowanie lepiej od stocka.

 

10% więcej za +100% do ceny... w audio nadal stabilnie :rolleyes: To teraz gdybyś miał ocenić w % wpływ zmiany kabla w FH3?

Swoją drogą, w cenie promocyjnej, to zwyczajnie żal FH3 nie kupić ;)

 

PS. Pod co je podpinasz?

 

8 godzin temu, blueme napisał:

Ja dodam od siebie, że naprawdę warto poeksperymentować z innym kablem. Ten kabel stokowy jak pisze @maciux w recenzji i też sam to zweryfikowałem nie jest tu niestety najlepiej dobrany (również biorąc pod uwagę jego sztywność).

Kabel z czystej miedzi od Shozy CP którego nie używałem, przyniósł niewiarygodną wręcz poprawę dźwięku - wysokie tony się poprawiły, ociepliły i stały bardziej dźwięczne, separacja zwiększyła... naprawdę zachęcam każdego posiadacza FH3 do sprawdzenia ich z innymi kablami

 

Zmiana z SE na SE czy z SE na BAL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś korzysta z zestawu LG V30 + FiiO FH3 i mógłby się wypowiedzieć, czy ten telefon poradzi sobie z potencjałem tych słuchawek? Czy może trzeba powoli odkładać na jakiś odtwarzacz, jeśli tak, to jaki na początek byłby ok? Co prawda pytam po fakcie, bo słuchawy już zamówione i czekam na przesyłkę, ale jestem ciekaw Waszej opinii. Przesiadka z Vsonic Gr07 BE 2018, które niestety uległy uszkodzeniu. Mam nadzieję, że zmiana in plus. Dodam tylko, że jestem totalnym laikiem audio choć lubię posłuchać muzyki w przyzwoitej jakości. Szukałem czegoś z większym pazurem jeśli chodzi o bass, bo w Vsonic mimo BE tego bassu nie było jakoś dużo choć ogólne wrażenia laika były bardzo pozytywne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wykorzystać je w pełni to odkładaj na Dap, albo dac ze wzmacniaczem (wyszedł teraz nowy, budżetowy Fiio Q3 lub q5s). Fiio ma duży wybór i fajnie się zgrają. Wszystko zależy jaki masz na to budżet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, szerszen22 napisał:

Czy ktoś korzysta z zestawu LG V30 + FiiO FH3 i mógłby się wypowiedzieć, czy ten telefon poradzi sobie z potencjałem tych słuchawek?

Nie potrzebujesz do nich nic lepszego, ja podłączam do iPhona przez adapter lightning i jest bardzo dobrze, a LG v30 to lepszy grajek niż iPhone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na kilkudniowym teście FH3, więc może napiszę krótko o jego wyniku. 

 

Początek był niezbyt obiecujący, ponieważ świszczały niemiłosiernie, a to za sprawą tipsów z zestawu, z dużym otworem. Zmiana na SpinFit starsza wersja i ta nowa, o której wspomniał @deftones9przyniosły poprawę, wyższa średnica się uspokoiła i przestała być tak natarczywa, jak na stock'owych gumach.

 

Jednak w dalszym ciągu było zbyt siarczyście, a więc zakładam stock'owe gumy, ale.. z najmniejszym otworem i tak, ta konfiguracja jest dla mnie najlepsza, jest cieplej, średnica gładsza od SpinFit.. uff.

 

Słucham mojej listy do mielenia sprzętu i tak, mija kilka godzin i mówię.. wszystko jest spoko, jest dosyć jasno, ale na granicy mojego progu wytrzymałości, bas punktowy, ale ma bardzo dobre zejście i głębię, góra jest ok, nie syczy nadmiernie, też jest na akceptowalnym poziomie. Kończę odsłuchy, bo już miałem dość, późna godzina i nastąpiło zmęczenie materiału. 😴

 

Nastał nowy dzień, pora na drugie i ostateczne podejście do FH3, i zarazem dobranie najlepszego źródła do nich, a były to kolejno: Lotoo PAW S1, AQ Dragonfly Cobalt, Sabaj DA3 oraz mój wół roboczy, a mianowicie Xduoo XD-05Plus, zaczynamy.

 

Uszy wypoczęte, mózg wypoczęty, więc odpalam ponownie moją listę do mielenia sprzętu i co się okazuje, a no to, że pierwszy kontakt z FH3 był prawidłowy i tak na prawdę powinienem wtedy zakończyć test tych Fiio, bo pomimo zmiany tipsów na te najbardziej mi odpowiadające, w dalszym ciągu piłują średnicą, a nie daj bóg, jak poleci kawałek z mocnym wokalem (niekoniecznie damskim!), efekt jest wtedy taki, jak na filmiku Tyll"a testującego Ultrasone'y, bodajże model ED12, na pewno kojarzycie o co mi chodzi. 😆

 

W każdym razie, FH3 dla mnie brzmią zdecydowanie gorzej od FH5, przede wszystkim mają zbyt natarczywe średnie tony, których nie udało mi się opanować ani tipsami, ani czterema torami.

 

Scena jest sporo mniejsza od tej w FH5, jest po prostu zwyczajna, nie wyróżnia się tak, jak w wyższym modelu, gdzie wszystko gra nam przed głową (jak na iem'y ofc ;)).

 

Owszem, zdążyły się utwory, gdzie równowaga tonalna była dosyć zachowana i brzmiało to rewelacyjnie wręcz, np. taki Kraftwerk, no poezja, minimum szklistości, nic nie atakowało, było czysto, klarownie, dynamicznie i przestrzennie, no bomba.

 

Ale zdecydowana większość wypadła znacznie gorzej, do tego stopnia, że odsłuch bardzo dobrze znanych mi utworów sprawiał, że czułem frustrację, niż szczerą przyjemność z ich ponownego słuchania.

 

Odsłuch prowadziłem na Lotoo PAW S1, ponieważ jako jedyny posiada gotowe presety EQ i na ustawieniu "sweet" najlepiej ogarniał (tak mi się wydawało, o czym będzie później) napastliwość FH3. Gdybym od samego początku jechał na ustawieniu bez EQ, czyli "none", to prawdopodobnie już w pierwszym dniu testu doszedłbym do ostatecznego wniosku z dnia drugiego.

 

I tak, na koniec jeszcze kilka słów o źródłach, a mianowicie, Sabaj DA3 jest technicznie najsłabszy, ponieważ jego brzmienie jest gładkie, miękkie i nie wyciąga wszystkich szczegółów na wierzch, jest taka jakby mgiełka, zarys instrumentów nie jest tak wyraźny, jak w pozostałych combo. Za to, jak się okazało na koniec, najlepiej zgrał się z FH3, wygładzając je i dodając im większego oddechu, zwiększył trochę dystans pierwszego planu.

 

Dalej, Lotoo PAW S1, technicznie lepszy od Sabaj'a, ale scena jakby lekko ściśnięta, bardziej gra w głąb, niż wszerz.

 

Trzeci w kolejce AQ Dragonfly Cobalt, technicznie najlepszy z całej.. czwórki, tak lepszy od Xduoo XD-05Plus, ale nieznacznie.. Uff.😉👍 Świetnie wyłapuje smaczki z nagrania, bardzo dobre różnicowanie barwy, bardzo dobra kontrola i zarys basu, scena obszerna, wrażenie otoczenia dźwiękami zewsząd. Ale jest "mała" wada, opisywana już przez innych użytkowników, mam na myśli pojawiające się raz na jakiś czas cyfrowe zniekształcenie, trwające kilka/kilkanaście sekund, podczas połączenia z tel. na Androidzie, na PC tego nie zauważyłem, aczkolwiek, jakiś konflikt sterowników występował. ;)

 

No i czwarty kandydat Xduoo XD-05Plus, bardzo dobry technicznie, jest większą głębia i separacja od Cobalt'a, scena szeroka i głęboka, ale w Cobalt'cie większą na wysokość, prawdopodobnie spowodowane jest to tym, że Cobalt jest bardziej bezpośredni, wszystko dzieje się blisko.

 

Różnicowanie barw na podobnym poziomie, co Cobalt, bas jest minimalnie gorzej zarysowany. 

 

Test czterech combo wykonałem na moich Fidelio X1. 

 

To tyle. Dzięki za uwagę. ✌😎

 

 

Edit.

Zapomniałem dodać, że ostateczny odsłuch FH3 prowadziłem na kablu stock'owym, ponieważ tylko Lotoo ma balans, na dodatek 4.4 (Sabaj ma 2.5), reszta "tylko" 3.5. 

 

Na balansie zauważyłem delikatnie obszerniejsze i dokładniejsze brzmienie z Lotoo PAW S1, ale głowy nie dam, bo za długi odstęp czasu był, kiedy zmieniałem kable w FH3. ;)

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś sie rozpisał, ciekawe ile lampek wina żeś wysiurał :D

Myślałem że Ci jednak podejdą ale sie przemyślałem.No trudno, pierwszy tak mocno krytyczny opis tych pięknych czarnych kopułek, widocznie zbyt kolorowo było do tej pory ;) każdy ma jednak diametralnie inne uszy

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, neonlight napisał:

Ale jest "mała" wada, opisywana już przez innych użytkowników, mam na myśli pojawiające się raz na jakiś czas cyfrowe zniekształcenie, trwające kilka/kilkanaście sekund, podczas połączenia z tel. na Androidzie, na PC tego nie zauważyłem, aczkolwiek, jakiś konflikt sterowników występował. ;)

 

Hmm, ciekawe z czego to wynika. U mnie na OnePlusie 7T niczego takiego nie wychwyciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dirian napisał:

 

Hmm, ciekawe z czego to wynika. U mnie na OnePlusie 7T niczego takiego nie wychwyciłem.

Nie mam zielonego pojęcia, kiedyś miałem DFB i też nic takiego nie zaobserwowałem, a inni użytkownicy zgłaszali problem. Zapewne problem z softem AQ, nie popisali się. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności