Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH3


rafik87

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, blueme napisał:

@maciux czy mówiąc wysoki poziom techniczny masz tez na myśli ze graja technicznie, analitycznie? Że nie są ocieplone i naturalniejsze od F9 Pro? To dziwne by było skoro mówisz o bliskości do FH5 bo jednak F9 Pro dla mnie brzmią syntetyczniej, szczególnie w sekcji sopranów. Dlatego nade wszystko ciekawi mnie porównanie 1:1 z F9 Pro bo po tym będę mógł wyrobić sobie zdanie

 

Grają muzykalnie, ale ciągle na wysokim poziomie - rozdzielczo, dynamicznie, konturowo, przestrzennie. Słychać gładsze brzmienie od F9 Pro, są mniej ostre od FH5 czy FH7, ale ciągle klarowne. Nie słychać takiego rozerwania dynamik vs armatura, jak często w hybrydach, bo brzmienie jest ogólnie bardziej osadzone w dynamiku niż w armaturze. Tzn. słychać lekkie ciepło, gładkość i miękkość + wyrazistość armatury, ale bez cięcia uszu, przegięcia w wyższej średnicy. Ogólnie moim zdaniem bardziej naturalne w przekazie od FH5, bo jakby bliżej średnica i łagodniejszy przekaz.

 

Względem modeli serii F9 - góra rozciągnięta, ale już bez "peaka". Nie słychać takiego oderwania góry od reszty pasma, bo są mniej pofalowane od F9 czy F9 Pro. Stąd przypominają zrównoważone FA9. Dlatego powiedziałbym, że mniej syntetyczne w górze od F9 Pro. Generalnie bardziej liniowe od starszych modeli.

 

To wstępne wrażenia, jeszcze dużo słuchania przede mną, ale mam wrażenie, że FH3 podkopują sens FH5 i są przy tym bardziej przyjemne w odbiorze i mają bliżej średnie. Jeśli ktoś odbierał brzmienie FH5 czy FH7 jako za jasne, to FH3 są spokojniejsze w górze, ale jeszcze bez mulenia, bo grają ciągle bezpośrednio.

Edytowane przez maciux
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciux napisał:

Nie słychać takiego rozerwania dynamik vs armatura, jak często w hybrydach, bo brzmienie jest ogólnie bardziej osadzone w dynamiku niż w armaturze.

Sprawdzisz na jakimś nieco szybszym fortepianie czy charakter dźwięku się nieco nie zmienia między górą a dołem? Przy hybrydach z reguły w takich momentach wyłapuję, że dynamik wybrzmiewa trochę dłużej lub ma inne pokłady ciepła niż armatura.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Inszy napisał:

Sprawdzisz na jakimś nieco szybszym fortepianie czy charakter dźwięku się nieco nie zmienia między górą a dołem? Przy hybrydach z reguły w takich momentach wyłapuję, że dynamik wybrzmiewa trochę dłużej lub ma inne pokłady ciepła niż armatura.

 

Zaintrygowałeś mnie. Słucham teraz na zmianę Chopina i Beethovena - nie wyłapuję zgrzytów/konfliktu niskie akordy/wysokie. Mam ogólne wrażenie akcentu w dole pasma/niskiej średnicy, ale wyższe partie wybrzmiewają dźwięcznie i mocno, nie gasną zbyt szybko.

 

Ogólnie jakbym miał ocenić brzmienie FH3 to 60% dynamik/40% armatura - nie żeby grały samym dołem, czy góra była zgaszona/ciemna, ale średnica jest ciepława, gładka i barwna. Nie brzmi zupełnie twardo, chudo czy ostro. Słychać też ten ich tunel basowy - bez wątpienia wspiera dynamika, zejście jest konkret.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Inszy napisał:

Nie chodziło mi o zgrzyty jako takie, bo to jednak nie do zaakceptowania, ale czy w ogóle można rozróżnić kiedy gra dynamik, a kiedy armatura :) 

 

Tak to tylko nazwałem mianem zgrzytów :) Tzn. moim zdaniem przejście dynamik > armatura jest bardzo płynne, gładkie, nie wyłapuję go, nie słyszę dziury "pomiędzy".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Czy FH3 są przyjaźniejsze uszom ergonomicznie niż FA9 ?

 

Są mniejsze i jedynie lekko wyprofilowane od wewnętrznej strony, nie mają aż tak "customowego" kształtu, jak FA9. Z moich małżowin prawie nie odstają, pewnie się trzymają i nie uciskają - nie czułem bólu wczoraj po kilku godzinach słuchania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kuba_622 napisał:

@maciux A jak przy tych FH3 wypadają FD1? Warto się interesować tańszym modelem? FH5 mi się bardzo podobały ale niestety nie były dla mnie wygodne.

 

No właśnie bezpośrednio obok model FD1 nie ma subbasu. Słychać podobne ciepełko, gładkość dynamika, fajne nasycenie i kopa, ale ten tunel basowy w FH3 robi swoje - zejście jest dużo głębsze, a basu ogólnie więcej. Tego brakowało mi w FD1. Jednocześnie FH3 nie są połączeniem FD1 z FH1s - średnicy jest więcej, a góra i wyższa średnica łagodniejsze.

 

Moim zdaniem FH5 są jaśniejsze, mocniej rozciągają górę, ale mają mniej średnicy. FH3 stawiają bliżej średnie (ciepły niski podzakres) i prezentują górę przystępniej. Wiem, że FH5 powodowały problemy ergonomiczne przez krótkie tulejki. FH3 mają je wyraźnie dłuższe + ta ergonomiczna wypukłość sprawdza się moim zdaniem bardzo dobrze, więc zaryzykuję stwierdzenie, że FH3 będą wygodne dla osób, które "nie dogadały się" z FH5. Nawet trochę się obawiam, czy tym razem tulejki nie będą za długie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na pewno się wybiorę do MP3 i sprawdzę Kinery Idun oraz FH3, zobaczymy co mi się bardziej spodoba. Trzeba zdowngradeować swoją mobilkę dla lepszej stacjonarki 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę mieć polska gwarę na nie, ale w sumie [mention=13639]MP3store[/mention] albo [mention=39447]Audiomagic_pl[/mention] mogliby zrobić na nie jakąś ofertę preorderową?

Byłoby miło, bo też mnie zainteresowały


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Chyba raczej nie zrobią przedsprzedaży, jak już jest normalna sprzedaż - cena 649 zł.

A moźe zobaczą parę postów na forum i zrobią


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 Jak jest ogłaszana przedsprzedaż czegoś to zazwyczaj jest to właśnie na sklepie jako oferta, a przedsprzedaż polega na tym ze po zamówieniu masz podać jakieś hasło dla obniżenia ceny, także fakt że wisi oferta o niczym nie świadczy... Poza tym wątpię żeby one były już w sklepie dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, fero415 napisał:

Chyba raczej nie zrobią przedsprzedaży
Przez weekend były za ~490 zł... nie jestem pewien czy ktoś się type'nął czy słuchawki faktycznie były osiągalne w takiej cenie, ale tymczasowo ochota na zakupy mi przeszła.

 

Przy okazji, witam.

486,75 zł ? w Google to widać ale jak wejdziesz na adres to jest stara cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie porównanie do FH5 powinno być, bardzo mi bliskie i wysłuchane przeze mnie słuchawki, więc miałbym jakieś porównanie i łatwiejszy wybór odnośnie downgradeu mobilki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności