Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH3


rafik87

Rekomendowane odpowiedzi

Wspaniale a więc w końcu po chyba 3 latach doczekają się upgrade'u F9 Pro

Pytanie tylko dla kogo są dziś słuchawki z kablem, w dobie hajpu na TWSy.... z drugiej strony na szczęście MMCX daje jakieś tam opcje quasi bezprzewodowości w postaci kabli Bluetooth

Ja oczywiście standardowych kabli też używam głównie ze względu na balans, no ale raczej nie zaliczam się do masowego odbiorcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3223749.jpgJest juz oficjalna podstronka produktu

 

https://fiio.com/fh3

 

Wizualnie jak dla mnie mają w sobie klasę, wdzięk i grację. Jako posiadacz F9 Pro generalnie zadowolony a tylko lekko rozczarowany sekcją wokali, spoglądam na nie z dużym zaciekawieniem i ochotą.

@maciux oczekuje recki, tylko bez porównania ramię w ramię łeb w łeb z F9 Pro nie wybaczę i nie przeczytam 😉

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blueme napisał:

3223749.jpgJest juz oficjalna podstronka produktu

 

https://fiio.com/fh3

 

Wizualnie jak dla mnie mają w sobie klasę, wdzięk i grację. Jako posiadacz F9 Pro generalnie zadowolony a tylko lekko rozczarowany sekcją wokali, spoglądam na nie z dużym zaciekawieniem i ochotą.

@maciux oczekuje recki, tylko bez porównania ramię w ramię łeb w łeb z F9 Pro nie wybaczę i nie przeczytam 😉

 

Niestety nie mam już F9 Pro :( Dobrze je pamiętam, bo często po nie sięgałem, ale bezpośredniego porównania nie będzie. Za to odniesienie do FA1, FH1s, FD1, FH5, FH7, FA7 czy FA9 już tak ;)

 

Mnie również FH3 podobają się wizualnie i mam nadzieję, że będzie to realny następca FH1, czyli basu nie będzie brakować. FiiO ostatnio poszło w zrównoważone granie, brakuje w ich ofercie czegoś bardziej rozrywkowego. Tunel basowy jest, ich 10 mm dynamik z FD1 brzmi soczyściej od tego prawie 14-mm w FH1s, to może FH3 zabrzmią odpowiednio głęboko i masywnie w basie.

 

Swoją drogą, FiiO wprowadziło do sprzedaży armaturowe TWS-y, ale podobno nie będą u nas dostępne: https://www.fiio.com/newsinfo/424237.html

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, maciux napisał:

 

Niestety nie mam już F9 Pro :( Dobrze je pamiętam, bo często po nie sięgałem, ale bezpośredniego porównania nie będzie. Za to odniesienie do FA1, FH1s, FD1, FH5, FH7, FA7 czy FA9 już tak ;)

 

 

Maciek to nie może być, jak możesz nie porównać tych słuchawek nade wszystko do poprzednika którego są następcami? Napisz mi na prv kiedy będziesz robić test, dogramy i udostępnie Ci swoje F9 Pro na tę okoliczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blueme napisał:

 

Maciek to nie może być, jak możesz nie porównać tych słuchawek nade wszystko do poprzednika którego są następcami? Napisz mi na prv kiedy będziesz robić test, dogramy i udostępnie Ci swoje F9 Pro na tę okoliczność

 

Masz rację, F9 Pro wydają się być nieodzowne do bezpośredniego porównania. Spróbuję je załatwić na czas testu FH3, a jak mi się nie uda, to odezwę się do Ciebie - dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciux napisał:

Swoją drogą, FiiO wprowadziło do sprzedaży armaturowe TWS-y, ale podobno nie będą u nas dostępne: https://www.fiio.com/newsinfo/424237.html

 

Lecz akurat Jade EW1 są dostępne w Polsce. 

Co do dostępności FiiO FW1 w Polsce, screenshot potwierdza słowa Maćka. 

 

fw1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Rakos napisał:

 

Lecz akurat Jade EW1 są dostępne w Polsce. 

Co do dostępności FiiO FW1 w Polsce, screenshot potwierdza słowa Maćka. 

 

fw1.JPG

Jak Germany to może na Amazon.de będą ? A Ci akurat do PL wysyłają. 

A tu o Jade EW1

https://magazynt3.pl/test-jade-audio-ew1-by-fiio/

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko model FiiO ma przetwornik armaturowy, a Jade Audio dynamiczny. Swoją drogą te EW1 też ciekawe.

 

Nie rozumiem też dlaczego Jade Audio jest dostępne w Polsce. Marka miała być tańsza, bo dystrybucja bezpośrednia od FiiO, bez pośredników. Nie żebym narzekał, ale założenia miały być inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2020 o 12:46, Rakos napisał:

 

Lecz akurat Jade EW1 są dostępne w Polsce. 

Co do dostępności FiiO FW1 w Polsce, screenshot potwierdza słowa Maćka. 

 

fw1.JPG

Fiio pisało mi na HF, że dostępnosć FW1 na innych rynkach jednak nie jest wykluczone i zależeć będzie od feedbacku z tychże rynków. Także możliwe, że jeżeli będzie zainteresowanie ze strony dystrybutorów i dostateczny popyt, to Fiio wygeneruje podaż i wprowadzi je również w innych regionach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie wytrzymałem. Miałem je najpierw obfotografować, co znacznie ułatwia robotę, ale trudno - jakoś je doczyszczę do zdjęć :)

 

Mocno wstępne wrażenia z FiiO BTR5 przez 3,5 mm za pomocą kabla z zestawu:

- poszli w stronę FH5 i FH7, ale także FA9

- klarowniej, równiejsze i gładsze tonalnie od F9 Pro

- bas znowu z wykopem, energiczny, ale nieprzesadny + bardzo fajne zejście w subbas, znacznie głębsze niż w FD1 z również 10-mm driverem powleczonym berylem

- muzykalne, ale na wysokim poziomie technicznym

 

Jestem bardzo zadowolony z tego, co słyszę - mocna alternatywa dla FH5!

 

Lepiej leżą w uchu od FH5 czy FH7, ta wypustka pomaga, ale jest nadal subtelna, więc raczej uniwersalne. Długość tulejek ok, nie muszę kombinować z głębokością aplikacji, co mogło mieć miejsce w FH5 (bo dość krótkie tulejki) czy starszych słuchawkach serii F (bo dość długie tulejki).

 

Jeszcze odnośnie kabla - widzę, że trochę stuningowali tego LC-B, bo gładsza izolacja, przyjemniejsza w dotyku, mniejszy splitter i suwak oraz jakby bardziej elastyczny. Jednak nadal nie jest to LC-C czy LC-RE, bo zausznice trochę zbyt mocno zagięte (drażnią pod uchem), a przewód nadal sprężynuje, nie układa się idealnie.

 

Edit: Postaram się wyrobić z testem w dwa tygodnie.

Edytowane przez maciux
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux czy mówiąc wysoki poziom techniczny masz tez na myśli ze graja technicznie, analitycznie? Że nie są ocieplone i naturalniejsze od F9 Pro? To dziwne by było skoro mówisz o bliskości do FH5 bo jednak F9 Pro dla mnie brzmią syntetyczniej, szczególnie w sekcji sopranów. Dlatego nade wszystko ciekawi mnie porównanie 1:1 z F9 Pro bo po tym będę mógł wyrobić sobie zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności