Skocz do zawartości

Mam słuchawki Pioneera 120 db. Co potrzebuje(Jaki sprzęt) by słuchać muzyke na nich 135 db?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam słuchawki Pioneera 120 db.

Co potrzebuje(Jaki sprzęt) by słuchać muzyke na nich 135 db?

 

Zwykłe małe wzmacniacze mnie nie zadowalają, lubie muzyke bardzo głośną. Słuch mam znakomity. 120 Db to dla mnie za cicho ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z opisem. Mam bardzo dobry słuch. Mój mały wzmacniacz słuchawkowy mnie nie zadowala. Szukam wzmacniacza słuchawkowego do 135 db. Mam słuchawki Pioneera 120 db. Za cicho ;(

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W natężeniu 85– 130 dB hałas prowadzi do zaburzeń układu krążenia i pokarmowego. Powyżej 130 dB powoduje nudności, zaburzenia równowagi i zaburzenia w obrazie krwi. Powyżej 135 dB uszkadza narządy w wyniku wibracji.

Właściwie jestem ciekawy, jak głośno sam słucham. A co do wzmacniaczy to nigdy, przy raczej skutecznych słuchawkach, nie musiałem żadnego stacjonarnego odkręcać więcej niż 2/3. Bursona Playmate'a mam na max. 40-coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yuri napisał:

Zgodnie z opisem. Mam bardzo dobry słuch. Mój mały wzmacniacz słuchawkowy mnie nie zadowala. Szukam wzmacniacza słuchawkowego do 135 db. Mam słuchawki Pioneera 120 db. Za cicho ;(

Skoro 135 dB dla ciebie to za cicho to chyba masz bardzo zły słuch. O co w ogóle tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafacio czytaj ze zrozumieniem. 135 db to dla mnie odpowiednia głośność. Może być też 130 db tylko powiedzcie jaki wzmacniacz mam kupić.

Edytowane przez Yuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały przenośny wzmacniacz 115 db FiiO Q1 Mark II. Jednakże to dla mnie za mało. Chciałbym wzmacniacz od 130 db w góre. Nie musi być przenośny może być skrzyneczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Yuri napisał:

Mam mały przenośny wzmacniacz 115 db FiiO Q1 Mark II. Jednakże to dla mnie za mało. Chciałbym wzmacniacz od 130 db w góre. Nie musi być przenośny może być skrzyneczka.

 

Te 115dB to nie wzmocnienie tylko stosunek sygnału do szumu, nic nie mówi o potencjalnej głośności. Podejrzewam, że Twoje słuchawki wypierdzą przetworniki przy tych 130 dB. Zwykle nie potrzeba wzmacniacza "mocniejszego" od +12dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Blizniak napisał:

Jeśli masz możliwość wymiany kabla w słuchawkach to taki zakończony jackiem 2.5mm zamiast standardowego 3.5 da ci dużo więcej mocy z tego samego wzmacniacza. 

Co???

 

To nie jest tak, że jack 2.5 magicznie dubluje moc. 2.5mm i 4.4mm są specjalnie wprowadzone dla odróżnienia od 3.5mm bo służą do przesyłu symetrycznego. Nie dawajcie takich rad komuś, kto nie jest zorientowany w temacie.

 

Dragonfly Red na max prawdopodobnie rozsadzi Ci uszy, jeżeli tego oczekujesz po słuchaniu muzyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Do podłączenia symetrycznego potrzebujesz wzmacniacza z podwójnym układem audio, odpowiedniego kabla i nie podłączysz w ten sposób każdych słuchawek. 

 

https://allegro.pl/kategoria/elektronika?string=Dragonfly red&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-1-0717

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności