Skocz do zawartości

Kabel zbalansowany do Andromed pod Qudelix 5K lub Fiio BTR5


Xender

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję przesiadkę z Dragonfly Cobalt, na DAC Bluetooth/USB (Qudelix 5K lub Fiio BTR5) i w takiej sytuacji potrzebuję nabyć kabel zbalansowany z jackiem 2.5mm. Zależy mi na dużej holografii, detaliczności i dużej scenie. Polecacie coś konkretnego do 1000zł?

W kilku miejscach przeczytałem, że Oriveti Affinity dobrze sprawdza się z Andro, ale muszę przyznać, że trochę nie pasuje mi wizualnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od wybranego DAC/AMP-a i preferencji:

- Eletech Prudence

- Ego Audio Beer

- Ego Audio Cocktail

 

Affinity jest ok, ale jeżeli możesz pozwolić sobie na któryś z powyższych, to będą jeszcze lepsze. Sprawdziłbym Prudence i Cocktail w pierwszej kolejności.

 

Pod kątem holografii i detaliczności Shanling UP4 wypadnie lepiej niż Qudelix 5K, który gra bardziej naturalnie. Musiałbyś przesłuchać i porównać która kombinacja najbardziej Ci się spodoba.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Methuselah napisał:

W zależności od wybranego DAC/AMP-a i preferencji. 

Używam Andro V2 z AK SR25. Efekt jest taki, ze cały zestaw gra bardzo technicznie. Chciałbym dodać mu trochę barwy, ciepła i poluzowania nie tracąc zalet czyli sceny, holografii i szybkości. Co byś polecił pod 2,5 mm i MMCX oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.

Co do Shangling UP4, bazuję na recenzjach z kropka.audio i akurat dla tego DACa nie ma wrażeń odsłuchowych z Andro :P

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/shanling-up4-recenzja/

 

Spróbuję gdzieś posłuchać obu, może uda mi się od kogoś pożyczyć. Tak czy siak, najpierw przydałby się kabel zbalansowany, bo podobno na tym wyjściu Qudelix lepiej brzmi.

 

PS. Prudence przykuwa oko, wygląda niesamowicie. Swoją drogą, czy sklepy audio pozwalają na odsłuchy kabli? :P

Edytowane przez Xender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, tornvald napisał:

A wiesz może jak na tym tle wypada 8 żyłowy Hyperion Satin Audio? Widział dobre opinie o tym kablu. A cena jest zachęcająca.

 

Serie Titan Satin Audio to bardziej wygładzone i wyraźnie mniej techniczne granie niż modele Ego Audio. Cała trójka podkreśla lekko środkowy bas i lekko pełniejszy dźwięk z gładką górą. Hyperion ma mniej pełny dół niż Gaia i Theia, główny akcent w wyższej średnicy i klarowną górę.

 

25 minut temu, Palpatine napisał:

Używam Andro V2 z AK SR25. Efekt jest taki, ze cały zestaw gra bardzo technicznie. Chciałbym dodać mu trochę barwy, ciepła i poluzowania nie tracąc zalet czyli sceny, holografii i szybkości. Co byś polecił pod 2,5 mm i MMCX oczywiście.

 

Także w cenie do ok. 1000 zł? Jeżeli tak to:

- Plussound Exo Copper - dopełni dół, który będzie bardziej naturalny i z lepszym zejściem, nieco pełniejszy niższy środek, podobne wokale i góra, dobra dynamika; 

- Cross Lambda Dimension Begin - bardzo naturalne granie, jak na hybrydę. Gładkie, lekko ocieplone brzmienie, ale dobre technicznie (marka może pojawić się w PL w niedalekiej przyszłości);

- Effect Audio Ares II - taki standard z rozluźnionym basem i dość neutralną resztą, wysunięte wokale i łagodny niższy sopran (6-7 kHz)

- Satin Audio Griffin 8X - ocieplone brzmienie z całkiem niezłą sceną, bas nie jest bardzo podbity, ale nie jest też zbity, niższy środek pełniejszy, wokale wygładzone i łagodna góra;

 

Do 2000 zł:

- CM Cable Shadow - lekko ocieplony bas, ale dobrze kontrolowany, wygładzona średnica i góra, szeroka scena, czarujące granie (kabelek robiony pod użytkowników Andromed z HK);

- Labkable Arae - dodaje dołu, lekko wygładza, a przy tym powiększa jeszcze scenę. Naturalne granie bez strat na aspektach technicznych, bardzo lubię tę parę. Bardziej techniczny niż Shadow (Labkable może pojawić się w sprzedaży w PL);

- Cross Lambda Dimension Neo - unikatowa, bardzo naturalnie grająca hybryda, przyjem,na tonalnie, a przy tym nie zabija niż ze strony technicznej słuchawek (jest też wersja Studio Reference o nieco innym lutowaniu, która gra bardziej neutralnie, ale wciąż naturalnie);

- Ares Audio Mocha - klasyka miedziana, czyli podbity lekko bas, gładki środek i naturalna góra, ale udało im się to przy bardzo fajnej scenie, dobrej separacji i klarowności (Ares Audio może pojawić się w sprzedaży w PL w niedalekiej przyszłości); 

- Ego Audio Whiskey - dodaje dołu (w subbasie i poprawia zejście), środek i góra podobne, a do tego większa scena, naturalne granie, ale wciąż całkiem techniczne.

 

Gdy ciężar nie jest problemem, to DUNU Hulk jest całkiem niezłą parą dla Andromed (pełniejszy bas i niższy środek, klarowne wokale i łagodna góra z bardzo dobrym wrażeniem przestrzenności).Pewnie jeszcze kilka bym znalazł, więc najlepiej gdybyś sprawdził 1-2 kable, by później dobrać dokładniej (Shadow i Whiskey z dwóch biegunów mogą być dobre na start).

 

Wygląd części (góra od lewej: Exo Copper, Whiseky; dół od lewej: Arae, Mocha)

kabelki.jpg

 

11 minut temu, Xender napisał:

Dzięki za porady.

Co do Shangling UP4, bazuję na recenzjach z kropka.audio i akurat dla tego DACa nie ma wrażeń odsłuchowych z Andro :P

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/shanling-up4-recenzja/

 

Spróbuję gdzieś posłuchać obu, może uda mi się od kogoś pożyczyć. Tak czy siak, najpierw przydałby się kabel zbalansowany, bo podobno na tym wyjściu Qudelix lepiej brzmi.

 

PS. Prudence przykuwa oko, wygląda niesamowicie. Swoją drogą, czy sklepy audio pozwalają na odsłuchy kabli? :P

 

Shanling UP4 z Andromedami gra dla mnie już wystarczająco technicznie i dobrałbym inne kable, ale gdy szukasz maksymalnie technicznego grania z DAC/AMP-a BT to może być lepszą opcją niż Qudelix i FiiO. Postaraj się porównać.

 

Sklepy wypożyczają kable (pewnie za kaucją). Qudelix 5K gra ogólnie bardzo podobnie tonalnie na 3,5 mm i 2,5 mm, ale po balansie szerokość sceny i dynamika są jeszcze lepsze.

 

Prudence wygląda bosko :D Poniżej razem z Fortitude.

Eletech 2.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, bardzo szczegółowy post. Dzięki za pomoc. Wydaje mi się, że nie chce pójść w aż tak skrajną techniczność i precyzję. Doceniam szczegółowość dźwięku, ale nie chciałbym aby był absolutnie surowy 😛.


W takim razie do listy dopisuję Shanling UP4, postaram się go porównać z Qudelixem. 

 

Co do kabli, rozumiem, że Prudence to jest kabel zbalansowany, tzn po dwie osobne żyły na słuchawkę?

 

Shanling UP4 pod względem technicznym (jakości i czystości) gra na zbliżonym poziomie z Qudelixem, różnią się tylko charakterystyką? W zasadzie oba są oparte o te same DACi ESS? Qudelix ma naprawdę rozbudowan apkę i to wydaje się dużym plusem.

Edytowane przez Xender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Palpatine napisał:

@Methuselah bardzo dziękuje za szczegółowy opis kabli. W oko mi wpadł opis oraz wygląd  CM Cable Shadow, ale widzę ze jeszcze ciekawiej wyglada CM Cable Dark. Czy mogę prosić Ciebie jeszcze o porównanie obu tych kabli w kontekście Andromed?

 

Jasne, Dark jest kozacki. To takie U-shaped. Subbass szybki i precyzyjny, ale nieprzesadzony ilościowo. Akcent w środkowym basie, punchy, ale nie bardzo twardy i dodaje nieco ciepła, średnica dość neutralna z wysuniętą wyższą średnicą, nieco rozjaśniona. Góra błyszcząca, ale gładka i nieźle rozciągnięta. Pod kątem wyższej średnicy i góry bliżej mu do srebra niż klasycznej miedzi ;) Ma bardzo ciemne tło, co ułatwia wyłuskiwanie detali i odróżnianie planów. Bardzo dobra dynamika, głębia i przestrzenność.

 

Będzie jeszcze jego wersja specjalna (Dark X), która ma osobne uziemienie dla izolacji miedzianej - dwa wtyki (2,5 mm i 3,5 mm pod AK, ale może być też pod Lotoo 4,4 mm + 3,5 mm oraz single 4,4 mm z wykorzystanym dodatkowym "polem"). Ta ma jeszcze ciemniejsze tło, bardziej naturalny i pełniejszy środek, mniej wysunięte wokale oraz szerszą scenę.

 

dark.jpg

 

Edytowane przez Methuselah
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Xender napisał:

@Methuselah Co byś powiedział o Fiio LC 2.5D pod kontem Andro?

 

Wolałbym wziąć coś lepszego, gdy masz możliwość oczywiście :D W miarę możliwości możesz przesłuchać, bo LC-D jest stosunkowo tanim kablem.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah Andro V3 + ZX300/BA300S? Aktualnie "jadę" na hybrydzie od JD - jest :ok:, ale wiem, że można lepiej :] Affinity słuchałem i, tak jak hybryda od FAW na 4 żyłach zaciemnia obraz, wycofuje średnicę (IMHO sprawdza się w FH7). Ego Audio Coctail - jest wszystko - detal, holografia... Jedzie do mnie Plussound miedź/złoto, ale to raczej pójdzie do DX228. No i pytanie, w jakim kierunku iść z ZXem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah

Kupiłem Qudelixa, bo po prostu nie miałem wielką ochotę przetestować to urządzenie, brzmi całkiem nieźle, ale dźwięk jest cieplejszy i bardziej basowy niż na Cobaltcie, czy w takiej sytuacji Eletech Prudence pozwoli odzyskać trochę wysokich tonów, dynamiki i agresji (brakuje mi lepszych określeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Was zaskoczę, ale wąskim gardłem w takim zestawie będzie Qundel. Kabel za 1200 nie ma tu wg mnie żadnego sensu. Najpierw zainteresowałbym się jakimś przyzwoitym dapem. Szkoda Andromed na takie zabawy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, all999 napisał:

Może Was zaskoczę, ale wąskim gardłem w takim zestawie będzie Qundel. Kabel za 1200 nie ma tu wg mnie żadnego sensu. Najpierw zainteresowałbym się jakimś przyzwoitym dapem. Szkoda Andromed na takie zabawy.

Albo Oriolus 1795. To już  ciężka artyleria

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oriolus 1795 szumi z Andromedami :(

EDIT:

Mimo wszystko Cobalt, gra zdecydowanie lepiej. Bardziej dynamicznie i szczegółowo. Jest mniej nasycony, zdecydowanie mniej bassu, ale ten bass jest szybszy i bardziej dokładny.

Edytowane przez Xender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im czulsze słuchawki tym degradacja dźwięku pomiędzy kablem a BT będzie bardziej słyszalna. Co więcej zgadzam się z @all999 ze nie tedy droga. Na tym źródle słuchawki nie pokażą swojego potencjału. Już sam Cobalt dla nich to jest takie minimum i kabel nawet w cenie Andro tego nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności