Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

IEM-y do 500 zł, zgrywające się z Fiio BTR5


kaleidgalaxy

Pytanie

Od niedawna mam Btr5, do którego podpinam Fidelio X2. Zestaw fajny, jednak czasem chciałbym uniknąć grania otwartych słuchawek wśród domowników.

 

Stąd pomysł na IEMy, które używałbym wymiennie z X2.

 

Budżet to 500, ewentualnie lekka dopłata do czegoś wartego. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Słucham różnej muzyki (głównie elektronika, pop, soundtracki) najczęściej na Spotify premium i Tidal hifi. Wygląda więc na to, że przydałyby się tu dość uniwersalne IEMy.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak, rozważam E1. Zastanawiam się jednak czy nie warto rozważyć jeszcze innych, z odpinanym kablem, aby móc korzystać z wyjścia zbalansowanego w BTR5. Ktoś coś?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja używam Shanling ME100 i LZ A6 Mini z kablem zbalansowanym. bardzo fajnie się zgrywają. ME 100 bardziej rozrywkowe, A6 Mini bardziej techniczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Używałem:
TRN V90 - bardzo dobrze;
ISN H40 - rewelacja
Shouer Tape - za jasno, czasami drażniąco
TRN VX - bardzo przejrzyście, mega detalicznie, bardzo rzadko za ostro
W tej chwili IMR Zenith i na razie wyrabiam sobie opinię. Swoją drogą bardzo ciekawe słuchawki które przez mnogość kombinacji można "stroić" pod siebie w bardzo szerokim zakresie a widziałem jej w komisie za 600 chyba.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze można polecić Whizzer Kylin. Są u BigMarasa lub z Penona - jest promo na ten mc i wychodzi 100usd (Coupon code: Pe603208) . Bardzo dobre doki, drugie (hybrydy) po ISN u mnie. Pomimo nieco większej v-ki wokale z Kylin lepsze. 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Robi się ciekawie. Na pewno chciałbym dość niewielka konstrukcję w sensie dopasowania do ucha, aby móc w nic spać lub leżeć na boku na poduszce. Nie miałem nigdy słuchawek o budowie takie, która wymaga ich noszenia z kablem od góry ucha. Ciekaw jestem czy taki kształt jest mocno odczuwalny w uchu.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, kaleidgalaxy napisał:

Robi się ciekawie. Na pewno chciałbym dość niewielka konstrukcję w sensie dopasowania do ucha, aby móc w nic spać lub leżeć na boku na poduszce. Nie miałem nigdy słuchawek o budowie takie, która wymaga ich noszenia z kablem od góry ucha. Ciekaw jestem czy taki kształt jest mocno odczuwalny w uchu.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

W takim wypadku Whizzery wpisują się w oczekiwania, mają małe kopułki i są wyoblone, bez problemu dałoby się z nimi spać Jedynie logotyp jest nieco chropowaty i w teorii mógłby zahaczyc czasem o materiał. Dzięki kablu, który zaklada się za ucho doki lepiej się trzymają niż przy klasycznym kabelku w dół. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, kaleidgalaxy napisał:

"….w sensie dopasowania do ucha, aby móc w nic spać lub leżeć na boku na poduszce..."

 

Odnośnie powyższego, polecam Kbear kb04, TRN V90 (już ktoś o nich wspominał) oraz Bqeyz KC2. W każdych z nich można spokojnie leczy spać. 🙂 
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, marcelmtbmx napisał:

Czy miał ktoś z was styczność z Aune E1 i może porównać je do H40? Mam pierwsze a rozważam zakup drugich (po dziesiątym :D)

Słuchałem chwilkę E1, ale to było dosyć dawno temu. Niczego mi nie urwały, H40 z pamięci duuuuuuuuuuuużo lepsze. @requal pomożesz jako użytkownik H40? Masz porównanie do E1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest według mnie podgrupa iemów w którą wpisują się Aune, Periodic Audio, MH1C, VE BIE, ZhiYin Z5000 i może coś jeszcze by się znalazło, mają bardzo mocne magnesy pewnie N52, Aune i Periodic (BE) jeszcze beryl na membranie, grają ciepło v-ką, mogą się podobać. ISNy jednak przez dodatkowe armatury wyciągają więcej, sporo więcej, mają lepszą separację, detale, tekstury, przestrzeń, pozycjonowanie, bliższą średnicę, czyli to czego by chcieć od dodatkowych driverów.  

 

 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

E1 nie słyszałem, ale H40 sa świetne. Jedne z lepszych iemów które słyszałem w kategorii do 2000. Jedyne które troszkę bardziej mi pasowały to FH7. ISNy mają wszystko a dodatkowo coś czego nie słyszałem w żadnych innych słuchawkach. Nie umiem tego dokładnie opisać ale dzwięk jest jakiś taki "aksamitny" w jak najlepszym tego słowa znaczeniu.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Super, dzięki wielkie @requal @Najner @gentillo . Wyglada na to, że będzie to dobry kierunek. Jedyne czego się obawiam to, że sopranu będzie ilościowa za mało. Spotkałem się z opiniami, że H40 mają przyciemnioną górę. Zgodzicie się z tym? Mając Aune słuchałem po nich kilka słuchawek i góra wg. mnie jest w nich świetna. Kolejne pytanie to skąd lepiej je zamówić, ze strony Penon audio czy ich sklepu na Ali? 😅 chodzi mi bezpieczeństwo i ewentualne odsyłanie na gwarancje gdyby miały się popsuć. Na Ali można łatwo dostać kupony a na Penon? Tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam Ikko ale Shanling ME100 świetnie brzmią z BTR5 i cena rozsądniejsza, bo nie wiem czy te droższe są aż ok 2x lepsze od ME100. Dokupić kabel balance i bardzo dobre brzmienie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, marcelmtbmx napisał:

Super, dzięki wielkie @requal @Najner @gentillo . Wyglada na to, że będzie to dobry kierunek. Jedyne czego się obawiam to, że sopranu będzie ilościowa za mało. Spotkałem się z opiniami, że H40 mają przyciemnioną górę. Zgodzicie się z tym? Mając Aune słuchałem po nich kilka słuchawek i góra wg. mnie jest w nich świetna. Kolejne pytanie to skąd lepiej je zamówić, ze strony Penon audio czy ich sklepu na Ali? 😅 chodzi mi bezpieczeństwo i ewentualne odsyłanie na gwarancje gdyby miały się popsuć. Na Ali można łatwo dostać kupony a na Penon? Tego nie wiem.

Nie mają przyciemnionej góry, jest normalna, ani zbyt jasna, ani wycofana. Sprzedaje je wyłącznie Penon, brałbym przez Ali z ich sklepu. 

Nie mam porównania z OH10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, robertos napisał:

tu masz H40 za niecałe 700 zł -

 

To ja sprzedaję te ISN, ale szczerze powiedziawszy to dla mnie lepsze dla BTR5 są Fiio FH5, w tych ISN dla mnie jest za dużo basu kosztem reszty pasma. BTR5 + FH5 + kabelek 2.5C według mnie to super połączenie. Za to H40 to ergonomicznie mistrzostwo, bardzo dobrze leżą w uszach, FH5 trochę jednak mnie uwierają.

 

Tak btw to też mam Philipsy X2HR i dźwięk FH5 jak dla mnie jest o klasę lepszy.

Edytowane przez jvx32tv
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności