Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Qudelix-5K


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny, mocny zawodnik w kategorii adapterów Bluetooth.

 

Qudelix-5K to nowy, zbalansowany adapter bezprzewodowy. Bazuje na podwójnej kostce Sabre ES9218P, ma zaawansowany układ Bluetooth Qualcomm QCC5124 i obsługuje multum kodeków. Jak brzmi i co potrafi w porównaniu do EarStudio ES100 czy FiiO BTR5?


Qudelix to nowy gracz na rynku audio, a model 5K to pierwszy produkt południowokoreańskiego producenta, który jednak nie wziął się znikąd. Za projekt odpowiada współzałożyciel i główny inżynier marki Radsone, znanej ze świetnego adaptera ES100, który miałem okazję przetestować i docenić. Jakiś czas temu drogi inicjatorów marki Radsone się rozeszły, wskutek czego powstały firmy EarStudio oraz właśnie Qudelix. Przetestowałem już dzieło tego pierwszego producenta, czyli świetny, miniaturowy DAC/AMP HUD100, a teraz przyszła pora na sprawdzenie debiutu Qudelixa...

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/qudelix-5k-recenzja/

 

4a-2.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wgrałem nową wersję apki i wygląda na to, że już jest kontrola nad funkcją nasłuchu w trakcie rozmów + trochę nowości. Nie widzę jeszcze możliwości zapisywania różnych ustawień EQ, co też by się przydało.

 

Jest też nowy FW 1.2.1.

 

BCC823DE-5B5F-42E0-8B55-8936793B8CB8 (1).jpeg

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Qudelix 5k czy Fiio Btr5 pod względem jakości dźwięku i oprogramowania? Jak z podłączeniem pod telefon i czarnym tłem? Czy są jakieś słyszalne intereferncje z telefonem? Szukam czegoś pod Periodic Audio Be, musi być bdb kontrola basu i większy pazur na górze. Który odtwarzacz ma ciekawsza średnicę, bliższa słuchacza i lepiej osadzoną? Gdzie jest więcej powietrza? Już reckę przeczytałem i qudelix wygląda ciut ciekawiej, ale nie jestem do końca pewny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTR5 bardziej szczegółowy, techniczny. Wszystkie pasma są dobrze kontrolowane. Po balansie jest lepiej niż dobrze. I nie musisz domyślać się funkcji, masz wyświetlacz. Oprócz tego jest aplikacja Fiio Control. Wszystkie opcje możesz wybrać bezpośrednio z BTR5 lub z telefonu. 5k jest ciemniejszy, mniej szczegółowy. Nie znam Periodic Be ale jeśli nie są zbyt prądożerne to może być tańsza opcja BTR3K. Nie ma ekranu i mniej mocy ale jak BTR5 ma balans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają trochę inaczej. Oba nie dodają raczej pazura na górze. BTR5 twardszy bas i być może lepsza separacja, ale kosztem mniej obecnej średnicy. Szczegółowość podobna, ale qudelix wyciąga wyraźnie więcej faktur i niuansów na średnicy, też gra dość przestrzennie i 3D, ale na inny sposób. Q5K gładszy i pełniejszy w brzmieniu, ale też daje wrażenie czarnego tła i w żaden sposób nie odstaje. Można powiedzieć tak jak @Jaro54 jeśli chcesz kapkę bardziej techniczny przekaz to FiiO, jeśli bardziej naturalny (ale też na swój sposób ciekawszy) to wtedy qudelix. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jedni piszą że 5k bardziej szczegółowy i techniczny a drudzy, że Btr5. Wolę właśnie to czarne tło i większą dynamikę, większą rozpiętość tonalna. Ponoć też 5k ma lepszy moduł WiFi a Btr5 potrafi zerwać. To tak na przyszłość jakby się miało słuchawki bezprzewodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTR5 nie ma wifi. Nie zrywa, ja po mieszkaniu do 7 m mam sygnał. A po drodze w zależności od miejsca 3-4 grube ściany. Więc nie ma problemu. A co do chipów BT to wystarczy zobaczyć CSR8675 w BTR5 vs QCC5124 w 5k. Zegar 120 MHz vs 80 MHz. Jedynie nowszy w 5k chip, wcale nie lepszy. No i na usb Xmos w BTR5 czego nie ma w Qudelix 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności