Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro lubisz bas Hawków i jednocześnie wyżyny T1, to może LCD-XC są godne zainteresowania?

Jeżeli to muszą być planary. Bo ja już wspominałem, że moim zdaniem polubiłbyś się z Sonorusami VI na padach HM5.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Undertaker napisał:

@audionanikchciałem właśnie HEX-y kupić. Się przymierzałem, pytałem... Aż tu nagle znalazłem takie stwierdzenie:

 

"Nie są lepsze niż AudioQuest NightHawk, a tylko inne i bardziej okazałe."

 

Kto zgadnie autora? :D

 

Tak na serio, to jak będzie niezłe promo, to kto wie... 

Ja się akurat zgadzam z Ryką i to nie ja mam problem ze słuchaniem na hołkach. 

Hexy mają tylko więcej oddechu, nie ma w nich bułki i są równiejsze, więc dla niektórych mogą być strawniejsze, ale sq nh jest trudne do pobicia i wg mnie ptoki lepsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się podpina niskoomowe Hawki do jakiegoś OTLa na przykład, gdzie prąd płynie jak z kroplówki, to potem nie dziwota, że się HE-Xy okazują bardziej okazałe. Tyle że co to w ogóle za określenie i o czym ma rozstrzygać? HE-Xy mógłbym mieć, Hawków nie, ze względów tutaj wielokrotnie przytaczanych. Czyli w mojej subiektywnej skali na pewnym odcinku pasma ich jakość zasługuje dla mnie na ocenę niedostateczną. Jeśli nawet średnia wysoka, to uczeń nie przechodzi do kolejnej klasy z powodu zawalenia przedmiotu, a HE-Xy... średnia też ogólnie wysoka, ale z samych czwórek, piątek i może szóstek. Tą ostatnią bym dał za zdolności holograficzne i przenoszenie dźwięku poza słuchawki, tylko źródło do tego musi być na odpowiednim poziomie. W temacie ampów nie mam rozeznania - na obydwu, gdzie je testowałem, tak się właśnie działo.

Zakup LCD-XC IMHO ma sens tylko wtedy, kiedy potrzeba słuchawek zamkniętych. Ich cena w relacji do możliwości jest od czapy. Jak już to LCD-2F, z możliwością zwrotu. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rafik87 napisał:

Dzisiaj doszły emoji1.pngfd2fa77edb032a9c8a0077b1ef5f78c7.jpg

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

I jak się podobają? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, majkel napisał:

w mojej subiektywnej skali na pewnym odcinku pasma ich jakość zasługuje dla mnie na ocenę niedostateczną. Jeśli nawet średnia wysoka, to uczeń nie przechodzi do kolejnej klasy z powodu zawalenia przedmiotu,

Musicie się w tym Earstream trochu podciągnąć z niektórych odcinków, bo Wam zrobię gumy w autku.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się podobają? 
Wykonanie w odniesieniu do ceny bombowe, kabel niestety budzi moje obawy trochę cienki w porównaniu do tych co posiadam, jakość dźwięku też jest na duży plus oczywiście wszystko patrząc pod względem ceny
Ciężko być obiektywnym po wyciągnięciu FH5 z uszu, niemniej zakup uważam za udany, trzeba dać im się wygrzać wtedy zobaczymy co pokażą
U Ciebie też gniazda w kopułkach są takie "luźne"?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mają się obracać tak pisze producent "o 360 stopni" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafik87 napisał:

Dzisiaj doszły emoji1.pngfd2fa77edb032a9c8a0077b1ef5f78c7.jpg

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Moje również 😆

Nie będę się powtarzał z fotkami. Zresztą muszę poczekać z ich otwarciem do świąt - to będzie prezent dla mnie. 

Czy kabelek w tych słuchawkach jest jakościowo lepszy/gorszy/porównywalny z tym z Tin Audio T2? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepszy od oryginalnego do T2 jak również lepszy od oryginalnych BQEYZ i TRN 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paratykus napisał:

Al-DI-MEOLA.jpg

Opowiesz własnymi słowami jak było? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, greg_jg napisał:

@The Grand Wazoo I jak wrażenia?

 

Rewelacja! Dźwięk niesamowicie kulturalny, ułożony, aksamitny. Bardzo muzykalny i wielobarwny konwerter, daje 100% przyjemności i satysfakcji z muzyki. Do tego bardzo dobra holografia i szczegółowość. Czuć powietrze, przestrzeń a instrumenty są zarazem namacalne i bliskie. Wyglada na to, że faktycznie eliminuje ten cyfrowy nalot i wady transmisji USB. Ale w sumie w całym torze mam 10 lamp, więc odbiór musi być miły i przyjemny :) Ale to wszystko na innych lampach niż stokowe. Wsadziłem cały komplet Telefunkena i jest różnica. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaro54 napisał:

Opowiesz własnymi słowami jak było? :)

Nie spodziewam się, że będzie lepiej niż na finałowym koncercie Festiwalu Hubermana gdzie Roby Lakatos i Jeno Lisztes dali takiego czadu, że nie zapomnę tego do końca życia.

Obym się mylił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lajki mi się skończyły ale zazdroszczę Ci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lsd napisał:

Bylbym jednak ostrozny w takich twierdzeniach. O ile jestes jakims uznanym, pewnym zrodlem to kupione lampy nie straca od razu po zakupie na wartosci. Jesli jestes kolesiem co sobie kupil 5 par fajnych lamp dla testow to juz mozesz miec problem z odzyskaniem zainwestowanych funduszy, zwlaszcza jak nie jestes w stanie udokumentowac/potwierdzic ich parametrow.

Poza tym tutaj dzialaja prawa rynku. Ceny lamp nie moga rosnac bez konca, bo im wyzsze ceny tym bardziej oplacalny biznes na produkcje nowych, a nowe lampy sa coraz lepsze. Na stare lampy bedzie istnial tylko rynek kolekcjonerski, gdzie kupione lampy pewnie nawet nie beda zakladane do sprzetu, a beda wisialy w gablocie.

Wszystko co opisales z jednym wyjatkiem nie zdarzy sie a juz sie zdadzylo. Istnjeje od dawana segment (nie rynek) kolekcjonerski. Wiekszosc handlarzy to wlasnie oni.

Ceny NOSow moga rosnac bez konca i rosna. Napedza to od lat nowe firmy kupujace linie produkcyjne i radzace sobie srednio. Nowe nigdy nie bedzie mialo takiej wartosci jak stare. Podobnie jak z action figures. Bo jest truistycznie nowe.

 

Kupiłem juz ponad 80 par lamp. Dzieki historii tego wszystkiego IRR jest na poziomie ponad 30%. To wiecej niz srednia 23%.

 

Nikt nikomu nie karze sie w to bawic, jednak milo kiedy sprzet audio sam sie finansuje.

 

Sposoby zarabiania pieniedzy sa rozne ale kupienie sobie HD800 po 7 prostych transakcjach zlym bym nie nazwal.

 

Nie zajmuje sie juz tym bo zarabiam inne pieniadze w inny sposob, w branzy inwestycyjnej.

 

Kiedy chcialem zarobic na lampach przede wszystkim sprzedawalem 6SN7 i ECC83. 

 

Reszte biore z czystej ciekawosci i frajdy. Nigdy jeszcze na tym nie stracilem ani jednej zlotowki. Co innego na sprzecie takim jak Sluchawki czy DACi :)

 

 

:)

8 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

 

Zainspirowany... nabyłem drogą kupna.

 

 

Abassaudio.jpg

Ooo :)

 

gratuluje tego ciekawego zakupu!

 

 

2 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

 

Rewelacja! Dźwięk niesamowicie kulturalny, ułożony, aksamitny. Bardzo muzykalny i wielobarwny konwerter, daje 100% przyjemności i satysfakcji z muzyki. Do tego bardzo dobra holografia i szczegółowość. Czuć powietrze, przestrzeń a instrumenty są zarazem namacalne i bliskie. Wyglada na to, że faktycznie eliminuje ten cyfrowy nalot i wady transmisji USB. Ale w sumie w całym torze mam 10 lamp, więc odbiór musi być miły i przyjemny :) Ale to wszystko na innych lampach niż stokowe. Wsadziłem cały komplet Telefunkena i jest różnica. 

 

Pieknie. Jak wiesz hehe, rowniez odpalam go na telefunkenach :)

hmm

USB SPDIF 3

DAC 2

AMP 6

 

Total 11 lamp w torze.

 

Kto da 12? :)

F

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fallow napisał:

Wszystko co opisales z jednym wyjatkiem nie zdarzy sie a juz sie zdadzylo. Istnjeje od dawana segment (nie rynek) kolekcjonerski. Wiekszosc handlarzy to wlasnie oni.

Ceny NOSow moga rosnac bez konca i rosna. Napedza to od lat nowe firmy kupujace linie produkcyjne i radzace sobie srednio. Nowe nigdy nie bedzie mialo takiej wartosci jak stare. Podobnie jak z action figures. Bo jest truistycznie nowe.

 

Kupiłem juz ponad 80 par lamp. Dzieki historii tego wszystkiego IRR jest na poziomie ponad 30%. To wiecej niz srednia 23%.

 

Nikt nikomu nie karze sie w to bawic, jednak milo kiedy sprzet audio sam sie finansuje.

 

Sposoby zarabiania pieniedzy sa rozne ale kupienie sobie HD800 po 7 prostych transakcjach zlym bym nie nazwal.

 

Nie zajmuje sie juz tym bo zarabiam inne pieniadze w inny sposob, w branzy inwestycyjnej.

 

Kiedy chcialem zarobic na lampach przede wszystkim sprzedawalem 6SN7 i ECC83. 

 

Reszte biore z czystej ciekawosci i frajdy. Nigdy jeszcze na tym nie stracilem ani jednej zlotowki. Co innego na sprzecie takim jak Sluchawki czy DACi :)

No cóż zobaczymy jak ten biznes będzie się dalej kręcił.  Pytanie ile ludzie będą w stanie nadal wydawać za te kolekcjonerskie sztuki, więcej niż za słuchawki? wiecej niż za cały tor? Chyba jednak istnieje granica.

Piszesz, że nowe nigdy nie bedzie mialo takiej wartosci jak stare. A ja uważam, że w przypadku lamp nowe będą nawet mieć większą wartość niż stare. Lampa nie jest dziełem sztuki, nie jest też unikatowa, jedyna w swoim rodzaju. Na dodatek nie jest przedmiotem popularnym jak znaczek, moneta, militaria czy choćby samochód i segment kolekcjonerski jest tu o wiele bardziej ograniczony. Lampa to przedmiot użytkowy, ma swoją wartość soniczną, nieodłączną od urządzenia w którym musi spocząć by tą wartość potwierdzić. Ta wartość , to tylko osiągnięcie techniki. Jak to z techniką i jej rozwojem, czas  gra tutaj wyjątkowo na niekorzyść lampy, bo gdy nowe bezsprzecznie staną się sonicznie lepsze, stare lampy będą mieć tyle wartości co stare telewizory, radia itd. To się już pomału dzieje.

Ja już od jakiegoś czasu jadę w większości na nowych lampach. Nie martwię się o dostępność, powtarzalność, ich emisje i po wielu testach porównawczych już coraz mniej o jakość. Cena nowych lamp też nie musi być niska, ale dostaje za to coś takiego jak gwarancja. Nie zasiadam do odsłuchu z ręką na sercu, że to może już ten ostatni ;) ,albo, że szkoda czekać na rogrzewanie wzmaka bo przecież zegar tyka (zasłyszane od jednego z kolekcjonerów :D) A handlarze niech handlują między sobą, każdy ma przecież jakieś hobby  ;) 

BTW Przy obrocie 80 parami nie klasyfikuje Cię jako handlarza. Jeśli udaje Ci się być stale do przodu na obrocie lampami to w  sumie łączysz przyjemne z pożytecznym.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cale szczescie, ze mnie tak nie zaklasyfikowales :)

 

Ja w zasadzie ze wszystkim sie zgadzam i podpisije poza jednym.

 

Gdyby w audio parametry mialy znaczenie to kto wybierlby legendarne i uznane topowe wzmacniacze lampowe czesto z THD ponad 5% zamiast o rzedy wielkosci lepsze w pomiarach tranzystorowce? Albo nawet lampowce na tanich jak barszcz lampach z lat 80tych. Graja dobrze i technicznie sa czesto lepsze niz wczesniejsze lampy ale przeciez ale nie ma legendy i sa za tanie. 

 

Lepsze w pomiarach wzmacniacze niz lampowe flagowce za 20..40K PLN mozna kupic juz za 1K PLN.

 

Tylko w branzu audio nie chodzi o parametry techniczne. Chodzi o emocje, rowniez zakupowe. Tutaj kupuje przede wszystkim sie via ESP. Czesc racjonalna decyzji zakupowej ma najczesciej charakter marketingowego belkotu ksztaltujacego w jakis sposob pozorne USP a czesto i tak jest to odjazd w metafizyke.

 

 

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi handel starymi lampami/legendami przypomina sprzedaż cudownego środka na porost włosów - sukces zależy od "renomy" i umiejętności sprzedawcy, a głównie od jego cierpliwości w oczekiwaniu na leszcza. Każdy kto słyszał legendy i porównywał z jakimiś udanymi z bieżącej produkcji wie, że polowanie na nosowe rarytasy jest bez sensu - to tylko inny rodzaj zniekształcania dźwięku. Ale i tak zawsze lajkuję takie zakupy, bo to fpytę zabawa jest.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności