Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

@Karmazynowy to jeszcze MF200 do kompletu są półotwarte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To MF100 mimo, że zamknięte grają taką przestrzenią jakby były otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale warte spróbowania, bo bardzo mało o nich się pisze a naprawdę dobre słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denony. Pozostałe 3 ustawiłbym na równi jeśli chodzi o jakość SQ ale Denony jednak ciut wyżej, choć przepaści nie ma. Każde mają mocniejsze i słabsze strony poza Denonami, właściwie w nich nie mam się do czego przyczepić. W Oppo poprawiłbym górę, w Focalach bas a w B&O średnicę. Co ciekawe charakterystyką najbliżej Denonów są H6. I o ile jeszcze dynamiki są do siebie mniej lub bardziej podobne to po założeniu Oppo od razu słychać "inną bajkę". Posłucham parę dni i zrobię może zestawienie kilka zdań o każdym modelu.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te H6 na uszach jakieś 15 minut i to była dudniąca masakra i ogólnie nic ciekawego. Czy one są jakieś wyjątkowo wybredne, bo już w paru miejscach bardzo pochlebne opinie czytałem? Podłączałem do DF Red.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mcarto napisał:

W1Pro sobie sprawiłem - na Ali jest promocja za 6$:)

Ciekaw jestem tej wygody...

Bardzo wygodne. Mniejsze i bardziej płaskie od ZST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zbiór to wszystko Twoje @Karmazynowy????!!

 

jak chodzi o H6 @zdzichon to podobno jest różnica miedzy Gen1 i Gen 2. Jakich słuchałeś ? @Karmazynowy - masz w testach drugą generację ?

 

A te Denony (zakładam, że D7200) to w tym towarzystwie są chyba na wyrost.. Mi wydały się słuchawkami domowymi (duźe). Już Oppo są trochę maxportable ;) . 

Znow Denonów to raczej nie chciałbym mieć bo przy odsłuchu z pudełka, były za ostre i męczące dla mnie. Napędzał je team AK. Może jednak niedopasowanie źródła ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moje, tak jakoś się napatoczyło, ale coś zaraz pójdzie dalej... Denony nie na wyrost, kto powiedział, że mają być tylko słuchawki portable, Denony oczywiście w takiej roli się nie nadają kompletnie. Tak, H6 2 generacja. Hmm, Denony za ostre? Nie wiem jak to uzasadnić, na pewno są ciemniejsze od Focali a i chyba od H6 też. Mają przegrane kilkaset godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem styczność z z H6 1G i dudnienia nie było. Owszem, mocny bas, ale dobry jakościowo, ładnie schodzący, dający kopa. Stawiam, że źródło/materiał mógł być sam z siebie trochę dudniący i słuchawki mogły wzmocnić ten efekt.

Te B&O są genialne jako nauszniki przenośne - ładne, zgrabne, wygodne, porządnie izolują, super grają, zazdro @Karmazynowy :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kwestia upodobań, bo słuchałem rev2 i ani to wygodne nie było, ani nie brzmiało :) Źródłem był red z Tidala lossless więc dość jasno. Basu było za dużo (a ja lubię), nie nazwałbym go jakościowym, reszta pasma jakaś taka schowana.

 

Ale odsłuch krótki, niemiarodajny, musiałbym dłużej w nich posiedzieć. Akomodacja, wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał:

Bardzo wygodne. Mniejsze i bardziej płaskie od ZST

ZST też do mnie płyną to porównam.

Wziąłem na wszelki wypadek bo nie mam dobrego doświadczenia z tego typu słuchawkami - moje PL30 tylko szukają okazji aby wypaść z ucha.

Edytowane przez Mcarto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Mcarto napisał:

ZST też do mnie płyną to porównam.

Wziąłem na wszelki wypadek bo nie mam dobrego doświadczenia z tego typu słuchawkami - moje PL30 tylko szukają okazji aby wypaść z ucha.

Zobaczysz więc różnice w wygodzie. W1Pro trochę słabsze od ZST ale nie tak słabe by nie dało się ich słuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady Vesper Audio. Kto się zastanawia czy warto - warto. Zmiany w brzmieniu niewielkie, a wygoda dużo większa (acz i tak bez rewelacji). c9b204a7014a1da95876809d8585e79f.jpg

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Tak, moje, tak jakoś się napatoczyło, ale coś zaraz pójdzie dalej... Denony nie na wyrost, kto powiedział, że mają być tylko słuchawki portable, Denony oczywiście w takiej roli się nie nadają kompletnie. Tak, H6 2 generacja. Hmm, Denony za ostre? Nie wiem jak to uzasadnić, na pewno są ciemniejsze od Focali a i chyba od H6 też. Mają przegrane kilkaset godzin.

Dziś posłuchałem chwilę H6 (2) w salonie Denona w Magnolii. Słuchawki bardzo wygodne i lekkie. Akurat demo egzemplarzem był  ten w jasnym kolorze. Niezbyt ładny. Sprzedawca w salonie nazwał to "stylistyką skandynawską" czyli hm..Ikea ? Czarne pewnie są ładniejsze. Faktura skóry pałąka nie jest śliska, raczej chropowata. kabel wygląda (przy samych słuchawkach) słabo, zrzucę to na karb kolorystyki tego modelu.

Zdołałem przesłuchać pobieżnie 3 utwory, na klasycznej el_muzyce bas nie dominował, dźwięk sprawiał pozytywne wrażenie. Na ambientowym Dreaming Cooper bas był bardzo mocny , uderzeniowy (punktowy), ale taka to muzyka (DC). Scena wydawała się naturalna, nie ściśnięta. Izolacja dość dobra, mówiącej obok Ewy nie słyszałem.

KAbel stokowy jest do iPodów/iPhonów. Podobno kabel Androidowy dokupić można za 125 zł. Jak się nie słucha ze smarfona to lepiej żeby dorobił go Perul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lord Rayden napisał:

Dziś posłuchałem chwilę H6 (2) w salonie Denona w Magnolii. Słuchawki bardzo wygodne i lekkie. Akurat demo egzemplarzem był  ten w jasnym kolorze. Niezbyt ładny. Sprzedawca w salonie nazwał to "stylistyką skandynawską" czyli hm..Ikea ? Czarne pewnie są ładniejsze. Faktura skóry pałąka nie jest śliska, raczej chropowata. kabel wygląda (przy samych słuchawkach) słabo, zrzucę to na karb kolorystyki tego modelu.

Zdołałem przesłuchać pobieżnie 3 utwory, na klasycznej el_muzyce bas nie dominował, dźwięk sprawiał pozytywne wrażenie. Na ambientowym Dreaming Cooper bas był bardzo mocny , uderzeniowy (punktowy), ale taka to muzyka (DC). Scena wydawała się naturalna, nie ściśnięta. Izolacja dość dobra, mówiącej obok Ewy nie słyszałem.

KAbel stokowy jest do iPodów/iPhonów. Podobno kabel Androidowy dokupić można za 125 zł. Jak się nie słucha ze smarfona to lepiej żeby dorobił go Perul.

Mam te słuchawki od ponad roku i na razie nie myśle o zmianie na inne, problemem w tych słuchawkach jest wejscie na wtyk jack, nawet wtyk typu "slim" nie pasuje -tak jakby specjalnie to zaprojektowali ,żeby nie mozna było użyć dowolnego kabla jack-jack. W Mp3store w Warszawie przerobiono mi kabel ,który wcześniej zamowiłem ale wtyk nie ma obudowy, jest tylko termokurczka.

Edytowane przez AndrePL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, AndrePL napisał:

Mam te słuchawki od ponad roku i na razie nie myśle o zmianie na inne, problemem w tych słuchawkach jest wejscie na wtyk jack, nawet wtyk typu "slim" nie pasuje -tak jakby specjalnie to zaprojektowali ,żeby nie mozna było użyć dowolnego kabla jack-jack. W Mp3store w Warszawie przerobiono mi kabel ,który wcześniej zamowiłem ale wtych nie ma obudowy, jest tylko termokurczka.

Sądzę,że @Perul coś by znalazł. Zrobił mi kabel do HD50 z cienkim wtykiem od strony muszli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności