Jump to content
Oferta specjalna MP3Store.pl - Słuchawki dokanałowe i akcesoria KINERA, QUEEN OF AUDIO i CELEST nawet do 25% taniej! ×

Muzyczne Zakupy

ignacy

Recommended Posts

11 minut temu, neonlight napisał(a):

Stan słuchawek z tego ogłoszenia jest fatalny, osobiście wolałbym dołożyć te kilka stówek do zadbanego egzemplarza. ;)

Dookładnie, stan drewna to kuriozum. Ciekawe ile dziur jest narobione w biodynie

• Haha 1

53 minuty temu, kuman napisał(a):

cholera, niepotrzebnie kliknąłem

k..a mać nie znałem tego wcześniej - hifishark

Mnie się podoba ta stronka.

Jest jeszcze jedna

https://geizhals.de/

Tutaj też z całego świata daję Ci to czego szukasz.

3 minuty temu, Silu00 napisał(a):

No właśnie tego typu stronki oddalają dogonienie króliczka, bo co chwilę coś nowego kusi :) 

Ja zrobiłem sobie odwyk 2 letni. Po 2 latach niektóre moje DIY lekko się rozlatują i teraz nwm czy je reperować ale ostatnio zakupiłem też 2 pary słuchawek.

Bo stwierdziłem że chipsów nie będę kupował i tak to jest odmawiasz sobie jedno a stać Ciebie na co innego.

No i wiadomo ile masz miejsca w domu.

54 minuty temu, marco-polo napisał(a):

Ja zrobiłem sobie odwyk 2 letni.

Zdrowo. Ja co miesiąc z czymś nowym (lub używanym-nowym), nie będę nawet podawał, ile rzeczy kupiłem od początku roku, włącznie z NDH-30 z dziś. Muszę ograniczyć konsumpcjonizm.

7 minut temu, Majkip napisał(a):

ale finalnie nic ciekawego

Też słyszałem, że NDH-20 bez szału, chociaż ich nie słuchałem. Według recenzji i porównań, NDH-30 więcej się od nich różnią niż mają wspólnego, co nie tylko wynika z innej konstrukcji. 

W dniu 11.06.2024 o 15:20, vonBaron napisał(a):

17181120442785060606756985046479.jpg

Dobre to... cyt. "efektem jest czystsze i precyzyjniejsze brzmienie, przekładające się na prawdziwy, trójwymiarowy dźwięk". 

Tylko jest jeden problem - brak konsekwencji, bo lampę się kupuje dla przyjemnego, brudnego dźwięku poprzez wybitą drugą harmoniczną, a te podstawki antywibracyjnie magicznie ten dźwięk oczyszczają xd

Edited by Palpatine
  • Like 1

1 godzinę temu, Palpatine napisał(a):

"efektem jest czystsze i precyzyjniejsze brzmienie, przekładające się na prawdziwy, trójwymiarowy dźwięk"

W domyśle jest to raczej kierowane do głośników do których te podstawki są głównie przeznaczone. W takim wypadku niwelowanie wibracji ma znaczenie. Choć sam używam isoacoustics do separacji sprzętu, by się mniej nagrzewał 

W dniu 11.06.2024 o 13:06, neonlight napisał(a):

Stan słuchawek z tego ogłoszenia jest fatalny, osobiście wolałbym dołożyć te kilka stówek do zadbanego egzemplarza. ;)

Nawet nie z tego powodu nie zamierzam ich kupować - po prostu nie czuję takiej potrzeby. Znam TH-610 i wiem, że grają lepiej od moich K271 (mało tego: lepiej od jakichkolwiek innych słuchawek, które znam). Ale i tak z przyjemnością słucham na K271. Poza tym kupiłem akurat te słuchawki ze względu na łatwą dostępność części zamiennych, jakby coś się w nich zużyło lub zepsuło (nawet trzymam K530 dlatego, że mają identyczne przetworniki). Pewnie w przypadku TH-610 części zamienne nie są tak łatwo dostępne.

Obecnie mam ogromną potrzebę kupowania kolejnych płyt CD, bo jeszcze nie mam wielu klasyków jazzowych. No i w końcu muszę naprawić moje odtwarzacze CD - wciąż na to czasu brak.

W dniu 11.06.2024 o 15:10, Silu00 napisał(a):

O modelu i w sumie firmie usłyszałem przypadkiem parę dni temu - teraz już wiem, że to jakaś odnoga Sennheisera.

"Odnoga Sennheisera"? No, niezupełnie - stwierdzenie trochę krzywdzące dla tej zasłużonej firmy. Firma Georg Neumann GmbH powstała w 1928 roku jako producent mikrofonów studyjnych - i z tego właśnie słynęła przez lata, oczywiście w segmencie profesjonalnego sprzętu studyjnego (ponadto stoły mikserskie, obrabiarki do cięcia płyt gramofonowych itp.). Sennheiser powstał później - w 1945 roku, a w roku 1991 przejął firmę Neumann.

Edited by Bednaar
  • Like 2
  • Thanks 1

13 godzin temu, Palpatine napisał(a):

@Kajetanjazz od razu przypomina się AVS 2019 i podkładki profesjonalistów pod kable głośnikowe. Miały tłumić drgania i dbać o odpowiedni przepływ powietrza. Audio w pigułce ;)

avs.jpg

Jak widać, bycie audiofilem wcale nie musi pociągać ze sobą wysokich kosztów ;)

• Like 1

13 godzin temu, Palpatine napisał(a):

@Kajetanjazz od razu przypomina się AVS 2019 i podkładki profesjonalistów pod kable głośnikowe. Miały tłumić drgania i dbać o odpowiedni przepływ powietrza. Audio w pigułce ;)

avs.jpg

A czy przypadkiem przewód nie powinien przechodzić przez środek tych podstawek?

36 minut temu, bakus1233 napisał(a):

A czy przypadkiem przewód nie powinien przechodzić przez środek tych podstawek?

Absolutnie nie, wtedy przewód będzie miał za mało przestrzeni, co spowoduje niedostateczny przepływ powietrza  i ucierpi na tym odwzorowanie sceny ;) 

• Thanks 1