Jump to content
Oferta specjalna MP3Store.pl - Słuchawki dokanałowe i akcesoria KINERA, QUEEN OF AUDIO i CELEST nawet do 25% taniej! ×

Muzyczne Zakupy

ignacy

Recommended Posts

4 godziny temu, Baksiu11 napisał(a):

Córka poprosiła o pomoc w wyborze słuchawek do pracy zdalnej, kupiłem jej Rode nth100m (na zdjęciu bez mikrofonu). Polecam- świetne słuchawki zamknięte, i bardzo dobry mikrofon co do jakości pałąka to się okaże;))88d058d5673c6f351a7345cdd5094db6.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Ja już swoich nie mam, ale słuchałem je ostatnio u Karmazynowego z Xduoo XD05+ v.2, dodatkowo podbiłem bas i górę, no i zagrały znakomicie. Śmiem twierdzić, że DT150 zostały zdmuchnięte z planszy, jeśli chodzi o najlepsze zamknięte do 2kzł. :D

• Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1

5 godzin temu, Baksiu11 napisał(a):

Córka poprosiła o pomoc w wyborze słuchawek do pracy zdalnej, kupiłem jej Rode nth100m (na zdjęciu bez mikrofonu). Polecam- świetne słuchawki zamknięte, i bardzo dobry mikrofon co do jakości pałąka to się okaże;))88d058d5673c6f351a7345cdd5094db6.jpg

Bardzo polecają te Rode.

20 minut temu, neonlight napisał(a):

No słuchaj, jak ja polecam, to nie ma bata, muszą być dobre. :D

Wierzę! Na Twoich radach w projektorach się nie przejechałem.

Oznacza to że niektórym tutaj opiniom ludzi nie można wierzyć? Wiadomo słuchawki to imperium subiektywnych odczuć i każdy może różnie je odbierać. Wiem że ten Pan od recenzji

Porównywał właśnie z tymi co zamówiłem i z Rode o ile pamiętam.

34 minuty temu, neonlight napisał(a):

No słuchaj, jak ja polecam, to nie ma bata, muszą być dobre. :D

Również mogę polecić te słuchawki. Miałem okazję spędzić z nimi dłuuugi wieczór. Lekko dominujący bas ale samo brzmienie znakomite, pełne i dociążone a szczegółów mnóstwo. Zdecydowanie po ciepłej stronie. Takie relaksujące granie. Mikrofonu nie sprawdzałem.  

• Like 2

1 minutę temu, Name44 napisał(a):

Również mogę polecić te słuchawki. Miałem okazję spędzić z nimi dłuuugi wieczór. Lekko dominujący bas ale samo brzmienie znakomite, pełne i dociążone a szczegółów mnóstwo. Zdecydowanie po ciepłej stronie. Takie relaksujące granie. Mikrofonu nie sprawdzałem.  

Wierzę! Jednak na razie poczekam na zamówione słuchawki.

Myślę że w to lato jakieś DIY się zmontuję.

• Like 1

2 minuty temu, marco-polo napisał(a):

Myślę że w to lato jakieś DIY się zmontuję.

Myślę, że to strata czasu, w obliczu tylu gotowych produktów na rynku. Sam chciałem się kiedyś podjąć czegoś takiego, ale zrezygnowałem z w/w powodu i nie żałuję. ;)

1 minutę temu, neonlight napisał(a):

Myślę, że to strata czasu, w obliczu tylu gotowych produktów na rynku. Sam chciałem się kiedyś podjąć czegoś takiego, ale zrezygnowałem z w/w powodu i nie żałuję. ;)

Mam materiały i narzędzia. Jedynie czasu trochę poświęcić. :)

• Like 1

58 minut temu, marco-polo napisał(a):

Jedynie czasu trochę poświęcić. :)

Czas to jedyne czego nie warto poświęcać. Tego już nie odzyskasz.

• Thanks 1

Za Rode z mikrofonem zapłaciłem 750 zł więc sporo poniżej 2k zł, słuchawki oprócz pracy zdalnej musiały sprawdzić się w grach, więc trochę więcej basu było wskazane, zaskoczyły mnie separacją dźwięków i ich kierunkowością, z resztą Waszych opisow wpelni sie zgadzam, wg mnie nie ma wstydu w porównaniu do Aeon2Noire z tym że porównanie było na KannCube a nie na stacjonarce

7 godzin temu, hammerh34d napisał(a):

A z drugiej, to jeśli ktoś lubi coś robić, to nie jest to czas poświęcony, a mile spędzony :)

No pewnie, ale marco pisał o poświęcaniu.

14 godzin temu, neonlight napisał(a):

Ja już swoich nie mam, ale słuchałem je ostatnio u Karmazynowego z Xduoo XD05+ v.2, dodatkowo podbiłem bas i górę, no i zagrały znakomicie. Śmiem twierdzić, że DT150 zostały zdmuchnięte z planszy, jeśli chodzi o najlepsze zamknięte do 2kzł. :D

Ja również polecam Rode, bardzo je lubię, choć są trochę wrażliwe na sprzęt do którego je podpinamy. Potrzebują mocnego i żywego sprzętu, który doda im trochę powera dlatego Xduoo bardzo dobrze się z nimi dogaduje (zarówno TA22 jak i 05+2). Znacznie też komfort się poprawia po czasie jak już się "ułożą" w porównaniu do takich z pudła.

• Thanks 2

Jak to fajnie, że paczki z Amazon dostarczane są w sobotę 😀.

IMG_4481.jpeg

IMG_4482.jpeg

Te dwie kupiłem wczoraj na spontanie za psie pieniądze- szukałem płyt z dostawą jutro i tak wyszło. Robię czasami takie szybkie akcje. 😅

Dam sobie uciąć co trzeba, że @Bednaar zna płytę Billego Cobhama- Spectrum 😀. Świetne oldschoolowe, wariackie granie a perkusja jest mistrzowska, oddająca mnóstwo energii, piekielnie szybka i precyzyjna jak laser… Manu Katche pewnie się od niego uczył. Świetna płyta.

IMG_4483.jpeg

Edited by lobuz1
  • Like 2
  • Thanks 1

4 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

Dam sobie uciąć co trzeba, że @Bednaar zna płytę Billego Cobhama- Spectrum 😀.

Nie musisz sobie nic ucinać :D - znam, debiut - petarda, gratuluję zakupu. W tym tygodniu Billy Cobham miał urodziny i z tej okazji przesłuchałem sobie jego drugiej solowej płyty - Crosswinds. Jak nie znasz - kup koniecznie, tam są miniaturowe łączniki z perkusją solo bo to rodzaj concept-albumu, poza tym płyta dość podobna do Spectrum, może trochę bardziej wyciszona.

• Like 1

Godzinę temu, Bednaar napisał(a):

Nie musisz sobie nic ucinać :D - znam, debiut - petarda, gratuluję zakupu. W tym tygodniu Billy Cobham miał urodziny i z tej okazji przesłuchałem sobie jego drugiej solowej płyty - Crosswinds. Jak nie znasz - kup koniecznie, tam są miniaturowe łączniki z perkusją solo bo to rodzaj concept-albumu, poza tym płyta dość podobna do Spectrum, może trochę bardziej wyciszona.

Kupię zestaw jego 5 pierwszych płyt i tam jest Crosswinds. Może też podobny zestaw Weather Report, Passport i Mahavishnu Orchestra.

71DUfY+Mu0L._AC_SX679_.jpg

91Qzo4F689L._SY522_.jpg\

71iawZFIWQL._AC_SX679_.jpg

71a+A8Rp2qL._AC_SX679_.jpg

Edited by lobuz1
  • Like 5
  • Thanks 1

@lobuz1 Ja mam dwa zestawy 5CD Archie Sheppa i Theloniousa Monka - budżetowe wydania, ale z drugiej strony tani, łatwy i szybki sposób na skompletowanie dyskografii interesującego nas muzyka. Jeżeli chodzi o ten zestaw Weather Report (moja ulubiona kapela fusion), to akurat nie jest 5 pierwszych płyt, tylko albumy z różnych okresów: np. "I Sing The Body Electric" jest z 1972, a "Night Passage: - z 1980. Osobiście zamiast Night Passage wolałbym w tym zestawie debiut z 1971. Passport - podobnie, z tego co widze to albumy nr: 1, 3, 4, 7 i 8. Natomiast Mahavishnu Orchestra to faktycznie pięć pierwszych albumów - ja mam tylko ich dwie pierwsze płyty na CD, a z tego zestawu najbardziej odczuwam brak Apocalypse, tam jest mój ulubiony utwór Mahavishnu: Vision Is A Naked Sword.  

Bardzo podobają mi się trzypłytowe boxy ECM Records - mam już takie zestawy Terje Rypdala ("Odyssey" na bogato), grupy Codona (cała ich studyjna dyskografia) oraz grupy Eberharda Webera Colours (podobnie, jak w przypadku Codona - wszystkie ich płyty studyjne).

Edited by Bednaar
  • Like 1

11 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

@Kajetanjazz

Gratuluje! I jak wrażenia? :)

Na razie z Traillii fenomenalne. Z 1266 wczoraj późno słuchałem i, jak to one, pięknie. Dzisiaj trochę więcej z nimi czasu wieczorem spędzę. Teraz gra raczej po gładszej stronie ze świetną sceną i teksturą. Co ciekawe jeszcze nie wydaje się tak „impactful” jak GoldenSound go opisywał, ale zobaczymy jak się to rozwinie 

• Like 1

20 minut temu, Bednaar napisał(a):

@lobuz1 Ja mam dwa zestawy 5CD Archie Sheppa i Theloniousa Monka - budżetowe wydania, ale z drugiej strony tani, łatwy i szybki sposób na skompletowanie dyskografii interesującego nas muzyka. Jeżeli chodzi o ten zestaw Weather Report (moja ulubiona kapela fusion), to akurat nie jest 5 pierwszych płyt, tylko albumy z różnych okresów: np. "I Sing The Body Electric" jest z 1972, a "Night Passage: - z 1980. Osobiście zamiast Night Passage wolałbym w tym zestawie debiut z 1971. Passport - podobnie, z tego co widze to albumy nr: 1, 3, 4, 7 i 8. Natomiast Mahavishnu Orchestra to faktycznie pięć pierwszych albumów - ja mam tylko ich dwie pierwsze płyty na CD, a z tego zestawu najbardziej odczuwam brak Apocalypse, tam jest mój ulubiony utwór Mahavishnu: Vision Is A Naked Sword.  

Bardzo podobają mi się trzypłytowe boxy ECM Records - mam już takie zestawy Terje Rypdala ("Odyssey" na bogato), grupy Codona (cała ich studyjna dyskografia) oraz grupy Eberharda Webera Colours (podobnie, jak w przypadku Codona - wszystkie ich płyty studyjne).

Dzięki. Tak wiem- 5 pierwszych płyt jest tylko w tym zestawie Cobhana- zamówione za 49zł 😀. Rypdala mam praktycznie wszystko. Poparzę na Twoje pozostałe propozycje z ECM- najbardziej lubię ich wydania w jewelcase, z książeczkami, dodatkową obwolutą-wsuwką- na bogato. Seria Touchstaones z ECM to taka bidżetowe wydania w tekturowych gatefoldach- poniżej kilka takich płyt Rypdala.

IMG_4484.jpeg

Edited by lobuz1

5 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

Na razie z Traillii fenomenalne. Z 1266 wczoraj późno słuchałem i, jak to one, pięknie. Dzisiaj trochę więcej z nimi czasu wieczorem spędzę. Teraz gra raczej po gładszej stronie ze świetną sceną i teksturą. Co ciekawe jeszcze nie wydaje się tak „impactful” jak GoldenSound go opisywał, ale zobaczymy jak się to rozwinie 

Cieszę się, że jesteś zadwolony, to świetny wzmacniacz, raz jeszcze gratuluję :)

• Like 1