Jump to content
Oferta specjalna MP3Store.pl - Słuchawki dokanałowe i akcesoria KINERA, QUEEN OF AUDIO i CELEST nawet do 25% taniej! ×

Muzyczne Zakupy

ignacy

Recommended Posts

7 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Altus 300 plus Diora ws704 w malutkim pudełecku. Całkiem przyjemne brzmienie w bliskim polu. 

20240509_165155.jpg

Co za badziew ten JBL GO, zero niskich tonów - koleżanka miała w pracy i męczyła wszystkich.  

• Like 1
  • Haha 2

55 minut temu, Najner napisał(a):

Nie byłeś w bliskim polu, słuchaj Bakusia.

Właśnie, to jest głośnik do słuchania w dłoni ew na biurku w bliskiej odległości. Wtedy dźwięk jest naprawdę przyjemny na poziomie takich audeze lcd2. Też taka basowa sygnatura. 

44 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Wtedy dźwięk jest naprawdę przyjemny na poziomie takich audeze lcd2. Też taka basowa sygnatura. 

I cóż z tego, że "przyjemny", skoro jego zasięg basu kończy się na ~140hz. Hip Hop'u czy elektroniki na nim nie posłuchasz, bo tam jest sporo basu z okolic 40 - 60hz, czyli np. z takiego Chicane - Leaving Town połowa informacji będzie wycięta. ;)

7 minut temu, neonlight napisał(a):

I cóż z tego, że "przyjemny", skoro jego zasięg basu kończy się na ~140hz. Hip Hop'u czy elektroniki na nim nie posłuchasz, bo tam jest sporo basu z okolic 40 - 60hz, czyli np. z takiego Chicane - Leaving Town połowa informacji będzie wycięta. ;)

Masz rację, nie posłucham 🤣🤣🤣

Teraz, bakus1233 napisał(a):

Masz rację, nie posłucham 🤣🤣🤣

No nie posłuchasz, tylko średnicę, a tam jest sporo niskiego basu. Takie słuchanie, to równie dobrze można z telefonu sobie uskuteczniać. Ale ok, co kto lubi. :D

23 minuty temu, neonlight napisał(a):

Hip Hop'u czy elektroniki na nim nie posłuchasz

Widać po kolorze głośnika, że to sprzęt przeznaczony dla fanatyków eksperymentalnego jazzu. Trąbki, flety itp., bas zbędny. 

• Like 1
  • Haha 1

1 godzinę temu, neonlight napisał(a):

Godzinę temu, Najner napisał(a):

Widać po kolorze głośnika, że to sprzęt przeznaczony dla fanatyków eksperymentalnego jazzu. Trąbki, flety itp., bas zbędny. 

Znafcy z koziej....Przecież producent zamieścił wykres pasma przenoszenia tak że bez słuchania widać jak to gra.

20240509_165155.jpg.87a270aa86a377044cb8cbfdcd05d6ff~2.jpg

Te trzy literki też nie są przypadkowe:

Jest

Bas

Legendarny

Edited by Spawn
  • Haha 8

22 godziny temu, Weird_O napisał(a):

Planary do konsoli :D

Maxwelle wysprzedane to się skusiłem na Penrose.

Robią wrażenie podczas grania, z włączonym dolby atmos dla słuchawek jest mega przestrzeń i precyzja.

A i do słuchania muzy świetnie się nadają.

IMG_20240509_120201575.jpg

Się rzucili. Sold out https://www.audeze.com/products/penrose-wireless-planar-magnetic-headset

mają 3.1 gwiazdek ta cała obudowa w plastiku?

9 minut temu, marco-polo napisał(a):

Się rzucili. Sold out https://www.audeze.com/products/penrose-wireless-planar-magnetic-headset

mają 3.1 gwiazdek ta cała obudowa w plastiku?

Tak, pałąk w 90% przypadków po jakimś czasie po prostu się rozlatuje :D

Jakość plastiku jest tragiczna, same przetworniki są dość ciężkie, osoba, która projektowała te słuchawki powinna wylecieć, dramat.

Ja kupiłem używkę, którą poprzedni właściciel zmodyfikował wzmacniając pałąk w miejscach gdzie najczęściej ludziom pękały. Rzeczywiście, jak na moje oko jest to solidnie zrobione. Zobaczymy jak długo wytrzymają ;]

Rozstaw pałąka sobie ustawiłem na stałe, nic tam już nie będę gmerał, powinno być OK.

11 minut temu, Weird_O napisał(a):

Tak, pałąk w 90% przypadków po jakimś czasie po prostu się rozlatuje :D

Jakość plastiku jest tragiczna, same przetworniki są dość ciężkie, osoba, która projektowała te słuchawki powinna wylecieć, dramat.

Ja kupiłem używkę, którą poprzedni właściciel zmodyfikował wzmacniając pałąk w miejscach gdzie najczęściej ludziom pękały. Rzeczywiście, jak na moje oko jest to solidnie zrobione. Zobaczymy jak długo wytrzymają ;]

Rozstaw pałąka sobie ustawiłem na stałe, nic tam już nie będę gmerał, powinno być OK.

Zastanawiałem się nad Audeze może coś ciekawego tam mają ale jak idą w plastik to podziękuję. Mam 2 planary EL-8 i LCD2C. Jestem z nich zadowolony, wokółuszne i pałąk nie jest wielkości małej główki. Do komputera są jakieś ciekawe opcje planarne w dobrej cenie?

W dniu 8.05.2024 o 13:25, lobuz1 napisał(a):

…a pojutrze pewnie też

Oczywiście ze sklepu z najlepszą ofertą jazzu w PL czyli https://multikulti.com/

IMG_4420.jpeg

Edited by lobuz1
  • Like 4

4 godziny temu, marco-polo napisał(a):

Zastanawiałem się nad Audeze może coś ciekawego tam mają ale jak idą w plastik to podziękuję. Mam 2 planary EL-8 i LCD2C. Jestem z nich zadowolony, wokółuszne i pałąk nie jest wielkości małej główki. Do komputera są jakieś ciekawe opcje planarne w dobrej cenie?

No właśnie te Maxwell są ponoć extra. Jakość wykonania o wiele lepsza. Ponoć mają być wznowione ale to cenowo już pod 2k niestety...

3 minuty temu, Kuba_622 napisał(a):

Prawdziwy fan Etymotic

Prawdziwy fan Etymotic śpi na łóżku fakira :D 

Edited by x86
  • Haha 5

2 godziny temu, Weird_O napisał(a):

No właśnie te Maxwell są ponoć extra. Jakość wykonania o wiele lepsza. Ponoć mają być wznowione ale to cenowo już pod 2k niestety...

Na Thomann są do PC i PS5 za 1666 w tej chwili dostępne. 

• Like 1

23 godziny temu, Weird_O napisał(a):

Też nad nimi myślałem ale to już prawie pół kilo na głowie...

W dniu 10.05.2024 o 11:36, marco-polo napisał(a):

jak idą w plastik to podziękuję. Mam 2 planary EL-8 i LCD2C.

Dobry plastik dobra rzecz. Przynajmniej słuchawki są lekkie. Nie wiem co macie do plastiku.

• Like 1

3 godziny temu, Dirian napisał(a):

Też nad nimi myślałem ale to już prawie pół kilo na głowie...

Tak, i to ponoć czuć dość szybko. Penrose za to wygodne i lekkie.

2 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Dobry plastik dobra rzecz. Przynajmniej słuchawki są lekkie. Nie wiem co macie do plastiku.

Dokładnie, ja też nie mam nic do plastiku o ile jest odpowiedniej jakości i w odpowiedniej ilości (nie pęka od samego patrzenia). Tu audeze się nie popisało, a nówki wcale tanie nie są... Także polecam jak coś polować na używki.

W dniu 10.05.2024 o 11:36, marco-polo napisał(a):

Do komputera są jakieś ciekawe opcje planarne w dobrej cenie?

W rewelacyjnej cenie względem brzmienia są HiFiman HE400se.