Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no lampowiec DAC to już byłoby chyba przedobrzenie. Za słodko, za gładko i za ciepło by się zrobiło :) Prędzej w drugą stronę bym poszedł - jasny Dave mógłby tutaj pasować. Będę pewnie coś myślał. 

 

Dziękuję.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosin72

 

Wydaje mi się, że jeżeli chodzi o barwę i strojenie, to WA33 jest na granicy. Jest super, ale napewno bym nie chciał iść jeszcze bardziej w stronę ciepła. Lampy też już wiem, że będę szukał jaśniejsze, ale to też nie napewno, bo te obecne muszą się jeszcze sporo wygrzać. Wtedy zobaczę. Nie spieszno mi z takimi decyzjami. 

 

@Palpatine

 

Wzmacniacz był składany od zera. Wybierasz kolorek (srebrny bądź czarny) i składasz zamówienie. Dostajesz 3 lata gwarancji. Ja zamawiałem przez Mp3 Store. Czy firma krzak? Nie sądzę, bo trochę ludzi ma te wzmaki (ogólnie z całej oferty Woo) i sobie chwalą. To dość popularny brand. Powiedziałbym, że nawet bardzo, ale może tylko mi się tak wydaje, bo byłem tym konkretnym wzmakiem zainteresowany i przez to często mi się rzucały w oczy różne inne klocki Woo. Przede wszystkim jest to wzmak dedykowany do moich ulubionych Abyssów (rekomendowany przez Abyss). Co do zabezpieczeń, to już niech się wypowiedzą mądrzejsi ode mnie :)

 

Dziękuję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ Gratualacje- jest piękny i gra w dechę bez wątpienia. Czyli można powiedzieć, ze już złapałeś króliczka? 😊

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron

 

WA23 z tego co wiem jest jeszcze cieplejszy od WA33 i tutaj mogłoby być dla mnie juz za cieplo, ale może sie myle. WA33 + Holo May KTE jest właśnie tak jak piszesz - technicznie, ale i plastycznie, bardzo eufonicznie i organicznie. Nie mam wrazenia przedobrzenia, jeżeli chodzi o barwe i strojenie. Jest na styk. Napewno jest lepiej niż z Envy, bo szybciej, bardziej detalicznie, dynamicznie i ten dziwiek nie jest taki miękki. Envy to wspanialy wzmacniacz, ale nie dla mnie. WA33 jest lepszy. Przede wszystkim ma ten sznit wzmacniaczy tranzystorowych i to jest w nim zajefajne.   

 

@lobuz1

 

Mogę powiedzieć, że jestem już blisko - już jest w zasięgu mojego wzroku po wyjściu zza zakrętu :D 

 

A tak serio, to zobacze jak wymienie lampy i czy mnie skusi nowy daczek jak porównam z moim obecnym.

 

Dziękuję.

 

Teraz, stefanbat napisał(a):

@MichalZZZ Pisałem Ci już dawno że lepszej drogi nie ma :P

I dziękuje bardzo, że mojego ode mnie nie kupiłeś, bo bym sobie teraz pluł w brodę. 

Teraz zabawa z lampami, ja jestem w 1/3 drogi ;) 

Pisałeś, namawiałeś no i coż - miałeś ze wszystkim rację :) Ty, @Kridzu i @vonBaron

 

Co to za lampki kupiłeś, jesli mozna wiedziec?

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron

 

I zawsze mam możliwość wymiany na wersję Elite gdyby mi kiedyś odbiło 😅 Jest taka opcja u Woo Audio, że oddajesz swojego WA33 i bierzesz wersję Elite. Ale raczej mi to nie grozi :) Dużej różnicy ponoć w dźwięku nie ma, a w cenie już tak. 

 

@stefanbat

 

Dzięki, poczytam sobie. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vonBaron napisał(a):

Nawet na papierze ta dopłata do wersji Elite jest z czapy, chyba że ta złota tabliczka sama jest warta 30k :D

 

Też tak myślę. Do zwyklej wersji WA33 wystarczy włożyć lepsze lampy i gra znacznie lepiej, niemalże jak wersja Elite. Przynajmniej tak co poniektórzy powiadają :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

 

Też tak myślę. Do zwyklej wersji WA33 wystarczy włożyć lepsze lampy i gra znacznie lepiej, niemalże jak wersja Elite. Przynajmniej tak co poniektórzy powiadają :)   

Jeśli chcesz należeć do elity to bierzesz Elite. 😊

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Jeżeli tak brzmi WA33 na stockowych - niewygrzanych jeszcze - lampach, które są uważane za średnie, żeby nie powiedzieć słabe, to ja sobie nie wyobrażam jak to będzie brzmiało na lepszych lampach! Mianowicie wszem i wobec wiadomo, że ten wzmacniacz wyraźnie reaguje na zmiane lamp i zaleca się ich wymianę, aby wydobyć pełen potencjał z WA33. Spotkałem się z wieloma tego typu opiniami, że nie po to kupuje się WA33, żeby słuchać go na stockach, bo to się mija z celem i dopiero po wymianie lamp należy oceniać jego brzmienie, tak więc z całą pewnością czeka mnie w przyszłości mnóstwo zabawy i wspaniałych doznań dźwiękowych. Niemniej już teraz śmiało mogę powiedzieć, że brzmi on lepiej od wszystkiego czego słuchałem, m.in. od Niimbusa US5 Pro, Feliksa Envy czy Enleum Amp 23R. Jestem bardzo zadowolony z pierwszych wrażeń odsłuchowych, a te zawsze są dla mnie najważniejsze - musi zaiskrzyć od pierwszych utworów. Nie wiem czy pamiętacie, ale kiedy przyjechał do mnie Feliks Envy, to długo nic nie pisałem, bo miałem nadzieję, że się przyzwyczaję do nieco wolniejszego i misiowatego dźwięku lamp 300B, ale tak się nie stało i go odesłałem. WA33 jest zupełnie inny. Tego właśnie szukałem w dźwięku. Dźwięk ten jest dosyć twardy jak na lampe, dociążony i do tego szybki, dynamiczny, detaliczny i rozdzielczy. Gra mocniej skrajami, ale nie brakuje mu też organiczności, gładkości i jedwabnego dźwięku. Wspaniały, podkreślony i nisko schodzący, zwarty bas (nie tak zwarty jak w Niimbusie, ale za to odrobinę mocniejszy), muzykalna i lekko ocieplona średnica, oraz również podkreślone ale wciąż gładkie wysokie. Jest też dużo przejrzystości, powietrza, przestrzeni i znakomita holografia. Instrumenty są doskonale ułożone na scenie. Najbardziej jednak rzuciła mi się w ucho niesamowita głębia sceniczna. Myślę, że WA33 idealnie się wpisuje w teorie, że jest to taki pomost, który łączy wszystkie zalety wzmacniacza tranzystorowego ze wzmacniaczem lampowym. Nie jest tak misiowaty jak Envy ani tak transparentny i przezroczysty jak Niimbus. Najbliżej mu moim zdaniem do strojenia Enleuma, ale też nie do końca, bo Enleum wydawał mi się nieco cieplejszy i bardziej podkoloryzowany, barwiący dźwięk w nienaturalny sposób, co w sumie też mi się podobało, żeby nie było ;) Kolejna rzecz, która bardziej do mnie przemawia w WA33 względem Enleum, to wysokie tony, które z pamięci wydają mi się bardziej rozdzielcze. Jeżeli chodzi o scene i na niej holografie, to tutaj też bym postawił plusika przy WA33, ale to musialbym jeszcze raz porównać WA33 z Enleumem bezpośrednio. Na dzień dzisiejszy bezposrednie porównanie mogę zrobić z Niimbusem i WA33 to faktycznie półka wyżej od znakomitego przecież Niimbusa. Powiadają, że WA33 to taki Niimbus na sterydach i rzeczywiście jest w tym sporo prawdy. Krótko mówiąc tak jak już wspomniałem - spośród tych czterech wzmacniaczy, to produkt od Woo Audio jest dla mnie numerem jeden. A to wszystko na stockowych lampach. Zdaje się trafiłem w przysłowiową dziesiątkę z tym wzmacniaczem, ale to sie jeszcze wtrzymam z ostatecznym osądem do czasu jak wymienie lampy na lepsze :) W każdym razie na chwile obecną teoria, że lampowiec gra zamulonym dźwiękiem jest przy tym konkretnym wzmacniaczu obalona. Szczerze, to gra to jak tranzystor z całą gamą zalet barwy z lamp i to mnie bardzo cieszy.

  

Jakie wady ma WA33? Napewno to przed czym mnie ostrzegano, że obudowa się mocno grzeje i w lecie może być to uciążliwe. No chyba, że sobie zamontuje klimę w pokoju. A jeżeli nie, to rozważę zostawienie Niimbusa i to jego będę sobie częściej używać w ciepłe letnie wieczory. Natomiast co ciekawe ostrzegano mnie też, że kultura pracy WA33 nie jest idealna i transformatory wydobywają słyszalny dźwięk. Pragnę powiedzieć, że ten dźwięk jest wręcz niesłyszalny z odległości jaka dzieli moją głowę od wzmacniacza. Dopiero, kiedy przybliżam się bardzo blisko, to słychać ciche buczenie. Z tych dwóch uciążliwych rzeczy na które ludzie zwracają uwagę bardziej może mi przeszkadzać emanujące ciepło, ale tak jak pisałem powyżej jest to do obejścia. Co jeszcze? Brak pilota, to zawsze jest wada ;)

 

To chyba tyle tytułem wstępu. Na chwilę obecną jestem zachwycony tym co słyszę przez słuchawki z tego wzmacniacza.

 

Słuchane póki co tylko na Abyssach 1266 Phi TC. Synergia jest nie z tej ziemi. Już teraz rozumiem dlaczego WA33 jest dedykowanym wzmacniaczem dla tych słuchawek 👍

 

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy mnie namówili na ten wzmacniacz, oraz dla sklepu Mp3 Store, a w szczególności dla Marcina @kuropa. Dziękuję chłopaki :)

 

Na koniec parę zdjęć z niekoniecznie dobrym oświetleniem - proszę wybaczyć. Nie miałem weny. Zrobię lepsze fotki jak przyjedzie nowy mebelek pod Audio.

 


 

IMG_1726.JPG

 

IMG_1757.JPG

 

IMG_1763.JPG

 

IMG_1765.JPG

 

IMG_1774.JPG

 

IMG_1783.JPG

 

IMG_1812.JPG

 

IMG_1865.JPG

 

IMG_1872.JPG

 

IMG_1881.JPG

 

IMG_1893.JPG

 

IMG_1937.JPG

 

Michale, bardzo się cieszę, że już jest u Ciebie i synergia z ulubionymi słuchawkami jest świetna🙂🎶 Gratuluję wspaniałego zakupu, dziękuję za podzielenie się wrażeniami dźwiękowymi oraz jak zawsze pięknymi zdjęciami zestawu🙂👍🥇 Życzę wspaniałych chwil z ulubioną muzyką, a także udanych eksperymentów lampowych!🎶💡🎶😉

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44, @Tytus1988

 

Dziękuję chłopaki. Bardzo cieszy nowa zabawka. Jest lepiej niż myślałem, że będzie 🙂👍 Tylko trochę jestem dzisiaj niewyspany:D

 

Nowe lampy kuszą okropnie, tym bardziej, że każdy mi mówi, że progres jest spory względem stockowych, ale nie chce się podpalać, bo się nie znam jeszcze dobrze na lampach i muszę dokładnie zweryfikować rynek. Dam sobie czas.

 

Zastanawia mnie jedno i dać spokoju nie może o czym już wspominałem. Jeśli na tych słabych lampach gra tak dobrze, to jak to zagra na jakiś topowych? Szczerze ciężko mi sobie to wyobrazić :)

 


 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafacio napisał(a):

Nie wiem po co, ale kupiłem. W sumie najbardziej dla 4 m przedłużacza. I do gierek, bo szkoda mi katować PRO750. Tak se tłumaczę.

 

IMG_20230210_132011.jpg

Niedługo zostaniesz ambasadorem marki na Polskę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Elhaz_77 napisał(a):

Niedługo zostaniesz ambasadorem marki na Polskę ;)

Trzymam kciuki za kolegę Rafała i podsyłam poradnik.

Oczywiście sczerze gratuluję @Rafaciozakupu choć to nie moja bajka.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet nieźle grają już teraz. A pamiętam, że 1480 w ogóle mi się nie spodobały. No nic. Dobrze choć nie bardzo potrzebnie wydane 230 zł. Teraz zaś idę do chirurga, będzie mi rozcinał plecy i w sumie ten zakup chyba był też z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności