Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Qaz12 napisał(a):

Macie jakieś doświadczenia z hifigo.com? Też naliczą VAT?

Jak weźmiesz przesyłkę standardową z wliczonym Vat to nie naliczą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że rev.1 była z innych materiałów robiona i inaczej spasowana, że mocowania pałąków pękały(chociaż mnie nigdy nic nie pękło i nie było problemów mimo ciężkiego używania). A to co wkleiłeś @marco-polo to jest HM100 z innym przetwornikiem, które jest prawie nie do zdobycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, piotrek1004 napisał(a):

Chodzi o to że rev.1 była z innych materiałów robiona i inaczej spasowana, że mocowania pałąków pękały(chociaż mnie nigdy nic nie pękło i nie było problemów mimo ciężkiego używania). A to co wkleiłeś @marco-polo to jest HM100 z innym przetwornikiem, które jest prawie nie do zdobycia.

No właśnie zauważyłem - musi być rarytas bo na hifishark ciężko dostać i wszystkie wyprzedane.

Chociaż recenzja na necie i gwiazdek nie dużo. Czyżby takie słabe czy doskonałe?

Często dobry produkt jest szybko wycofywany, żeby audiofil szukał tego cudnego brzmienia za grubszą kasę?

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie też powariowali z ceną HM5, niektórzy za używki chcą 400zł, gdzie na stronie Brainwavz można kupić za 323zł nówki sztuki z gwarancją. Ja te swoje kupiłem za 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, piotrek1004 napisał(a):

Ale ludzie też powariowali z ceną HM5, niektórzy za używki chcą 400zł, gdzie na stronie Brainwavz można kupić za 323zł nówki sztuki z gwarancją. Ja te swoje kupiłem za 150zł.

Kupiłeś z jakiego sklepu też jestem nimi zainteresowany pomimo że mam słuchawek tyle że miejsca nie ma a jest jak narkotyk. Coś jak kobiety co kupują buty albo torebki. Człowiek ma zawsze jakieś nałogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używki z OLX, oprócz tego iż trochę logo na muszlach zeszło to słuchawki są w idealnym stanie. Ale teraz nówki to tylko z oficjalnego sklepu się opłaca brać. Tylko musisz się liczyć z opłatami celnymi około 75zł.

Edytowane przez piotrek1004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrek1004 napisał(a):

Brainwavz HM5 rev.2, dźwiękowo nie odbiegają od rev.1 jedynie sztywność konstrukcji jest gorsza.

 

Gratuluję! Swego czasu także moje ulubione słuchawki, nie zliczę ile par miałem. W każdym razie, rev.2 to chodzi po prostu o te opisane adnotacji do recenzji Audiofanatyka, lżejsze i jakby bez tego gumowatego obicia pałąka, z mniejszym dociskiem? 

 

Ja miałem wrażenie że te stare grały lepiej, te nowsze jakby nieco bardziej krzykliwe choć też ok. Teraz mam Chess Tools CT660 czyli ich otwartą wersję, grają całkiem fajnie :) Co ciekawe mają te lżejsze bardziej tandetne w dotyku elementy a docisk jak sam skurczybyk, jak w pierwszej wersji normalnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i jeszcze to że ogólnie mają większe luzy na pałąku. A co do wersji brzmieniowej to porównałem(bo po wypadku została mi jedna muszla, więc mam porównanie co do lewego kanału) i nie ma żadnych zmian dla mnie a teraz przesłuc**ję różne rodzaje muzyki(od klasyki po trance). Ale co ja tam wiem głuchy jestem.🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kto wie jak to z tymi zmianami, wiadomo że sama siła docisku już swoje robi brzmieniowo. Mi się wydaje że kiedyś te HM5 grały nieco inaczej, ale może to jakieś moje dźwiękowe halucynacje. Evil też o tym w recenzji wspominał. Musiałbym gdzieś dorwać te stare :D

Co do ceny to ja pamiętam że one u nas zawsze kosztowały w granicach 500 zł nowe, używki tak latały koło 300 zł w zależności od stanu. Ale to było w czasach kiedy te słuchawki były nowością, czyli koło 2012-2014. Dziś w życiu bym tyle za nie nie dał. Pamiętam że kiedyś nowe bezpośrednio z Chin brałem za coś koło 250 zł z przesyłką bez dodatkowych opłat i to była już ta nowsza rewizja. Tyle, może 300 za nówki moim zdaniem warto dać za to że w zestawie druga para fajnych padów i samo brzmienie jest bardzo ok w tej cenie. Niemniej jednak jak zapewne wiesz w ich przypadku trzeba się liczyć z tym że mogą puścić te widełki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na szczęście na stronie producenta można dostać cały komplet(REPLACEMENT HEADBAND & EARCUP)do naprawy. Jedno co mi się podoba w etui że jest pluszowe w środku, a nie jak moje stare twarde i nieprzyjemne tylko szkoda że nie ma logo na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Undertaker napisał(a):

 

Gratuluję! Swego czasu także moje ulubione słuchawki, nie zliczę ile par miałem. W każdym razie, rev.2 to chodzi po prostu o te opisane adnotacji do recenzji Audiofanatyka, lżejsze i jakby bez tego gumowatego obicia pałąka, z mniejszym dociskiem? 

 

Ja miałem wrażenie że te stare grały lepiej, te nowsze jakby nieco bardziej krzykliwe choć też ok. Teraz mam Chess Tools CT660 czyli ich otwartą wersję, grają całkiem fajnie :) Co ciekawe mają te lżejsze bardziej tandetne w dotyku elementy a docisk jak sam skurczybyk, jak w pierwszej wersji normalnie. 

Docisk jakbyś miał głowę w imadle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotrek1004 napisał(a):

na stronie Brainwavz można kupić za 323zł nówki sztuki z gwarancją.

tak ale odsyłasz do nich na tej gwarancji za swoje. Nie zwracają kasy.

A słuchawki może i kosztują 323 tylko dolicz sobie Vat, opłaty dla UC i jeszcze dla poczty bo UC nie wyśle ci nr. konta tylko za pobraniem (trza odrobić wybory które się nie odbyły) a możliwe że i bank prowizję machnie. I wychodzi ze 440.

3 godziny temu, Undertaker napisał(a):

one u nas zawsze kosztowały w granicach 500 zł nowe

549-599 cały czas od 217 roku. Ja tam w tych pieniądzach nie widzę nic innego zamkniętego, neutralnego,  podobnej jakości brzmienia  i wyposażenia.

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polo Pod linkiem jest trochę opinii bo wątpie by ktoś je tutaj posiadał czy nawet odsłuchał.

https://www.monoprice.com/product?p_id=605055

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, radzik55 napisał(a):

Dzięki! Dziś przyszła paczka z prawdziwymi perełkami, szukałem ich kilka miesięcy... 

Warto było :)

Western Electric 421a

 

 

 

1668791483364.jpg

1668791483343.jpg

Gratulacje.  Nie będziesz musiał już grzać kozą 😊.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, radzik55 napisał(a):

Dzięki! Dziś przyszła paczka z prawdziwymi perełkami, szukałem ich kilka miesięcy... 

Warto było :)

Western Electric 421a

 

 

 

1668791483364.jpg

1668791483343.jpg

@radzik55 muszę powiedzieć, że z całego serca Ciebie... "nienawidzę" ;) A tak serio, to rewelacja, gratuluję z całego serca. Ta lampa to podobno the end of the road. Masz może Tung-Sol 5998? Obie mają podobne płyty, ale chyba z innego materiału i getter w innym miejscu. Podobno grają podobnie, ale 421A lepiej w każdym aspekcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Ta lampa to podobno the end of the road. Masz może Tung-Sol 5998? Obie mają podobne płyty, ale chyba z innego materiału i getter w innym miejscu. Podobno grają podobnie, ale 421A lepiej w każdym aspekcie.

Dzieki :) Szczerze to szukałem Tung-Sol 5998,bo niby trochę "tańsze" ,a trafiły się we421.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, radzik55 napisał(a):

Dzięki! Dziś przyszła paczka z prawdziwymi perełkami, szukałem ich kilka miesięcy... 

Warto było :)

Western Electric 421a

 

 

 

1668791483364.jpg

1668791483343.jpg

No no gratuluję znalezienia tych lamp. Ciekawe jaką sygnaturę dźwięku dają z twoim FA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności