Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś u nas wystartował Dealz. Pierwsze Replay'e z Polski 

 

20220414_194829.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1

Poproszę o jakąś dłuższą recencję tego iFi stream jeśli można🙂
 Najbardziej interesują mnie porównania do innych źródeł i kwestie użytkowe.

Chce się pozbyć dużego komputera stacjonarnego i iFi gabarytami i cenowo jest dość kuszący no i mam już zasilacz 12v.

Przeczytałem te recenzje:

https://www.avtest.pl/zrodla-cyfrowe/item/1259-ifi-audio-zen-stream

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2021/10/ifi-audio-zen-stream-transport.html?m=1

https://www.audiophilia.com/reviews/2021/8/23/ifi-audio-zen-stream

https://www.soundstagesimplifi.com/index.php/equipment-reviews/189-ifi-audio-zen-stream-wi-fi-streamer

 

Recenzje bardzo pozytywne, chociaż dla Ciebie gra jak usb z komputera, jeśli tak to mini komputer wyjdzie mi taniej🤷‍♂️

 

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, NuYam napisał:

@lobuz1

Poproszę o jakąś dłuższą recencję tego iFi stream jeśli można🙂
 Najbardziej interesują mnie porównania do innych źródeł i kwestie użytkowe.

Chce się pozbyć dużego komputera stacjonarnego i iFi gabarytami i cenowo jest dość kuszący no i mam już zasilacz 12v.

Przeczytałem te recenzje:

https://www.avtest.pl/zrodla-cyfrowe/item/1259-ifi-audio-zen-stream

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2021/10/ifi-audio-zen-stream-transport.html?m=1

https://www.audiophilia.com/reviews/2021/8/23/ifi-audio-zen-stream

https://www.soundstagesimplifi.com/index.php/equipment-reviews/189-ifi-audio-zen-stream-wi-fi-streamer

 

Recenzje bardzo pozytywne, chociaż dla Ciebie gra jak usb z komputera, jeśli tak to mini komputer wyjdzie mi taniej🤷‍♂️

 

Zawiozłem wczoraj żonę z synkiem do mamusi i było słuchane…do 4 rano 😀. Słuchałem z Audirvany, Roon oraz z ich apki i nie słyszę rewolucji w sq, szczęka nie opadła mi na podłogę. Gra bardzo dobrze, jak z mojego serwera Qnap na Linuxie z Roon i jeśli już to mogą być jakieś nieistotne dla mnie detale do wyłapania, ale nie zamierzam zmyślać. Nie musiałem gasić pożaru bo moje granie na stereo mi bardzo odpowiada- muzyczka leci z transportu iFi do dac Rotela na burrbrown.  Jest to nasycone granie, dynamiczne z bardzo dobrą separacją i holografią a co najważniejsze wciągające dzięki swojej plastyczności i muzykalności. Mam jeszcze inne opcje do sprawdzenia. Pod względem funkcjonalności jest bardzo dobrze. Ten player Ifi jest całkiem fajny-dodałem sporo muzyki z serwera Nas i pokatalogował ją jak należy.  Kończy mi się Roon a mam wykupioną dożywotnio Audirvana 3.5 i zastanawiam się czy przy niej nie zostać. Tak czy siak w moim przypadku potrzebny jest dodatkowy komputer właśnie do Audirvana czy Roon, więc mam Nuc i7 oraz serwer Qnap z 2 dyskami po 4TB każdy na muzykę. Jeśli ktoś słucha z takiego Tidala, lub ma muzykę na zewnętrznym dysku to może IFI stream być wystarczający. Zaletą jest to, że jest takim endpointem w dowolnym miejscu w mieszkaniu, gdzie jest podpięty do sieci. Aplikacja na ios czasami nie znajdowała mi ifi, więc używam przeglądarki. Fajnie, że można podpiać zewnętrzny zasilacz liniowy i nie ma wbudowanej impulsówki- tak jest np. w kilkukrotnie droższym, podstawowym modelu Lumin u1 mini, ale jak wiadomo to inna klasa sprzętu. Wyjście spdif i usb audio do wyboru (może być aktywne tylko jedno, ale dzięki temu mam podpięte 2 dacki i mogę w miarę szybko przełączać się między nimi). Dość mocno się grzeje. Wykonanie konkret- już wiem dlaczego koledzy z klubu Zen tak bardzo lubią te klocki i tyle o nich piszą. 😀.

 

E1AEEAB7-A440-43CC-86F0-89FEC5817EEC.jpeg

55687430-134F-46EF-ACD0-A13BEE386B08.jpeg

EE50A53A-24F2-483C-9BDD-BEC82136473C.jpeg

A15FF53E-0FC2-4175-A27D-179514B5F35A.jpeg

A9EE743F-5EEF-4718-BC4C-1675F5F9A133.jpeg

E4B7FE62-5281-4998-AF90-BAA1C73C69C9.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie odrzucę, że w porównaniu z Macbookiem jako źródłem, połączonym z Chordem TT2 poprzez Audioquest Carbon, jest zauważalnie lepiej. Nawet niezależnie od kabla, a przejścia ze stockowego na Wireworld Ultraviolet 8, a potem na Curious Cables Evolved były także słyszalne i pozytywne (wręcz przestałem być sceptykiem usb). Niestety nie porównywałem z innymi streamerami, bo iFi jest moim pierwszym, wybranym na podstawie kilku recenzji i dość dobrej ceny w porównaniu z jakimiś Luminami.

Ale:

* te różnice słyszałem dużo bardziej na Abyssach 1266 phi tc, niż na Sony Z1R. Jeśli ktoś zna te słuchawki, to pewnie będzie dla niego dość oczywiste, ale warto zaznaczyć.

* zaznaczam, że wspomniane bardzo pozytywne różnice po wprowadzeniu streamera, a także po zmianie kabli usb, trzeba czytać z zachowaniem odpowiedniej skali - są one oczywiście dużo mniejsze niż przy np. zmianie słuchawek czy wzmacniacza; u mnie raczej pozwalają "wycisnąć ostatnie soki" z toru

Edytowane przez Smutny Joe
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, saudio napisał:

Widać płytkę jakiegoś minipc, system wygląda dość podobnie do Volumio.

Możesz mieć rację. Nie mam wiedzy na ten temat.

Cytat
  • Oprogramowanie iFi opracowane z otwartym kodem źródłowym Volumio jako punktem wyjścia

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NuYam napisał:

A u mnie w muzycznych zakupach pojawił się Abbas Audio lampowy konwerter usb/spdif oraz

wzmacniacz głośnikowy małej mocy diy.

20220415_035532.thumb.jpg.56965b13e7454703280673613ce1ba69.jpg

20220415_035703.thumb.jpg.78e9f6a1651a39e8014aab627289585c.jpg

 

 

 

Gratuluję szczególnie Abbas, świetny konwerter. Kupiłeś od producenta? Jakiś czas temu się zastanawiałem, co tam u niego, o ile pamiętam mieszka pod Kijowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Undertaker napisał:

@Kubaszi co tam w nim do nareperowania było, faktycznie nic takiego? Jak gra - lepiej od Lampucerki? :D

 

Ja go kupiłem na allegro :) to nie jest ten egzemplarz z giełdy :)

Podoba mi się jego brzmienie, jutro będę go słuchał na lepszych kablach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił się niewiele drożej sprawny, to ani chwili się nie zastanawiałem "czy mi jest to potrzebne, czy nie".

Loombard bardzo szybko się wyrobił z wysyłką, więc już dziś cieszę się jego dźwiękiem.

 

Rafcio -> Tak, z loombardu.

Edytowane przez Kubasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lombardu??

W dniu 14.04.2022 o 00:30, Smutny Joe napisał:

A u mnie taki kabelek :) Nawet nie pomyślałem, że kabel USB sprawi mi tyle frajdy. A jednak! Chord TT2 z Abyssami 1266 Phi TC pozwalają odczuć zmianę każdego elementu toru.

 

IMG_1443.thumb.jpeg.b7348b4af75cbfee7a766199a6765c0e.jpeg

To jakiś kabel diy?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaro54 napisał:

Dotarły dziś do mnie via paczkomat NiceHCK HB2. Pierwsze wrazrnia: więcej mocy niż TRN BT20S i Pro. Pełne sterowanie z regulacją głośności. Nie ważyłem ale wydają mi się trochę lżejsze od obu TRN 

20220415_134437.jpg


@Jaro54 a jak SQ w porównaniu do BT20S i Pro?

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, muszą mieć więcej mocy, bo lepiej napędzają np Pinnacle P1. Bateria bajka, miały po 52% po wyjęciu z pudełka i padły przed chwilą po ok 6 godzinach grania. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w promocji, zamówione 1 kwietnia dziś u mnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności