Jump to content

Muzyczne Zakupy

ignacy

Recommended Posts

Zbiłem troszkę górę w uapp i jest bardzo miło, łagodnie, ale i rześko myślałem, że będzie ostra vka, a tu mi fajnie siadły w wokalach

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Gratuluję Bajerów @MrBrainwash@Play :) Ciekawe jakie są różnice między tymi omami. I czy to nie omamy :P

Się biję z myślami czy brać któreś czy nie. Dawno temu, jakoś w 2013 (czyli jeszcze przed odsłuchami Magicznej Lampucery z FCL'em i Brejnłozami HM5) rekablowane DHC DT990 dwieście pięćdziesiątki mnie po prostu urzekły. Potem kupiłem sobie używane stockowe (ale z ubitymi lekko padami) i nawet tor próbowałem odwzorować, jednak nie udało mi się uzyskać tego brzmienia. 

• Like 2

17 minut temu, Play napisał:

Zbiłem troszkę górę w uapp i jest bardzo miło, łagodnie, ale i rześko emoji846.png myślałem, że będzie ostra vka, a tu mi fajnie siadły w wokalach

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Też myślałem, że Vka będzie mocniejsza. 

Pik usłyszałem i od razu zmieniłem pady na te wyrobione od tygrów. 

Nie wymagają teraz żadnego EQ. :)

Choć na chwile też spróbowałem i reagują pięknie. 

Tylko wygoda się zmniejszyła no i...

i trzeba lubić taką sygnaturę z trochę cofniętą średnicą. 

W tej cenie bomba. Pochwalić należy że są bardzo gładkie, bez problematycznych miejsc ( prócz wysokich przed wyrobieniem padów ) co jest oszałamiające patrząc ile tych zepsutych sygnatur jest na rynku oraz są bardzo detaliczne. 

Bardzo dobre na daily driver i grania w tle.

Nie mają wyczynowości i przestrzenności DT1990 i X2HR, ale to zawsze coś za coś, są bardziej wierne nagraniu, nie mieszają tak w tembrze jak ww. 

9 minut temu, Undertaker napisał:

Gratuluję Bajerów @MrBrainwash@Play :) Ciekawe jakie są różnice między tymi omami. I czy to nie omamy :P

Się biję z myślami czy brać któreś czy nie. Dawno temu, jakoś w 2013 (czyli jeszcze przed odsłuchami Magicznej Lampucery z FCL'em i Brejnłozami HM5) rekablowane DHC DT990 dwieście pięćdziesiątki mnie po prostu urzekły. Potem kupiłem sobie używane stockowe (ale z ubitymi lekko padami) i nawet tor próbowałem odwzorować, jednak nie udało mi się uzyskać tego brzmienia. 

Dzięki. :)

Edited by MrBrainwash

21 minut temu, MrBrainwash napisał:

Nie przyszedł audiofil do studia.

Studio musiało przyjść do audiofila.

20220311_212650.jpg

@Playjak pierwsze wrażenia? 

Ja wolałem edition. Zwłaszcza kabel w PRO wkurzał. Może sobie te Edition kupię raz jeszcze?

• Like 1

16 minut temu, Rafacio napisał:

Ja wolałem edition. Zwłaszcza kabel w PRO wkurzał. Może sobie te Edition kupię raz jeszcze?

Jestem w stanie to zrozunieć. Edition są bardziej umilające dla ucha i akustycznie więcej się dzieje. Też świetne słuchawki. Ja chciałem w kolekcji coś reprezentującego studio. ;)

A ja sprawiłem sobie używaną kartę USB Matrix X-Hi (poprzednik Element H). Wstawiłem do swojego PCta (raczej zbudowany z myślą o graniu, a nie o dopieszczaniu pod kątem dźwięku) i łooo Panie...

Jak za kwotę, którą zapłaciłem (350 PLN) to zmiana w dźwięku jest ogromna. Bardziej spodziewałbym się takich zmian po wskoczeniu na przykład w o wiele droższe wzmacniacze, a tutaj miła niespodzianka :)

Nie cierpię audiofilskiego pitolenia, ale nie mogę znaleźć lepszego opisu tych zmian niż większa "płynność" dźwięku. Jest słyszalne odprężenie w dźwięku, a scena odkleiła się od głowy słuchacza i ładnie się rozwarstwiła. 

Nie bardzo wierzyłem w to, żeby taki bajer coś zmienił, ale tutaj się zaskoczyłem i generalnie polecam jak komuś się uda dorwać w fajnej cenie. Sprawdzane to było na JDS Element II i na DT1990/HD660S

• Like 6
  • Thanks 1

18 minut temu, lobuz1 napisał:

Daje radę z tymi potworami? 😀

Do głośnego słuchania jest git :) Do bardzo głośnego już nie bo od ok 90% poziomu głośności Hugo 2 dźwięk staje się przesterowany i jazgotliwy.

• Like 1

Teraz, bakus1233 napisał:

Fajny kolorofon :D

Można gasić światło i podziwiać jak choinkę :D 

• Haha 1

Kupiłem w USA i powiem szczerze że nie spodziewałem się że są tak dobre. Polecam z czystym sumieniem - Koss KPH30i

KPH30i2.JPG

Tutaj lekki mod :

• Like 9

Ciekawe jak szybko Ci pękną zawiasy w regulacji pałąka, moje wytrzymały tydzień. Dziadowskie wykonanie.

Kupiłem je jeszcze przed pandemią. Nic się złego nie dzieje, a są używane (nomen omen nie tylko przeze mnie).