Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

Dzięki. Słucham od rana i nie mogę przestać. Są różne moce tych transformatorów toroidalnych a ten jest z tych mocniejszych Roteli  2 × 350 W mocy w klasie AB przy 4 Ω.- może dlatego.

No to mój jest jednak dużo słabszy: 2 x 50 W przy 4 ohm, ale pobór mocy ma 320 W.

Przez długi czas służył mi jako wzmacniacz słuchawkowy, bo pod tym względem jest genialny, dużo lepszy niż inne integry, jakie przedtem miałem (np. Onkyo Integra A8670 - straszna buła przy Rotelu), tylko to buczące trafo skłoniło mnie do zakupu SAP-2, teraz uważam, że SAP-2 jest minimalnie lepszy niż dziurka Rotela.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bednaar napisał:

No to mój jest jednak dużo słabszy: 2 x 50 W przy 4 ohm, ale pobór mocy ma 320 W.

Przez długi czas służył mi jako wzmacniacz słuchawkowy, bo pod tym względem jest genialny, dużo lepszy niż inne integry, jakie przedtem miałem (np. Onkyo Integra A8670 - straszna buła przy Rotelu), tylko to buczące trafo skłoniło mnie do zakupu SAP-2, teraz uważam, że SAP-2 jest minimalnie lepszy niż dziurka Rotela.

Ja też przesiadłem się z Onkyo- buła jak nic, nie ta separacja i dynamika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

Brzmi genialnie i ciekawe czy wywalanie bezpiecznika podczas załączania raz na jakiś czas to standard w Rotelach czy innych wzmacniaczach tej konstrukcji to standard. Mam do poniedziałku czas na rozmyślania- mogę go zwrócić choć nie chcę. Muszę dokupić ups do serwera NAS i routera  i to rozwiązałoby problem jeśli działoby się sporadycznie.

Przy Atollach też się zdarzało, że wywalało ludziom bezpiecznik przy próbie odpalenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Atoll nigdy nie wywalił bezpiecznika, nawet na starej aluminiowej instalacji.

Możesz wymienić sztukę na inną i sprawdzić, coś nam to wtedy powie. Sprzęt czy instalacja winna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, manuelvetro napisał:

Dokładnie tak :win: Przyznam, że Ty byłeś dla mnie inspiracją podwójną: skusiłem się na dt770pro, jak ich słuchałeś i wpadły Ci w ucho i na k240mk2 właśnie ze względu na bliźniaczość konstrukcji do Twoich k271mk2, które grały Ci w tej samej klasie jakościowej co dt770, tylko inną charakterystyką. BArdzo pozytywne zaskoczenie ze strony k240 mnie spotkało, nie spodziewałem się, że będą tak dobre, słuchałem od razu na mogami od kulozeby, fabryki nie podłączałem...🤷‍♂️. Dzięki 🙏

Wow, nie spodziewałem się - przecież nie jestem tak obeznany w słuchawkach, jak Ty. Oby służyły Tobie jak najdłużej :)

A tak w ogóle kilkanaście lat temu już miałem zamówione K240 Studio i z jakiegoś powodu wycofałem zamówienie i kupiłem jednak K530LTD (w sumie po odsłuchach nie byłem do końca przekonany, które z nich są lepsze - te same przetworniki, podobne granie)... Teraz wybrałbym odwrotnie... ale i tak potrzebowałem izolacji, stąd K271.

Edytowane przez Bednaar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bednaar napisał:

Wow, nie spodziewałem się - przecież nie jestem tak obeznany w słuchawkach, jak Ty.

Ale poszedłeś na odsłuchy i porównywałeś kilka modeli włącznie z tymi droższymi niż mój hajend k812. Ja uważnie czytałem i zapamiętałem ważne rzeczy: 770 - bujałem się z nimi prawie całą przygodę ze słuchawkowym audio, zawsze chciałem i nigdy nie kupiłem - podobnie jak k240mk2, bo mi się wydawało, że mam lepsze - z Twoich odsłuchów płynęła zachęta, ktoś inny z zadowoleniem 770 wybrał zamiast nowych 700X, miałem środki ze sprzedaży części audio - na co tu czekać, trzeba ścigać (dawne) marzenia, póki jeszcze można. 

Niemniej, pamiętam też Twoje zdanie, że k271mk2 (albo bliźniak półotwarty k240mk2) czy dt770pro są wystarczająco dobre, by słuchać na nich muzyki z maksymalną przyjemnością i satysfakcją - cytat z pamięci, ale sens chyba zachowany. ABSOLUTNA PRAWDA. Do słuchania muzyki z ogromną frajdą NIE potrzeba niczego więcej, może prócz mocowo wystarczającego źródła odpowiedniej klasy, które też może być niedrogie. Kurde szacun, bo Ty się tych założeń cały czas trzymasz, a ja w tym słuchaniu wciąż się jeszcze bawię audiozabawkami - no niestety tez mi to daje dużą frajdę, choć drenuje portfel. Żona na szczęście trzyma kasę, ja tylko, prawda, mam na waciki.

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, manuelvetro napisał:

Ale poszedłeś na odsłuchy i porównywałeś kilka modeli włącznie z tymi droższymi niż mój hajend k812.

No, najdroższe jakie słuchałem to Fostex TH610, a one chyba są połowę tańsze od K812?

Wiesz, ja jestem budżetówka, bidny naukowiec, nigdy mnie na hajend stać nie będzie, więc muszę się zadowalać mid-fi, i to ograniczenie pomaga mi trzymac się tych założeń ;) Ale z drugiej strony jakieś przepaści jakościowej między K240 a TH610 czy Hifiman HE-400se nie słyszałem (tych modeli wtedy słuchałem jeden po drugim w łódzkim mp3store), więc tak sobie pomyślałem, że jakbym zakupił takie K240 za trzy stówki, to byłbym happy. No bo to moje brzmienie. Niestety, musiałem trochę dopłacić za zamkniętość K271 - ale muszę przyznać, że lubię je coraz bardziej. To takie słuchawki, które się docenia po dłuższym czasie. Nie ma "wow" na początku, ale potem rodzi się coś w rodzaju dojrzałej miłości  ;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bednaar napisał:

o takie słuchawki, które się docenia po dłuższym czasie. Nie ma "wow" na początku, ale potem rodzi się coś w rodzaju dojrzałej miłośc

Te słuchawki są ******ste po prostu.  Jeśli trafisz za ok. 1/3 (jak mi się trafiło) ceny katalogowej Ultrasone Edition M to bierz, jak możesz. To naturalne rozwinięcie K271.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bednaar napisał:

No, najdroższe jakie słuchałem to Fostex TH610, a one chyba są połowę tańsze od K812?

A gdzie tam. Od moich k812 droższe, bo ja mam używki nie wiem z 2015 roku ? I w pakiecie ze srebrnym Argentum Extreme kupione, na gwarancji jeszcze kabel. To wychodzi, że k812 sporo tańsze, bo z kablem razem tyle kosztowały, co nowe fostexy (2,5k) Żona mi pożyczyła tzw. lwią cześć :D 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Rafacio napisał:

Te słuchawki są ******ste po prostu.  Jeśli trafisz za ok. 1/3 (jak mi się trafiło) ceny katalogowej Ultrasone Edition M to bierz, jak możesz. To naturalne rozwinięcie K271.

Fajnie,  ale K271 nie mam zamiaru zmieniać. Te Ultrasone to za wysokie progi jak na moje skromne potrzeby 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 11:42, saudio napisał:

@Tytus1988dzięki za opis, choć z tego co piszesz to jednak obawiam się o tą jasność, jestem ostatnio wyczulony na jasne strojenie, to już pewnie ADX5000 które przypominały mi moje HD800. 

 

Cała przyjemność po mojej stronie :)ADX5000 bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły u mnie w systemie względem egzemplarza, którego słuchałem przed kilkoma laty w  salonie. Przy bezpośrednich porównaniach z HD800 były bardziej przyciemnione, nasycone, z łagodniejszą górą pasma i dla mnie koherentniejsze, chociaż z niższą węższą, ale głębszą sceną, z bliższym pierwszym planem oraz większymi źródłami pozornymi.

 

Po przejściu z Verite oraz Susvar ADX5000 będą się zapewne wydawać ostrzejsze brzmieniowo. Podobnie jak AWKT, w przypadku których dźwięk przez pierwsze kilka minut wydaje się dość jasny i podobnie jak przy MDR-CD3000. Natomiast później jest już dobrze, szczególnie na innym od stockowego (niestety ten uszczypla dźwięk, a nawet ma skłonność do mikrofonowania). U siebie używam głównie na Entrequ Apollo podłączonego przez przejściówki Argentum. Wtedy dźwięk staje się masywniejszy, bardziej miękki, a także ulegają poprawie walory sceniczne. Jak najbardziej możemy umówić się na wypożyczenie, kiedy zrobi się cieplej :)

 

20220109_110536.jpg

 

W dniu 8.01.2022 o 11:48, vonBaron napisał:

@Tytus1988 słuchałeś kiedyś może D9200? Jeżeli tak to jak wypadają przy AWKT? Niestety mimo tego że lubię ich brzmienie to nie polubiły się że moja głowa.

 

Niestety, nie miałem okazji posłuchać Denonów D9200. Jednak nie wykluczam, że w tym roku będę miał okazję je wypożyczyć :)

 

Dla mnie bardziej komfortowym rozwiązaniem są "skrzydełka", które posiadają, m.in. ATH-W5000, czy ATH-L5000 niż bezpośredni kontakt z pałąkiem w AWKT, czy AWAS oraz w mniejszym stopniu w ADX5k (są lżejsze).  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, lobuz1 napisał:

zobaczymy rano po nocy.

Podszedłem do niego dzisiaj rano jak pies do jeża obawiając się, że wywali korki. Włączałem go i wyłączałem przez pewien czas i 4 razy wysadził bezpiecznik 16A. To nie dla mnie (wyłącza się serwer Nas podpięty pod tą strefę, ryzykuję uszkodzeniem dysków i utratą danych), nie będę kombinował z moją instalacją elektryczną. Kupując sprzęt za 12kPLN przeciętny użytkownik nie powinien mieć takich problemów i to z taką częstotliwością. Moje brzmienie, wszystko mi pasuje ale tego nie zaakceptuję. Szukam dalej może nie takiego prądożerczego potwora- mogę wydać nawet więcej siana bo warto. Ciężko mi słuchać teraz na Onkyo. Jak żyć? Bye, bye Rotel. 😢

4EAABFE8-A71F-4928-B3B8-877CCBE00CBA.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał:

 

Szukam dalej może nia takiego prądożerczego potwora

Obczaj (odsłuchaj) Arcam SA30, jest bardzo chwalony za brzmienie i funkcjonalność, w tym direct live, czyli korektor akustyki. Potrafić streamować, w kolejnym upgradzie softu dojdzie Tidal Connect itp, mocowo z pewnością wydoli.

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dj1978 napisał:

Obczaj (odsłuchaj) Arcam SA30, jest bardzo chwalony za brzmienie i funkcjonalność, w tym direct live, czyli korektor akustyki. Potrafić streamować, w kolejnym upgradzie softu dojdzie Tidal Connect itp, mocowo z pewnością wydoli.

Dzięki. Jutro oddaję tego Rotela i muszę coś poszukać bo nabrałem smaku. Nie kupię nic w ciemno po tych ostatnich atrakcjach, których nie brałem pod uwagę- muszę mieć gwarancję testu/zwrotu. Potrzebuję chyba wejście xlr i sam nie wiem czy wbudowany dac mi jest potrzebny- M400 podpasował mi bardziej z F501 niż ten Texas w Rotelu.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Muszę się nastawić i znaleźć czas do testów, przepinania tych kabli i odsyłania. Nie chce mi się zbytnio.

Ciekawe czy Rotel RA-1572 MKii nie wywala korków i to duża przepaść między mocniejszym bratem- on ma 120W/8ohm a 1592mk2 200W/8 Ohm. Mniejszy toroid, więc szansa, że nie wywali- może sprawdzę. ;)  

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lobuz1 napisał:

Dzięki. Muszę się nastawić i znaleźć czas do testów, przepinania tych kabli i odsyłania. Nie chce mi się zbytnio.

Ciekawe czy Rotel RA-1572 MKii nie wywala korków i to duża przepaść między mocniejszym bratem- on ma 120W/8ohm a 1592mk2 200W/8 Ohm. Mniejszy toroid, więc szansa, że nie wywali- może sprawdzę. ;)  

Dokładnie, idź po prostu w słabszego mocowo Rotela. Mój - jak pisałem - ma tylko 50 W na kanał, a moje Onkyo miało niby 160 W - i nie było jakoś specjalnie czuć tej przewagi mocy. Swego czasu miałem oba te wzmacniacze równolegle.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lobuz1 napisał:

Podszedłem do niego dzisiaj rano jak pies do jeża obawiając się, że wywali korki. Włączałem go i wyłączałem przez pewien czas i 4 razy wysadził bezpiecznik 16A. 

 

Tu nie chodzi o amperarz bezpiecznika tylko o przeciążalność i czas zwłoki. Trzeba by zmienić klasę z B16 (bo pewnie takie masz) na C16 i pewnie byłoby ok. Ewentualnie jeśli instalacja jest już wiekowa, to możliwe, że bezpiecznik nie działa tak jak powinien i reaguje za szybko.

 

Niemniej zgadzam się, że sprzęt za tyle kasy nie powinien sprawiać takich problemów. Podobnie wysokie prądy rozruchowe mają niektóre zdawałoby się dobre zasilacze komputerowe (np. XPG Core Reactor, SeaSonic Focus Plus Gold) przy podłączeniu pod sieć 230V (przy amerykańskich 115V wartości są zdecydowanie niższe).


Być moze Japończycy z Rotela testowali swój sprzęt głównie na 100V, bo chyba tyle u nich w gniazdkach jest? ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dirian napisał:

Tu nie chodzi o amperarz bezpiecznika tylko o przeciążalność

Wczoraj dogłębnie temat przedyskutowaliśmy, łącznie z  rozwiązaniem i zastosowaniem bezpieczników zwłocznych typu C.

Mam B16 do 16A i byłem zawsze przekonany, że jego próg przeciążalności charakteryzuje właśnie amperarz. Po osiągnięciu tego progu 16A bezpiecznik odcina zasilanie i w zależności od jego typu czy stanu może być bardziej czuły lub mniej np. taki zwłoczny, który zadziała z opóźnieniem i odpuści chwilowy peak. Rotel przy odpalaniu przekroczył 16A, więc wywaliło bezpiecznik-chyba że jest wyeksploatowany (15lat) i zareagował na jakimś niższym progu.

Sprzęt mam spakowany i nie będę się w to bawił.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wywala niemal od razu po włączeniu, to prawdopodobnie prąd rozruchowy jest na tyle duży, że znacząco przekracza tych 16A - oczywiście przez bardzo krótką chwilę.

 

Bezpiecznik B16 zadziała po przekroczeniu 3-5xIn (prąd znamionowy) w ciągu 0,1-1s. Czyli jak odbiornik pociągnie prąd w zakresie 48-80A, to w ciągu 0,1-1s (zależnie od wartości prądu) bezpiecznik zadziała (w teorii, bo wiadomo, że jak wszędzie mogą być drobne różnice w procesie produkcyjnym i jakości bezpiecznika).

 

W przypadku C16 będzie to 10xIn, więc "wytrzyma" sporo wyższe chwilowe wartości prądowe.

 

No ale to tak tylko informacyjnie wspominam, bo wiadomo - też wolałbym ustrojstwo odesłać i poszukać czegoś mniej problematycznego, niż bawić się w podmiankę instalacji - tym bardziej, że jak to w audio, sprzęt pewnie za jakiś czas i tak by wylądował w bazarze czy gdzieś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

@lobuz1, 19 lajków zebrałeś.

No nie rób teraz siary.

Buduję reputację. Dobra, ale potrzebuję jeszcze dzisiaj wieczorem elekryka z bezpiecznikiem C16. 😀

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zwykły wzmacniacz audio wywala bezpiecznik B16 to naprawdę coś jest bardzo nie w porządku. I jeszcze ktoś doradza koledze wstawiać większy bezpiecznik? Może gwóźdź?

W życiu bym nie pomyślał, że wzmacniacz audio może przy włączenie wywalać bezpiecznik. Spawarka to i owszem. Jeśli nic innego tego efektu nie powoduje to oznacza poważną usterkę nowego wzmaka.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności