Jump to content

Muzyczne Zakupy

ignacy

Recommended Posts

58 minut temu, MichalZZZ napisał:

Nowe lampki sobie dzisiaj w końcu założyłem do Aurium i jedno jest pewne, że pomimo iż nie jest to pełna lampa, a hybryda, to reaguje na zmiane. Jest ciut cieplej, soczysto, barwnie, bas schodzi jeszcze głębiej, dziwek jest bardziej dociążony, ale nie jest w żadnym wypadku zamulony. Gram póki co z Verite i pasuje jak ulał taka zmiana :)

Lampy Mullard E88CC.

IMG_20211013_174145.jpg

Pathos pathosem ale te widoki 😍 Zazdro mocno.

Edited by vonBaron

@vonBaron Ciesze się, że widoczki się podobają. Zdjecia absolutnie tego nie oddają. Zwlaszcza jak spadnie śnieg w górach, to wygląda to niesamowicie. Też nie każdy lubi takie klimaty, bo tuż obok za sąsiadów mam owieczki, krówki i takie tam ;) Dla mnie bomba - cisza, spokój. Jedynie traktory czasami hałasują 😄

Edited by MichalZZZ
  • Like 1

@Undertaker Czy ta sztuka która jest u mnie to konkretnie była twoja?

Przyszła 2 w nocy a ja powoli kończyłem słuchać na kolumnach, odwala mi haha

Nie wiem czy spoilerować, no dobra nic jeszcze nie napiszę...

Bardzo podoba mi się całościowo dźwięk tej Lampucerki, od dawna o niej myślałem tylko to rzadki sprzęt i mało kto ma aby wypożyczyć ale wreszcie się udało, mam w zestawie ten lepszy kabel ale nie wiem ile on wnosi.

Lekutki spoiler.. tak dużej sceny z taką ilością detalu nie spodziewałem się.

@neonlight Góra w Aresie 2 jest zaokrąglona, lekko stonowana w trybie NOS, według mnie wysokie tony z Aresa lekko odstaja od reszty pasma, lampucera miała bardziej doświetlona górę, więcej detalu, bardziej przestrzenna i nie tak zaokrąglona, barwa minimalnie jaśniejsza w Aresie.

Edited by Aro91
  • Like 2

14 godzin temu, MichalZZZ napisał:

@vonBaron Ciesze się, że widoczki się podobają. Zdjecia absolutnie tego nie oddają. Zwlaszcza jak spadnie śnieg w górach, to wygląda to niesamowicie. Też nie każdy lubi takie klimaty, bo tuż obok za sąsiadów mam owieczki, krówki i takie tam ;) Dla mnie bomba - cisza, spokój. Jedynie traktory czasami hałasują 😄

Żywopłot sam przycinasz? Wygląda perfekcyjnie :) 

P.S. Mullardy e88cc są the best  jak potrzeba barwy, słodyczy, wypełnienia z zachowaniem przestrzeni, rozmachu. 

• Like 1

Tak, sam przycinam. Troche jest przy tym roboty, ale ja lubię :)Najpierw piłą do tego przystasowaną, a potem jeszcze równam takimi duzymi nożycami. 

19 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

P.S. Mullardy e88cc są the best  jak potrzeba barwy, słodyczy, wypełnienia z zachowaniem przestrzeni, rozmachu. 

To co mi teraz z tymi lampami grają ZMF Verite, to jest jakiś obłęd dosłownie :) Strasznie jestem zadowolony z efektów. Dziś spróbuję z Empyrean, ale obawiam się, że tutaj będzie już ciut za dużo basu. Choć z drugiej strony w Meze mogę to regulować padami. Na welurowych są mniej basowe i podejrzewam, że efekt będzie znakomity. 

Edited by MichalZZZ
  • Like 2

29 minut temu, tommir napisał:

Jak pierwsze wrażenia? Sam chciałem kupić, ale ostatecznie kupiłem DAP'a. Ciekawość jednak pozostała ;)

Ocieplone granie z odrobiną "tubowatości", postawiono na muzykalność, żadnej neutralnej nudy :) I dużo mocy, nawet do połowy skali nie dojechałem. Ale niestety szumi, przez balans szczegółnie. Niby zapowiedzieli że to poprawią w jakimś firmware update, jakieś już nawet wyszło, ale przez iPhona jeszcze nie ogarnęli jak je można wgrać, będę cierpliwie czekał bo zdecydowanie warto.

• Thanks 1

8 godzin temu, atr3yu napisał:

Ocieplone granie z odrobiną "tubowatości", postawiono na muzykalność, żadnej neutralnej nudy :) I dużo mocy, nawet do połowy skali nie dojechałem. Ale niestety szumi, przez balans szczegółnie. Niby zapowiedzieli że to poprawią w jakimś firmware update, jakieś już nawet wyszło, ale przez iPhona jeszcze nie ogarnęli jak je można wgrać, będę cierpliwie czekał bo zdecydowanie warto.

Dziękuję za  opis, w zasadzie tak sobie wyobrażałem brzmienie. Jak poprawią "szumy" to może jednak kupie i przetestuję.

Zakup muzyczno-nie muzyczny 

I całkiem muzyczne zakupy 

20211015_075332~2.jpg

20211015_075435~2.jpgI całkiem muzyczne zakupy :)

20211015_203419~2.jpg

Edited by Jaro54
  • Like 2
  • Thanks 1

3 godziny temu, Jaro54 napisał:

Zakup muzyczno-nie muzyczny 

Mam sporo muzyki na pendrive'ach i najbardziej lubię własnie Sandiski - bo najszybciej wczytują dane (podobnie Kingstony), kopiowanie np. z twardego też najszybsze na Sandiski, szczególnie wygodne są Cruzer Fit, bo jak wkładam do portu USB mojego Marantza, to tylko klika milimetrów wystaje i nie boję się, że np. jeden z moich kotów go uszkodzi, gdy będzie obok przechodził ;) 

• Like 1

12 godzin temu, atr3yu napisał:

Ale niestety szumi, przez balans szczególnie.

Potwierdzam - szumi :( 

BT 5.1 oznacza najprawdopodobniej zasięg 5,1 m :D 

Cena pre-order tzn. 699 PLN boli, ale da się zaakceptować. W normalnej cenie (ok. 1k PLN) bym nie kupił.

Niepotrzebnie sprzedałem Qudelixa 5K (IMHO najlepszy stosunek jakości do ceny) :( 

• Like 2

48 minut temu, Bednaar napisał:

Mam sporo muzyki na pendrive'ach i najbardziej lubię własnie Sandiski - bo najszybciej wczytują dane (podobnie Kingstony), kopiowanie np. z twardego też najszybsze na Sandiski, szczególnie wygodne są Cruzer Fit, bo jak wkładam do portu USB mojego Marantza, to tylko klika milimetrów wystaje i nie boję się, że np. jeden z moich kotów go uszkodzi, gdy będzie obok przechodził ;) 

Ten Sandisk też mały, na zdjęciu porównanie z modułem TRN BT20S Pro. Ale wnętrze bogate 512 GB na tym maleństwie i jest możliwość podłaczenia do DAPa lub smartfonu bo ma też USB C 3,2

1 godzinę temu, marek_m napisał:

Potwierdzam - szumi :( 

BT 5.1 oznacza najprawdopodobniej zasięg 5,1 m :D 

Cena pre-order tzn. 699 PLN boli, ale da się zaakceptować. W normalnej cenie (ok. 1k PLN) bym nie kupił.

Ja miałem rozterki Blu vs UP5 i wybrałem Shanlinga, na chwilę obecną siada. Zasięg ma lepszy niż TWS, fajny kawałek sprzętu :)

Edited by Beh0lder
  • Like 2

TempoTec Sonata E44 zakupiona bezpośrednio ze strony TempoTec'a. Transport trwał ponad 3 tygodnie no i jest wreszcie. Wygląda jak oszlifowany Onyks :)

E44.jpg

Edited by cpu1
  • Like 7