Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Tytus1988 napisał:

Tak się spodobały, że ostatecznie zostały... moje pierwsze słuchawki Sennheisera, a dokładnie model HD800 z początków produkcji (S/N 3795) w kolekcjonerskim stanie. Dziękuję @Weird_Oza możliwość ich odkupienia!!!🙂👍

 

20210821_165136.jpg

 

Gratuluję zakupu. Jak się osłuchasz, to się uśmiechnę, muszę ich z Lebenem posłuchać :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tytus1988 napisał:

czarują swoim naturalizmem brzmieniowym, pięknem (w dużej mierze za sprawą swojej delikatnej pogłosowości, która wspaniale sprawdza się szczególnie w klasyce, m.in. dodając uroku, nośności wokalom, a także potęgują wrażenie przestrzenności

HD800 to słuchawki, które uwielbiam obrzucać pomidorami i jednocześnie podziwiać; to drugie raczej wtedy gdy są tresowane przez Balantine lub nowego Headonica.

Czar, urok, piękno też mają dość specyficzne; mi osobiście kojarzące się z nazistowskimi wizjami Berlina:

image.png

  • Thanks 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tytus1988 napisał:

 

Piękno miewa różne oblicza ;) Dla mnie potrafią bardzo dobrze oddawać nastrojowość danego nagrania i jego charakter bez jego narzucania z własnej strony. Dla mnie są niezwykle urokliwe w poniższym wykonaniu "Laudate Dominum" z udziałem mezzosopranistki koloraturowej Julii Lezhnevy...

 

 

... aby po przejściu do "Pierścienia Nibelungów" Wagnera w wykonaniu Filharmoników Wiedeńskich pod batutą Soltiego ukazać monumentalność, posągowość brzmienia, surowość i jego rozmach, który wręcz czasami przytłacza. Przyznaję, że w tym albumie żadne inne słuchawki nie zrobiły na mnie takiego wrażenia. Chyba coś w tym jest, o czym wspominałeś i odkrywam na nich swoją mroczniejszą stronę... oczywiście tylko związaną z upodobaniami muzycznymi, abyśmy się dobrze zrozumieli :D 

 

https://tidal.com/browse/track/79115972

 

HD800 nie mają lekko i ostatnio mierzą się, m.in. z takimi słuchawkami o pięknej organicznej, bogatej średnicy, bardziej perlistych sopranach oraz potężniejszym, planarnym zejściu na basie, jaki oferują Erzetich Phobos, które mam wypożyczone od @Name44 :) Dziękuję za możliwość sprawdzenia tych pięknych sonicznie słuchawek!👍

 

20210906_122615.jpg

 

@Jaro54 @waski @ZebLong gratuluję zakupów! :) 👍

Te Erzetich są równie "piękne", a może nawet bardziej, co DT150, oba modele wyglądają, jak obowiązkowe wyposażenie czołgisty. 😆

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tytus1988 napisał:

 

Piękno miewa różne oblicza ;) Dla mnie potrafią bardzo dobrze oddawać nastrojowość danego nagrania i jego charakter bez jego narzucania z własnej strony. Dla mnie są niezwykle urokliwe w poniższym wykonaniu "Laudate Dominum" z udziałem mezzosopranistki koloraturowej Julii Lezhnevy...

 

 

@Jaro54 @waski @ZebLong gratuluję zakupów! :) 👍

 

Coś mi trzeszczy to nagranie. Słuchasz tego z YouTube czy z jakiegoś innego źródła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, neonlight napisał:

Te Erzetich są równie "piękne", a może nawet bardziej, co DT150, oba modele wyglądają, jak obowiązkowe wyposażenie czołgisty. 😆

Z tym że HD800 wyglądają bardziej "pro" i "high".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, neonlight napisał:

Te Erzetich są równie "piękne", a może nawet bardziej, co DT150, oba modele wyglądają, jak obowiązkowe wyposażenie czołgisty. 😆

Do German Maestro jeszcze im trochę brakuje ;) Ahh ta germańska finezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, MichalZZZ napisał:

W końcu się doczekałem :) 

 

ZMF Verite Closed.

IMG_20210906_160859.jpg

IMG_20210906_170940.jpg

IMG_20210906_171136.jpg

IMG_20210906_172003.jpg

Ale żeś ciepnął foty, tylko krowy Milka brakuje w tle. Gratki. 😁  

 

Edit.

@MichalZZZ Eee tam niechlujnie, im więcej zieleni, tym lepiej, w mieście można pomarzyć o takich "niechlujnych" widokach. 😉

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż obok sie często pasą krówki, ale milki nie stwierdziłem
 
No i powinienem byl do zdjec skosic trawnik, bo wyglada troche niechlujnie
 
Jeszcze dwie fotki z bratem Atticusem :
 
 
IMG_20210906_180944.jpg.8f635b725301ee0455a71400a82fc5b9.jpg
IMG_20210906_181222.thumb.jpg.ce540fb63a9c4a8bf453973bba7e73e1.jpg
Dzięki za fotki zamkniętych...
- przy tych z otworami mówiłem sobie - "żadnych otwartych ani półotwartych do domu nie kupię..."
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RIH napisał:

Dzięki za fotki zamkniętych...
- przy tych z otworami mówiłem sobie - "żadnych otwartych ani półotwartych do domu nie kupię..." emoji6.png

Zamkniete maja swoj niepowtarzalny klimat, to cisnienie i potega basu robią robote. No i moich kochanych dzieciaków nie slysze. Małżonka, ktorej sie buzia nigdy nie zamyka tez jest wyciszona :D Mozna sie w pelni zrelaksowac przy muzyce :)W kazdym razie zamkniete Verite brzmia jak otwarte sluchawki, tyle tylko, że izolują. Po pierwszych utworach jestem zafascynowany jak ogromną sceną grają!

  • Like 5
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, MichalZZZ said:

Tuż obok sie często pasą krówki, ale milki nie stwierdziłem :D

 

No i powinienem byl do zdjec skosic trawnik, bo wyglada troche niechlujnie ;)

 

Jeszcze dwie fotki z bratem Atticusem :

 

 

IMG_20210906_180944.jpg

IMG_20210906_181222.jpg

 

Aż serce mocniej bije...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły kabelki. 

 

1. DC-DC robiony na zamówienie od zasilacza do wzmacniacza i konwertera.

2. Kolejny taki sam kabel zasilający jaki już mam w systemie, tyle tylko, że do innego klocka. Wireworld Silver Electra z wtyczkami Silver Clad.

 

 

 

IMG_20210907_105413.jpg

IMG_20210907_111752.jpg

  • Like 5
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, Q1 bardzo fajny dźwiękowo, mnie tylko nieco irytowało jego wykonanie (wolę zwyczajnie proste linie i kąty) i responsywność ekranu, ale to może mój wczesny egzemplarz z kickstartera. Z A4000 powinien fajnie zagrać, może wg preferencji trochę ocieplić brzmienie filtrami cz eq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności