Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.05.2021 o 23:13, neonlight napisał:

O widzisz @espe0, sprawdź proszę, czy to cudo odpala filmiki YT w 4k, dzieeenaaa. 😉👍

Pełne 4K z HDR. Bangla aż miło. można sterować z komórki YT i Spotify (odtwarza w programach na urządzeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Weird_O napisał:

7Dobre słuchawy wpadły, dzięki @touok!

 

 

IMG_20210516_144933585.jpg

 

Dobre słuchawy, mają swoje wady ale ogólnie jest w nich potencjał, mnie też chodzą po głowie co jakiś czas :) ale borykam się ze spokojnym dylematem juz od kilku lat czy w koncu pojsc w nie, czy tez w Grado GS3000. Grado to przynajmniej zgoła inna prezentacja, więc taki zakup byłby najciekawszy :)

 

Sa jeszcze.... HD800x ktore tez sa ciekawe: https://drop.com/buy/drop-sennheiser-hd-8xx-headphones

 

Co jest w nich ciekawego? Więcej najnizszego basu niz w HD800 ale jeżeli wierzyć tym pomiarom, lepsze  THD niz w HD800s co mnie dosc dziwi ale jest rzecza  na plus gdyz bas w HD800s jest dla mnie wyraznie gorszy niz w HD800.


Ten dolek na srednicy mnie trochę niepokoi oraz lekko podbita wyższa, to drugie akurat nie przeszkadza mi tak bardzo jak ten dołek wcześniej.

 

 

image.thumb.png.fa8ebd9dfd36567f1bfeff851654d4d5.png

 

image.thumb.png.b1efc28f62dbbf6801f515ad0230d6cb.png

image.thumb.png.ce4255513574f1f32cff4fe10357243c.png

 

image.thumb.png.5af89f49811088db0b431b97df65c1cb.png

 

 

 

 

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, espe0 napisał:

Pełne 4K z HDR. Bangla aż miło. można sterować z komórki YT i Spotify (odtwarza w programach na urządzeniu).

Dziękuję, a dałbyś radę sprawdzić, czy pliki z filmami z pena lub dysku odtwarza, aha i napisy niewmuksowane, byłbym Ci bardzo wdzięczny?! 🤗

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

Dziękuję, a dałbyś radę sprawdzić, czy pliki z filmami z pena lub dysku odtwarza, aha i napisy niewmuksowane, byłbym Ci bardzo wdzięczny?! 🤗

Pliki 4k z pena odtwarza. Niestety nie mam nic z napisami żeby sprawdzić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fallow napisał:

 

Dobre słuchawy, mają swoje wady ale ogólnie jest w nich potencjał, mnie też chodzą po głowie co jakiś czas :) ale borykam się ze spokojnym dylematem juz od kilku lat czy w koncu pojsc w nie, czy tez w Grado GS3000. Grado to przynajmniej zgoła inna prezentacja, więc taki zakup byłby najciekawszy :)

 

Sa jeszcze.... HD800x ktore tez sa ciekawe: https://drop.com/buy/drop-sennheiser-hd-8xx-headphones

 

Co jest w nich ciekawego? Więcej najnizszego basu niz w HD800 ale jeżeli wierzyć tym pomiarom, lepsze  THD niz w HD800s co mnie dosc dziwi ale jest rzecza  na plus gdyz bas w HD800s jest dla mnie wyraznie gorszy niz w HD800.


Ten dolek na srednicy mnie trochę niepokoi oraz lekko podbita wyższa, to drugie akurat nie przeszkadza mi tak bardzo jak ten dołek wcześniej.

 

 

image.thumb.png.fa8ebd9dfd36567f1bfeff851654d4d5.png

 

image.thumb.png.b1efc28f62dbbf6801f515ad0230d6cb.png

image.thumb.png.ce4255513574f1f32cff4fe10357243c.png

 

image.thumb.png.5af89f49811088db0b431b97df65c1cb.png

 

 

 

 

 

Nie wiem czy zauważyłeś ale te wykresy to są tak troszke zmanipulowane żeby lepiej wyglądały. Pierwszy pokazuje że 8xx mają więcej basu ale skala od 10hz. Jak sobie zasłonisz palcem początek wykresu to już to tak spektakularnie nie wygląda. Te 1,5db przy 30hz napewno będzie mniej słychać niż 2db dołek przy 1,5khz. Zresztą wykresy innych słuchawek jakoś wrzucają od 20hz ;) THD już jakoś od 20hz znowu ale tylko do 10khz a nie 20khz jak zazwyczaj. 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Spawn napisał:

 

Nie wiem czy zauważyłeś ale te wykresy to są tak troszke zmanipulowane żeby lepiej wyglądały. Pierwszy pokazuje że 8xx mają więcej basu ale skala od 10hz. Jak sobie zasłonisz palcem początek wykresu to już to tak spektakularnie nie wygląda. Te 1,5db przy 30hz napewno będzie mniej słychać niż 2db dołek przy 1,5khz. Zresztą wykresy innych słuchawek jakoś wrzucają od 20hz ;) THD już jakoś od 20hz znowu ale tylko do 10khz a nie 20khz jak zazwyczaj. 

Tak :)

 

To nie pierwsze słuchawki manipulancko marketowane przez drop.com... dlatego jakoś wybitnie się na nie nie rzucam :) 

 

Za to chętnie zobaczyłbym test Grado GS3000 u Piotra Ryki, jest on dla mnie znacznie lepszym źródłem prawdy i wierzę, że pisze to co słyszy.

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spawn napisał:

 

Nie wiem czy zauważyłeś ale te wykresy to są tak troszke zmanipulowane żeby lepiej wyglądały. Pierwsze pokazuje że 8xx mają więcej basu ale skala od 10hz. Jak sobie zasłonisz palcem początek wykresu to już to tak spektakularnie nie wygląda. Wykresy innych słuchawek jakoś wrzucają od 20hz ;) THD już jakoś od 20hz znowu ale tylko do 10khz a nie 20khz jak zazwyczaj. 

 

Wg tych wykresów to 8XX mają o 2,5 dB więcej w okolicach 20 Hz i jakieś 1,5 dB więcej w okolicach 30 Hz więc to są takie różnice, że jakby dali skalę co 5 dB jak to się robi najczęściej, to by były prawie niewidoczne, a mówimy tu o najniższym basie, który przecież człowiek słyszy bardzo słabo. Prędzej słyszalne będzie te podbicie, które HD8XX mają między 2,5 a 4 kHz, czyli tak poprawili bas w HD8XX, że prawdopodobnie są jaśniejsze, niż HD800S :D To chyba nie o takie poprawki ludziom chodziło ;)

Różnice w zniekształceniach harmonicznych też jakieś na granicy percepcji, w najlepszym wypadku... Miałoby już chyba więcej sensu, gdyby pomierzyli przy 114 dBSPL jak to robi Amir, wtedy przynajmniej by było widać, czy rzeczywiście są tam jakieś znaczące różnice.

 

To oczywiście tylko moje gdybanie bo nie miałem przyjemności posłuchać HD8XX, ale z tych wykresów to w sumie niewiele wynika :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NiecierpliwyJan napisał:

Japonia górą!! Piękny zestaw.

 

P.s zazdrość to okropna emocja 

 

Dziękuję Janku! 👍Japonia też ma dla mnie swój soniczny urok! 🎶😉

 

10 godzin temu, saudio napisał:

@Tytus1988dzięki za podpowiedź urodziny to dobra wymówka;) a dla Ciebie wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń.

 

Bardzo dziękuję za piękne życzenia! Zgadzam się, że urodziny (a także Święta) bywają dobrą wymówką, aby dokonać zakupów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neonlight napisał:

Jesteś pewny, że tych konkretnych "gumek" będziesz chciał użyć?! 😢😆

A czemu nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego rozmiarem? Tam są w każdym pudełku trzy różne rozmiary. Moze byc problem z cienkimi wylotami słuchawek, ale np LZ A6 mini świetnie z nimi się komponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaro54 napisał:

Czego rozmiarem? Tam są w każdym pudełku trzy różne rozmiary.

WACŁAWA! I co, że są trzy rozmiary, jak TA guma, nie jeat tak elastyczna, jak TA właściwa. 😆  

 

@Jaro54

Czytaj między wierszami. 😆

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałeś ich? Bo to co piszesz nijak ma sie do rzeczywistości. Ja używam od 2 lat i nie narzekam. Twardszy jest rdzeń ale same tipsy nie są wcale twarde i dobrze w uchu leżą

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jaro54 napisał:

Używałeś ich? 

Nie 😋

14 minut temu, Jaro54 napisał:

 Ja używam od 2 lat i nie narzekam. 

😉👍

16 minut temu, Jaro54 napisał:

 Twardszy jest rdzeń ale same tipsy nie są wcale twarde..

Czyli wszystko w normie 👍 znaczy 💪😆.

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, neonlight napisał:

WACŁAWA! I co, że są trzy rozmiary, jak TA guma, nie jeat tak elastyczna, jak TA właściwa. 😆

😂😂😂

25 minut temu, Jaro54 napisał:

Ja używam od 2 lat i nie narzekam

😂😂😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze FAW Noir Hybrid HPC sobie kliknąłem.

 

Będę miał kabelki sluchawkowe AC3B od Pana Jakuba, Argentum Extreme od Pana Ryszarda i Noir Hybrid od Pana Mateusza :)Polecam kontakt z kazdym z tych trzech dżentelmenów. Bardzo pomocne osoby, każdy jeden.

 

 

72-432-thickbox.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności