Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

@jarzyna pytam się bo niektórzy recenzencji kupują specjalne zasilanie do niego lub podlączają do power banku i twierdzą, że to coś zmienia. Jestem ciekaw czy może coś w tym być, choć sam powątpiewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MrBrainwash napisał:

@jarzyna pytam się bo niektórzy recenzencji kupują specjalne zasilanie do niego lub podlączają do power banku i twierdzą, że to coś zmienia. Jestem ciekaw czy może coś w tym być, choć sam powątpiewam.

Tyle mi zostało z audiofilstwa, że sprawdzę jaki będzie miał wpływ zasilacz liniowy, dzisiaj zamówiłem🙂

Zasilaniu raczej bym nie umniejszał, potencjał jest żeby jakiś progres się pojawił.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dj1978 napisał:

Tyle mi zostało z audiofilstwa, że sprawdzę jaki będzie miał wpływ zasilacz liniowy, dzisiaj zamówiłem🙂

Jak sprawdzisz to daj znać czy jest różnica.

@MrBrainwash ja mogę z powerbankiem spróbować, ale w przypadku moich zastosowań pod kolumny trudniej jest wyłapać zmiany niż na słuchawkach.

Też czytałem, że zmiana zasilania w e30 poprawia jakość dźwięku, ale już na zwykłej ładowarce jest bardzo dobrze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarzyna @dj1978 właśnie nie wykluczam zmian bo zasilanie ma jakiś potencjał odbić się na tym jak działa urządzenie. Tylko tak sobie myślę, że on ten SINAD miał chyba mierzony na normalnym zasilaniu usb (moje założeni) i jak wychodzi wartość 112 to nie bardzo wiem co może ulec poprawie i zmianie. Zakładam też, że wpisane w to musi być jakieś wewnętrzne filtrowie bo inaczej takiego wyniku byśmy nie osiągnęli. Chyba że jakieś "brudne" źródło zasilania może namieszać i coś popsuć i wtedy przy lepszym zasilaniu wracamy do (lepszej) normy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Barbartek napisał:

Ten Ultravox trochę gryzie w oczy emoji6.png

???

W dniu 8.05.2021 o 22:38, ZebLong napisał:

Wybaczcie chłopaki, ale dla mnie Rammstein to takie metalowe disco-polo...

Raczej Ghost pod to podchodzi.

 

A w temacie:

 

jt.jpg

 

Ta A nie jest jednak taka zła jak się o niej pisze w netach.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo się mówi i chwali Toppingi ale jakoś nowych posiadaczy szczególnie nie widać. Polubiłem to chi-fi. Dlatego mam nowy nabytek DAC Topping E30, bardzo fajne małe pudełeczko. Duże zaskoczenie, nie gra wcale gorzej od D90, a nawet dla mnie lepiej, bo nie sypie taką ilością góry jak D90, gra równiej. Scena praktycznie tak samo szeroka i głęboka, czyli baaardzo dobra. Po prostu wyjątkowo przyjemne granie i za takie pieniądze...? (133$)
Polecam tym, którzy nie chcą wydawać za dużo kasy na tego typu urządzenia i tym, którym tak jak mi zaczęło ciążyć bezowocne lokowanie kapitału w droższym sprzęcie (np mało słuchają)
 
IMG_20210508_1241073.thumb.jpg.413dd5a0d84cde7fe4a87f0efacdfdf5.jpg
 
 
Gratulacje. Jestem również fanem malych pudełeczek. Pro ject S2 Digital na zasilaniu via usb juz dobrze gra. Pod zasilaniem z power banka to juz bajka. Szczególnie jesli korzysta sie z wyjscia pod wzmak.
Nidoceniane sprzęty. Dla rozwiązań biurkowych fajna opcja.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 Jak pierwsze wrażenia? Patrząc na standardową cenę takstarów + pady to te Aiva wydają się niezłym dealem jeśli dorzucimy do tego dopieszczoną akustykę, kabelki i wykonanie. :) Aczkolwiek nie mam kasy na przesiadkę, a koszta były u mnie prawie na pół. :)

image.pngimage.png
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie jest świetne. To piękne słuchawki za niewielkie pieniądze. Podłączyłem na chwilę i graja bardzo równo bez jakiegoś wyraźnego podbarwiania danego zakresu, ale muszą się wygrzać. Poszukuję jeszcze do nich kabla zbalansowanego 3m, albo dobrego przedłużacza na 4.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lobuz1 napisał:

Wykonanie jest świetne. To piękne słuchawki za niewielkie pieniądze. Podłączyłem na chwilę i graja bardzo równo bez jakiegoś wyraźnego podbarwiania danego zakresu, ale muszą się wygrzać. Poszukuję jeszcze do nich kabla zbalansowanego 3m, albo dobrego przedłużacza na 4.4.

Za około miesiąc będzie zarówno kabel zbalansowany, jak i różne opcje przedłużaczy/adapterów produkcji Sivga.

Popatrz na oficjalny sklep Sivga na Aliexpress jak to wszystko wygląda.

Tylko, że długość kabla to będzie 180 cm, a przedłużki/adaptery po 16 cm.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ja właśnie potrzebuję 3m na 4.4. Adapter na XLR mam jak na zdjęciu poniżej, na se jest w zestawi a 2.5 nie potrzebuję. Z lampą też fajnie się dogadują. Bardzo wygodne słuchawki. Nie czuję ich na głowie, nie są za ciężkie.

2A1836AD-55ED-4CE9-8DDC-5ED539D31B04.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lobuz1 napisał:

Dzięki. Ja właśnie potrzebuję 3m na 4.4. Adapter na XLR mam jak na zdjęciu poniżej, ma se jest w zestawi a 2.5 nie potrzebuję. Z lampą też fajnie się dogaduje. Bardzo wygodne.

2A1836AD-55ED-4CE9-8DDC-5ED539D31B04.jpeg

Jasne :) No to chyba trzeba u któregoś z kolegów zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie innej opcji to zamówię bo jestem kanapowym leniuszkiem. Bieda stojak z allegro też do nich pasuje. :) 

 

386D54EB-9C6F-4A9C-A241-9C91208B47D0.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, audionanik napisał:

@hibi się wtedy denerwuje.

A gdzie wolno o nich pisać? Bo ja bym chętnie poczytał jak ktoś o nich pisze.

 

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności