Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Undertaker napisał:

@ange7możliwe że odkryłeś sekret dawnych Edition 9 i teraz Tribute7, bo one właśnie mają takie niewysokie pady i małe otwory na uszy. :)

 

Możliwe 😉

Myślę, że niewiele osób ma uszy, które wpasowują się w te słuchawki. Nie wiem, dlaczego oryginalne pady są takie odstające.. a kolejne modele oparte o konstrukcję Edition 5 (same Edition 5 Unlimited też z późniejszych lat produkcji) mają pałąk o mniejszym ścisku, więc jeszcze dłużej się "wygrzewają", choć oryginalne pady nawet po latach jak dla mnie za mało jeszcze siadły. 

Polecam każdemu posiadaczowi Ultrasone z S-Logic, docisnąć słuchawki do głowy podczas słuchania i samemu ocenić efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wypożyczone, a teraz zakupione. Dziękuję @kurop

 

IMG_0123.thumb.JPG.ffefb89887e0156fe7d733208c9533ed.JPG

 

@docentore W sensie wifi? A nie wiem, jakoś się tym nie interesowałem. Czemu miałby siać?

 

Z bluetooth w burku i tak nie korzystam.

 

@vonBaron A co jest złego w oryginalnym kablu kosztującym 400$?

https://store.hifiman.com/index.php/crystalline-copper-silver-xlr-4-pin-balanced-cable-for-he1000.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacmiszcz92 dokładnie tak, nie będzie siać tak mocno zakłóceniami jak GSM, ale takie mało audiofilskie umieszczenie routera ;)
(przy jakimś wzmacniaczu lampowym powinno być słychać wifi czy bt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Najpierw wypożyczone, a teraz zakupione. Dziękuję @kurop

 

IMG_0123.thumb.JPG.ffefb89887e0156fe7d733208c9533ed.JPG

 

@docentore W sensie wifi? A nie wiem, jakoś się tym nie interesowałem. Czemu miałby siać?

 

Z bluetooth w burku i tak nie korzystam

Gratulację!

Od razu radzę zakupić lepszy kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ange7 napisał:

Możliwe 😉

Myślę, że niewiele osób ma uszy, które wpasowują się w te słuchawki. Nie wiem, dlaczego oryginalne pady są takie odstające.. a kolejne modele oparte o konstrukcję Edition 5 (same Edition 5 Unlimited też z późniejszych lat produkcji) mają pałąk o mniejszym ścisku, więc jeszcze dłużej się "wygrzewają", choć oryginalne pady nawet po latach jak dla mnie za mało jeszcze siadły. 

Polecam każdemu posiadaczowi Ultrasone z S-Logic, docisnąć słuchawki do głowy podczas słuchania i samemu ocenić efekt. 

 

Do wspomnianej dyskusji. Byłem kiedyś szczęśliwym posiadaczem Ultrasone Edition 9 ale nie potrafiłem w tych słuchawkach dosłuchać się czegoś nadzwyczajnego. W zasadzie to bardziej podabały mi się CALe, które grały na tą sama modłe, w mniej wyrafinowany sposób. Edition 5 miałem wprawdzie dwie pary i obie grąły inaczej. Miały natomiast zupełnie inne pady. Jedne miałem z padami z początku produkcji a drugie z późniejszej. Również eksperymentowałem z tymi padami, i o ile Edition 5 mają dla mnnie kilka cech wybitnych to mają znacznie więcej cech anty-wybitnych. Po prostu darowałem sobie w końcu z nimi zabawę mimo, że kiedyś próbowałem właściwie złożyć system pod nie przez ponad rok. 

 

Wiecie, w audio wszystko można sobie zracjonalizowac i do absolutnie wszysktiego dorobić ideologie i filozofie. Jak powiedizal kiedys wlasciciel RCM.pl ktory dobrze oddal esencje, "to są emocje" :)

 

Edition 5 wyzwalają emocje, więc mimo, że sporo rzeczy robią dla mnie po prostu miernie, są one dla mnie dalej ciekawym produktem, przewartościowanym ale ciekawym. Edition 9 natomiast w mojej ocenie są gorsze gdyż u mnie ządnych emocji nie włączały. Chyba, że do tupania nogą, ale czy to emocja? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ange7 napisał:

Możliwe 😉

Myślę, że niewiele osób ma uszy, które wpasowują się w te słuchawki. Nie wiem, dlaczego oryginalne pady są takie odstające.. a kolejne modele oparte o konstrukcję Edition 5 (same Edition 5 Unlimited też z późniejszych lat produkcji) mają pałąk o mniejszym ścisku, więc jeszcze dłużej się "wygrzewają", choć oryginalne pady nawet po latach jak dla mnie za mało jeszcze siadły. 

Polecam każdemu posiadaczowi Ultrasone z S-Logic, docisnąć słuchawki do głowy podczas słuchania i samemu ocenić efekt. 

Ale jednak S-Logic EX jest lepszy jeśli chodzi o wrażenia przestrzenne od tego starszego "Plusa" przynajmniej jeśli chodzi o głębię sceny i wrażenie takiego niewymuszonego, naturalnego w pewnym sensie a nie uzyskanego poprzez jakieś efekty "uprzestrzennienia". Możliwe jednak, że docisk daje ciekawe efekty, tego nie próbowałem w swoich słuchawkach, a 9 to tak jak pisałem, podobnie jak Signature Pro same w sobie grają poprzez takie a nie inne pady i docisk grają bliżej ucha. 

 

W tym tak zwanym międzyczasie siedzę sobie przy kompie delektując się mleczną czekoladą Wedla i popijając lekko zabieloną kawę; na biurku leży Astell&Kern AK70 pierwszej generacji z podobno limitowanej serii (czarny kolor). No gra muzyka! 

akacz.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Undertaker napisał:

 

W tym tak zwanym międzyczasie siedzę sobie przy kompie delektując się mleczną czekoladą Wedla i popijając lekko zabieloną kawę; na biurku leży Astell&Kern AK70 pierwszej generacji z podobno limitowanej serii (czarny kolor). No gra muzyka! 

akacz.jpg

To już na gorzką czekoladę 80 procent i kawę z mlekiem 3.2 procent zabrakło ? Audiofilia nas niszczy... 

Ale czarny afroAK bardzo ładnie się prezentuje.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleko 3.2 właśnie, tylko ja ostatnio gustuję w czarnej kawie delikatnie zabielonej. Jakiś czas temu piłem całą czarną bez dodatków (w tym cukru, a wiem że niektórzy lubią sobie sypnąć), a jeszcze wcześniej mała kawa na 1/3 szklanki i do tego potem mleka do oporu. 

 

Mleczna czekolada najlepsza, w smaku znaczy się. Choć taka Oreo też jest super. Z drugiej strony dużo teraz nakombinowanych kombinacji, a ja po prostu lubię czekoladę. 

 

Gorzka? Ja najbardziej. Najlepiej taka w 95% z kakao. Tylko niestety droższa jest i chyba 80 gram, a chciało by się w tej cenie (no, może przesadziłem) grubą taką ze 300g. No ale ona jest bardziej do smakowania. Nie wszyscy lubią, niektórzy się krzywią. Mi wchodzi pięknie. Ja to bym się najchętniej wytaplał w czekoladzie. 

 

AfroAK - genialne! Ten AK70 po niedawnym posiadaniu SR25 pokazuje mi, że ta firma ma chyba jakąś łatwość w produkowaniu dapów o normalnym niewyżyłowanym brzmieniu. Kto wie czy nie bardziej mi ta 70 przypomina moją do niedawna posiadaną przez bite 6 lat lampucerkę cs4397. 

Edytowane przez Undertaker
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, THABAL napisał:

Sprawiłem sobie mały prezent urodzinowy :) 

 

Ja bym miał taką serdeczną prośbe do wszystkich. Kiedy wstawiacie zdjecia nowego zakupu, to piszcie nazwe owego sprzętu, bo idąc za powyższym przykładem kolegi, to nie wszyscy wiedza co to za model słuchawek, zwlaszcza tacy początkujący w świecie audio ludzie jak ja. Czesto tu zaglądam i lubie sobie wygoglować co ktoś sobie kupił i poczytać o tym sprzęcie. Dzieki na przyszłość. Pozdrawiam.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fallow napisał:

Również eksperymentowałem z tymi padami, i o ile Edition 5 mają dla mnnie kilka cech wybitnych to mają znacznie więcej cech anty-wybitnych. Po prostu darowałem sobie w końcu z nimi zabawę mimo, że kiedyś próbowałem właściwie złożyć system pod nie przez ponad rok. 

 

Wiecie, w audio wszystko można sobie zracjonalizowac i do absolutnie wszysktiego dorobić ideologie i filozofie. Jak powiedizal kiedys wlasciciel RCM.pl ktory dobrze oddal esencje, "to są emocje" :)

 

Edition 5 wyzwalają emocje, więc mimo, że sporo rzeczy robią dla mnie po prostu miernie, są one dla mnie dalej ciekawym produktem, przewartościowanym ale ciekawym.

Mnie z czasem każde sluchawki zaczynają męczyć. Dziś słuchałem głównie D8000 i po kilku dniach z Edition 5 miałem wrażenie, że dopiero teraz słucham muzyki na żywo. Ale za kilka dni D8000 też zaczną męczyć. W nich z kolei przesunięcie przód-tył i góra-dół ma spory wpływ na odbierane pasmo i scenę. Są też nieniedoceniane wg mnie Audeze Sine, które reagują na pochylenie głowy lewo-prawo. Ale jak je dobrze napędzić, np. dodać basu i poszerzyć scenę (ich główne słabości) za pomocą ifi itube 2, to grają podobnie do Ether Flow.

Ciekawe, czy też tak macie, że po jednym lub kilku dniach potrzebujecie zmiany? 

Nawet gdyby istniały słuchawki z torem, które grają najwierniej, to po kliku dniach by mnie znudziły.. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ange7 napisał:

Mnie z czasem każde sluchawki zaczynają męczyć. Dziś słuchałem głównie D8000 i po kilku dniach z Edition 5 miałem wrażenie, że dopiero teraz słucham muzyki na żywo. Ale za kilka dni D8000 też zaczną męczyć. W nich z kolei przesunięcie przód-tył i góra-dół ma spory wpływ na odbierane pasmo i scenę. Są też nieniedoceniane wg mnie Audeze Sine, które reagują na pochylenie głowy lewo-prawo. Ale jak je dobrze napędzić, np. dodać basu i poszerzyć scenę (ich główne słabości) za pomocą ifi itube 2, to grają podobnie do Ether Flow.

Ciekawe, czy też tak macie, że po jednym lub kilku dniach potrzebujecie zmiany? 

Nawet gdyby istniały słuchawki z torem, które grają najwierniej, to po kliku dniach by mnie znudziły.. 

 

Tak jest. Nie wiem, czy to nie jest definicja audiofilia nervosa per se?

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu czasem człowiek zmienia słuchawki i sprawdza czy słuch ma dobry i słyszy inaczej niż -  wszystkie słuchawki i wszystko zlewa się w tym samym tonie.

Ja zmieniam słuchawki ze względu żeby się nie kurzyły i czasem dobieram słuchawki do muzyki gdzie najbardziej one najlepiej grają.

To takie audiofilskie przyzwyczajenie. Na dodatek zawsze kupując nowe słuchawki iem-y czy na uszy to mam zawsze taką nadzieję że coś zagra inaczej niż zawsze to jak takie placebo lub szukanie czegoś co może nas zaskoczyć taka nadzieja do utraconego raju gdzie ciągle gonimy bo człowiek to takie stworzenie gdzie musi się czymś zająć i ma jakieś jedno uzależnienie.

Mamy taką naturę że nie lubimy ustać w miejscu i zawsze oczekujemy coś nowego a te chwile zachwytu kiedy kupiłeś i czekasz na paczkę i słuchasz na słuchawkach i kiedy się już przyzwyczajasz - szukasz już innych, nowych żeby zaspokoić swój głód audiophila.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał:

bo idąc za powyższym przykładem kolegi, to nie wszyscy wiedza co to za model słuchawek,

Specjalnie zrobiłem zdjęcie tak, aby było widać nazwę modelu. Rozumiem jednak postulat i postaram się o tym pamiętać w przyszłości :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ange7 napisał:

Mnie z czasem każde sluchawki zaczynają męczyć. Dziś słuchałem głównie D8000 i po kilku dniach z Edition 5 miałem wrażenie, że dopiero teraz słucham muzyki na żywo. Ale za kilka dni D8000 też zaczną męczyć. W nich z kolei przesunięcie przód-tył i góra-dół ma spory wpływ na odbierane pasmo i scenę. Są też nieniedoceniane wg mnie Audeze Sine, które reagują na pochylenie głowy lewo-prawo. Ale jak je dobrze napędzić, np. dodać basu i poszerzyć scenę (ich główne słabości) za pomocą ifi itube 2, to grają podobnie do Ether Flow.

Ciekawe, czy też tak macie, że po jednym lub kilku dniach potrzebujecie zmiany? 

Nawet gdyby istniały słuchawki z torem, które grają najwierniej, to po kliku dniach by mnie znudziły.. 

 

D8000 i męczliwość? A gdzie tam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności