Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Można będzie popróbować co zdziała ten cały  ich iGalvanic Nano. Cena taka w sumie nie zaporowa aż. Ale  to jak to wszystko się skończy i wrócę do roboty. Tak jak czytałem recenzję Piotra Ryki tego ich zasilacza portu USB, to pomaga nawet droższym przetwornikom niż mój. Skoro ten silencer zadziałał to z tym powinno być jeszcze lepiej. Jakieś wielkie to to nie jest więc łatwo się gdzieś skryje pod biurkiem. 

 

images.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, espe0 napisał:

To zawsze przynosi korzyści. Sonicznie mocno zauważalne. Robiłem kiedyś próby na porządnym zasilaczu laboratoryjnym i hegelu super i ww tablecie. Znaczna poprawa całościowa.

Jak mi się będzie nudzić, to sobie sprawdzę. Na razie mam inne tematy. Co do Hegla to się nie dziwię - on cały jest mniejszy gdzieś o połowę od samej płytki konwertera USB/I2S w moim DACu stacjonarnym. I tam jest filtracja zasilania poogarniana na niej.

Jeden klient mi raportował, że mu konwerter zewnętrzny zagrał lepiej po dokupieniu zasilacza. Zrobiłem mu taki dający 5V podwójnie stabilizowany. Na razie mam pokusę przetestować kolejne rozwiązanie na kabel USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, vonBaron napisał:

Może zamiast tak kombinować kupcie sobie konwerter USB, ja mimo że w swoim sprzęcie mam (chyba) najnowszy chip XMOSa i dobrą implementację to i tak słyszę różnicę na korzyść pracy z konwerterem.

Tym bardziej w takim Qutescie.

Ja sobie wybrałem XMOSa w aplikacji wydającej się optymalną. Natomiast jak się nad tym popracuje, to po jest jeszcze sporo lepiej niż przed. Metody wypracowane przy tuningu odtwarzaczy DVD też się tu sprawdzają po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shuoer Tape <- podłączone do odpowiedniej dziurki roz pie rda la ją system! I piszę to nie po 5 minutach tylko po kilku dniach słuchania, najpierw pożyczone od @requal (dzięki Stary) a potem kupione od @Mihu83 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, brunnerius napisał:

Shuoer Tape <- podłączone do odpowiedniej dziurki roz pie rda la ją system! I piszę to nie po 5 minutach tylko po kilku dniach słuchania, najpierw pożyczone od @requal (dzięki Stary) a potem kupione od @Mihu83 :) 

Weź je na meete we Wrocławiu za 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał:

Weź je na meete we Wrocławiu za 3 lata.

:D spoko :D co prawda żadne doki tyle u mnie nie wytrzymały, MeeP1 zaraz będzie jak są rok u mnie a już bakapowa para poleciała do @requal po zakupie szałerów jakoś tak mnie do P1 nie ciągnie :D ale zobaczymy :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, brunnerius napisał:

Shuoer Tape <- podłączone do odpowiedniej dziurki roz pie rda la ją system! I piszę to nie po 5 minutach tylko po kilku dniach słuchania, najpierw pożyczone od @requal (dzięki Stary) a potem kupione od @Mihu83 :) 

Jest prośba. Jak się sprawują z męskimi wokalami ? Może być na przykładzie Englishman in New York 🙂

Nie pogniewałbym się też na piosenkę Gregory Portera :

Chodzi mi głównie ( Sting ) o to jak się zachowuje wyższa średnica wokalu kiedy miesza się z wysokimi (instrumenty)

Porter - jak oddają barwę jego głosu. Przy czym w tym wypadku zależałoby mi na niższych rejestrach jego barytonu.

Gdybyś w wolnej chwili rzucił ...uchem, ale wcześniej przesłuchał na czymś "normalnym" 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, paratykus napisał:

Jest prośba. Jak się sprawują z męskimi wokalami ? Może być na przykładzie Englishman in New York 🙂

Nie pogniewałbym się też na piosenkę Gregory Portera :

Chodzi mi głównie ( Sting ) o to jak się zachowuje wyższa średnica wokalu kiedy miesza się z wysokimi (instrumenty)

Porter - jak oddają barwę jego głosu. Przy czym w tym wypadku zależałoby mi na niższych rejestrach jego barytonu.

Gdybyś w wolnej chwili rzucił ...uchem, ale wcześniej przesłuchał na czymś "normalnym" 🙂

Jako "normalne" traktuję Mee P1, więc w porównaniu do nich na szołerach wokal Stinga (bo tylko jego mam osłuchanego więc wychwycę różnicę, pozostałych Panów, wstyd przyznać, jakoś mocniej i dłużej nie słuchałem) sam wokal jest nieco głębszy, ale to na plus, pełniejszy z zaznaczonymi wszystkimi niuansami i jeszcze bardziej "emocjonalny" nie jestem dobry w profesjonalnym opisywaniu "jak co gra" natomiast z kawałka na kawałek coraz bardziej mi Sting na szałerach się podoba. W sumie dzięki Tobie właśnie lecę dyskografię. Wyższa średnica wokalu jest w zgodzie z "wysokimi instrumentami" tzn nie walczą ze sobą a ładnie współgrają, ale tu P1 też sobie bardzo dobrze radzą.

W sumie Mee P1 nie są gorsze od szołerów, są po prostu inne.

 

edit:

ale ważna uwaga ważna, szoułer mają średnicę lekko wycofaną, ale tak naprawdę lekko i dobrze im robi źródło z tym zakresem ciut wypchniętym, nie lubią też basowych dziurek ;)

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




edit:
ale ważna uwaga ważna, szoułer mają średnicę lekko wycofaną, ale tak naprawdę lekko i dobrze im robi źródło z tym zakresem ciut wypchniętym, nie lubią też basowych dziurek


I już przestały mnie interesować te kasety.

- Tapatalk

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zamoy72 napisał:

Nie lekko, tylko tam jest dziura ale każda potwora ma swojego amatora....😜

dziura? e... nie zgadzam się :) 

i jestem amatorem potworów co mi pięknie leją muzę do uszu otworów :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, brunnerius napisał:

edit:

ale ważna uwaga ważna, szoułer mają średnicę lekko wycofaną, ale tak naprawdę lekko i dobrze im robi źródło z tym zakresem ciut wypchniętym, nie lubią też basowych dziurek ;)

Dzięki Piracie 🙂

Kabelek i tipsy z kompletu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, paratykus napisał:

Dzięki Piracie 🙂

Kabelek i tipsy z kompletu ?

A proszę bardzo :) 

Drut chwilowo ten z zestawu (w sumie na początku chciałem go od razu dać kotom do zabawy ale z czasem jego drobne mankamenty jakby przestają przeszkadzać) bo griffin na występach gościnnych, docelowo będą podpięte pod griffina, bardzo dobrze robi średnicy no i ładnie "analoguje" górę ;)

tipsy czarne z zestawu, najlepiej na nich grają szołery.

requal ma jakiegoś chińczyka, nie pamiętam nazwy, zapytaj, z nim też bardzo ładnie się zgrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, brunnerius napisał:

A proszę bardzo :) 

Drut chwilowo ten z zestawu (w sumie na początku chciałem go od razu dać kotom do zabawy ale z czasem jego drobne mankamenty jakby przestają przeszkadzać) bo griffin na występach gościnnych, docelowo będą podpięte pod griffina, bardzo dobrze robi średnicy no i ładnie "analoguje" górę ;)

tipsy czarne z zestawu, najlepiej na nich grają szołery.

requal ma jakiegoś chińczyka, nie pamiętam nazwy, zapytaj, z nim też bardzo ładnie się zgrywają.

 OK, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stines Audio Silver - RCA. 

Wyrwały mnie z kapci dosłownie, brak mi słów jak mi to teraz gra wszystko...


image.png
 

Tego Hawkom było trzeba. Srebra kurła wszędzie i w kablu i w interkonektach :D Btw. Te kable biją na łeb WireWorld Oasis 8, które też ostatnio kupiłem z ciekawości, odkrywając świat interkonektów.

 

Boje się pomyśleć co to by teraz było gdybym znowu miał pożyczone Sony Z1R od @Nicodem albo Fostex TH900 od @vonBaron

Może lepiej, że jestem z tanimi używanymi Hawkami :D Sie naciesze 😜

Edytowane przez pabloj
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron a zapomniałem. Pisz na priv, kiedy chcesz ;)

 

@Weird_O A Ty też Stinesy miał?

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ale został przy chordach. Srebro się u mnie niezbyt dobrze zgrało, okazało się, że potrzebuję czegoś bardziej średnicowego no i chord okazał się być w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dj1978 napisał:

..ekstra rozdzielczość na każdym paśmie.

HF-580 i T90 są jeszcze lepsze pod tym względem, a cena nieporównywalnie niższa, natomiast z resztą, powiedzmy, że się zgadzam. :) Trzy podejścia robiłem do 800'ek i jedyne, czym się bronią, to efekty przestrzenne, reszta w tej klasie jest przeciętna, i na pewno nie poleciłbym ich do wszystkiego, imo. ;)

 

Mimo wszystko, gratki i udanych odsłuchów - filmy i koncerty brzmią najbardziej efektownie z wszystkich słuchawek, które dane mi było słuchać. 👍

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności