Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

@euter rozumiem. W takim razie polecałbym spróbować pandorki, jeśli nie miałeś okazji. Na wtórnym bywają za około 1 tyś. https://hifiphilosophy.com/recenzja-final-audio-design-pandora-hope-vi/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, euter napisał:

@Tytus1988 Staxy to jak najbardziej właściwy kierunek, ale ja nie chcę toru stacjonarnego. Kann CUBE oraz słuchawki które złapią z nim synergię i zagrają tak, jak lubię - to wszystko, czego mi trzeba. Granie nie musi być wybitne, wystarczy, że będzie bardzo dobre, ale musi być przenośne :)

Spróbuj moich ar-h1. To magnetostatyczna wersja brzmienia stax lambda signaczer.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze brzmią - krzyżówka mullardowo-philipsowa, więc zostają... Valvo D-getter z '59 ;)

20200207_184836.jpg

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, euter napisał:

 

Dzięki za propozycję, poczytam o nich. Ale najpierw... muszę się nacieszyć Neumannami. Ta karuzela zakupów nie kreci się u mnie aż tak szybko ;)

 

Cała przyjemność po mojej stronie :) U mnie bywa raczej stabilnie, ale czasem też zdarzy się niespodziewany nabytek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i szybko po jakiś winyl do najbliższego sklepu. Wybór w Empiku słaby ale pomyślałem że to może być ciekawa pozycja pod analog.

 

Niestety ziściły się moje obawy - gra mi to płasko i gubi detale. Wolę cyfrę chyba. Jeszcze jutro powalczę ale słabo to widzę.

 

Chyba nie dla mnie. Szumy i pykniecia też. To co robi "feeling" mnie po prostu wkurza default_smile.png

2da38556cfa53f78bcd4bb8590a09573.jpg

 

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

 

 

 

 

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem Nie sądzę, żeby taki budżetowiec mógł zrobić na Tobie wrażenie - wystarczy popatrzeć wśród jakich zabawek audio się obracasz ;) 10 lat temu miałem pełen tor analogowy, a w nim sama wkładka Goldringa była warta 2,5 raza tyle, co cały Twój gramofon - i wtedy to grało! A dochodzą jeszcze kwestie jej poprawnej kalibracji, itp. Myślę, że powinieneś najpierw posłuchać u kogoś dobrego toru zbudowanego pod gramofon i dopiero takie doświadczenie powie Ci, czy to Twoja bajka, czy nie. 

Edytowane przez euter
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, euter napisał:

@Nicodem Nie sądzę, żeby taki budżetowiec mógł zrobić na Tobie wrażenie - wystarczy popatrzeć wśród jakich zabawek audio się obracasz ;) 10 lat temu miałem pełen tor analogowy, a w nim sama wkładka Goldringa była warta 2,5 raza tyle, co cały Twój gramofon - i wtedy to grało! A dochodzą jeszcze kwestie jej poprawnej kalibracji, itp. Myślę, że powinieneś najpierw posłuchać u kogoś dobrego toru zbudowanego pod gramofon i dopiero takie doświadczenie powie Ci, czy to Twoja bajka, czy nie. 

 

Przyznaję, że u mnie jest zawsze bolesne przechodzenie po weekendzie z odsłuchu analogowego na cyfrowy, chociaż DAC215 nie jest zły, odtwarzacz SACD koniecznie do zmiany/przerobienia. Mam nadzieję, że Nicodemowi uda się coś wycisnąć z tego co ma i jak się nie zniechęci zmodernizuje swój set. @Nicodemzapomniałem zapytać, czy ten gramofon ma wbudowane pre? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem zgadzam się z kolegą[mention=79581]euter[/mention] - nie ta liga analogowego dźwięku, szczególnie jeśli to ma grać w systemie słuchawkowym, który wyłapuje wszystkie zgrzyty słabego toru. Pomijam jakość dzisiejszych płyt, które potrafią "smarzyć" niemiłosiernie i pierwsze co trzeba zrobić po ich kupnie, to je umyć z syfu poprodukcyjnego i włożyć w porządną folię, bo te z płyt są przeważnie za małe i powodują powstawanie rys na płycie. Płyty prosto z fabryki bywają z papierówkami i pokrzywione. Tak właśnie można się zniechęcić do winyla i wcale się nie dziwię.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo w tym prawdy ale spodziewałem się że może być słabo. mimo to urok jest. Kompletnie inaczej gra. Miałem przyjemność słuchania dłużej analogów na sprzęcie za jakieś 200tys łącznie i to co mnie uderzało- niektóre płyty od razu powinny iść do kosza. Zero dynamiki, płaskie, z oddali grające. Cholernie dużo zależy od tego jakie tłoczenie i master.

Ican pro za to po raz kolejny mnie zaskoczył i ładnie wzmacnia sygnał z project.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje od roku zbudowanie toru pod gramofon i prawdopodobnie zaczne już w lato.Ale jak czytam że prawdopodobnie nie usłyszę nic ciekawego jak nie wydam 50k albo i więcej to słabo to widze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, deftones9 napisał:

Ja planuje od roku zbudowanie toru pod gramofon i prawdopodobnie zaczne już w lato.Ale jak czytam że prawdopodobnie nie usłyszę nic ciekawego jak nie wydam 50k albo i więcej to słabo to widze 😕

Nie ma tragedii w budżetowych gramofonach :) Od siebie polecę nowe serie Goldringa (wkładki).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, deftones9 napisał:

Ja planuje od roku zbudowanie toru pod gramofon i prawdopodobnie zaczne już w lato.Ale jak czytam że prawdopodobnie nie usłyszę nic ciekawego jak nie wydam 50k albo i więcej to słabo to widze 😕

 

W żadnym wypadku. W przypadku mojego gramofonu i pre zmieściłem się w kwocie posiadanej integry DAC215, a dźwięk prezentuje zdecydowanie wyższy poziom. Na święta dokonałem drobnej zmiany z Nagaoki na ART9. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nicodem napisał:

Sporo w tym prawdy ale spodziewałem się że może być słabo. mimo to urok jest. Kompletnie inaczej gra. Miałem przyjemność słuchania dłużej analogów na sprzęcie za jakieś 200tys łącznie i to co mnie uderzało- niektóre płyty od razu powinny iść do kosza. Zero dynamiki, płaskie, z oddali grające. Cholernie dużo zależy od tego jakie tłoczenie i master.

Ican pro za to po raz kolejny mnie zaskoczył i ładnie wzmacnia sygnał z project.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

 

Dobrze, że jest urok. Pozwól wkładce się rozegrać. W moim wypadku nówka grała bardzo agresywnie, a z czasem pojawiła się muzykalność. Informuj, jak sytuacja się rozwija. Z własnej strony radzę uzupełnić zapasy głównie o nagrania z lat 60., 70. oraz dobrej jakości nowsze. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tytus1988 napisał:

W żadnym wypadku. W przypadku mojego gramofonu i pre zmieściłem się w kwocie posiadanej integry DAC215, a dźwięk prezentuje zdecydowanie wyższy poziom. Na święta dokonałem drobnej zmiany z Nagaoki na ART9. 

Ja się zmieściłem w kwocie 600 zł, a dźwięk się prezentuje znakomicie. W tej chwili znacznie więcej mam wydane na winyle niż na sprzęt.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zakupów z dziś. Trochę biedra, trochę gdzie indziej.

plyty.jpg

16 godzin temu, espe0 napisał:

Nie ma tragedii w budżetowych gramofonach :) Od siebie polecę nowe serie Goldringa (wkładki).

Grado gra fantastycznie. Z życiem i dynamiką.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności