Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, chico99 napisał:

 

Podepnij to zobaczysz.

Do NH złoto, tylko złoto ... he, he

 

A ty podpinałeś? Co to było konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chico99 napisał:

 

Do NH czysta miedź się sprawdza. Srebro lub nawet hybryda wyostrza górę.

 

To jest stereotyp. Dobrze zaaplikowane srebro niczego nie wyostrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chico99 napisał:

 

W formie bransoletki, aplikowanej na rękę, to niczego nie wyostrzy.

 

Tak to sobie możemy pogadać. W formie kolczyka w uchu słuchu nie wyostrzy, a w formie kolczyka w nosie węchu nie wyostrzy. To na pewno.

 

14 minut temu, bakus1233 napisał:

A na czym to polega?

 

Czystość srebra, budowa i przekrój żyły, ilość żył w przewodzie, geometria splotu, materiał izolacji. Jak w każdym przewodzie, niezależnie od materiału przewodnika. Są kable lepsze i gorsze, ostre i zamulone, niezależnie od materiału przewodnika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hemi napisał:

Czystość srebra, budowa i przekrój żyły, ilość żył w przewodzie, geometria splotu, materiał izolacji. Jak w każdym przewodzie, niezależnie od materiału przewodnika. Są kable lepsze i gorsze, ostre i zamulone, niezależnie od materiału przewodnika.

 

Jak chcesz poprawiać AQ, który stosuje miedź, to powodzenia. Zamów kabelek ze srebra, czy tam sobie sam zrób, przetestuj i przekonaj użytkowników NH, że to dobry wybór.

Dyskusję proponuję przenieść do wątku o hawkach. Tam o kablach jest chyba ze 20 stron.

Edytowane przez chico99
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak się kończy pożyczanie sprzętu... dla mnie na razie koniec zakupów słuchawek... tak więc przedstawiam siostrę dla NHC ... czyli Panią Audeze LCD2c

IMG_20180827_204558.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dopiero będę wiedział za co najmniej 3 tyg. :D

Rzuciłem na szybko, bo może jakiś tutejszy fan chi-fi już ma i coś napisze o nich. Jak bardzo przeciętne to dokoptuję im jakiegoś Benjie S5 i na siłkę starczy byle zagłuszyć tamtejsze rapsy.

Edytowane przez Bokrug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazgoty se do gejfona kupiłem; tylko że jazgotać nie chcą tak jak stare edycje.

Seria "e" spodobała mi się już dawno i to od kopa. Przy nich stare gradosy to jazgot, zniekształcenia i tylko parę nagrań, na których rozwijają skrzydła.

325e to rewelacyjna średnica, bardzo dobry bas i niestety taka se;) góra.

IMG_0235.JPG

 

  • Like 5
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bakus1233 napisał:

Fajne słuchawki, ale te pady..  max na 20 minut słuchania ?

To tam są jakieś pady? :o Nie zauważyłem prawdę mówiąc, tylko jakieś uszczelki wsadzili.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Weird_O napisał:

Tak czy siak polecam do Grado te większe pady, bowle czy jak im tam. I wygoda się poprawia i scena zwiększa. Przyjemne z pożytecznym.

Niby tak. Ale to już nie to co Grado proponowało w danym modelu. Ja osobiście nie lubię modyfikacji. I to nie lubienie sprawdziło sie po czasie w zamianie padów w 701 na pamieciowe. to juz nie to.

48 minut temu, bakus1233 napisał:

Fajne słuchawki, ale te pady..  max na 20 minut słuchania

Spokojnie siedzę 6 godzin. Więcej to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, bakus1233 napisał:

Fajne słuchawki, ale te pady..  max na 20 minut słuchania ?

Już się przyzwyczaiłem, dzięki temu że dobrze grajo.

 

20 minut temu, Rafacio napisał:

Czyli nowa edycja nie dla mnie. Nuda. Brak magii Grado. 

No i masz następny!!!

Kiedy po sześćdziesięciu latach, w firmie Grado w końcu przestali od Chińczyków skupować te same przetworniki po 1-2 dolce/szt. do wszystkich modeli; kiedy w końcu nauczyli się robić dobrze grające, uniwersalne słuchawki, a nie ściemniać, to zaś zaczęło się jęczenie, że brakuje magii (a może maggi?), że to już nie to itp. itd.

Nie sugeruj się tym, że lubię i cenię hołki, bo te grado nie mają z nimi nic wspólnego. Dla mnie balans tonalny to drugorzędna sprawa. Weź sobie posłuchaj coś z serii e, najlepiej od 325 w górę, to zobaczysz, że grają o wiele czyściej i bardziej rozdzielczo niż stara seria (chociaż w sumie peesy tysiączki dawały radę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności