Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Bokrug napisał:

@up czy one naprawdę są tak dobre jak się wszyscy jarają? Np. w stosunku do Shozy Zero albo FiiO FH1?

Miałem shozy zero, nie mają startu do E1. Zero ciemne i mocno basowe. E1 klasa, więcej powietrza, dynamiki, wokal lekko z przodu, średnica dociążona ale nie mulista, no i sopran zaznaczony ale nie przesadzony. Różnica klasowa, ale conowk również.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Alienem jest super, z mojo nieco słabiej (za ciepło na średnicy, jakby trochę zamulone). W domu sprawdzę z colorflajem c10 i Opusem#1.

One muszą dłuuugo pograć więc żeby ocenić synergię z pionkiem musicie się uzbroić w cierpliwość. E1 z pudełka i E1 po kilkudziesięciu godzinach to dwa różne modele. Ostatnio tak dużą różnicę słyszałem chyba w RHA MA750, na początku basowe do bólu, później się wyrównały i zagrały tak jak lubię, naturalnie i scenicznie, choć nieco chłodniej.

Edytowane przez Weird_O
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E1 grają u mnie od wtorku, a więc trochę się już wygrzały. Zostawiałem je podłączone, żeby pograły. Podobno muszą się dłużej wygrzewać przez tę membranę z berylu. Na synergię z Pioneerem nie narzekam jednak od początku. Jest dobrze, ale grają coraz lepiej. Na początku wydawało mi się, że mają więcej basu od B&WP7W, teraz jest bardziej wyrównany, jest i niski, ten schodzący i średni, i wyższy. I czuje się taką przyjemną fakturę basu. Mimo sporej jego ilości nie powodują migreny po dłuższym słuchaniu, bo bas nie jest męczący, góra nie kłująca. Wokale świetne, też bardzo przyjemne. Góra rozciągnięta i szczegółowa, czysto grają. Na Pionku słucham ich na V-line out przy głośności max 85-90, bez equalizera. Myślę, że Pionek bardzo pasuje z E1.

Edytowane przez Bernie
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, vonBaron napisał:

Postanowiłem trochę zainwestować w lepsze kable: Tellurium Q Blue i MIT Shotgun

 

IMG_20180607_135614 (Duży).jpgIMG_20180609_084720 (Duży).jpg

 

Jak nie masz jeszcze w Singxerze kabelka zasilającego lepszego od "stocka", to polecam zmianę. Ostatnio u siebie założyłem kabelki zasilające od Johnysa, Sonic+Singxer - barwa, rozdzielczość i scena rozłożyły mnie na łopatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie poprawa praktycznie we wszystkim, dźwięk jest mniej cyfrowy, bas, dynamika, przestrzeń, wszystko poszło w górę.

Ciężko powiedzieć co jest zasługą czego bo oba dostałem przedwczoraj.

MIT jest bardzo gruby i mało elastyczny ale świetnie ekranowany.

Wiem że z kablami mam spokój na dłuższy czas.

BTW sprawdź pw.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tanatos72 napisał:

:) ja często myślę, że z czymś mam spokój na dłużej i zacznę kupować płyty ale jakoś zawsze jest gdzieś coś, co okazyjnie można kupić, co teoretycznie powinno być lepsze, od tego co mam i jakoś zawsze muszę.....

 

Typowe ... jesteś audioholikiem:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograły dłużej i się im poprawiło na gorze, poza tym Sonus Faber (jestem kryptosnobem), wykonanie, materialy; grają przyzwoicie z gejfona (a holki nie), są płaskie małe wiec można w nich spać nawet lekko na boku ( a w halkach nie).

No i ogólnie to nawet fpyte grają.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, audionanik napisał:

Ok. a więc teraz już oficjalnie możecie drzeć ze mnie łacha

E5859912-7C55-4C4F-9DF4-8370318A5F30.jpeg

Za co? Że masz wysublimowany gust estetyczny? A jak dźwięk? Tak samo wysublimowany? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Ok. a więc teraz już oficjalnie możecie drzeć ze mnie łacha

E5859912-7C55-4C4F-9DF4-8370318A5F30.jpeg

Nie wiem o co chodzi, ale jak chcesz, to masz

 

https://youtu.be/SNieF3fu7Jo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audionanik napisał:

Były głosy, że one paskudne, że takie (tfu!) nieaudiofilskie i że w ogóle wyglądają i na pewno grają jak „idź stąd”.

Mam to w dupie - lubię je.

Ważne że tobie pasują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 5 latach znowu ze mną, Nuforce Icon HDP,  pamiętałem że był dobry, i teraz szybka myśl po jakie licho się go pozbyłem....he,he.

Jakby tak przyrównać z takim CMA600i to...nie wiem kto by wygrał...co on zrobił z Hawkami to się w głowie nie mieści, idealne połączenie...

 

636189073_1_644x461_wzmacniacz-sluchawkowy-nuforce-icon-hdp-dac-warszawa.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności