Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Audiofile sami sobie kupują prezenty pod choinkę:P

Zadanie dla sprytnych audiofili:

Zarabiasz 2,5k pln na rękę. Mówisz żonie, że kupiłeś sobie pod choinkę słuchawki za 1,5 tysia. Ile czasu życia Ci zostało, zanim żona udusi Cię kablem od Twoich nowych słuchawek, a zwłoki wyrzuci w lesie? :D

 

P.S. Wartości kwotowe można dowolnie zmienić, zachowując proporcje miedzy zarobkami a ceną słuchawek (lub innych sprzętów) :D

Edytowane przez Vaiet
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bakus1233 napisał:

Ja tutaj czegoś nie rozumiem :D@Compton i HD800S ?? :blink:

Przecież te słuchawki są nudne :D

Tak wziął na przeczekanie tylko pewnie, ale z Brystonem to HD800s myślę mogą zagrać ciekawie, na pewno nie nudno...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Tak wziął na przeczekanie tylko pewnie, ale z Brystonem to HD800s myślę mogą zagrać ciekawie, na pewno nie nudno...:P

Trafiłeś w punkt.

Nudno akurat na Brystonie nie grają, ale już wiem, że to nie moja sygnatura i muszę się trochę zaadoptować do takiego lekkiego, jaskrawego i mało dociążonego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie gadaj...u mnie grały z CMA600i ciemnawo,gęsto, dociążenie,basowo...Widać że Bryston to jednak inna sygnatura dźwiękowa niż Questyle...<_<

Edytowane przez Soundman1200
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :) , choć HD800s dla mnie miały za dużo rzeczy, które mi przeszkadzały, choć wygląd akurat mają ok (cenę mniej  :P) ;) . Dla mnie pozycjonowanie jest słabe, wkrada się za dużo bałaganu, basu prawie nie ma z tego co kojarzę :D;) i dla mnie przynajmniej są za chude   ;) . Do tego góra troszkę podbita, ale co kto tam lubi :) . No i scena bardziej dookoła też mi się chyba rzuca w uszy :D;) . Ale ja już tak mam, że w tej chwili podoba mi się tylko sąsiadka, D7200 oraz Ethery - z sąsiadką to żart :D - bo więcej rzeczy mi się podoba ;):D;) , np. córka sąsiadki :D:D .

 

Szczerze to wolę D7200 od HD800s a tym bardziej Ethery :) . Może na ciepłym źródle by zagrało to lepiej, ale sposób prezentacji sceny byłby podobny pewnie :) .

 

Do tego polecana wymiana na kabel zbalansowany - można dokupić za 1000 zł (?) - bo potrzebują nieco więcej prądu by zagrać lepiej :) . No i dźwięk a przynajmniej wokal dochodzi zza dużego oddalenia i z tego co kojarzę wydał mi się trochę matowy w 800s :) . No niezbyt się polubiłem ogólnie z Sennkami - bo to 4-e których słucham i 3 pierwsze to ani be ani me dla mnie..

 

Ale ktoś może mieć inne zdanie, bo w końcu mają one swoich wielbicieli i zwolenników :) .

 

P.S. Póki co D7200 i Ethery to dla mnie end of the road  :) . I w tej chwili mam chyba błogi spokój - przynajmniej jeśli idzie o słuchawki - trzymam 2 króliczki i nie daję im uciec :D .

 

A i tak sądzę, że 800s są zdecydowanie lepsze np. od T5p :)  (które w ogóle mi się nie podobają..) , choć rankingów nie prowadzę ;) . Po prostu nie zaiskrzyło u mnie, dałem im parę podejść, bo zaciekawiło mnie ich granie nawet i dzisiaj po bezpośrednim porównaniu z D7200 to wolę D7200 :) .. Bo jednak nie osiągam z nimi pełnego zadowolenia odsłuchowego - z 800s.

Edytowane przez Introverder
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Introverder napisał:

Do tego polecana wymiana na kabel zbalansowany - można dokupić za 1000 zł (?) - bo potrzebują nieco więcej prądu by zagrać lepiej :) . No i dźwięk a przynajmniej wokal dochodzi zza dużego oddalenia i z tego co kojarzę wydał mi się trochę matowy w 800s :) . No niezbyt się polubiłem ogólnie z Sennkami - bo to 4-e których słucham i 3 pierwsze to ani be ani me dla mnie..

Ale o czym Ty piszesz Ski maja dwa kable w zestawie?

I nie pradu tylko napięcia to 300 om.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Compton napisał:

Trafiłeś w punkt.

Nudno akurat na Brystonie nie grają, ale już wiem, że to nie moja sygnatura i muszę się trochę zaadoptować do takiego lekkiego, jaskrawego i mało dociążonego brzmienia.

 

56 minut temu, Soundman1200 napisał:

Wow, nie gadaj...u mnie grały z CMA600i ciemnawo,gęsto, dociążenie,basowo...Widać że Bryston to jednak inna sygnatura dźwiękowa niż Questyle...<_<

@Soundman1200A widzisz? Jednak słuchawki mogą grać lekko i basowo jednocześnie, szach mat! He he! :D

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-a są w zestawie, a to w błąd może zostałem wprowadzony, bo zrozumiałem, że drugi - zbalansowany trzeba dokupić oddzielnie..

 

Ale pamietam, że trzeba drugi dokupić jeszcze od sprzedającego, że normalniej jest niezbalansowany ..

 

Prądu potrzebują bo po niezbalansowanym np. przynajmniej w cma400i choćby się nie rozpędzą.. Dopiero w każdym razie na balansie to ma rozpęd. I chyba na Kannie jak pamiętam też po niezbalansowanym też nie było do końca wysterowane..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Introverder napisał:

Gratuluję :) , choć HD800s dla mnie miały za dużo rzeczy, które mi przeszkadzały, choć wygląd akurat mają ok (cenę mniej  :P) ;) . Dla mnie pozycjonowanie jest słabe, wkrada się za dużo bałaganu, basu prawie nie ma z tego co kojarzę :D;) i dla mnie przynajmniej są za chude   ;) . Do tego góra troszkę podbita, ale co kto tam lubi :) . No i scena bardziej dookoła też mi się chyba rzuca w uszy :D;) . Ale ja już tak mam, że w tej chwili podoba mi się tylko sąsiadka, D7200 oraz Ethery - z sąsiadką to żart :D - bo więcej rzeczy mi się podoba ;):D;) , np. córka sąsiadki :D:D .

 

Szczerze to wolę D7200 od HD800s a tym bardziej Ethery :) . Może na ciepłym źródle by zagrało to lepiej, ale sposób prezentacji sceny byłby podobny pewnie :) .

 

Do tego polecana wymiana na kabel zbalansowany - można dokupić za 1000 zł (?) - bo potrzebują nieco więcej prądu by zagrać lepiej :) . No i dźwięk a przynajmniej wokal dochodzi zza dużego oddalenia i z tego co kojarzę wydał mi się trochę matowy w 800s :) . No niezbyt się polubiłem ogólnie z Sennkami - bo to 4-e których słucham i 3 pierwsze to ani be ani me dla mnie..

 

Ale ktoś może mieć inne zdanie, bo w końcu mają one swoich wielbicieli i zwolenników :) .

 

P.S. Póki co D7200 i Ethery to dla mnie end of the road  :) . I w tej chwili mam chyba błogi spokój - przynajmniej jeśli idzie o słuchawki - trzymam 2 króliczki i nie daję im uciec :D .

 

A i tak sądzę, że 800s są zdecydowanie lepsze np. od T5p :)  (które w ogóle mi się nie podobają..) , choć rankingów nie prowadzę ;) . Po prostu nie zaiskrzyło u mnie, dałem im parę podejść, bo zaciekawiło mnie ich granie nawet i dzisiaj po bezpośrednim porównaniu z D7200 to wolę D7200 :) .. Bo jednak nie osiągam z nimi pełnego zadowolenia odsłuchowego - z 800s.

To koniecznie posłuchaj przy okazji HD800s z CMA600i, basu było czasem aż za dużo ,ciemne, gęste,dociążone, średnica super...ot Questyle robią co trzeba HD800s , jeden z najlepszych wyborów. Jak dla mnie nawet aż za gęsto już było i zbyt planarnie w przekazie.

Itroverder,chyba pobiłeś rekord wstawiania minek w poście...żółto od nich jak na łące w maju...he,he.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby liczbą pinów na końcu. 4-pin XLR to zbalansowany no nie, a 6,3 jack nie. Tyle to wiem.

 

Wiem kurde Soundman, uzależniłem się od nich :P:D . Mordeczki moje Kochane :D .

 

Co do cma600i może spróbuję, choć nie wiem czy kiedyś będzie mi dane posłuchać takiego połączenia ;) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Introverder napisał:

Choćby liczbą pinów na końcu. 4-pin XLR to zbalansowany no nie, a 6,3 jack nie. Tyle to wiem.

 

Wiem kurde Soundman, uzależniłem się od nich :P:D . Mordeczki moje Kochane :D .

 

Co do cma600i może spróbuję, choć nie wiem czy kiedyś będzie mi dane posłuchać takiego połączenia ;) .

No to pisz że potrzeba więcej pinów a nie prądu:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że  jednego i drugiego :P;) . Ale aż tak jeszcze się na tym nie znam, wiem po prostu, że balans i wiecej prądu robi im dobrze :D:P . A jak co dokładnie wpływa, to nie badałem.. Bym musiał mieć wyjście zbalansowane i niezbalansowane o tej samej mocy o co nie tak łatwo chyba :)  i w tym samym urządzeniu najlepiej, a po balansie zwykle albo zawsze jest jak rozumiem więcej ;) .

 

Soundman ostatnio słyszałem, że jest powiedzenie, że coś jest gładkie jak pupa Kardishian, ale nie bijcie, bo nie wiem o którą chodzi i czy na pewno dobrze to napisałem :D . Ten co to mówił nie sądzę, że organoleptycznie to sprawdzał - o niemowlaka łatwiej jakby nie było zawsze  :D . W końcu nie tak trudno jakiegoś skombinować w ten czy inny sposób :D .

 

I wiem Soudman, że D7200 to Twoje ulubione słuchawki, zdążyłem się zorientować do tej pory :D . I nie wiem czy są gładkie jak pupcia niemowlaka.. Dla mnie - z Kannem np. - opisałem jak mi to gra, akurat nie miałem skojarzeń żadnych z gładkością ;), za to czasem szukałem dźwięku dookoła głowy i w powietrzu gdzieś tam :D;) .. Rozchodzą się w przestrzeni, ale nie czuję dokładnie skąd ;) . Do tego czasem jest ostrzej i nie jest to dla mnie wobec tego gładko, za to D7200 są gładsze bym rzekł :) . A wygląd kwestia gustu - obie pary mogą się podobać - wizualnie  :):P;) .

 

Może kiedyś posłucham na cma600i, ale pewnie prędko się nie uda, poza tym mam swoje słuchawkony :):P , na tę chwilę end of the road :) - więc parcia nie ma  :D i do nich będę coś dobierał jeszcze może   :) 800s mi niepotrzebne do szczęścia zatem  :):P.

 

Także w tej chwili mogę się relaksować i słuchać :) . Bo słuchawki mam, a źródło to się w razie co jeszcze pomyśli teraz lub później  :) .

 

Miłego wieczoru wszystkim.. :) . Miłych zakupów, pociechy z Waszych zakupów :) , dużo radości z ich używania itd. :) . I co tam chcecie, śniegu pod garażem, wysypu gości, świątecznych niestrawności i nieoczekiwanych gości z zapasem mówiąc :):D .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

No i sluchawki ktore "POTRZEBUJA PRADU" tez powaznieja, ustawia je to w odpowiedniej randze.

To już nie są zwykłe nauszniki, to jest symbol twojego audiofilskiego statusu. Oznaka osoby, której nie straszne wymagania prądowe. Konesera który jest gotów wyłożyć kasę na AMP w imię wyższego dźwięku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vaiet napisał:

Zadanie dla sprytnych audiofili:

Zarabiasz 2,5k pln na rękę. Mówisz żonie, że kupiłeś sobie pod choinkę słuchawki za 1,5 tysia. Ile czasu życia Ci zostało, zanim żona udusi Cię kablem od Twoich nowych słuchawek, a zwłoki wyrzuci w lesie? :D

 

P.S. Wartości kwotowe można dowolnie zmienić, zachowując proporcje miedzy zarobkami a ceną słuchawek (lub innych sprzętów) :D

 

4 godziny temu, Palpatine napisał:

A to wszystkie nie kosztują 500 zł? ;)

 

Jak to szło... "Ja to się tylko martwię, że po mojej śmierci, żona sprzeda wszystkie moje sprzęty, za kwoty jakie jej powiedziałem, źe kosztowały"

  • Like 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności