Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=46633]bakus1233[/mention] - w sumie im mocniejszy tym lepiej. U mnie na AIM808 jakoś grały, ale znacznie lepiej było z FCLII. Na headhifi to są najlepsze słuchawki ever  Sporo tam o nich piszą, i w większości piszą same głupoty. Podobno im mocniejszy wzmacniacz tym mocniej opada "kocyk" z dźwięku. Ja tego nie doświadczyłem. Zresztą szybko się od nich odbiłem. Szkoda, że nigdy nie mogłem porównać 600 z 650 1vs1. Ciekawi mnie jakie są różnice w scenie i dynamice na naprawdę mocnym ampie.
Tyle mocy starczy, ale ważny jest też moment obrotowy....szczególnie dla pierwszego drgnięcia membran.
A jak mają się HD650 do Fidelio X2? To takie 650 z większą przestrzenią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Caution - tylko z pamięci mogę napisać. W X2 znacznie większa scena, dużo szybszy bas i dźwięk bardziej neutralny. 650 grają wolniej, czasem wręcz anemicznie. Dźwięk nie jest tak czysty jak w X2, całość pasma przesłonięta jest lekkim kocykiem. W X2 jest znacznie więcej góry. 650 fajnie mogą się sprawdzić w klasyce, jazzie, bluesie, wokalizach. X2 są znacznie bardziej rozrywkowe, tutaj dobrze zabrzmi wszystko, co nowoczesne. Rock, pop, rap, muzyka filmowa itp. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd650 to scisla czolowka najmniej wymagajacych sluchawek jesli chodzi o moc i prad...a napiecie? nie radze przekraczac 2v, bo przy 1v ja juz wymiekalem.

Kiedy to sie w koncu skonczy? To mantrowanie o mocach i pradach? Jakis audiofizolof z bozej laski, jeden czy drugi zaczal kiedys bredzic, bo spal w szkole na lekcji fizyki i teraz wszyscy klepia bezrefleksyjnie ta sama mantre. 

Hd650 zyskuja i owszem, ale ze wzmakiem dobrej jakosci, ale to dotyczy wiekszosci sluchawek.

Juz nawet forum608, ktore wysiada pradowo przy audeze, hifimanach czy niskoimpedancyjnych nausznikach, swietnie sobie radzi z hd650.

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia podejścia. Bo jak ktoś kupuje słuchawki za 1300 zł to raczej chciałby usłyszeć maximum tego co oferują. Oczywiście, każdych słuchawek można słuchać z telefonu. W końcu Hifiman swoje otwarte planary ostatnio tak reklamuje. Grać gra, a że gra na pół gwizdka to nie istotne.

600/650/400i - wszystkie grały jako tako z SC808, który wzmacniacz ma całkiem niezły, ale słychać było braki kontroli dołu. Z FCLII było znacznie lepiej. Całość można mieć za niecałe 1000 zł więc nie są to jakieś ogromne pieniądze, a efekty już jakieś są. Chociaż nie przeczę, że można taniej i lepiej, ja po prostu nie miałem styczności z takim sprzętem.

Do wszystkich trzech w/w słuchawek poleciłbym neutralnie jasne źródło plus amp. A że słuchawki nie z mojej bajki to szybko się z nimi pożegnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Palpatine napisał:

Kwestia podejścia. Bo jak ktoś kupuje słuchawki za 1300 zł to raczej chciałby usłyszeć maximum tego co oferują. Oczywiście, każdych słuchawek można słuchać z telefonu. W końcu Hifiman swoje otwarte planary ostatnio tak reklamuje. Grać gra, a że gra na pół gwizdka to nie istotne.

Dla usłyszenia tego, co HD650 potrafią trzeba im wymienić kabel. Piszę na trzeźwo i na poważnie, a gorączkę obniżyłem tabletką. :) Generalnie nie moja bajka słuchawek, ale one potrafią doznać olśnienia z repertuarem, który nie znajduje się na liście podejrzanych, np. Toolem.

7 godzin temu, Palpatine napisał:

Do wszystkich trzech w/w słuchawek poleciłbym neutralnie jasne źródło plus amp. A że słuchawki nie z mojej bajki to szybko się z nimi pożegnałem.

Do HD600 coś mię się nie wydaje. Do HD650 też nie konieczność. 400i nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, majkel napisał:

Dla usłyszenia tego, co HD650 potrafią trzeba im wymienić kabel. Piszę na trzeźwo i na poważnie, a gorączkę obniżyłem tabletką. :) Generalnie nie moja bajka słuchawek, ale one potrafią doznać olśnienia z repertuarem, który nie znajduje się na liście podejrzanych, np. Toolem.

Do HD600 coś mię się nie wydaje. Do HD650 też nie konieczność. 400i nie słuchałem.

Nie mam doświadczenia z kablami więc się nie wypowiem jak zmieniają brzmienie. Ale faktycznie często można natrafić na informacje, że ten z 600/650 jest po prostu słaby.

650/400i/NH są ciemne i rozjaśnienie dobrze im zrobi. 600 są bardziej neutralne w brzmieniu więc to już zależy od preferencji.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi, na D1000 są założone pady welurowe Audeze - poprawa dźwięku względem stockowych znacząca. Pasmo się wyrównuje, pojawia się subbas - jak ktoś słuchał Dharm wyłącznie na padach stockowych to po przejściu na welur Audeze jest zupełnie inna bajka.

@crysis94 To na szczęście jeszcze nie paranoja ;)

@matkin Moim zdaniem tak ;) Powody są dwa - lubię jasne, acz dociążone brzmienie, a moim źródłem są sprzęty portable. DX200 zarówno z Dharmami jaki i z XC łapie bardzo dobrą synergię, zwłaszcza po balansie. Na pewno ze stacjonarnym źródłem można lepiej, ale to nie dla mnie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Thar napisał:

@LuQi, na D1000 są założone pady welurowe Audeze - poprawa dźwięku względem stockowych znacząca. Pasmo się wyrównuje, pojawia się subbas - jak ktoś słuchał Dharm wyłącznie na padach stockowych to po przejściu na welur Audeze jest zupełnie inna bajka.

@crysis94 To na szczęście jeszcze nie paranoja ;)

@matkin Moim zdaniem tak ;) Powody są dwa - lubię jasne, acz dociążone brzmienie, a moim źródłem są sprzęty portable. DX200 zarówno z Dharmami jaki i z XC łapie bardzo dobrą synergię, zwłaszcza po balansie. Na pewno ze stacjonarnym źródłem można lepiej, ale to nie dla mnie.

Już na wiosnnym MEETcie mówiłem, że lepiej (dla mnie) by zagrały na zamszach Audeze - one pasteryzują dźwięk, więc pomagają wielu zbyt surowym modelom... a D1000 odebrałem jako bardziej techniczne niż T1 D:

No, ale na MEETcie skupiony byłem na MrSpeakersach, więc na słuchanie padów czasu nie było :F

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności