Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

@up - nie, ja tak nie mam. Właśnie urządzam sobie wreszcie pokój do pracy, gdzie będę trzymał wszystkie graty audio.

 

Żeby OT nie było, to tak: Monki Candy, Xduoo xd-05 (wcześniej był tylko wypożyczony do testów, ale - jak można się domyślić - wypadły baaardzo pozytywnie), hajpowane ostatnio Remaxy...

 

Poza tym jadą do mnie vsonic gr07 cl. i...Xuelin ihifi 770.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobra, tego nie wiem, 950zl z wys. a ja chciałem się do 1k zamknąć. Opinii nie za dużo, ale raczej pozytywne, dla mnie najważniejsze, że powtarzają się opinie jakoby grał on analogowo, miękko i z dobrym basem, typowe brytyjskie brzmienie, a takiego potrzebuję pod Tannoye. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co taki tester ma testować czego nie sprawdzisz po wsadzeniu op-ampa do wzmacniacza/karty dźwiękowej?

Pytam z ciekawości, według mnie bardziej przydatnym testerem op-ampów jest coś takiego:

multimetr.jpg

Bardziej uniwersalny sprzęt.

 

Tutaj sprawność opka sprawdzasz w 2 sekundy. To, że można sprawdzić wkładając układ do sprzętu wiadomo, ale raz, że zajmie to sporo czasu, a dwa, że jest to generalnie ryzykowne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Mars Volta - Octahedron

 

Pansonici RP-HJE140

Wisiały na stojaki obok HJE125, myślę sobie "125 już znam, 35 zł nie majątek, to wezmę". I kurcze, podobają mi się bardziej niż HJE125. Chyba pierwszy raz usłyszałem tak nisko schodzący bas w dokach. Poza tym niezła przestrzeń i nawet niezły detal na górze. Jeszcze się wygrzewają, napiszę coś konkretniejszego tak po 2-3 tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tipa :) a ze by nie było ze nie w temacie

b7cfb6e38772ae214776962fb4f8d34f.jpg

Nowy kabelek :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co taki tester ma testować czego nie sprawdzisz po wsadzeniu op-ampa do wzmacniacza/karty dźwiękowej?

Pytam z ciekawości, według mnie bardziej przydatnym testerem op-ampów jest coś takiego:

Bardziej uniwersalny sprzęt.

 

Tu nie chodzi o wykazanie uniwersalności, ale użyteczności poprzez łatwość, szybkość i bezpieczeństwo obsługi.

Ten gadżet jest i dla zaawansowanych użytkowników, i dla kompletnych laików (tester ten posiada zabezpieczenie dla błędnej aplikacji op-amp'a - zamieniona polaryzacja).

Badając op-amp możemy jednocześnie sprawdzać single, dual, quad - tester wskaże migającymi diodami prawidłowe działanie kanałów lub ciągłe światło LED, kiedy są jakiekolwiek uszkodzenia. Może inaczej... wyobraźmy sobie, że mamy do sprawdzenia 50 szt op-amp, wtedy ilość robi różnicę.

 

Kupiony tester jest dla mnie uzupełnieniem do posiadanych mierników uniwersalnych, a nie ich zastąpieniem - to chyba jasne.

Edytowane przez Blondie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności