Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, all999 napisał(a):

@Jaro54 JVC lekko mieć nie będą :)



44d56b54520102e54e00665b6f59649c.jpg

Napisz proszę jak te jvc mają się do Final i Technics. Podobno średnica taka se i grają vką.

Poczytałem trochę o nich i recenzja jest niezbyt pochlebna:

https://www.headphonesty.com/2023/05/review-jvc-ha-fw1000t/

 

Cytat

Niestety, średnice przydałoby się trochę wyrafinowania. Wysokie wokale mogą brzmieć nienaturalnie ze względu na wysysanie między 1-2 kHz. Niższe średnie są cofnięte, co skutkuje stłumionymi męskimi wokalami i stłumionymi uderzeniami werbla

Cytat

Nie ma co tego owijać w bawełnę – mikrofon jest okropny.

Brzmi tak źle, że musiałem dwukrotnie sprawdzić dema dźwiękowe. Nagrywałem na różnych telefonach i laptopach, aby ustalić, czy był to problem z połączeniem. Nie ma kości. Te mikrofony brzmią stłumione, a głośność jest zbyt cicha.

Jeśli priorytetem jest jakość mikrofonu, JVC FW1000T są absolutnie nie do przyjęcia.

Cytat

Dźwięk

Przetwornik : pojedynczy dynamiczny przetwornik 11 mm z drewnianą membraną

Sygnatura dźwiękowa: Wzmocniony bas, w kształcie litery V

Bas: dobry

Średnie: Średnie

Treści wysokie: Średnie

Szczegółowość dźwięku: Średnia


 

Cytat

Jeśli chodzi o dźwięk, WF-1000XM4 mają lepszą równowagę w środku. Góra pasma jest ciemna w obu przypadkach, ale FW1000T mają większą lekkość na górze. Bas ma bardziej satysfakcjonujące uderzenie w WF-1000XM4, podczas gdy FW1000T ma lepszą teksturę i dudnienie sub-basu.

Ogólnie rzecz biorąc, WF-1000XM4 są lepszymi wszechstronnymi urządzeniami (o ile bateria trzyma), podczas gdy FW1000T oferuje najwyższy komfort i wydajność ANC.

Wniosek

Biorąc wszystko pod uwagę, cena jest największą przeszkodą, jaką JVC HA-FW1000T musi pokonać. Łatwiej byłoby przeoczyć słabą wydajność mikrofonu i kiepską jakość dźwięku, gdyby były tańsze.

Cytat

Niestety w FW1000T występuje „nieudokumentowany” problem – niski poziom głośności. Nie jestem pewien, czy jest to związane ze słabszym wzmacniaczem w obudowie, czy z kompatybilnością kodeków.

Głośność jest zbyt niska, aby słuchać IEM-ów w zatłoczonych miejscach.

IMG_1272.png
 

Edytowane przez lobuz1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RadekBe napisał(a):

@MichalZZZ gdybyś ostrzył i ty sobie zęby na coś wygodnego dla Susvary i nie męczącego skóry, to polecam serię ROOMs - słuchawki  idealnie rozpościerają się na zawiesiu.

 

Stand.thumb.png.0a3079373a4ab2775f9b24abe7cfd874.png

 

Myślę nad ROOMs, ale nad wersją ścienną :

 

 

 

15134788_800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak średnio :)

 

Szukałem też jakiegoś fajnego drewnianego stojaka na trzy pary słuchawek i wpadło mi w oko coś takiego jak poniżej, ale nie wiem czy to praktyczne, czy stabilne i czy nie będzie odciskało materiału na pałąku :

 

 

il_794xN.4334993600_236o.jpg

il_794xN.3808564734_kxv2.jpg

iap_640x640.4485796314_pby7w0is.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RadekBe napisał(a):

@MichalZZZ gdybyś ostrzył i ty sobie zęby na coś wygodnego dla Susvary i nie męczącego skóry, to polecam serię ROOMs - słuchawki  idealnie rozpościerają się na zawiesiu.

 

Stand.thumb.png.0a3079373a4ab2775f9b24abe7cfd874.png

No wiesz, mocno napinasz najsłabsze miejsce sandała, teraz są wprawdzie nieco szersze, ale i tak mogą się wyrobić o kant prowadnicy zwłaszcza przy takim wieszaniu gdzie mocno dociskasz/napinasz  pod ostrym kątem. W HEkach skóra puszczała. Sporo osób pisze o tym na head-fi i nie wiesza na sandale. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie wieszałem na opasce bo bałem się, że się wyciągnie pod ciężarem słuchawek- miałem Ethery i Aeony. Z powodu ostrych kantów podkleiłem sobie wszystkie stojaki miękką, nieco dłuższą pianką a pod spodem bardziej wytrzymałą warstwą filcu.

IMG_1273.jpeg

IMG_1274.jpeg

IMG_1276.jpeg

IMG_1277.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Ja nigdy nie wieszałem na opasce bo bałem się, że się wyciągnie pod ciężarem słuchawek- miałem Ethery i Aeony.

Podobnie miałem z AKG. Kilka razy nie kupiłem używek, bo na zdjęciach były pokazane na stojaku powieszone za opaskę. Uznałem, że tak miały na codzień nie kupiłem.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, saudio napisał(a):

No wiesz, mocno napinasz najsłabsze miejsce sandała, teraz są wprawdzie nieco szersze, ale i tak mogą się wyrobić o kant prowadnicy zwłaszcza przy takim wieszaniu gdzie mocno dociskasz/napinasz  pod ostrym kątem. W HEkach skóra puszczała. Sporo osób pisze o tym na head-fi i nie wiesza na sandale. 

 

Serio myślisz, że tak gruby kawałek skóry pod tak niskim ciężarem słuchawki może w jakikolwiek sposób zużyć się w krótkim czasie? Precież tam nie działają duże siły. Nie mówię, że nie - pytam raczej o doświadczenia, bo jestem gotów zmienić stand z tego powodu.

 

HEkse wisiały na nim dobre pół roku i nie zauważyłem żadnych oznak osłabienia opaski.

 

14 minut temu, saudio napisał(a):

No Roomsy to ładne stojaki tylko nie tak do końca przemyślane i nie pasują do wszystkich słuchawek.

Dobrze że zaczęli ostatnio robić regulację wysokości, mogli by jeszcze nieco skrócić lub wyprofilować końcówki tego wieszaka.

 

 

Regulacja wysokości jest rzeczywiście przydatna, w szczególności dla HEków, które z wpiętymi nieoryginalnymi kablami potrafią być wysokie (a są wysokie same z siebie).

Mój jedyny zarzut do ROOMs to fakt, że lakier na narożnikach bardzo łatwo odpada - praktycznie przy lekkim puknięciu o jakiś element audio. Jak na tą kasę wydaje się to niedopuszczalne. Wymieniałem już jeden z tego powodu.

Ale są za to duże i wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, RadekBe napisał(a):

 

Serio myślisz, że tak gruby kawałek skóry pod tak niskim ciężarem słuchawki może w jakikolwiek sposób zużyć się w krótkim czasie? Precież tam nie działają duże siły. Nie mówię, że nie - pytam raczej o doświadczenia, bo jestem gotów zmienić stand z tego powodu.

Miałem HEki i wtedy pasek był nieco węższy po 2 latach nadawał się do wymiany. Pół roku to za krótki okres. Najbardziej wrażliwe miejsce jest na wyjściu z prowadnicy, każde poruszenie słuchawek napina to miejsce jak są tak powieszone, dlatego ja wieszam za metalowy pałąk i po problemie. Jak się zmieści to nie trzeba zmieniać, ja mam Woo i do tego stosuję podkładkę, aby się nie rysował.

 

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, saudio napisał(a):

Miałem HEki i wtedy pasek był nieco węższy po 2 latach nadawał się do wymiany. Pół roku to za krótki okres. Najbardziej wrażliwe miejsce jest na wyjściu z prowadnicy, każde poruszenie słuchawek napina to miejsce jak są tak powieszone, dlatego ja wieszam za metalowy pałąk i po problemie. Jak się zmieści to nie trzeba zmieniać, ja mam Woo i do tego stosuję podkładkę, aby się nie rysował.

 

 

Przekonałeś mnie. Mam nadzieję, że ta fala już mniej wpływa na zużycie ;).

 

 

ROOMs_Susvara.thumb.jpg.cb2a8a48549c211f4ab119d2b2703813.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RadekBe napisał(a):

 

Mój jedyny zarzut do ROOMs to fakt, że lakier na narożnikach bardzo łatwo odpada - praktycznie przy lekkim puknięciu o jakiś element audio. Jak na tą kasę wydaje się to niedopuszczalne. Wymieniałem już jeden z tego powodu.

Ale są za to duże i wygodne.

 

To akurat była jednostkowa wada produkcyjna, coś z podkładem i na bokach ewidentnie się łuszczyło 🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RadekBe napisał(a):

 

Przekonałeś mnie. Mam nadzieję, że ta fala już mniej wpływa na zużycie ;).

 

 

ROOMs_Susvara.thumb.jpg.cb2a8a48549c211f4ab119d2b2703813.jpg

tam z tyłu to cremony? czym to napędzane jeśli to nie tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2023 o 22:41, MichalZZZ napisał(a):

Raczej tak średnio :)

 

Szukałem też jakiegoś fajnego drewnianego stojaka na trzy pary słuchawek i wpadło mi w oko coś takiego jak poniżej, ale nie wiem czy to praktyczne, czy stabilne i czy nie będzie odciskało materiału na pałąku :

 

 

il_794xN.4334993600_236o.jpg

il_794xN.3808564734_kxv2.jpg

iap_640x640.4485796314_pby7w0is.jpg

Widzę wielki potencjał w tym stojaku, ale miejsca na słuchawki powinny być wyprofilowane i szersze, a sam stand mógłby być 3D, w sensie że przypominać drzewo z gałęziami rozchodzącymi się przynajmniej w czterech kierunkach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hustler napisał(a):

Widzę wielki potencjał w tym stojaku, ale miejsca na słuchawki powinny być wyprofilowane i szersze, a sam stand mógłby być 3D, w sensie że przypominać drzewo z gałęziami rozchodzącymi się przynajmniej w czterech kierunkach.

Jakby jakiś grafik coś takiego zrobił, to można by poprosić jakiegos stolarza o taki stojak z jakiegoś fajnego drewna. Tylko musiałby być grubszy i tak jak mówisz wyprofilowany na pałąki w odpowiednich miejscach. Fajnie by takie drzewko wyglądało 🙂👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

@lobuz1 francuskie to Thomson? Ponoć bardzo dobre lampki za umiarkowane pieniądze. 

Tak, to Thomson. Mam Thomsona w WA8, więc poszedłem w tym kierunku- chciałem aby Sinus zagrał z większą swobodą, precyzyjniej. Podłączyłem niedawno i wydaje się, że tak właśnie jest. Te ruskie wywołują efekt odwrotny.

IMG_1288.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Jakby jakiś grafik coś takiego zrobił, to można by poprosić jakiegos stolarza o taki stojak z jakiegoś fajnego drewna. Tylko musiałby być grubszy i tak jak mówisz wyprofilowany na pałąki w odpowiednich miejscach. Fajnie by takie drzewko wyglądało 🙂👍

Takie drzewko szczęścia z kilkoma parami słuchawek byłoby super. W wersji prostszej i mniej efektownej można by wydrukować taki stojak na drukarce 3D, ale i tak projekt jest konieczny. Może mamy grafika na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności