Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

   @MichalZZZ Jakość wykonania obu modeli stoi na bardzo wysokim poziomie jednak to Focale są moim zdaniem wykonane z większym rozmachem. Styl i jakoś wykonania daje wrażenie obcowania z produktem bardzo luksusowym  zresztą jak w przypadku większości modeli Focal'a. Bathysy są dopieszczone w najmniejszym szczególe a tych w ich wyglądzie jest wiele.  Są bardzo, bardzo wygodne. Komfort ich noszenia jest wyższy niż Solitaire T. Spasowanie znakomite!

   Słuchawki T+A to trochę inny styl, dużo prostszy lecz z gustem. Nie ma zbytniego przepychu. To dość prosto wyglądająca konstrukcja wręcz ascetyczna ale ma to swój smak. Pałąk nieco bardziej dociska słuchawki do głowy a same muszlę są mniejsze przez co jest mniej miejsca dla uszu. Słuchawki sprawiają też wrażenie delikatniejszych choć wykonane są chyba z aluminium. Spasowanie znakomite!

 

@x86 Nie tak łatwo porównać Phobosy i Solitaire T choć oba modele mam w swojej kolekcji i oba sprawiają mnóstwo przyjemności. Słuchając jednego i drugiego modelu noga sama zaczyna tupać ale pisząc poważnie, to T+A to czysta, nieograniczona przyjemność ze słuchania muzyki zawsze i wszędzie. Phobosy to już duże wydarzenie muzyczne. Więcej szczegółów, więcej smaczków, większy realizm nagrań. Więcej powietrza.  

  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Name44 napisał(a):

 Jakość wykonania obu modeli stoi na bardzo wysokim poziomie jednak to Focale są moim zdaniem wykonane z większym rozmachem.

A widzisz to ciekawe bo bathysy choc wygladaja dosc efektownie sa troche jednak plastikowe i w tyle wzgledem wykonania bangow czy px8. Niemniej t+a niesamowicie mnie ciekawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Name44 napisał(a):

Uważam, że Bathysy robią wrażenie. Perforowane muszle, piękne wykonane i podświetlane logo oraz jakość plastików mogą przykuwać oko a wręcz zachwycić. Kolory także są dobrane znakomicie. 

Kurcze wg mnie sa efektowne ale do zachwytu mi daleko.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, greg_jg napisał(a):

 

No to czekamy na pierwsze forumowe „review” ;)

 

Coś się sklepie jak już pobawię się tipsami i trochę wygrzeję ;) Na razie wrażenia pozytywne, trochę jak SA6 ale z lepszym basem (zdecydowanie) i mocniejszą górą. Raczej do parowania z cieplejszymi źródłami - fajnie grają z DX240 i Zen Dac, ale z Questyle M15 już średniawa synergia. Nie do końca jestem przekonany co do nowego kształtu - tzn. są wygodne ale SA6 też były super wygodne a jednak mniejsze ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2023 o 19:41, Tytus1988 napisał(a):

 

Dziękuję Adamie! 😀👍 Muszę przyznać, że biorąc pod uwagę wielkość i ergonomię są idealną mobilną opcją w sam raz na zbliżającą się majówkę 😉

 

Poza tym świetnie dopełniają się ze 'zwykłymi' ESW9, które są po cieplejszej, ciemniejszej, bardziej basowej i kameralniejszej stronie dźwiękowej mocy, dając dużo radości :) Można pokusić się o stwierdzenie, że kolory muszli w pewnym stopniu odzwierciedlają charakter brzmienia jaśniejszych ESW9 ltd z dębu indyjskiego oraz ciemniejszych ESW9 z padauku afrykańskiego :)

 

 

Lumii_20230428_195324345.jpg

Odświeżałeś jaka ESW9? Wyglądają 3 razy lepiej od czasu jak były u mnie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, docentore napisał(a):

Odświeżałeś jaka ESW9? Wyglądają 3 razy lepiej od czasu jak były u mnie ;)

Jak dojadą do mnie w czwartek to będą wyglądały jeszcze lepiej, jak milion $. 😊

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docentore wyglądały świetnie i jedynie trochę je wyczyściłem szmatką 😉 Lubię dodawać odrobiny blasku drewniakom 😀

 

20230501_160010.jpg

 

@Dirian jeśli są podobne do SA6, na pewno przypadłyby mi brzmieniowo do gustu. Gratuluję zakupu!🙂👍🥇

@lobuz1 to prawda😀

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie wylicytowałem Cambridge Audio Melomania 1+ na Allegro za stówkę. 

Niestety bez pudełka (kartonika) i tipsów. Jedyne dodane pianki w zestawie strasznie ucinają górę więc czekam na matki boskiej pieniężnej i zamówię oryginały silikonowe od producenta. Szokujący jest rozmiar tulejki - jeszcze takiej średnicy giga nie widziałem. No i jak dla mnie wadą jest wejście micro USB. Ciężko walczyłem żeby się pozbyć sprzętów z tym wymysłem szatana a tu proszę niestety taka niespodzianka.

Na pierwszy rzut ucha grają mega przyjemnie. Będzie idealna opcja na wyjście w miasto czy do zbiorkomu.

Do Shuoerow S12 jeszcze dźwiękowo spory kawałek ale tak czy siak wrażenie bardzo dobre a już w szczególności za stówkę.

 

 

 

IMG_20230502_222932.jpg

Edytowane przez hubercik12311
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje @hubercik12311 to dobre słuchawki. Mam je już rok czasu i nadal chętnie słucham. A 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hubercik12311 napisał(a):

A ja sobie wylicytowałem Cambridge Audio Melomania 1+ na Allegro za stówkę. 

Niestety bez pudełka (kartonika) i tipsów. Jedyne dodane pianki w zestawie strasznie ucinają górę więc czekam na matki boskiej pieniężnej i zamówię oryginały silikonowe od producenta. Szokujący jest rozmiar tulejki - jeszcze takiej średnicy giga nie widziałem. No i jak dla mnie wadą jest wejście micro USB. Ciężko walczyłem żeby się pozbyć sprzętów z tym wymysłem szatana a tu proszę niestety taka niespodzianka.

Na pierwszy rzut ucha grają mega przyjemnie. Będzie idealna opcja na wyjście w miasto czy do zbiorkomu.

Do Shuoerow S12 jeszcze dźwiękowo spory kawałek ale tak czy siak wrażenie bardzo dobre a już w szczególności za stówkę.

 

 

 

IMG_20230502_222932.jpg

MELOMANIA 1 plus mają wejście USB C.Moze masz Melomania 1 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

MELOMANIA 1 plus mają wejście USB C.Moze masz Melomania 1 ???

No to wygląda na to że się naciąłem na opis...

Trzeba będzie otworzyć spór na allegro. Coś czułem że za pięknie było ☹️

Edytowane przez hubercik12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, hubercik12311 napisał(a):

No to wygląda na to że się naciąłem na opis...

Trzeba będzie otworzyć spór na allegro. Coś czułem że za pięknie było ☹️

https://www.cambridgeaudio.com/eur/en/products/headphones/melomania-1-plus

 

https://www.cambridgeaudio.com/eur/en/products/headphones/melomania-1

Jedynki mają microUSB.

 

Scabir pisze :

"There are differences in the sound tuning between the Melomania and Melomania 1+. While the 1+ has excellent mids reproduction, the original Melomania reveals slightly more detail and pronunciation in the center-mids, making guitars and claps sound a bit more natural. The 1+ holds them in a little bit, bringing upper-mid vocals more forward instead. The Melomania 1+ has slightly more mid-bass and lower-mid emphasis than the first Melomania, making the sound a bit more overall consumer-friendly but perhaps a little less special than its predecessor. If you can still get the original and are okay with micro-USB, you may consider saving yourself a few dollars."

polsko-guglarsko :

Istnieją różnice w dostrajaniu dźwięku między Melomanią i Melomanią 1+.  Podczas gdy 1+ ma doskonałą reprodukcję średnich tonów, oryginalna Melomania ujawnia nieco więcej szczegółów i wymowy w środkowych tonach, dzięki czemu gitary i klaskanie brzmią nieco bardziej naturalnie.  1+ trzyma je trochę, zamiast tego przenosząc wokale z wyższej średnicy bardziej do przodu.  Melomania 1+ ma nieco większy nacisk na średni bas i niższą średnicę niż pierwsza Melomania, dzięki czemu dźwięk jest ogólnie bardziej przyjazny dla konsumenta, ale może trochę mniej wyjątkowy niż jego poprzednik.  Jeśli nadal możesz dostać oryginał i nie masz nic przeciwko micro-USB, możesz rozważyć zaoszczędzenie kilku dolarów.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dirian napisał(a):

 

Coś się sklepie jak już pobawię się tipsami i trochę wygrzeję ;) Na razie wrażenia pozytywne, trochę jak SA6 ale z lepszym basem (zdecydowanie) i mocniejszą górą. Raczej do parowania z cieplejszymi źródłami - fajnie grają z DX240 i Zen Dac, ale z Questyle M15 już średniawa synergia. Nie do końca jestem przekonany co do nowego kształtu - tzn. są wygodne ale SA6 też były super wygodne a jednak mniejsze ;) 

 

Faktycznie, rozmiar dość konkretnie wzrósł (widziałem porównania w sieci).
Na Questyle M15 nie szumią/nie zbierają RMI?

 

PS. Szkoda, że w mk2 nie pozostali przy wzornictwie z mk1 czy ultra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2023 o 18:26, Barbartek napisał(a):

Groch z kapustą emoji1787.png21063d565e1e5d5cd31b38a814a4c6a2.jpg1a79403767006e9246655e5c49f510be.jpg

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

Poleciało serduszko za Voices of the Cosmos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności