Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie... co aktualnie warto kupić w USA i przywieźć sobie ze sprzętu, który jest tam dostępny ... może tylko tam a może w lepszej cenie niż u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2023 o 15:31, Spawn napisał(a):

 

To jest pałąk z ADX5000 które są tak lekkie że ten pałąk nie musi nawet głowy dotykać więc nie ma praktycznie obicia. W cięższych AWKT dali ten sam i się nie sprawdza ale trzeba brać poprawkę że AWKT to model wyjątkowo tani bo za raptem 9 999zł i przy tak napiętym budżecie to chyba wiadomo że pałąk musi być wzięty z innego modelu.

 

Przyznaję, że o ile decyzja sięgnięcia przez Audio Technikę do takiego pałąka w lekkich modelach słuchawek, jak ATH-M9 z 1986 roku (pierwsze wykorzystanie tej konstrukcji), a po wielu latach  dostosowaniu go do otwartego, ważącego tyle samo otwartego flagowca miała sens, to już w drewnianych, cięższych modelach nie sprawdza się zbyt dobrze (szczególnie w nowych egzemplarzach) i jest dość nietypowa. Tym bardziej, że mogli do AWAS oraz AWKT zaadoptować pałąk z ATH-L5000. 

 

20230417_184559.jpg

 

Jednak tak jak wspomniał @_salgado_z czasem się wyrabia, a komfort ulega polepszeniu. Bardzo lubię ten model i gratuluję @lobuz1 ich zakupu🙂👍🥇 Na pewno będą cieszyć swoim dźwiękiem, szczególnie w jazzie :)

 

@MichalZZZ gratuluję nabycia Holo Red Streamera 🙂👍🥇 Będę wdzięczny za informację, jak się sprawuje :)

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Chętnie napisze Przemku, ale to za jakiś czas, bo dopiero co wróciłem z długiego świątecznego weekendu i zamiast być wypoczęty, to jedyne o czym marzę, to żeby odpocząć i się porządnie wyspać :D

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając Philipsy Fidelio x2hr I Philipsy Fidelio X3 - moim zdaniem lepiej wypadają x3.

Mam 2 pary - te pady co są zamszowe po dłuższym czasie użytkowania robią się miększe, możliwe pewnie że docisk jest odpowiedni albo po prostu jak buty dopasowują się i jest bardzo komfortowo. 

Fajnie może zrobić jakiś wątek lub temat albo możliwe że jakiś jest tutaj taki podobny.

Ogólnie to bardzo na plus bo nie czuję się zmęczenia a docisk od góry jest optymalny jakby wkładka plastikowa ale okraszona wokół materiałem i nie czuć tego docisku. Pewnie od użytkowania się też dociera.

Pady są na prawdę wokółuszne.

Przepiszę z artykułu trochę info o nich.

 

Prosty i stylowy

Jedną z pierwszych rzeczy, które rzucają się w oczy, kiedy rozpakowujemy Fidelio X3, jest to, że nadano im naprawdę stylowy akcent, z prostotą wysoko w menu.

Zastosowane materiały emanują jakością, a podobno Philips sprowadził tekstylia z duńskiej firmy Kvadrat, aby pokryć zewnętrzne części samych zegarów. Ponadto otrzymali pomoc od szkockiego Muirheada ze skórą, która obejmuje dwie obręcze między dwoma dzwonami.

Rzeczywisty projekt elementów złącznych zegarków jest również stylowy i prosty, a także mocno osadzony w aluminiowej obręczy w ciemnym kolorze. Jednak prosta konstrukcja sprawia, że nie ma możliwości przekręcenia zegarów na boki.

 

Philips Fidelio X3 ma dwa paski - jeden przytrzymuje same zegarki, a drugi ma za zadanie trzymanie zegarków na głowie. A ten ostatni ma sprężynę, która dostosowuje się do rozmiaru twojej głowy.

Podsumowując, zestaw słuchawkowy waży nieco ponad 330 gramów i trzeba powiedzieć, że jest lekki w świetle fizycznych rozmiarów zegarków.

 

Bardzo wygodny w noszeniu

Połączenie lekkiego zestawu słuchawkowego z miękką skórą i dużym zegarem okazuje się skutecznym przepisem na wysoki komfort. Same zegary mieszczą przetworniki o średnicy 50 mm, są duże i okrągłe. Trzeba by mieć naprawdę ogromne uszy, żeby ich nie zmieścić w tych!

 

Dodatkowo są one również pokryte miękką tkaniną, a wyściółka w pierścieniach wykonana jest z tzw. pianki z pamięcią kształtu. Innymi słowy, dopasowują się do twojej głowy i w ten sposób zapewniają, że bardzo dobrze leżą.

Niżej podpisany ma coś, co można określić jako głowę ponadprzeciętnej wielkości, a wiele słuchawek jest często postrzeganych jako ściskające. Nie mam tego problemu z Fidelio X3. Przez pierwszą godzinę użytkowania zegarki wydawały się trochę ciasne, ale to całkowicie ustąpiło po kilku dobrze dobranych utworach.

Zestaw słuchawkowy dobrze przylega do skóry głowy dzięki sprężynowemu kółku, a pianka w dzwonkach również dobrze dopasowuje się do głowy. Dla przypomnienia, można je łatwo zdjąć i ewentualnie dokładnie umyć, jeśli używasz zegarków codziennie.

 

Jedną z zalet otwartego rozwiązania jest bardzo przestronna scena dźwiękowa. Minusem jest to, że powinieneś być cicho wokół siebie, aby maksymalnie cieszyć się muzyką. Słyszysz większość dźwięków z zewnątrz, a świat zewnętrzny słyszy Twoją muzykę co najmniej równie dobrze. W skrócie: używanie ich w otwartym środowisku biurowym to zły pomysł. Ale w domu, w salonie z dobrze dopasowanym fotelem, czymś dobrym w filiżance i dobrze zaopatrzonymi listami odtwarzania, Fidelio X3 daje z siebie wszystko.

Philips Fidelio X3 zapewnia szeroki i szczegółowy obraz dźwiękowy, a dynamice dźwięku nie można nic zarzucić. W szczególności spędzisz wiele godzin z uśmiechem na twarzy, jeśli lubisz słuchać muzyki akustycznej, muzyki klasycznej lub innych gatunków, w których instrumenty oprócz wokalu wymagają dużej uwagi.

W szczególności średnica jest dokładnie taka, jak chcemy. Głos Kari Bremnes jest solidny, szczegółowy i rozgrzewa duszę. Dźwięk wydaje się być nieco ciepły, jeśli jesteś jednym z wielu, którzy to doceniają.

Bas jest również przewiewny i żwawy, ale czasami brakuje nam nieco głębszego basu, aby nadać obrazowi dźwiękowemu nieco większą wagę na dole. Jeśli słuchamy na przykład rocka, bębny mogłyby być nieco bardziej zuchwałe.

Jeśli chodzi o wysokie tony i jasne tony, X3 jest wręcz przesadnie ostry. Jeśli będziemy kontynuować klasyczne nuty np. Mozarta, stają się one nieco ostre, trochę za ostre dla niżej podpisanego. Oczywiście chcesz szczegółowej i ostrej góry, ale można to było trochę odrzucić.

 

Wniosek

Fidelio X3 „skacze po Wirkoli” zastępując Fidelio X2, który dla wielu okazał się bardzo dobrą alternatywą za te pieniądze, jeśli szuka się otwartego rozwiązania. Jeśli chodzi o cenę, nowość jest dość droga, nawet w porównaniu z tym, ile trzeba było zapłacić za parę X2, gdy były one również nowością na rynku.

Ale Philips Fidelio X3 to zestaw słuchawkowy, który prawdopodobnie nadal będzie ekscytował wielu. Przede wszystkim otwarte rozwiązanie zapewnia przewiewną i dużą scenę dźwiękową z dobrą dynamiką w całym rejestrze. Są szczególnie dobre, gdy masz muzykę z nieco ciemniejszym wokalem, taką jak Gregory Porter, gdzie ciepłe brzmienie trafia w sedno dla niżej podpisanego.

Jedyne do czego możemy się przyczepić do dźwięku to to, że chcielibyśmy mieć nieco głębszy bas - i nieco mniejszą porcję ostrości na górze. Poza tym Fidelio X3 może zapewnić wiele godzin czystej przyjemności.

Jednocześnie Philipsowi udaje się stworzyć duży zestaw słuchawkowy, który należy uznać za lekki w stosunku do tego, jak duże są fizycznie zegary. A to w połączeniu z wygodną wyściółką w postaci miękkiej skóry w obręczach i grubymi, miękkimi poduszkami na uszach, zachęca do wielogodzinnego użytkowania bez dyskomfortu.

Tak więc, poza dość sztywną ceną, w Fidelio X3 jest wiele do polubienia i nie mamy większych skrupułów, aby je polecić.

 

 

 

philipsx3.png

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stefanbat napisał(a):

Myślałem że gorzej u mnie z zasilaniem, chyba ostatnie 2 remonty linii zasilania przy domu coś pomogły. 

Ale jak ruszą wszystkie fotowoltaiki pełną parą, to pewnie będzie znacznie gorzej. 

W każdym razie ja już zabezpieczony :P

20230329_155657.jpg

jak ruszą wszystkie fotowoltaiki, będą palić się falowniki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stefanbat napisał(a):

Prostownica do prądu. 

Nie znam. Do włosów, że są to wiem, ale do prądu? Prostownik będący częścią ładowarki do akumulatorów to wiem co to jest. Jest gdzieś w necie opis tej prostownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stefanbat napisał(a):

Myślałem że gorzej u mnie z zasilaniem, chyba ostatnie 2 remonty linii zasilania przy domu coś pomogły. 

Ale jak ruszą wszystkie fotowoltaiki pełną parą, to pewnie będzie znacznie gorzej. 

W każdym razie ja już zabezpieczony :P

20230329_155657.jpg

Fajna drukarka 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Nie znam. Do włosów, że są to wiem, ale do prądu? Prostownik będący częścią ładowarki do akumulatorów to wiem co to jest. Jest gdzieś w necie opis tej prostownicy?

Tak napisałem to żartobliwie. 

Tu jest jakiś opis tego co on robi: 

https://www.highfidelity.pl/@nowosci-1070&lang= 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hustler napisał(a):

@jarzyna Fajne słuchawki i pokemony. Na kubku motyw z Dragon Ball czy coś innego?

 

U mnie zakupy z cyklu - małe i tanie, a cieszy.

 

 

zakupy.jpg

 

Świetne tipsy, moim zdaniem must have w kolekcji 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hustler napisał(a):

@jarzyna Fajne słuchawki i pokemony. Na kubku motyw z Dragon Ball czy coś innego?

Dzięki 🙂 Kubek prezentowy ze Star Wars. 

Tipsy Clarion mam w liście życzeń i pewnie też kiedyś kupię. Ale mam sporo tipsów z szerokim otworem, więc ostatnio kupiłem final audio type E. Wygodne tipsy, które dodają basu i łagodzą górę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam, ja jestem team Samsung :)To mój debiut jeżeli chodzi o małe słuchawki. Nie przepadam za czymś w uchu, ale te jak przymierzałem jakiś czas temu, to stwierdziłem, że są nawet  komfortowe - może dzięki nim się wkręcę w małe słuchawki ;) W każdym razie potrzebowałem coś na miasto. Zobaczymy co to warte.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności