Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Palpatine napisał(a):

@lobuz1Ty za utylizacje takiej ilości elektrosmieci będziesz musiał zapłacić jakiś wyższy podatek? 😉

A na poważnie - gratulacje! 

Dziękuję. Jakoś to dźwignę. Nie wyrzucę ich do lasu. 😏 

11 minut temu, vonBaron napisał(a):

Grają bardzo dobrze ale ten pałąk... 

Co z nim nie tak? Miałem je już kupić kilka miesięcy wcześniej, testowałem w Łodzi, ale cisnęły mnie jak imadło, więc odpuściłem i ciągle o nich myślałem. Dzisiaj nic mnie nie cisnęło- może mi się spłaszczyła głowa.  🤣

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, vonBaron napisał(a):

U mnie powodowały po godzinie masywny hot spot na czubku głowy. 

 

To chyba ta sama anty-uzytkownikowa myśl konstrukcyjna co w D7200. Dziwne, że koniec końców takie coś zostaje dopuszczone do sprzedaży, skoro później 9/10 kupujących narzeka na to, że jest niewygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, vonBaron napisał(a):

U mnie powodowały po godzinie masywny hot spot na czubku głowy. 

Już trochę słucham i nic mi nie przeszkadza. Świetne są i za ludzkie pieniądze.

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie mogłem przegapić.

 

image.png

Edytowane przez timecage
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dirian napisał(a):

 

To chyba ta sama anty-uzytkownikowa myśl konstrukcyjna co w D7200. Dziwne, że koniec końców takie coś zostaje dopuszczone do sprzedaży, skoro później 9/10 kupujących narzeka na to, że jest niewygodnie. 

Żadne Denony czy Fostex nie powodowały u mnie dyskomfortu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie narzekają np. na takie Ety a dla mnie też są bezproblemowe, więc może mam inne podejście😀. Nie widzę żadnego problemu, wciąż słucham (już 3h) i nie poprawiam, nie chcę ich ściągać- wręcz przeciwnie. 😅

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, vonBaron napisał(a):

Żadne Denony czy Fostex nie powodowały u mnie dyskomfortu. 


Widzisz ile ludzi tyle opinii, mnie i wielu innych słuchaczy z którymi dyskutowalem D7200 gniota w czaszke na czubku głowy i jest to wg mnie wada konstrukcyjna. Zresztą jest cała masa opinii w sieci na ten temat. 

 

Z innymi Denonami czy Fostexami tego problemu nie miałem bo tam są inne pałąki. Ten w D9200 wygląda bardzo podobnie do D7200 ale jednak nie wbija się upierdliwie w czaszke. Czyli jednak wystarczyłaby prosta poprawka zamiast sprzedawać przez x-lat taki bubel. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

Dzisiaj taka sytuacja. Audio-Technica ATH-AWKT.

IMG_1003.jpeg

IMG_1004.jpeg

IMG_1005.jpeg

IMG_1006.jpeg

IMG_1007.jpeg

Świetne słuchawki :) ale na stockowym kabelku nie grają 100% dźwiękiem :( Są mocno podatne na zmianę okablowania i wtedy pokazują mistrzostwo :) Słuchałem ich u Przemka ( Tytus1988 ) i na jego Entreq-u Apollo pokazały magiczną barwę :) Jazz , a w szczególności Diana Krall zaśpiewała tak że ciary ..... :) Pamiętam jak byłem i na żywo na jej koncercie w Blue Note to takie same przeżycie :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kajo1971 napisał(a):

Świetne słuchawki :) ale na stockowym kabelku nie grają 100% dźwiękiem :( Są mocno podatne na zmianę okablowania i wtedy pokazują mistrzostwo :) Słuchałem ich u Przemka ( Tytus1988 ) i na jego Entreq-u Apollo pokazały magiczną barwę :) Jazz , a w szczególności Diana Krall zaśpiewała tak że ciary ..... :) Pamiętam jak byłem i na żywo na jej koncercie w Blue Note to takie same przeżycie :)

Dziękuję. Zaraz odpalę Dianę Krall. Słuchałem Melody Gardot i odczuwałem swego rodzaju podniecenie. 😊 Mam taki ruski kabel i będę testował:

http://art-cables.com/index.php/catalog/headphones-cables/rls-73-detail

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Co z nim nie tak? Miałem je już kupić kilka miesięcy wcześniej, testowałem w Łodzi, ale cisnęły mnie jak imadło, więc odpuściłem i ciągle o nich myślałem. Dzisiaj nic mnie nie cisnęło- może mi się spłaszczyła głowa.  🤣

 

Miałem identyczne wrażenie jak ich pierwszy raz słuchałem z uprzejmości @Tytus1988 coś tam marudziłem na pałąk. Przy drugim podejściu było dużo lepiej, ten pałąk się wyrabia z czasem podobnie jak pady. Obecnie to dla mnie jedne z najbardziej wygodnych i ogólnie ulubionych słuchawek zamkniętych (podobnie jak AWAS).

 

Gratuluję zakupu 😊

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, _salgado_ napisał(a):

 

Miałem identyczne wrażenie jak ich pierwszy raz słuchałem z uprzejmości @Tytus1988 coś tam marudziłem na pałąk. Przy drugim podejściu było dużo lepiej, ten pałąk się wyrabia z czasem podobnie jak pady. Obecnie to dla mnie jedne z najbardziej wygodnych i ogólnie ulubionych słuchawek zamkniętych (podobnie jak AWAS).

 

Gratuluję zakupu 😊

 

 

Dziękuję. U mnie też nie ma żadnego problemu. Nie czuję dyskomfortu a słuchałem już sporo od wczoraj. Co mnie cieszy pałąk i pady są z owczej skóry, więc tak szybko nie zdziadzieją. 
Są bardziej wygodne niż Sonorous X, które zaprojektowano na małe uszka a jakość padów jest taka sobie. 😊

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwałem kabelka do Hifimanów 400SE - stockowy nie nadawał się do niczego. Potrzebowałem takiego, który nie zgasi góry (ale nad nią zapanuje) i zdecydowanie doda basów. Jakiś chiński nawet dawał radę, na moim Canare było też znośnie, ale ciągle to nie było to. I wtedy kumpel @PawelA zaproponował mi zrobionego przez niego Klotza. Zrobiony wg starej szkoły, nie obrany, z lutowaniem w trójniku. Dalem się namówić i po paru minutach już wysyłałem mu wiadomość: ile za niego chcesz? To było to, trafiony w 10. Zagrał dokładnie tak jak potrzebowałem, z basem, szeroko. Wciągnął kanarka nosem. Już zamówiłem zbalansowany.

_DSC1425.jpg

_DSC1424.jpg

20230416_L1005941.jpg

Edytowane przez RiccardoPL
literówki
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HappyBlack napisał(a):

 

O!

Jakie to TGXEary?

Serratus, świetnie brzmią ze wzmacniaczami lampowymi, kilka tygodni temu udało mi się je przetestować z Feliks Audio Envy - jak to świetnie brzmiało. 300o ohmowe przetworniki z odrobiną prądu rozwijają skrzydła.

Jeden z lepszych zakupów audio w życiu.

IMG_20230401_170156-01.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satch- przetwornik cyfrowo analogowy nos z dwoma Tda1541 i wyjściem na lampach 6j1. Przyleciał do mnie a Australii.

           

            Jak zwykle u mnie posłuchałem troche na stocku, a następnie zmieniłem parę elementów łącznie z okablowaniem na lepsze i gra muzyka. Myślałem nawed nad wiekszym przyśpieszeniem, ale nie jest za wolno po zmianie okablowania.

            Kolejnym upgradem była zmiana lamp z chińskich na Sylvania i Mullarda. Jest więcej detali i są lepiej ukazane.

          

            Analogowe granie. Mięsiste,nasycone chyba przez te kondensatory wokół przetworników, bo w innym dacku mam swykłe małe smd. Bardziej sterefoniczne niż z jednym tda1541, ale dopiero z lepszymi elementami.

 

satch.thumb.jpg.4f1ed81ca365b3d4c7c1052d450c26ed.jpg

Edytowane przez NuYam
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności