Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Hustler napisał(a):

@Weird_O Kabelkowo i to nie byle jak! Kawał przewodu i ten ogromny splitter. Czyżby królik został złapany, a przynajmniej na dłuższy czas? Tipsy to któreś z Azla?

 

Dokładnie, królik w postaci Mextów złapany więc nie pozostało nic innego jak dopieścić go dobrym kabelkiem ;)

Dzięki uprzejmości @Mayster miałem okazję porównać swój dotychczasowy pw audio monile (nawiasem mówiąc świetny kabel!) z ego Gin i Brandy. Gin pozamiatał. Polecam do basowych iemów.

Tipsy to stockowe Azla, xelastec czy jak im tam. Wygodne i bdb dźwiękowo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Weird_O napisał(a):

 

Dokładnie, królik w postaci Mextów złapany więc nie pozostało nic innego jak dopieścić go dobrym kabelkiem ;)

Dzięki uprzejmości @Mayster miałem okazję porównać swój dotychczasowy pw audio monile (nawiasem mówiąc świetny kabel!) z ego Gin i Brandy. Gin pozamiatał. Polecam do basowych iemów.

Tipsy to stockowe Azla, xelastec czy jak im tam. Wygodne i bdb dźwiękowo.

No i elegancko! Zestaw prezentuje się zacnie, gra pewnie jeszcze lepiej i oddziałuje na wyobraźnię, bo ja póki co nieśmiało przekroczyłem granicę 300$ w przypadku słuchawek dokanałowych. Ten Gin to myślałem, że nazwa z przypadku, a widzę całą ofertę alkoholi z piwem włącznie. To teraz brakuje lampki wina czy co tam preferujesz i pozostaje mi życzyć udanych odsłuchów. :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Dirian napisał(a):

 

Jak wpływa Gin na bas? 

Wiesz co, trudne pytanie bo ten kabelek wpływa na całość brzmienia i bas staje się osobnym elementem tej całości. Jakby to opisać... jest lepiej określony, zdefiniowany, ma swoje miejsce i uderza tam gdzie trzeba, ze świetną fakturą i szybkością. Nie wychyla się przed szereg, nie gra pierwszych skrzypiec jak na stocku.

Na monile za to bas jest bardziej swobodny, rozchodzi się, nie jest tak trzymany w ryzach jak na ginie. Także co kto lubi :)

Ja na przykład przez pierwszych parę miesięcy słuchałem tylko na stoku. Bardzo dobry kabel, świetnie dobrany pod charakter mext. Ale potem wiadomo, zaczynasz szukać, porównywać i okazuje się, że można z nich wydobyć brzmienie dojrzalsze, szlachetniejsze, całościowo jakościowo lepsze.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Daj znać jak przyjedzie. Jestem zainteresowany zakupem tego streamera.
To taka okrojona z niepotrzebnych rzeczy malinka, ze zrobionym audio, wszystkimi wyjściami i dobrym zasilaniem. Na plus jest to, że można wgrać sobie na kartę alternatywne oprogramowanie typu Moode, którego używam. Czyli streamer szybko się nie zestarzeje i nie ma co obawiać się na brak wsparcia ze strony oprogramowania bo jest kilka opcji. Fajnie to wymyślili. Wysyłają z Holandii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wysyłają zdaje się wszędzie. Dam oczywiście znać. Tylko z tego co wiem niektórzy już czekają po kilka tygodni na swój egzemplarz. Oprócz zalet o których wspominasz jest możliwość połączenia z HQ Playerem, a to dla mnie osobiscie ogromna zaleta. Żaden inny streamer mi tego nie oferował. Ani Auralic ani Lumin. 3 letnia gwarancja, to też plus. No i cena jest bardzo spoko 👍 Tylko kolorek mógłby być czarny albo srebrny ;)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalZZZ napisał(a):

Tak, wysyłają zdaje się wszędzie. Dam oczywiście znać. Tylko z tego co wiem niektórzy już czekają po kilka tygodni na swój egzemplarz. Oprócz zalet o których wspominasz jest możliwość połączenia z HQ Playerem, a to dla mnie osobiscie ogromna zaleta. Żaden inny streamer mi tego nie oferował. Ani Auralic ani Lumin. 3 letnia gwarancja, to też plus. No i cena jest bardzo spoko 👍 Tylko kolorek mógłby być czarny albo srebrny ;)

 

 

A Ty ile już czekasz? Korci mnie żeby kliknąć…

 

Edit: zadzwoniłem do nich i mają być na stanie pod koniec tygodnia i wtedy wyślą, więc kupiłem. 😊

AEF8DEE9-4B5C-4CA3-889F-449C4CB32435.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni dopiero. Może poczekaj jak dojdzie do mnie, to Ci napisze czy warto. Poczytaj sobie też najpierw Head fi, bo tam ktoś pisze, że z jakimiś innymi systemami mają problemy, że nie widzą Reda. Ja się na tym nie skupiałem, bo mam daczka tego samego producenta plus wszystko to co wspiera Red, więc u mnie pewnie nie będzie tego typu problemów. Niemniej jak Ci się pali, to bierz, bo z tymi ludźmi co już rozmawiałem, co go mają, to bardzo sobie zachwalają to urządzenie 👍 Pomiary pomimo, że mnie bardzo średnio zazwyczaj interesują, to tutaj też to potwierdzają. 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

Parę dni dopiero. Może poczekaj jak dojdzie do mnie, to Ci napisze czy warto. Poczytaj sobie też najpierw Head fi, bo tam ktoś pisze, że z jakimiś innymi systemami mają problemy, że nie widzą Reda. Ja się na tym nie skupiałem, bo mam daczka tego samego producenta plus wszystko to co wspiera Red, więc u mnie pewnie nie będzie tego typu problemów. Niemniej jak Ci się pali, to bierz, bo z tymi ludźmi co już rozmawiałem, co go mają, to bardzo sobie zachwalają to urządzenie 👍 Pomiary pomimo, że mnie bardzo średnio zazwyczaj interesują, to tutaj też to potwierdzają. 

 

 

Kupiłem, dzięki. Jak będzie jakiś problem to pewnie można zwrócić. 😊
@MichalZZZ podrzuć link do opisu tych problemów.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

A to już nie wiem o co chodzi i będę Cię pewnie o to podpytywał jak można go jeszcze udoskonalić, żeby wycisnąć maksa ;)

W Twoim przypadku jak chcesz mieć HQPlayera to pewnie zostaniesz przy standardowym oprogramowaniu dostarczonym na karcie SD. Ludzie piszą, że niektóre dacki nie są wykrywane, ale ten problem dotyczy połączenia przez USB, którego ja nie zamierzam używać. Będę jechał po coax, bnc, AES i i2s przez HDMI (mam jednego daczka SMSL M400), więc nie przewiduję problemów z kompatybilnością. Jak się sprawdzi to zrezygnuję ze wszystkich malinek bo Red ma wszystko co potrzebuję.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co teoretycznie może dać inna karta ze wspomnianym przez Ciebie oprogramowaniem Moode?

 

Red jest bardzo funkcjonalny, to prawda. Ma duże bogactwo wyjść. Właściwie wszystko. Może służyć jako streamer i jako konwerter. Nawet taka głupia rzecz, że wspiera Windowsa mnie ucieszyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał(a):

A co teoretycznie może dać inna karta ze wspomnianym przez Ciebie oprogramowaniem Moode?

 

Red jest bardzo funkcjonalny, to prawda. Ma duże bogactwo wyjść. Właściwie wszystko. Może służyć jako streamer i jako konwerter. Nawet taka głupia rzecz, że wspiera Windowsa mnie ucieszyła :)

Nie wiem co może dać. Jest to plan B jakby interfejs Holo mi nie podpasował. Używam obecnie Moode, działa super i mam go opanowanego. Ja potrzebuję jedynie podpiąć serwer NAS i puszczać z niego muzyczkę, jeśli RED go obsłuży to nie bede nic kombinował. Nie potrzebuję Roon, HQplayera, streamingu, połaczenia po usb itp. itd.

 

 

Zastanawia mnie inny rozkład numeracji pinów w gnieździe Hdmi w Holo Red i SMSLM400. Pomyłka w instrukcji SMSL, który numeruje odwrotnie jak wszyscy? 😊 Jeśli tak to nie powinno być problemu z podpięciem SMSL M400 do Holo Red po I2S. 😊

 


spacer.png

18F78563-B8D0-474F-95F1-6FC80A4296CE.jpeg
 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1h5PMUBkldkpt1rCnAR4ZHYGZNeCe-vwIFyKWYMZWsX0/htmlview#

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Holo używam takiego kabelka hdmi, zeby mieć sygnał I2S :

 

https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-2-0-monkey-cable-connoisseur-mcr-2m-12912289448

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Ja do Holo używam takiego kabelka hdmi, zeby mieć sygnał I2S :

 

https://nautilus2.pl/hdmi/25028-monkey-cable-hdmi-hdmi-20-mcr2-connoisseur-2m.html

Dzięki, kabelek mam Audioqest i to jest jeden standard. Są jednak różne standardy i2s zaimplementowane w daczkach, dlatego od spodu masz możliwość zmiany pinów dla PCM i DSD aby się dopasować (przełącznik 1 i 2). W moim SMSL M400 mam też możliwość zmiany tych ustawień z poziomu menu, więc nie powinno być problemu. SMSL źle rozrysował rozkład pinów w instrukcji, ale to się może zdarzyć Chińczykom 😂

spacer.png

 

3D3BED7B-BB5A-45BA-B250-296250B2CCF7.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności